Marihuana: Přinese tisíce pracovních míst a příjmy z daníheute show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:25
Počet zobrazení:2 196
Legalizace marihuany. Věčné téma, které se nevyhnulo snad žádné zemi. Nyní se projednává i v Německu. Prý by se marihuana mohla prodávat v lékárnách, a tak se v Heute show pokusili simulovat školení lékárníků pro prodej marihuany.

Přepis titulků

O jednom tématu ze Semaforu budou rozhovory hodně uvolněné, řekl bych až vychillované. Jde o legalizaci marihuany. Ano, jde o to, že všechny strany jsou v podstatě pro. Ale co je nejvíc do očí bijící, v seriózních televizních vysíláních se nadšení huliči hlásí ke slovu. Prostě si ubalit jointa a uvolnit se.

Ano, kvůli tomu vyhodili Hofera z Tagesschau. Už to nešlo. FDP sní o trávě pěstované v Německu jako o předním produktu pro export. Údajně by díky marihuaně mohlo vzniknout 20 000 pracovních míst. Předběžné odhady počítají s 2,7 miliardy příjmu z daní. Díky legální trávě se konečně dočkáme těch rozkvetlých krajin, které nám sliboval Kohl.

Ale samozřejmě se ozývají i nesouhlasné hlasy. K těm patří i hlas Daniely Ludwig. To jméno si nemusíte pamatovat. Tato žena dala huličům na internetu nesmrtelný citát. Jen proto, že je alkohol nebezpečný, to rozhodně, není marihuana žádná brokolice. Dobře? Dobře?

Vždycky si pamatuji oslí můstky, takže jedno smrdí a dělá se mi z toho zle a zbytek se dá vykouřit, je to vlastně celkem jednoduché. Jen když budeme pilně ubalovat, přijde si Semafor na svých 50 miliard. Hulit pro důchody a pro klima! Ano! Všechno ostatní… Všechno ostatní by bylo přímo proti vlasti. Mohli bychom si myslet, že legalizace je nebezpečná a hloupá, ale vždyť už je z toho dávno mainstream.

- Jak moc jsou drogy rozšířené? - Opravdu hodně, hodně rozšířené. To bylo přesný! Jak vidíte, množství indicií stoupá. Lidem mladším 30 let, hlavně v pubertě, může marihuana poškodit vývoj mozku. A u lidí, kteří mají sklony k psychickým onemocněním, zvyšuje hulení toto riziko enormně.

Je to vůbec dokázané? Ano, je to dokázané. Abychom si dobře rozuměli, nemůžeme zlehčovat účinky marihuany, i když náš oblíbený jed, alkohol, je v každém ohledu škodlivější. Myslím, že nakonec to stejně uděláme jako Kanaďané. Kontrolovaný prodej dospělým. A jednou se to neodvratně dostane do středu společnosti.

To přece nejde! Vaše marihuana přerůstá na můj pozemek. Jo? A co váš mák? Heroin je nelegální! Giselo, zavolej poldy! Co? Ano! Do výbavy na jednodenní výlet už nebude patřit jen teplá deka. Existuje pár dobrých důvodů pro legalizaci marihuany.

Například ulehčení policistům a justici. Třeba v roce 2019 u nás bylo 225 tisíc soudních řízení kvůli marihuaně. Z toho 83 % bylo kvůli prostým spotřebitelům, dvě třetiny byly hned ukončeny. Taková absurdní ztráta času! Co tam děláte? - Kouříme.

- Ano, ale co? To už jsem poznal z dálky, takže podezření se potvrdilo. - Dobře, ještě jsme ale nekouřili. - Za tohoto opatření ani kouřit nebudete. Dej to pryč, osobo! Přičemž musím říct, že při zadržení je hulení opravdu nezdvořilé, člověk může chvilku počkat. Potom tam, beze srandy, napochodovala další hlídka, aby ty dva teenagery zvládli.

Chci tím říct, že je to nepřiměřené. V pohodě, příští rok to bude jinak. Dealerem bude sám stát a musí dávat zatracený pozor. Musí fakt dávat pozor, aby se situace nezvrtla jako v Holandsku. Vláda se dlouhá léta nepídila po tom, jak se drogy dostávají do coffeeshopů, takže drogové kartely své řetězce logicky nevyužívaly jen na marihuanu. Mělo by se ještě zdůraznit, že pokud mají německé lékárny brzy začít s prodejem, platí to samozřejmě jen pro určité produkty.

Unavená od hulení? Zkus tohle. Kokain. - Už tři dny jsem vzhůru. - Já taky. Kokain od Raziopharm. Přičemž účinek kokainu je vědecky prokázaný, účinek trávy ne.

Jen pro info. Aby se nám nestalo to co Nizozemcům, musel by stát kontrolovat úplně všechno, tedy od pěstování až po distribuci. Návrh prodeje v lékárnách je opravdu vážný návrh FDP, staré lékárnické strany. Miluju, když se klišé vyplní. Jestli to tak bude, podoba lékáren, jak je známe, se drasticky změní. Nyní se spojíme živě s Mathiasem Matschke, který pro ministerstvo zdravotnictví školí lékárníky na dealery.

Pane Matschke… Pane Matschke, stane se z toho nový učební obor? Co? Pane Welke, já vás hrozně špatně slyším, máme tu hudbu fakt nahlas. Tak ji prostě ztlumte. Super nápad! Vypni to. S lékárníkem právě testujeme nové druhy.

Přece musíme vědět, co prodáváme. Purple Haze, White Widow, Super Skunk. Smrdí to tu. Ptal jsem se, zda z toho bude učební obor. Jo, určitě. Tři týdny kurzu a potom dostanou od průmyslové a obchodní komory výuční list z oboru prodejce hulení. Hej, já mam najednou takovej hlad!

Dělej, objednáme si pizzu. Chci pizzu! Pardon, že vás ruším, ale jak přesně teď školíte? Lékárna se musí kompletně přeorganizovat. Bývalo tady čtení pro malé o Medi a Zinym. Teď už je tu jen Medi a Dröhni. Medi a Dröhni!

Já přece školit nemůžu, zveme si na to dealera z nádražní čtvrti. To je Roler, je venku na podmínku. Urážíš mě? - Budeš se do mě navážet? - Ti jsou v pohodě. Víte co, budeme teď simulovat rozhovor v lékárně. Zákazník. Dobrý den, mám zájem o ten hašiš, slyšel jsem na něj chválu.

Moc rád vám ho prodám. Kolik gramů byste chtěl? Přestaň mu podlejzat, nejdřív ať navalí prachy! - Vrátíte mi? - Ne, polib si. Ale to byla přece jen hra, tak mi to vraťte. Drž hubu.

Vidíte, že lékárníci jsou tvrďáci! Do prdele! Naproti otvírá lékárna Doktor Moris. To si nemůžem nechat líbit! - Jdem na ně! - Svině, my vás vyřídíme! Hlavně ne s násilím, to si jako stát nemůžeme dovolit! Mathias Matschke, děkujeme! Zdravíčko! Chtěl jsem vás jen poprosit o odběr.

Stačí kliknout. Mějte se hezky. Tak jedeme! Jedeme, ty blbej koni!

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář