Hra o trůny – ohlédnutí za seriálem

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:164
Počet zobrazení:11 595

Už v neděli nás čeká první díl poslední řady Hry o trůny. V tomto videu herci z tohoto seriálu vzpomínají na své začátky na place i na svou dlouhou cestu, kterou od té doby ušli.

Poznámka: Pokud si chcete připomenout poslední sérii Hry o trůny, doporučuji skvělou sérii od Ozzy Mana, na jejíž pokračování se můžete těšit již od příštího týdne.

Přepis titulků

Dám ti radu, bastarde. Nezapomínej, kým jsi. Nos to jako zbroj. Pak ti to nemůže ublížit. Když jsem slyšel, že mě chtějí do fantasy seriálu, řekl jsem si: "Ne." Při čtení první knihy jsem měl tušení a říkal jsem si: "Panebože, to je... To je úžasné. Mohla by to být pecka." Byla jsem malá a měla bujnou představivost. Když jsem tehdy hrála, tak jsem se přesvědčila, že tam jsem a že se to skutečně děje.

Nikdy předtím jsem nehrál. Chodil jsem na divadelně zaměřenou hereckou školu. Za 3 roky jsme před kamerou strávili 3 hodiny. A moje čtvrtá hodina před kamerou byl první den Hry o trůny. Moje první natáčení bylo na Černém hradě. Moje první scéna byla rychlá, šel jsem po hradbách a byl jsem hrozně nervózní.

Jasně, že si pamatuju první den na place! Panebože, spadla jsem z koně! Byla to moje první práce, první věc, co jsem kdy dělala. A oni mě šoupli na koně. I když jsem padala, snažila jsem se hrát. Khaleesi... Znovu, prosím. Pamatuju si na první scénu z pilotního dílu. Byl to příjezd krále.

Král přijede na koni a musí z toho koně slézt. Měl na sobě obrovské roucho. Přijede na koni a říká: A pak: "Stop!" A pak přispěchali s takovým žebříkem, pomohli mu slézt a pak zase: "Pokračujte!" Pamatuju si to jen matně. Byli tam Sean Bean, Mark Addy, Lena a já byla hrozně ohromená a vyděšená. Na všechny si pamatuju.

Malou Sophie, malou Maisie, malého Isaaca. A teď už jsou úplně dospělí. Nejvíc šokující scéna, kterou jsem nečekala... Ne! Přestaňte! Od té doby jsem přestala seriálu věřit. Nevěděla jsem, jestli zabijou mou oblíbenou postavu, nebo ne. Myslím, že nejvíc šokující byla asi... má smrt. Té scéně s Hodorem jsem nemohl uvěřit.

Drž dveře! Drž dveře! To jsem si říkal: "Panebože!" Sledoval jsem Rudou svatbu a ve scénáři jsem si to moc nepročítal. Nevěděl jsem, co se stane. Odehrál jsem svoje a o zbytek se nestaral. A když to vyšlo, tak jsem se na to ráno koukal. A sice jsem velkej, drsnej chlap, ale stejně jsem se rozbrečel. Bylo to šokující. Koukal jsem se a říkal: "Ne!

Ne! Ne! Ne! Ne! Co?" Bylo to úžasné. - Musím ti teď říkat lady Stark? - Ano. Můj nejoblíbenější den na place je ten, kdy jsem se shledala s Maisie. V životě jsem se nesmála víc než ten den na place, byla to paráda. S tím křeslem. Pořád to video mám. Jak se Sophie blbneme na Branově kolečkovém křesle. Nejzábavnější scéna, co jsme natočili, byla v sedmé sérii.

Byla to dlouhá scéna, útok na konvoj s kořistí. Ve Španělsku. Byla to nádherná lokace. A to, že jsme každý den byli venku a jezdili na koni, to já miluju. Neposkvrnění! Když jsem ve třetí sérii získala Neposkvrněné. To jsem já jako Emilia byla fakt hustě drsná.

Jsem Daenerys Targaryen, za bouře zrozená... Dracarys! Byla to paráda. Můj nejoblíbenější den byl ten v Osuně, kdy jsme natáčeli gladiátorské scény. Byla tam moje holčička. Sledovala taťku při práci. David řekl: "Pojď si sednout sem. Můžeš to režírovat." A ona na to: "Akce!"

