Děti už se mohou nechat očkovatheute show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:46
Počet zobrazení:2 705
Na očkování dětí se pomalu začíná myslet i v Německu. Problém ale je, že zatím opravdu jen velmi okrajově. Někteří rodiče na očkování svých dětí už netrpělivě čekají, jiní se staví proti tomu. Jak k očkování přesvědčit i skeptiky?

Přepis titulků

Včera došlo na schůzi o očkování k něčemu neskutečnému. Poprvé za dobu pandemie se Merkelová detailně zabývala dětmi a mladistvými. Ano. Po všech těch schůzích o autech jde najednou o potřeby těchto malých lidiček. Dětští psychologové varují, že přílišná pozornost není dobrá pro jejich psýché. A oni si už ten rok a půl zvykly, že je všichni ignorují. Neberte mě špatně.

O dětech už se v Berlíně mluvilo, ale jen takhle. Také možnost do konce léta, v průběhu třetího čtvrtletí, všechny naočkovat. Nad 60 i pod 60. - Ano, pouze děti ještě ne. - Pouze děti ještě ne. Jen děti ještě ne, ale to už je jejich problém. Ano, děti byly 14 měsíců zavřené, vlastně bez vysvětlení, to je docela jasné sdělení.

Božínku. Ale včerejší schůzka to má změnit. Jens Spahn oznámil velkou očkovací kampaň speciálně pro školáky a školačky. Jens se ale také vyjádřil, že na to není dostatečné množství vakcíny, zas tak moc si s tím tedy hlavu nedělají. To dokazuje tahle krásná věta. Děti a mladiství se mohou pokusit o termín na očkování po skončení upřednostňování. No děti, tak se konečně snažte a postavte se úplně na konec řady.

V USA a v Kanadě se děti nad 12 let očkují už týdny. Vím, že jde o kontroverzní téma. Na jednu stranu mají děti opravdu nízké riziko nakažení. Na druhou stranu očkovaní pomáhají proti novým mutacím. A jedno je jisté. Do dalšího školního roku nezbývá moc času. A proto ještě než přijde další vlna, musíme se na návrat rotační výuky přinejmenším připravit.

Vím, že to takhle dopředu zní úplně šíleně, ale bylo by fajn, kdybychom tohle na podzim už nemuseli znovu vidět. Školáky padající z druhého patra při hledání Wi-Fi. Teď už poněkolikáté. Měly by se konečně pořídit čističky vzduchu do všech tříd. Samozřejmě. Z 600miliardového fondu Petra Altmaiera byly zatím vyčerpány jen 4 miliardy, takže bychom mohli nakoupit čističky vzduchu za 596 miliard a všem školákům zařídit 5G síť.

Spoiler: to se nikdy nestane. Existují různé alternativy. Milí školáci a školačky, hlavu vzhůru, máme solidní plán na další školní rok. Čističky vzduchu? Ani náhodou. Pořádné online vyučování? Sci-fi! Ne, máme něco lepšího, zapomeňte na homeschooling. Od podzimu bude schoolhoming.

Takže po prázdninách půjdou všichni neočkovaní do starého dobrého internátu, kde budou jen spolu a nebudou moct nakazit dospělé. Zní to drsně, ale až vám bude 18, můžete zase domů. Vaši rodiče se do té doby musí obejít bez vás. Nedá se nic dělat. No jo, těch pár let přece zvládnou. Diskuze o očkování dětí se pořádně rozjíždí až teď. Já si myslím, že půjde o velmi emocionální debatu.

Jak už jsem řekl, existují i vážné důvody nelámat to přes koleno, to říká i STIKO, komise pro očkování. Ale většina odpůrců očkování nepřichází s vážným odůvodněním. Například u Telegramu. Očividně je všechno dovoleno a lidé si ve skupinách vymýšlejí falešné historky. V Německu například o naočkovaných kojencích ve školkách, kteří kvůli tomu umírají, přestože v Evropě se nezletilí vůbec neočkují. O to je to horší, když jsou vymyšlení kojenci naočkovaní k smrti.

Jiní tvrdí, že místo vpichu na ruce bude magnetické. Tak co, aspoň už nikdy neztratíte klíče. Proti pocitu v břiše a vygoogleným polopravdám nemají fakta žádnou šanci. A když se potom spojí rodiče pod #nenechámesvojedětiočkovat, opravdu se jim nechci posmívat, ale ty jednoho donutí. Každý, kdo dá toto očkování našim dětem, patří do vězení.

Já mám pět skvělých, šťastných a zdravých dětí. A aby takové zůstaly, nenechám je očkovat. - My máme devět úžasných dětí. - Já bohužel ještě děti nemám, ale kdybych nějaké měla, nenechala bych je očkovat. Nenechám své dítě očkovat. Proč taky. Je zdravá a tak to i zůstane. Nenecháme své dítě očkovat. Vydržíme do brzkého zítřejšího rána a budeme zpívat Bums Fallera.

