Podvody v testovacích centrechheute show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:46
Počet zobrazení:3 502
V Německu si covidové testovací centrum už může otevřít prakticky kdokoliv, vše udržet pod kontrolou je skoro nemožné, a tak to spoustu lidí samozřejmě svádí k podvodům. Jak to tedy vypadá? A co s tím?

Přepis titulků

Na internetu bohužel stále ještě koluje falešná reklama, ve které mimo jiné i já očividně lákám na bitcoiny. Měli byste vědět, že to je podfuk. Je jen jeden podnikatelský nápad, který mohu bez výhrad doporučit. Ještě dnes si otevřete testovací centrum, potřebujete jen stan, dva až tři nezaměstnané v bílých pláštích, lavičku a hotovo!

Večer napíšete na papír libovolné číslo, co já vím, třeba 1000 testů po 18 eurech, pošlete ten cár Sdružení smluvních lékařů a hned jste zase o něco bohatší. Snazší je už jen tisknout peníze! To není pravda, to je těžší. Pravdou je, že my všichni jsme si stěžovali na přílišnou byrokracii v managementu pandemie. Proto to Jens Spahn ve svém nařízení o testování holt trošku zrychlil. Doslova nikdo nepřemýšlel o tom, jak se to s těmi testy bude kontrolovat.

A něco takového samozřejmě láká kriminálníky. Spahn říká: „Co ještě chcete, vždyť se to teď vyšetřuje!“ To je pravda, ale jen proto, že si to investigativní média spočítala. Prázdné parkoviště na okraji Kolína. V tomto autobusu se minulý pátek na covid otestovalo méně než 80 lidí, ale poskytovatel, Medican z Bochumu, hlásí pro tento den na ministerstvu zdravotnictví 977 provedených testů, víc než desetinásobek.

Staré přísloví: Kde je bus s opravdu otestovanými lidmi? Firma Medican měla 54 testovacích center v 36 městech. Možná jste tam už taky nebyli, je to možné. Většina center je samozřejmě seriózní, ale jak by mohlo být v budoucnu možné přijít na stopu těm neseriózním? Tak tedy když si někdo objednal nebo zaplatil 200 testovacích setů a následně vyúčtuje 400 provedených testů, je samozřejmě těžké to obhájit, může to být vodítko pro kontrolu.

Opravdu? Může to být vodítko? Vážně horká stopa, Sherlocku. Respektive tiskový mluvčí Jense Spahna. Spahn nově také do kontrolování zapojil i zdravotní úřady, na což oni víceméně odpověděli: „Je od tebe milé, že na nás myslíš, ale už toho máme na práci dost a nejsme kontroloři.“ Totéž říká Sdružení smluvních lékařů.

Ale někdo to určitě udělá. Přinejhorším bude kontrolovat dánská tajná služba, stejně ví všechno. Zřejmě i o tomto případu: Já jsem na test nakonec nešla, protože tam na mě bylo moc lidí, jela jsem domů a pak jsem si tak seděla na zahradě, podívala jsem se na mobil a viděla tam zprávu z testovacího místa, že je můj test negativní. No není to praktické?!

Něco takového na gastroskopii bych taky chtěl. Je jednoduché ukazovat prstem na stát, který zaplatil za neviditelné testy, ale stane se to rychleji, než si myslíme. Například u heute show několik týdnů testoval nezaměstnaný mim. Nikdo to nepoznal, byl dobrý! Ochrana z plexiskla, vypadalo to opravdově! Říkali jsme si, jak je dobrý, že to vůbec nebolí! Pak se ale ukázalo, že žádné z těch testů nebyly opravdové.

Jen peníze, které dostal, byly opravdové. Samozřejmě vždycky naštve, když se plýtvá penězi z daní, ale opravdu nezodpovědné v tomto případě je, jak jednoduché je založit si testovací centrum. Ano, potřeba jsou následující kroky: Nejdřív se musíte online podívat na hodinové školicí video, pak… To už bylo všechno, víc toho není. Stačí postavit starý stan na zahradě a hotovo.

Jako u tohoto studenta z Lübecku: V jeho testovacím centru s ním byla údajná lékařka: Dr. L. Dr. L., jak vypráví paní Albrechtová, neměla ochranný oblek a výtěr z nosohltanu odebrala z tváře. Ano, falešná doktorka teď sice přišla o práci v testovacím centru, ale pořád může být ministryně pro rodinu. S takovým odborným personálem samozřejmě můžou být pozitivní v testu negativní, to je extrémně nebezpečné, nemluvě o hygienických podmínkách některých center.