Souboj mezi Ohařem a... Brienne ze zasranýho Tarthu. Dlouho jsme se na tu scénu připravovali a chystali. A když jsme to všechno zužitkovali, tak to byla paráda. Island, třetí sezóna, první den, co jsme tam byli. To byl můj nejoblíbenější den Trůnů. V životě jsem nebyl na nádhernějším místě. Z mnoha důvodů to bylo mimořádné. Byla to scéna, ve které...

jsem nebyl schopen setnout hlavu Ygritte. Udeř silně a pořádně, Jone Sněhu. Nejlíp se mi hrálo s Rose Leslie. Na práci s ní bylo něco výjimečného. Moc jsem si užil hraní s Johnem Bradleym. Viděl to ve... vizi. Moc jsem si užila scény s Markem Addym ještě v první sérii. Bylo to totiž hrozně intenzivní a několik stránek dlouhé.

A bylo to od těch dvou postav dost nečekané. Někdy si říkám, co to drží pohromadě. Naše manželství? S Iainem Glenem se mi hraje strašně pohodově. Celou dobu je to můj parťák, můj kámoš. Nejkrásnější na Emilii je, že netuší, jak moc je dobrá. Opravdu to netuší. A pořád to netuší.

Vždycky je tak trochu zranitelná. A to je část jejího daru. Můj nejoblíbenější parťák na hraní je Kit. Kit je první člověk, se kterým jsem měl herecký vztah. Myslím, že přátelství, která vzniknou, když máte strach a jste nejistí a vstupujete do neznáma, tak to jsou ta, která vydrží, protože se vzájemně podporujete. Sanso, pojď sem, holubičko.

Pracovat s Lenou bylo úžasné. - Co to děláš? - Modlím se. Ty jsi dokonalá, že? Modlíš se... Sledovat ji a učit se od ní byla ta nejlepší lekce herectví. Neposlechl jsem svého krále, tvého otce, a teď za to platím. To je mi fuk, jsi můj přítel. Shireen Baratheon.

Měl jsem s Shireen několik scén. A to byla paráda. Ta její lidskost... A slušnost, chytrost a inteligence. Chová se k ní jako k sobě rovné. A tohle se mi na tom jejich vztahu moc líbilo. Chybí mi Charles Dance, který hrál mého otce, Tywina Lannistera. Výborně nám to spolu šlo a byli jsme přátelé. Tyrione... I navzdory našemu vztahu v seriálu. Mám velké štěstí, že hraju s tak super partou.

Všichni jsou profesionální a hrozně moc milí. A štědří ke svým kolegům. Každý, kdo tam hraje, je členem takové rodiny, která se spolu umí smát a vycházet i po osmi nebo devíti letech. Neměli jsme tam žádné kretény, žádné primadony, vůbec nic, ani náznak. Až to všechno skončí, bude mi chybět dynamika toho seriálu. Nic podobného totiž není.

Hra o trůny představuje čas, kdy mi ještě nebylo 30. Když jsem začala, bylo mi 22. A dneska už mi 22 není. Hra o trůny, to je celá moje kariéra. Myslím, že bude těžké se se Samem rozloučit. Bude těžké se rozloučit s hraním Tyriona. Budou mi chybět obyčejné věci. Třeba to, když jdete na plac poprvé daný rok a máte trošku nový kostým a víte, že jste součástí něčeho, co je středem pozornosti.

Bude to bez toho divné. Však je to už osm let. Řeknu vám, co mi chybět nebude. Chodit tři čtvrtě roku s půlkou vousů. To je Jaime Lannister, bratr a dvojče královny. Když jsem začínal, byl jsem takové štěňátko. Byl jsem jako Bambi na ledě. A pak jsem přišel do Belfastu a naučil se chodit... s hrdostí a potěšením. S těmihle lidmi jsem vyrostla a jako člověk jsem se hrozně změnila právě kvůli těmto lidem.

Díky tomu seriálu a tomu, že jsem hrála Aryu, jsem získala sebevědomí. A chtěla bych to předat všem lidem, které znám a miluju. A taky všem holkám, které obdivují práci, kterou dělám. Cesta, kterou jsem s Daenerys prožila, mě zdokonalila jako herečku. A ukázala mi rozsah, který zvládnu. A kvůli výšinám, kterých dosáhne, mě to donutilo najít je v sobě samé.