Co si tihle šlehli? Málo výmyslů v lidské historii zachránilo tolik životů jako očkování. Od spalniček přes obrnu až ke koronaviru. I přesto to očividně nebyla poslední hashtagová akce tohoto typu. Mám tři úžasné, šťastné děti se zdravýma očima. Doktoři tvrdí, že moje čtvrté dítě potřebuje brýle. Co to tam je?

Kromě toho by děti neměly některé věci vidět ostře. Například Clause Klebera a jeho zatracené lživé zprávy. Já vždycky říkám, když ty nevidíš koronu, nevidí ani ona tebe. #nenechámsvojedítěnositbrýle Proč by ne. Ještě více se diskutuje o upřednostnění. Za pár týdnů se bude řešit, jak přesvědčit i zbylé dospělé k očkování. V USA lidi lákají různě, za očkování lidé dostávají loterijní losy, donuty zdarma a v některých státech dokonce jointy.

Především evangeličtí Američani jsou k očkování velmi skeptičtí a i tak poslouchají pouze jednoho. Ano, jenom jeho. To jsou přesně ty kulturní rozdíly. My posloucháme Christiana Drostena, oni Boha a kazatele. Radím lidem, aby se modlili, ať se ptají Boha, co mají dělat.

Když ti Duch svatý při modlitbě řekne, aby ses nechal očkovat, udělej to. Když tě od toho odrazuje, nedělej to. Nech si poradit od nebeského doktora. Sakra, hlasová schránka. Dobrý den, dovolali jste se Duchovi svatému, máte-li otázku k očkování, stiskněte jedničku. Chcete-li nahlásit zneužívání dětí katolickou církví, stiskněte … Na to nemám čas. Stačí v Německu ta slavná imunita po covidu?

Očkování nebude povinné, ale nabízí se otázka, jak přesvědčíme lidi, kteří očkování nevěří. Zajímavé je, že podle statistik jde převážně o ženy. Neuvěřitelné. Spojíme se živě s instagramovým profilem Tiny Hausten, která se jako tzv. očkovací influencerka snaží ženy přesvědčit k očkování. Tino, proč jsou ženy skeptičtější než muži? Všichni přece víme, že kluci bývají jednoznačně hloupější, tentokrát můžeme ale pro změnu připít na ně.

Je potřeba kvalitní marketing. Musím si ale nejdřív v klidu poslechnout argumenty té druhé strany. A konečně je sakra brát vážně. Já se nenechám očkovat. Prostě proto, protože je to časovaná bomba. Já jsem medička a zhruba vím, co za tím stojí. Co za tím stojí? To je těžké vysvětlit, to teď nedokážu říct.

Jaká škoda. Který argument jsem teď měl brát vážně? No… to taky nevím, ale o to nejde. Cílová skupina, kterou musíme přesvědčit, se podle studií skládá hlavně z žen, které jsou vzdělané a mají vysoký plat. Nebo jinak řečeno … jde o otravné eko pindy, které nepracují a celý den čtou kraviny na internetu.

Ano, lépe bych to neřekl. A jak je přesvědčím? Například s lákavým názvem produktu. Přeci jenom Astra Zeneca… to zní jako malé auto značky Opel, to nejde. Pojmenujme to tedy Aroma skořicová arnika. Tím se bude šetrně a udržitelně očkovat. Nyní navíc i v light verzi.

Jen 2 kcal na dávku, nechytím koronu a ještě zhubnu. A na tohle ty skeptické ženy skočí? Ano, samozřejmě. A kdyby ne, mám ještě jeden trik, jak ženám vnutit produkt. BioNTech přejmenujeme na BioNTech Lady, obarvíme to narůžovo a zdražíme to na desetinásobek. Půjde určitě na dračku.

To už by stačilo! Už tuhle farmaceutickou lhářku nebudu poslouchat ani minutu. Jmenuji se Dörte Knülling Dingeldey a jsem antiočkovací influencerka. Ani já ani můj úžasný syn Sören Gandalf se nenecháme očkovat. On totiž ještě umí myslet sám. Ten by se nikdy nenechal očkovat. Já se hned naočkuju.

Oni nám totiž záměrně zatajují, - že RNA vakcíny vniknou do našich buněk… - Ne, tak to není. - …změní náš genotyp, způsobují neplodnost. - Ne, to taky není pravda. My se nezúčastníme vašeho genového experimentu, podle kvalitních zdrojů bychom měli jen opravdu probudit náš imunitní systém. Mateřské mléko. Bílé zlato. Chlapec potřebuje znovu nakojit.

Zůstaň tady, jde o život! Dorothe Hausten. Dobrý den, to jsem já… tvůrce memů pro heute-show. Pokud chcete víc horkých novinek a memů, odebírejte náš kanál. Co je proboha tvůrce memů? Překlad: losenka www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Haha.. Otravné eko pindy, které nepracují a celý den čtou kraviny na internetu. To je přesný a díky překladatelům za výborný překlad.

20

Odpovědět

uplně stejně by se dalo natočit díl proč se neočkovat

411

Odpovědět

Určitě ano. Ale pak by mě docela zajímaly zdroje.

30