Například tady to vypadá jako v pořadu o proměnách bytů, je to ale testovací centrum v kolínském kiosku. Tam si stěžovaly i krysy. Testuje se všude, dokonce i v bordelech, beze srandy, v bordelech. Na druhou stranu, proč ne? Holt služba týkající se těla. Za mě lepší, než aby do mě pronikal neškolený student. Někteří poskytovatelé testují z oken svých soukromých bytů, tak mě napadá, proč netestují ti důchodci, co stejně pořád sedí v okně a koukají?

Hej! Zákaz zastavení, kamaráde, já tě udám! Moment! Negativní, vypadni! Nemějte strach, tyčinky používá maximálně třikrát. Jens Spahn toho tento týden zase musí poslouchat spoustu, sotva toho někdo v pandemii slízne víc.

Přesto v Německu máme, dělali jsme průzkum, opravdu i jeden jeho fanklub, vážně! Předsedá mu Matthias Matschke, lékárník z Frankfurtu. Pane Matschke, vy jste pořád ještě fanda, ano? Teda… a jaký! Prosím vás, nosím trička s Jensem Spahnem, spím v povlečení s Jensem Spahnem a každičké ráno dřív než cokoliv jiného tady na svém oltářku zapálím svíčku pro toho nejlepšího ministra zdravotnictví na světě.

Svatý Jensi, postarej se o nás v nouzi. Pane Welke, ani nevíte, jak mi už leze krkem, jak všichni hnidopiši pořád šťourají do Jense. My lékárníci jsme nezapomněli, co pro nás ten muž udělal. Krátce před Vánoci, jak jsme rozdávali respirátory FFP2 rizikovým skupinám. Lékárny za to od státu dostaly na účet až 6 eur za respirátor, ale nákupní cena byla údajně zhruba pouhých 1,22 eur.

Lékárník odhaduje, že na konci dostane 400 000 eur daňových poplatníků, asi pětinásobek toho, co za respirátory zaplatil. Slovy jednoho nejmenovaného lékárníka si tím vydělali až hanba. To jsem byl já! Já jsem to řekl! A víte co? Stojím si za tím! To je pravda, i tenkrát Spahna vlastní lidi varovali před náklady jako teď u testovacích center! Vidíte?

A za to, že se postavil tomu, co tam u něho mleli nějací nýmandové, za to ho zbožňuju. Ten kluk má srdce ze zlata! A propos, mimochodem mám náhodou od ledna zlaté Porsche! Z vděčnosti jsem ho pojmenoval jednoduše Jens. Pane Welke, Bůh ví, že v Německu přece máme dost pochybovačů a povalečů, Spahn je jednoduše tahoun. Prostě dělá a až pak se ptá, co to stojí. Koukněte, to je můj junior!

Tomu teď díky těm respirátorům můžu zaplatit studium zubařiny. Ty, Sašo, klidně si vezmi z kasy, je tam toho dost, ty uličníku! Pane Matschke, chápu, že vy osobně jste fanoušek, ale jako občan mám pár otázek i kvůli švýcarské firmě Emix. Jens Spahn od nich odkoupil 67 milionů respirátorů za 5,40 eur za kus, ačkoliv pak ostatním firmám určil fixní cenu 4,50. Proč?

Zdráhá se to vysvětlit nebo zveřejnit příslušné podklady! Pane Welke, víte, jak mi to zní? Béé, musím bulet, musím bulet… I k tomu náš Jens přece řekl všechno důležité. Vědomě jsem se nikdy neobhajoval. Ohledně otázky, kdo teď za co nese vinu. Já taky můžu vyprávět příběhy z posledních 12 měsíců, ale myslím, že to nepomůže.

A má pravdu! Po bitvě je každý generál, to dítě už spadlo do studny! Respektive peníze do záchodu… Já mu budu navždycky vděčný. Víte, Jens Spahn už pracuje jen pro zábavu, když si u mě zákazník nedává pozor na pusu, hned letí zase ven. Dobrý den, prosila bych Ibuprofen. - Cože? Ten tón si vyprošuju, slečinko. Ven! - Matthias Matschke! Překlad: lenkaz www.videacesky.cz Ne!

Já už tu nic nedělám. Dokud nás nezačnete odebírat a nedáte nám lajk. Mám toho po krk! No tak! Už nás začněte odebírat!

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Obrovský podvod po celým světě a vesele pokračuje dál

12

Odpovědět

Tak koukam, ze politicke deni v Nemecku je podobne jako v CR....alespon ve vrcholne politice jsme se naNemce dotahli :)

41