Hraní her na Facebooku

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:576
Počet zobrazení:8 236

Šedivého chlápka jménem Graham Murkett vytvořil v roce 2007 Mike Booth jako takový YouTube experiment. Základní myšlenkou je to, že tento neustále nespokojený a znuděný muž, který je závislý na internetu a nemá ani čas se pořádně ustrojit, komentuje nejrůznější fenomény dnešní doby. V tomto díle se zamyslí nad problematikou her na Facebooku. Objevil totiž opravdu zábavnou hru jménem Desertville.

Hrajete na Facebooku hry? Už jste někdy platili kartou za to, abyste si ve hře něco odblokovali?

Přepis titulků

NĚJAKÝ ŠEDIVÝ CHLÁPEK HRANÍ VIDEOHER Ještě jsem to nezmínil, ale už dlouho jsem dost vášnivý hráč počítačových her. A nedávno jsem začal hrát na Facebooku hru jménem Desertville. Nejdřív jsem hrál Farmville, ale to bylo moc složité. Přišlo mi dost těžké zvládat všechny povinnosti vedoucího virtuální farmy. Navíc jsem musel vstávat brzo ráno. Takže jsem začal hrát tohle, což je podobné, ale lehčí.

Hra spočívá v tom, že před sebou vidíte část pouště rozdělenou na jednotlivá políčka. Nejdřív musíte kliknout na jedno z těch čtvercových políček myší a ukážou se vám dvě možnosti. Můžete buďto zvednout kámen, nebo nic nedělat. Já protentokrát zvednu kámen. Ale nic jsem nenašel, takže to políčko nechám a možná se k němu vrátím později. Teď kliknu na tohle a zase zvednu kámen.

Našel jsem brouka, což je dobré. Ten se mi automaticky připočítal do počítadla brouků, které vidíte tady. Zatím jsem našel 34 brouků. Nejvíc se mi na té hře líbí, že není příliš rychlá. A taky je skvělé, že jakmile zvládnete základní principy hry, můžete si hru upravovat. Jak vidíte, mám tady kaktus, ale ten tam dřív nebyl.

Koupil jsem si ho použitím kreditky. Stačí kliknout na tlačítko "Store" a otevře se vám katalog věcí, které si můžete koupit. Na ukázku si koupím třeba... jiný druh kaktusu. Třeba... třeba tenhle. A je to. Teď ho můžu umístit na jakékoli políčko v poušti, takže ho dám...

třeba sem. Tak. A je tam. Všechny mé herní aktivity jsou samozřejmě odesílány mým přátelům na Facebooku. Všechno, co udělám, se objeví na jejich zdi. Je to skvělý způsob, jak zůstat s ostatními v kontaktu. Já tu totiž jen neklikám po obrazovce. Ve skutečnosti se zároveň socializuji, díky čemuž... se necítím...

tak osaměle. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (53)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tohle video perfektně vystihuje nesmyslnost a otravnost FB her.

231

Odpovědět

Doporučuju si na chviličku stopnout video, když Graham něco ukazuje na FB. Jsou tam výborné hlášky. :-D

181

Odpovědět

Normalne ma to rozosmialo :D :D

190

Odpovědět

Kdyz uz ty animace, tak tady legenda. Proslavil se jako člen skupiny Monty Python, je autorem animovaných pasáží v jednotlivých dílech Monty Pythonova létajícího cirkusu.Terry Gilliam
http://www.youtube.com/watch?v=mA973KVWyr4

184

Odpovědět

FB nemám, jen se chci zeptat... Je to vážně takový, jak to popisoval? pokud ano... Hraje to někdo?

196

Odpovědět

Facebook taky nemám, ale řekl bych, že taková hra by se neuchytila : )

184

Odpovědět

+Spooneruž jen kvůli té absurdnosti bych si ji aspoň na chvíli zahrál :D samozřejmě bez kaktusů :D

191

Odpovědět

+SpoonerTo si taky myslim, ale když se občas bavim s člověkem, který je na facebooku závislý... začínám o tom dost pochybovat.

191

Odpovědět

"Turn over a stone" znamená převrátit kámen, nikoli zvednout kámen.

1952

Odpovědět

Všchni, kdo mi dali mínus neumí ani základy angličtiny.. Smutné..

1939

Odpovědět

+TvaMatkaLOL na tebe

206

Odpovědět

+TvaMatkaA všichni, kteří dali plus, zase nechápou, jak funguje kontext. Taky smutné.

207

Odpovědět

+TvaMatkaTaan: Právěže i do kontextu se víc hodí převrátit kámen, jinak bych to ani nezmiňoval.

1838

Odpovědět

A ty říkáš: "Převrátil jsem kámen a našel jsem broučka." nebo co? Já teda říkám "Zvedla jsem kámen a našla jsem broučka."

Přece kdyby BugHer0 neznal spojení "turn over", těžko by přeložil zbytek videa, natož něco jiného. Jaképak "všchni, kdo mi dali mínus neumí ani základy angličtiny" ... Doslova to možná znamená "převrátit", ovšem já osobně oceňuju, že to není takhle otrocky doslova přeloženo, ale je to tam tak, jak by to řekla většina Čechů.

203

Odpovědět

+¯\_(ツ)_/¯A myslíš že v angličtině neexistuje výraz pro zvednout kámen? Existuje. A teď zkus zapřemýšlet proč autor videa použil místo zvednout kámen raději převrátit kámen..
Pořád nic? Ok, já ti řeknu proč. Možná to necítíš tolik jako já, ale když se o tom zmíní poprvé říká: "a ukážou se dvě možnosti, buďto můžete nedělat nic, nebo převrátit kámen"
Chápeš? Pořád ne? Je to proto že rozhodnutí mezi nic neděláním a převrácení kamene zní sarkasticky, skoro jako totéž a proto jej autor videa použil. A proto i toto video ztratilo po přeložení jeden z mnoha skrytých vtipů, které v něm bylo umístěno.
Doufám, že už jsi to pochopila, jestli ne, asi to ani pochopit nemůžeš..

