Thumbnail play icon

Historie nejznámější plochy Windows XP

91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:424
Počet zobrazení:24 271

Ve světě technologie není nikdo, kdo by si nepamatoval zelený kopeček, azurově modrou oblohu a rozevláté mraky na pozadí plochy Windows XP. Obrázek byl příznačně pojmenován "bliss" neboli blaho. Část lidí se domnívá, že krajina je dílem Photoshopu, jiní spekulují o existenci poklidné scenérie a osobě fotografa, který ji zachytil. Kde je pravda? 

Komentáře (51)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

So this could be a better way here. http://recyclebinwindows10.com

00

Odpovědět

V Čechách by to být nemohlo. Tady všude kvete řepka :-)

10

Odpovědět

Nechci být hnidpich, ale fotka určitě upravená je. Minimálně prošla mnoha filtry a myslím, že je i retušovaná. :)
Nakonec, ani neukázali originál z filmu...

Ale tak jako tak, fotky focené dobrým foťákem na dobrý film, zahcycují úžasnou krásu přírody téměř živě. :)

315

Odpovědět

tenkrát byla úprava takové fotografie značně omezená, možná šla trochu vyčistit od prachu na objektivu apod, ale ku dnešním úpravám to má hodně daleko, navíc se všechno muselo dělat ručně, dneska máš program a šoupátka

35

Odpovědět

+lenaciaTenkrát? Ale no tak. Na XP už dávno existoval Photoshop a další podobné programy a s fotkama se už tehdy dali dělat psí kusy. Takže vzhledem k tomu, že fotka je na počítačích, tudíž digitalizovaná, netuším ty "ruční žblebty"

30

Odpovědět

+Trawexno "psí kusy".... asi nevíte coje to okopírováaná před tm vytištěná fotka a z foťáku přímo stažená fotka nejlépe v rawu

01

Odpovědět

Jasně, díky za dislaky. :) Určitě je dával někdo, kdo fotkám "rozumí". :)
Hele otevřete si tu fotku v max rozlišení a podívejte se na ni. Realističnost fotky se pozná právě v nedokonalostech, které ale na téhle fotce nejsou. Ať už jde o nečistoty, nedokonalost přírody a oblohy nebo realističnost světla a stínů...

15

Odpovědět

+MikeWtf you retarded

00

Odpovědět

Ten chlapek je uspavac hadu, neskutecne nudny video...

1436

Odpovědět

Zajímalo by mě, kde se říká "jít na výšku" (myšleno vysokou školu). Dík

222

Odpovědět

U nás v Plzni to říkáme normálně :D

211

Odpovědět

+theOtneTJeště u Vás v Plzni na výšce stíháte 8 semestrů a obhajobu dvou doktorátů přes letní prázdniny nebo už Vám to zatrhli? :-D

121

Odpovědět

+Ra's al GhulTo já nevím, zatím jsem jen na střední, ale doufám, že to tak hezky a rychle půjde i za mě :)) ale myslím si, že už to nejde a hlavně to bylo jenom na právnický.

50

Odpovědět

+theOtneTVýborně. Také doufám, že ti studium zdárně vyjde. A kdyby si náhodou po té výšce nemohl najít uplatnění tak zavolej. Liga Asasínů vždy ráda mezi sebe přijme ambiciózní a ještě lépe šílené doktory různých oborů. ;-)

30

Odpovědět

+theOtneTTo tedyne, to je nějaký patvar z Brna. V Plzni se to chytilo jen u některých lidí. Tradičně se říká vejška.

00

Odpovědět

V Praze běžně, i když to ještě zkomolíme a řekneme "vejšku".

40

Odpovědět

Příjemné a hlavně zajímavé video.

