Všichni chtějí elektromobil a vlastní nabíjecí staniciheute show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:31
Počet zobrazení:3 406
Pro životní prostředí bychom v dnešní době udělali všechno. Dokonce i takový automobilový národ, jako jsou Němci, postupně přechází na elektromobily. Nikdo si ale neuvědomuje, že to s sebou nese spoustu problémů, na které zatím nejsme připraveni. Všichni prostě nemůžou nabíjet svá auta na svých vlastních nabíjecích stanicích a už vůbec ne ve stejný čas.

Přepis titulků

Mám pro vás naprosto perfektní tip na dárek. Elektromobil. Kdo své nejbližší opravdu miluje, dá jim pod stromeček elektromobil. Elektromobily jsou teď v Německu velký hit a není divu vzhledem k cenám benzínu a odměně od státu, kterou za to dostanete. Konečně v sobě Němci objevují lásku k elektromobilům. Víte, jak to dřív vypadalo na veletrzích aut? Auta se spalovacím motorem se tam prezentovala velmi nákladně a láskyplně.

A elektromobily… Jak se ty časy mění! Teď jsou elektromobily najednou sexy a normální auta se neprodávají. Na klimatické konferenci v Glasgow se 24 států a několik automobilových koncernů zavázalo k tomu, že do roku 2040 odstraní auta se spalovacím motorem. Naše spolková vláda si sice myslí, že je to fakt super, ale podílet se na tom nebude.

Dárek na rozloučenou od Andyho Scheuera. Ten v Glasgow vystupoval jako Matka Tereza automobilového průmyslu. To byl jen zkrat odstupujícího ministra, boom elektromobilů se nedá zastavit. Od července roku 2021 je podle spolkové vlády v ulicích přes milion elektromobilů. Poprvé bylo povoleno více elektromobilů než aut na diesel. Proč mluví, jako by sama byla připojená do nějaké zásuvky. Netuším.

Všichni chtějí svůj elektromobil a nejlépe i vlastní nabíjecí stanici do garáže, tedy tzv. wall box. Jen malý háček, poptávka je teď opravdu moc velká. Ze stránek státní kfw banky: Nepodávejte žádné žádosti, prostředky jsou vyčerpány. Jinými slovy: Jsme na mizině, radši si zase kupujte diesel. To je vážný problém. Když teď každý z nás chce mít vlastní nabíjecí stanici pro svůj elektromobil, obávají se experti enormního zatížení německé sítě.

Tady velmi přesný snímek. Ona jezdí skvělým elektromobilem značky Porsche, 600 PS, její soused má zase elektro SUV, jehož baterie váží víc než vorvaň, protože on se zajímá o klima. Bydlí ve stejném městě, ve stejné ulici a oba chtějí nemožné. Nabíjet si auta ve stejnou dobu. A spočítali si to bez německé elektrické sítě.

Německý masakr nabíjecích stanic. Uvidíte Ryana Goslinga jako nového ministra dopravy Roberta Habecka, Clauda Olivera Rudolpha jako Elona Muska a Veronicu Ferres jako rozbitou nabíjecí stanici na pumpě ve Wildeshausenu. Německý masakr nabíjecích stanic, protože si nemůžete nabíjet auto, kdy se vám zachce. Trochu jsme to přehnali, uznávám, ale víte, že v některých ulicích může být jen určitý počet dobíjecích stanic?

Jinak by to znamenalo: buď fénování, nebo nabíjení auta. Na vzkvétajícím trhu elektromobilů panuje boj mezi giganty. Tesla proti Volkswagenu. Elon Musk proti Herbertu Diessovi. Elon, kterému se taky oficiálně říká techno-king Tesly, nedávno zvedl hodnotu své automobilky na burze na více než bilion dolarů. Naproti tomu Herbert je prostě Herbert, ale taky by byl rád cool.

Drazí spolupracovníci a spolupracovnice, jsem někde mezi automobilovým městem a elektrárnou a chtěl bych vám srdečně poděkovat za senzační první pololetí. Jo! Kašlem na Kalifornii, jdi se bodnout, Malibu! Ty fakt hustý borci surfují ve Wolfsburgu. In crazy fucking Wolfsburg, kde taky jinde? Kde taky jinde!