1910

Odpovědět

+¯\_(ツ)_/¯Já nechápu, proč jsi tak ofenzivní. Jednak nevíš vůbec nic o mě a už vůbec nic o tom, jak umím anglicky, za druhé je to taková blbost, rozčilovat se, že mám jiný názor... Kvůli jednomu slovu... Já jen napsala svůj názor, se kterým patrně sice souhlasí víc lidí, ale stejně nemám chuť Ti kvůli tomu psát, že jsi nechápavý a neumíš přemýšlet nebo nemáš jazykový cit. A ano, pochopila jsem Tě už ve Tvém prvním komentáři a ne, nesouhlasím s Tebou ani po tom posledním. Mně se překlad líbí tak, jak je. A teď zrovna mě napadá mnoho synonym pro sebrat/zvednout kámen v angličtině... Já totiž anglicky tak trochu umím. :-D Proto jsem chválila překlad...

192

Odpovědět

to "Serious computer video gamer" mě dostalo asi nejvíc :D

181

Odpovědět

Když to někoho baví, tak ať si to hraje. Nevím proč lidé musí pořád řešit co dělají jiní.

1919

Odpovědět

lidé je neřeší, jen si z nich dělají srandu a dobře jim tak (hrál jsem chvíli castleville, vím o čem mluvím)

189

Odpovědět

+sankacoffeeCopak hrozného ti hrubáci udělali, že jsi na ně takovej?

1817

Odpovědět

+sankacoffeemyslím to tak, že jsem si po té době uvědomil, jaký jsem to idiot hrát něco takového...tyhle hry jsou vážně stupidní

183

Odpovědět

Protože nadávat na mainstreamové hry je fakt cool.

1911

Odpovědět

+KniHovnaMoje matka byla ochotná vstát v šest ráno a budit mě pouštěním počítače, jen aby si posbírala kaktusy....jde tu i o zdraví rozum těch lidí, dělá to z normálních lidí herní závisláky, mnohem horší než jsou třeba wowkaři, ty žene hrát fakt že si to zaplatili...tohle je zadarmo...

197

Odpovědět

+KniHovnaZa to nemůže hra, ale hloupost lidí.

183

Odpovědět

Jasně, když se na to koukneš jenom takto povrchním pohledem, tak je to všechno ok, jen ať si to dělají. Bohužel každá akce vyvolává reakci a pod jistým úhlem pohledu tito hloupí lidé škodí nám všem ostatním chytrým lidem, které takové hlouposti nebaví. A pod jistým úhlem pohledu jsou tito lidé zločinci, co ženou tento svět do záhuby a zaslouží si zemřít :-)

184

Odpovědět

+ZabijakOK :D Takže každej kdo hraje hry na FB je hloupý, škodí lidem který je nehrají (kteří jsou jim samozřejmě inteligenčně nadřazení) a zaslouží si zemřít... :D Teď jsem se vážně pobavil :D

183

Odpovědět

+ZabijakZnovu. Pokud se chceš bavit, můžeš se tomu smát, pokud to chceš pochopit, pochopíš to. Všechno je to o těch věcech co nevidíš, ale je jasné, že tam jsou. Akce a reakce, popřemýšlej o tom. Mimochodem, je prokázané, že doopravdy chytré lidi nebaví primitivní hry, ať už jsou stolní, nebo virtuální.

181

Odpovědět

Na Facebooku jsem v životě nebyl, tudíž ani nehrál hry. Ale takhle nějak si představuju ty hrozně suprový hry co tam jsou a stejně tak ty dokonalé lidi co se socializují pomocí her.

1820

Odpovědět

Ukazovala som toto video sestre, aby prestala hrať tie hlúposti na Facebooku... A po skončení videa mi povedala: "Akože o čom to bolo? Veď to bola super hra, aj ja by som si ju zahrala." :D

184

Odpovědět

Tak ta je asi už ztracená. :-D

186

Odpovědět

Nie som si isty ci si robila srandu alebo.. :D

182

Odpovědět

No tak na Fb jsem hrála nějaký čas Pet Society a Kulečník.... ale nějaké ty Ville to mě nikdy nebralo :D. Obšas teď zahraju Tetris Battle. Ale prachy bych za nějaké odblokování nikdy nedala.

180

Odpovědět

Tetris FTW

180

Odpovědět

tak práve pre túto absurdnosť som prestala hrať hry na FB...kedysi som ich hrávala mnoho a potom som sa rozhodla, že s tým proste skončím a tak som nechala všetky zvieratká a rastliny podochnúť...tak je im aj mne lepšie :)..kedykoľvek mi niekto pošle pozvánky na iné hry tak to odmietnem alebo si priamo tú aplikáciu zablokujem

180

Odpovědět

na FB hraju akorat poker...ostatní jsou dost o ničem

187

Odpovědět

Ja hry na Facebooku nehraju vubec :-)
Vždy mi někteří přátelé pošlou odkaz na různé nějaké hry ale vždy to odmítnu a občas mě to už štvě :-)

182

Odpovědět

No, kurňa. Kaktus za 4,99$. Shut up and take my money. Jo, a jen tak mimochodem, nedalo by se k nadpisu dopsat to "...na facebooku"? Takhle mi nadpis přijde trochu mimo.

181

Odpovědět

Už jsem to opravil, ale původní video se jmenuje také Video Gaming, takže jsem se to snažil zachovat. ;-)

183
Další