Hra o trůny pro mě byla skvělou příležitostí k učení se. To, že jsem od 10 byl mezi dospělými a pracoval na profesionálním place. Musel vstát, naučit se repliky a přemýšlet o své postavě... To mě naučilo hodně i o mně samotném. Jako herec pracujete a chodíte na konkurzy. Někdy roli dostanete, někdy ne. Někdy je to super zkušenost, někdy na prd. A tohle bylo úžasné. Trůny jsou takový svatý grál, je to totiž něco, co je celosvětově populární.

A lidé si myslí, že je to super. Lidi se snaží věci kopírovat nebo vytvářet jejich variace. A tady máte něco, co je zcela originální fantasy. Je to nejrealističtější seriál, který jsem kdy dělal, ve kterém jsou navíc draci a chodící mrtvoly. Spousta fantasy se soustředí na draky, ne na postavy.

My to máme naopak. Tenhle seriál objeví spousta dalších generací, je nadčasový. Každou sérii je tam něco, co je lepší než v předchozí sérii. A teď jsme v osmé sérii. Je to filmový zážitek. Každý rok natáčíme 10hodinový film. Fakt, že tohle je konec... tohoto příběhu, je smutný, protože asi každý se do toho příběhu ponořil. A nechceme, aby kdy skončil.

Ale musí. A bude to paráda. HRA O TRŮNY POSLEDNÍ SÉRIE Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vsimli jste si jak kazdy vychvaloval nekoho jineho a prakticky protocily vsechny postavy ? :) Navic Ohar rika ze tam nejsou primadony s tim souhlasim krom Sansy - namyslena neherecka a Denerys vsechno spadlo do klina nemusela se v serialu snazit...

01

Odpovědět

Díky za překlad. Netušil jsem, že připravili takové video.

btw: můžu poprosit Romana1211, aby si prošel Ozzyho rekapitulace a opravil tam správné použití moje/svoje a můj/svůj u přivlastňování k podmětu? Ne, že by to bylo rušivé, ale rád bych koukal na dokonalé překlady. :-)

11

Odpovědět

Tak se mi zdá že Jorah je s Denerys ve friendzonu i v reálu :D

A Sansa je prostě až absurdně hezká...

260

Odpovědět

Bez makeupu a retushu je to uplne obycajna zenska. Jej prednost je vyska

30

Odpovědět

moc jich tam nezustalo :D

130

Odpovědět

8 rokov a Sansa stale nevie hrat...

1710

Odpovědět

Tak taky 90% seriálu neměla aktivní roli.
Nejvíc "živá" asi byla hned na začátku když byla až po uši zamilovaná do Joffreyho a chtěla mu porodit spoustu zlatovlasých princů. Pak několik sérií její role byla v jádru "stůj a tvař se apaticky", prakticky až do Ramsayho smrti.

Ono i v knize je Sansa celkem nudná a plní vesměs funkci "point-of-view v Králově přístavišti". Počet kapitol s ní v knihách je 6, 8, 7, 3, 0, ~1. To nezní jako by se z ní stávala čím dál zajímavější postava. Buď s ní GRRM plánuje něco na závěr (což by teda měl), nebo je to další případ "Hele, tady je další postava, pro kterou už nemám využití".
Aspoň pro seriál doufám, že když je teď jedna z posledních přeživších hlavních postav, tak ji nechají udělat něco důležitého, jinak kapku postrádá smysl.

180

Odpovědět

+ThooI pasivni role je role - jeji roli mohlo byt, jak ji ostatni vyuzivaji. To je samozrejme dobre pro vypraveni (autor dokresluje ostatni postavy tim, jak se k ni chovaji), ale i pro dej. Bez Sansy by se musel Malicek chovat uplne jinak a treba by ted nebyl mrtvy.
Dvakrat aktivni sice nebyla, ale je prehnane rici, ze tam k nicemu neni.

130

Odpovědět

Dost mě překvapilo kolik z těch lidí jsou původně neherci. Je zvláštní si uvědomit, že pro některé představitele je ten seriál skutečně celý život, že nikdy nedělali nic jiného. Stačí jen doufat, že, stejně jako herci z Harryho Pottera, nazahořknou, dokážou vystoupit z role a natočí další pecky!

340

Odpovědět

nj, staci mat bohatych a vplyvnych rodicov a hned je z decka hviezda

424

Odpovědět

Já třeba vůbec netušil, že Kit Harrington má královské předky :-O.

10

Odpovědět

+EmperorNightoJo Křížový předci vymyslely zahod. True fact

00

Odpovědět

+EmperorNightoKdekdo má královské předky. Ale jeho žena je dcera šéfa skotského klanu a vyrůstala na hradě.

00