Babylon Zoo – SpacemanHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
66 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:49
Počet zobrazení:4 148

„Spaceman“ je song britské rockové kapely Babylon Zoo, který vydala jako první singl ze svého debutového alba The Boy with the X-Ray Eyes (1996). Poté, co se píseň objevila v reklamě na Levi's, okamžitě vystřelila na špici domácí hitparády. 
Hodnocení kritiků byla rozmanitá: od pochval neotřelého zvuku, přirovnání k hudbě Davida Bowieho až po futuristický kýč a bizarní koláž hip-hopových rytmů bez melodie. 
I přesto dnes Spaceman podle stanice Channel 4 patří mezi 50 nejlepších takzvaných one-hit wonders (hit, se kterým umělec prorazil, ale žádná závratná kariéra nenásledovala) a britská MTV ho zařadila na 24. místo žebříčku nejlepších singlů 90. let. 

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Kosmonaute, vždycky jsem chtěl, abys letěl do vesmíru, chlape. Intergalaktický Ježíš. Kosmonaute, vždycky jsem chtěl, abys letěl do vesmíru, chlape. Intergalaktický Ježíš. Pronikavý pach zahltil můj domov. Za černým horizontem se snaží převzít nadvládu. Vidíš mou holku, chvěje se do morku kostí.

Slunce a zenit vychází, chtějí nás všechny pohltit. Mezi námi vzplanul oheň, kde je teď tvůj Bůh? Mezi námi vzplanul oheň, nemůžu z toho kolotoče, nemůžu z toho kolotoče, nemůžu z toho kolotoče, nemůžu pryč z téhle Země. Odporná pachuť homofobních vtipů, odkazy fašistických voleb. Přenes mě paprskem, protože nemůžu dýchat! Kosmonaute, vždycky jsem chtěl, abys letěl do vesmíru, chlape.

Všechny jsem vás zabil! Je čas skoncovat s celým světem. Morbidní fascinace, televize přebírá vládu. Zdecimuje všechny rasy bez rozdílu. Elektronické informace manipulují tvou duší. Mezi námi vzplanul oheň, kde je teď tvůj Bůh? Mezi námi vzplanul oheň, nemůžu z toho kolotoče, nemůžu spadnout z této Země.

Odporná pachuť homofobních vtipů, odkazy fašistických voleb. Přenes mě paprskem, protože nemůžu dýchat! Kosmonaute, vždycky jsem chtěl, abys letěl do vesmíru, chlape. Intergalaktický Ježíš. Kosmonaute, vždycky jsem chtěl, abys letěl do vesmíru, chlape. Intergalaktický Ježíš…

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pamatuji si jak velký hit to byl, pořád ho hráli na MTV Za mě ♥

00

Odpovědět

Ten první song se mi celkem líbil, připomněl mi songy na který jsme chodili pařit pár desetiletí zpátky.
Ten druhej byl divnej.
A ten třetí byl stejnej jako ten první.

...akorát nevím proč to ten DJ tak blbě zmixoval

00

Odpovědět

Pamatuju si, že v době vydání se mi tenhle song docela líbil. Můj klenot to rozhodně není, ale už tu byly větší sra...

40