234

Odpovědět

Mne to pripomína typický problém tejto doby. Osobne veľmi neuznávam umenie fotografovania prírody. Fotky robím len vtedy, keď viem že sa na ono miesto už 100% nikdy za svoj život nevrátim. Prečo by som si inak mal robiť fotky, aby mi dané miesto zbytočne zovšednelo keď sa na to budem opakovane pozerať? Samozrejme je to len môj názor, nevravím že to musí mať každý rovnako. Mám pár kamarátov čo fotia naozaj krásne fotky. Ale ja sa radšej budem tešiť že sa na toto nádherné miesto raz s radosťou vrátim. Iný problém vidím v ľuďoch, neschopných vidieť krásu prírody. Často krát prechádzame denne okolo krásnych miest, ktoré bez zamyslenia ignorujeme. Potom príde nadaný fotograf, urobí pekný obrázok a zrazu sa z toho miesta stáva nádherný kúsok zeme. Pritom by stačilo aby kus ľudia otvorili oči. Čím ďalej, tým je doba menej spätá s prírodou. Samostatná príhoda, ale nejedná sa o fotenie prírody. Nedávno oslavovala mama 60 rokov. Prišla aj jej sestra s dcérami (moja teta a sesternice) po viac ako roku, pritom od nás bývajú tak 3 hodiny cesty autom. Samozrejme všetci vytiahli foťáky a mobily a začali fotiť ako na páse. Určite urobili minimálne 100 fotiek, mne to prišlo ako keby to bola nejaká posledná rozlúčka pred smrťou, rýchlo musíme spraviť čo najviac fotiek, lebo iná príležitosť už nebude. Osobne mi to prišlo strašne nevkusné. Pritom by stačilo, keby tie 3 hodinky cesty autom absolvovali o trochu častejšie. Chápete čo tým chcem povedať :)

77

Odpovědět

Nechcel som kritizovať ani znehodnocovať fotografov, určite je to umenie a treba mať na to cit a nadanie. Akurát to nie je pre mňa.

01

Odpovědět

+Jojohele víš co vystihl krásný moment který už nemusí nikdy vidět,podchytil tu scénu dokonale a nemusí se to už nikdy opakovat,leda že by si tam postavil stan:-D

30

Odpovědět

znám nádherné místo, místo, které jsem milovala jako dítě, které jsem měla na očích prakticky celé dětství až do středoškolského věku. Jen kousek za zaší chalupou, na malém kopečku. Na jeho vrcholku stál strom.
Mám z toho místa desítky fotek.
Přesto mi v paměti zůstaly jen tři, a jen jediná má svůj potenciál
https://www.fotoaparat.cz/storage/pm/11/06/25/773634_0df72.jpg

fotografování krajiny je jendo z nejtěžších typů focení. Vyfotit nějakou nahou kundu zvládne kdokoliv, ale kvalitní krajinovou fotografii. Já se na to místo vracela během těch let mnohokrát, ale už nikdy jsem nezažila tak nádherný výjev. Dnes už tam strom ani nestojí.

Podívej se i na tuhle fotografii, jak tnekrát ten kopec vypadal, a dnes je úplně jiný, zpoza něj rostou stromky...
A stejně tak tvá mamka už nikdy nebude slavit 60 narozeniny. Nevíš co bude příště, kdy se sejdete, a jestli se sejdete všichni. A co když zrovna chvíli poté někdo umře?

Můj děda umřel na jaře na rakovinu, kterou mu sotva měsíc před tím diagnostikovali. Sice jsem k němu jezdila velmi často i za babičkou, ale jeho fotek moc nemám. A už vůbec nemám fotku s ním, za posledních pár let, protože jediný, kdo fotí jsem já, ale byla jsem tak slepá, že jsem fotila vše, jenom svého dědu ne.

190

Odpovědět

Lidská paměť se při celonočním spánku konsoliduje a ve skutečnosti ze vzpomínky zůstávají jen fragmenty, které doplňují vnitřní model (způsob jakým lidský mozek interpretuje to, co vidí oči). Převedeno na ryze technickou terminologii je to velice ztrátový proces, navíc ovlivnitelný fantazií. Dobře se to demonstruje na případech, kdy člověk své oblíbené místo navštíví po deseti a více letech bez toho aby si prohlédl jeho fotografii. Místo většinou pozná podle výrazných rysů, ale častější bývá překvapení, že si to člověk pamatoval jinak.

A pak je tu otázka kompozice a momentu (obvykle "dobrého" světla a zajímavé oblohy). Já jsem například díky své momentální nespavosti využil příležitost a mrznul na místě v půl čtvrté ráno, jen abych zachytil světlo úplňku na čerstvě napadaném sněhu.

A to samé místo vypadá úplně jinak v panoramatickém pohledu
http://www.robertmekis.com/vystava2017/wall1920/mekis0fyx17a1a.jpg
ve výřezu jiné kompozici
http://www.robertmekis.com/vystava2017/wall1920/mekis0fyx17c2a.jpg
a v jiném období před dvanácti lety
http://www.robertmekis.com/vystava2017/wall1920/mekis0fy167a1a.jpg

anebo mnohem civilněji na snímcích vyhledaných přes https://images.google.com (Skalní hrad Sloup)

Podle mne krajinářská fotografie má smysl i pro člověka, který neváhá opustit vyhřátou postel a jít se na oblíbené místo podívat v době kdy mu to nejlépe sluší. Protože právě o ten unikátní moment jde především.

130

Odpovědět

Dneska by tu fotku poslal e-mailem. Před dvaceti lety musel nasednout do letadla a osobně ji doručit na disketě. Svět se mění rychle...

137

Odpovědět

Fotil na film

420

Odpovědět

Tak to už je moc toto ale. :D :D

150

Odpovědět

Tak sorry, nerozumím moc foťákům, no. :-D
Přišlo mi to nějaké podezřelé...

24

Odpovědět

Vždycky jsem si říkal, jak mohli dát do Windows tak hnusnou a prachobyčejnou fotku. Tak teď už aspoň znám ten velmi, velmi, velmi, velmi, velmi, velmi nudný příběh, jak vznikla.

1766

Odpovědět

Nebreč, že tvou fotku nezná víceméně celý svět a nikdy znát nebude.

169

Odpovědět

+JerichoBMtu kterou má tady zná celý svět :D

10

Odpovědět

To já se už velmi dlouho snažím najít pozadí, které si pamatuju z dětství. Vím akorát, že se jmenovalo "Salaš" a byla to taková slaměná samota v letních horách. Bohužel se mi nedaří obrázek najít a už si ani přesně nepamatuju, u kterých Windows byla :-(

10

Odpovědět

zdar, napiš mi email na Surralis@seznam.cz - ať sem nemusíš dávat svůj, tento je stejně jen na spamy, myslím že mám fotku co hledáš.

31

Odpovědět

+Surralis2Teda jsem si na 95% jiístej ;)

11

Odpovědět

Asi bych si našel takový kopec, kterých je na světě milion, a udělal blbou krajinku sám, než bych za to někomu platil několik tisíc. Tady se dělá z komára velbloud. Ukamenujte mě za to!

1442

Odpovědět

Pokud by to někoho zajímalo, tak opravdu nádherné fotky krajin fotil (bohužel psáno v minulém čase) Robert Mekiš na Českolipsku. Já mám na ploše už mnoho let tuhle fotku:

http://www.robertmekis.com/?kateg=photos&subkateg=landscape&obsah=photo201n1

64

Odpovědět

Dlouho jsem stránky neupdatoval, ale pro účel nedávné výstavy pro Klub českých turistů jsem vytvořil i virtuální prohlídku se stažitelnými wallpapery pro rozlišení 1920x1080, včetně několika letošních úlovků.

http://www.robertmekis.com/vystava2017/

120

Odpovědět

+Robert Mekišopravdu nádherné fotky, smekám!

70

Odpovědět

Video je zajímavé a tapeta jistě obdivovaná, ale toto

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f7/ConCon_bsod.png

je nejslavnější printscreen napříč všemi verzemi MS Windows vůbec. Na světě jej viděli miliardy lidí. Miliardy lidí v emočních záchvatech kolabují jen když to zahlédnou. Okamžiky, které vydělávají MS nejvíce peněz.... Proč?.... Protože za chyby se platí. :-D

443

Odpovědět

A zajímavé je, že pro to záměrně zvolili modré pozadí, protože modrá uklidňuje.

Protože to ale stejně zas až tak nepomáhá a člověk rozmlátí klávesnici tak jako tak, šel bych do toho už naplno - červené pozadí, blikající text a hned pod tím:
https://i.ytimg.com/vi/Kxw7Yzw680s/maxresdefault.jpg

220

Odpovědět

Děkuji, už ho opět mám jako pozadí mé plochy :)

144

Odpovědět

Menší chybka v 7:49. Místo pojedete, tam máte pojdete.

80

Odpovědět

Díky, opraveno. ;-)

11
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK