Volby 2021: CDU a CSU mají nejhorší výsledek vůbec!heute show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
72 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:13
Počet zobrazení:2 202
Jak dopadly letošní parlamentní volby v Německu? Jaké koalice budou u moci? Zelení a FDP mají jen málo společného, kdo z nich se bude přetvařovat a ustoupí tomu druhému? V německém parlamentu to občas vypadalo jako na dětském hřišti, dohadování, házení špíny na ostatní a tak dále. Kdo z trojice Laschet, Scholz a Söder docílil svého?

Přepis titulků

Vysílání po parlamentních volbách a z nemyslitelného se najednou stalo myslitelné. Vláda bez Unie. Lidi, to je přece proti přírodě! Z nebe padají mrtví ptáci. Vždyť to říkám, země taje a vypouští proudy lávy. Očividně na protest proti přesně 24,1 %, které získaly CDU a CSU dohromady.

Dobře, musím dodat, že nic z toho se nestalo. Bohu je očividně úplně jedno, že křesťanské strany v Německu bojují o přežití. Nepřeháním. Armin Laschet docílil nejhoršího výsledku Unie od založení, i tak chce stát kancléřem.

Protože… protože prostě chce a není pro něj žádná jiná práce. Je to až tragické a předvídatelné, protože možná jste také viděli ta zlá znamení už ráno v den voleb. Armin vycházel v doprovodu kamer ve skvělé náladě ze svého domu a potom ups!

A krátce potom to všem ukázal, tedy ukázal, koho volil. Prostě neměl svůj den, vlastně ani rok. A samozřejmě to logicky není Laschetova vina. Bez Angely Merkelové je CDU jen… jedno velké nic.

To dovolila celá strana v průběhu let. Ani nemluvě o aféře s rouškami, zkrátka to nezáleží jen na Arminovi. Člověku by ho bylo skoro líto, kdyby ještě ve večer voleb neztratil nervy. My jako Unie jsme obdrželi od našich voličů a voliček jasný příkaz. Přesně.

Jasný příkaz zašít se do opozice. Je to vážně realita? Netrpí ten chlap nějakou trumpovskou nemocí? Vážně. To mělo přece nádech Schrödera od Sloního kulatého stolu z roku 2005, ale ten byl aspoň nadranej. Jaká je Arminova výmluva? A jaká by to teprve byla sranda s trochou pokory.

Olaf Scholz a já jsme podle mě vyzývání ke stejné pokoře. Ne, to si nemyslím. Co to s tím týpkem je? Skutečně by svým chováním zapadl mezi malé děti. „Olaf a já máme být ale stejně pokorní.“ A co když ne! Koukej, vysvětlím ti to ještě jako dítěti naším mimem. Dávej pozor, Armine, SPD k tomu získala přes pět procent.

Tvoje Unie prohrála o osm procent, proto musíš být mnohem pokornější než Olaf. Příští týden ti potom vysvětlíme, jak se skutečně odstupuje, protože tvá čísla klesají proklatě nízko. Měj se! Ano, děkujeme našemu stálému zaměstnanci mimovi. Za co se vůbec v této CDU ještě odstupuje? Za co?

Kromě mladé unie Sasko a tří až čtyř nemakačenků. To se nikdo neodváží vystoupit veřejně? Nikdo to očividně nevysloví nahlas, tak to udělám já. Kde je moje arminovská kamera? Jo tady. Armine, je to pryč! Jeď do Jeruzaléma, hudba dohrála, všechny židle jsou obsazené. Starouši, s SPD jsi prohrál o 1,3 milionů hlasů. Vaše frakce má o 50 mandátů méně a ty chceš i tak vytvořit budoucí koalici.

Ty už ale žádnou budoucnost nemáš! Samozřejmě politickou. Já vím, tvoje motto při menšině bylo: „Prostě zůstat sedět a lidi zapomenou.“ Ale tentokrát jsi to totálně zazdil. Ale já jsem Armin Laschet a na to se můžete spolehnout. To udělám, ale o to teď vůbec nejde.

Armine, tebe a tvou Unii voliči odepsali! Vám už pomůže jen jedno. Musíte si v opozici zase najít své teplé místečko. Vydechnout, chillovat, dát si pauzu. My doporučujeme Burnout sanatorium Hiddensee pro vyhořelé strany. To je úplně ideální. Tam se do sebe se Söderem můžete pustit každé ráno při partnerském tai chi.

Nebo ještě lépe, půjdete na kurz: Konečně si uplácáme nový unijní program! Armine, poslouchej mě, tohle je intervence. Jestli nevěříš mně, tak poslechni svého kamaráda. Tvoje pracovní pozice je zrušena, jdi domů, už tě nepotřebujeme. Přiznávám, že to zní trochu tvrdě, ale je to tak.

Ale ještě jednou, za pád CDU a CSU jsou zodpovědné obě strany a výrazně k tomu přispěl i tento muž. Markusi, budu tě šikanovat, dokud nevyřídíš Södera. Nikdy se nepřestal veřejně strefovat do Lascheta, tím také velmi poškodil Unii. Za to ale vyhrál u SAT 1 německou komedijní cenu, a to v nové kategorii: Přetvařovat se, až je z toho na blití.

Věřím, že historicky jsem jeden z těch přátelštějších předsedů CSU, minimálně co se týká naší rivality s CDU. Jasně, nejpřátelštější předseda CSU. To zní skoro jako nejpříjemnější střevní chřipka. Markus Söder v Unii definitivně převzal velení, potažmo to, co z toho zbylo, co se tak proslýchá. On je teď ten „velitel“, jak jsme říkávali jako děti.

Například u hledání termínu na schůzky kvůli rozhovorům o Jamajce Laschet navrhl sobotu… Právě mi ale bylo sděleno, že zítra večer se koná oslava 80. narozenin Edmunda Stoibera, zároveň se koná CSU-Basiskonferenz, ale Söder řekl, že má přednost, protože je to důležitější. No jasně. Samozřejmě že jsou narozeniny dědy Stoibera důležitější než Německo.

Söder mu na flétnu zahraje Wie schön, dass du geboren bist. Mezitím SPD oslavuje své jednoznačné vítězství. Ano, 25,7 %! To je skoro absolutní většina. Opravdu obrovský úspěch letošního nejlepšího imitátora Merkelové. A komu socani vděčí za svůj triumf? Především voličům starším 60 let. Ano, oni vlastně Unii ukradli ty staré.

Originální záběry z výletu voličů. Německo je gerontokracií a také jí zůstane. A SPD je zpátky s tou nejlevicovější frakcí všech dob. Jasně, nakonec stejně rozhodl především Scholzův šarm. Vlastně jen Scholzův šarm. Ale i to se může v rámci možností bujaře oslavit.

Olaf to začíná hrotit. Dopřejete si dnes večer pivo? Ne, musím udělat ještě spoustu věcí, takže dnes ještě ne, ale rád si dopřeji pivo, které není bez alkoholu. To by se mohlo dát vytesat. Dopřeji si pivo, které není ne bez alkoholu.

Ty staré party zvíře! Lepší by bylo, kdyby na konci vznikla koalice, která není bez SPD. Je to otevřené. Tento víkend se v Berlíně setkají… vlastně všichni. Všichni se všemi na veselé sondování. Budou sondovat jeden na druhého. A jestli si teď říkáte, že nikdo neví, co se nakonec stane, tak to není pravda.

Pozor, spoiler! ZDF speciál. Ale ne, teď ta blbá Heute show prozradí i celá vyjednávání koalic. Přesně tak! Albrecht Humboldt. Tři tisíce koaličních jednání se konečně díky volební výzkumné skupině zhodnotí. Tvrdí, že může přesně předpovědět, co se v následujících týdnech stane.

Správně Olivere, říká se tomu věda. Dneska spolu znovu jednají FDP a Zelení, a ti mají společného víc, než by si laik mohl myslet. Myslím, že byste se měla ptát, zda legalizovat marihuanu. - Ano. - Dobře, tak tedy legalizovat marihuanu. Dvě srandovní huličky si tam při debatě notují, krása. Toto jsou tedy stěžejní body následujícího týdne. Zelení chtějí minimální mzdu 12 €, omezení rychlosti, majetkovou daň, omezení nájemného a zrušení soukromých pojišťoven.

FDP oproti tomu absolutně nic z toho nechce. Ale samozřejmě že by se našly kompromisy, mohli bychom například říct: Majetková daň je v měsících, které mají v názvu R a u omezení rychlosti by FDP nejspíš navrhla 210 km/h na mokré vozovce, proč ne.

Jo tak! A potom vlastně přijde ten Semafor. Ne. Ne, samozřejmě že ne. Lindner chce Jamajku, jinak nic. To je plán, ale nemůže Semafor přenechat Zeleným, vždyť ho ještě potřebuje.

Takže se o Semafor musí zasazovat nějaký jiný blb. Minimálně v nějakém fakt šíleném rozhovoru. Kdo by tady připadal v úvahu? - Například! Na Saskii je spolehnutí! - Absolutně. Měj se, Semafore! Ahoj, Jamajko! Z toho ale nic nebude. Podle aktuálního dotazníku je 75 % příznivců Zelených rozhodně proti.

Jeho prosazení by pro stranu prakticky byla sebevražda. Podruhé se tedy nabízí… Koalice Jamajka. Připravte se. A potom tady máme to, co vždycky – starou dobrou GroKo. Jen tentokrát pod vedením SPD. - Ale ne! - Ale jo. Poslední tři roky je nikdo nechtěl a stejně jsou tam pořád.

Svým způsobem je to praktické. Musí se jen Merkelová vyměnit za Olafa Scholze. Jinak zhruba do února bude kvůli skandálu a novým zjištěním vykopnut. Tento týden opět domovní prohlídky, stačí to vygooglit. A jméno nového kancléře je Kevin Kühnert. - Ale no tak! - Jasně, kdo jiný? Čtvrtina nové frakce SPD jsou JUSOS.

Bude to Kühnert. A na kancléřském služebním voze nebude stát 02 jako doposud, ale… Alpha Kevin. - Krásný večer. - Počkej. Tak zapnout nahrávání. Dobrý den, toto je automatické rozloučení Olivera Welkeho a Heute show. Video bohužel skončilo, ale klidně můžete náš kanál odebírat a podívat se na další videa.

Děkujeme. Tak! Takhle by to mělo stačit navždy.

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Oni někoho zajímají volby v Německu?

02

Odpovědět

Nepotřebujete mluvčího, který by se za vás modlil?

20