Ve Wolfsburgu, kde pan Diess na gangstera vypadl z dozorčí rady. Musel by se rozloučit s 30 tisíci spolupracovníky. To bylo přece nedorozumění. Naproti tomu Elon, tento vizionářský guru podnikatelů, staví své Tesly… Bude už brzo stavět svoje Tesly v gigantické fabrice v Brandenburgu. A zemská vláda mu nadále plní, co mu na očích vidí. Nebo jak by řekl Elon: Deutschland rocks!

Yeah! Nebo spíš ne… O Německu se dá říct fakt všechno možné, ale tady neválí fakt nikdo. To on nemůže vědět. Na druhou stranu tento muž vybudoval svou továrnu na okurkovém poli v Brandenburgu ani ne za dva roky. Páni!

Jak je to možné. Pro nás je to nemožné. Ale jako Elon Musk jednoduše napíšeš Německu jeden dopis. Tesla Brandenburg proto s respektem navrhuje, aby německá vláda okamžitě provedla příslušné změny základních schválení a uspořádání plánovacích zákonů a řízení. A Německo na to: Dle rozkazu, Elone, hned to bude! Samozřejmě se ke slovu hlásí i bručouni, kteří tvrdí, že Tesla je na burze totálně přeceněná a servisní síť v Německu nedostačující.

A taky ta kvalita zpracování u tak drahého auta, jasně… Něco tam sice občas při jízdě klape, ale v té chvíli Tesla automaticky zesílí rádio. Údajně potřebuje Musk pro svou továrnu v Brandenburgu ještě 12 tisíc pracovníků. Tolik lidí tam ani nebydlí. Přidal tweet v němčině: Prosím, pojďte pracovat do Tesly Giga Berlin, bude to fakt sranda.

Mega sranda, samozřejmě! Zaměstnanci Tesly z USA například uvedli, že za pouhé dva týdny nadělali 50 hodin přesčasů. Větší sranda už tam být nemůže. Gernot Hassknecht mu každopádně moc fandí. Gernot Hassknecht bude nejbohatším mužem světa. Přesně tak. Já budu bohatší než bůh! Mám úplně neprůstřelný plán.

Přesně vedle Elonovy giga továrny si otevřu svou Gernotovu fabriku a brzo uvedu tohle miminko na trh. E3-kolo, historicky první elektrotříkolka v Německu. Do háje! E3-kolo, mobilitu elektronické tříkolky jsem vymyslel úplně nově a už za pár let se budou ve školce všichni posmívat každému dítěti, které nebude mít vlastní elektrotříkolku, a budou ho šikanovat.

Ale co je tajemstvím mého brzkého bohatství? Je to jednoduché. Chci všechno, co má Elon Musk! Například subvence od EU, spolkové a zemské vlády v hodnotě 1,4 miliard eur. Víc nechci, přece nejsem chamtivec! Taky chci přímo uprostřed chráněného pásma vodních zdrojů vést odpadní potrubí bez stavebního povolení.

A když teď řeknete, že to přece ve svém řadovém domku nemůžu, tak vám řeknu: Držte hubu, vy looseři, vy přece nejste žádní miliardáři! Kromě toho stejně jako Tesla nemám žádnou odborovou radu. Jasně, možná budou sem tam nějací prudiči nadávat, ale potom řeknu: A teď už jako německý Elon Musk nemusím platit žádné daně. Bernie Sanders, stalinistický americký senátor, se teď na Twitteru nechal slyšet, že i ti nejbohatší by teď mohli, cituji: „Pomalu přispívat svůj díl.“ Elon ho setřel tímhle komentářem.

Pořád zapomínám, že ještě žiješ. Tohle je budoucnost! Pokrok kupředu na třech kolech! Náš základní model je k dostání za pouhých 27 tisíc eur, to jsem asi blázen a začíná divoká jízda! Tahle podělaná, blbá baterie!

Škoda, Gernot Hassknecht se přece jen nestane nejbohatším mužem světa. Přesně tak. Diváci už objevili všechny skryté symboly v našem novém studiu. Ilumináty, Svobodné zednáře, Staatsfunk, prostě všechno. Kdy jim odhalíme ty pravé manipulátory? Cože? Až od tolika odběratelů na YouTube? Tak to bych tu zůstal.

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář