Genesis – Jesus He Knows MeHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:156
Počet zobrazení:8 817

Genesis je britská roková kapela založená v roce 1967. Skladba Jesus He Knows Me je satirou na televangelismus, který se v té době rozmáhal v USA. Televizní kazatelé po divácích a posluchačích požadovali finanční dary, díky kterým se jim měl dostavit finanční úspěch, případně se tak měli dostat blíž k Bohu. Není překvapením, že tyto praktiky byly vyšetřovány policií.

Přepis titulků

Z obrazovky na tebe zírá obličej, objevuje se tam každou neděli. Ten stejný obličej vidíš na billboardu, tím mužem jsem já. Jsem na přebalu časopisu, není pochyb o tom, proč se usmívám. Kupuješ si kousek ráje, kupuješ si kousek mě. Dostaneš vše, co sis přál, dostaneš vše, co potřebuješ.

Nemusíš věřit v posmrtný život, stačí věřit ve mně. Ježíš mě zná a ví, že mám pravdu. S Ježíšem mluvím po celý život. Ano, zná mě a ví, že mám pravdu. Říká mi, že vše bude v pořádku. Věřím v rodinu, s milující ženou po svém boku.

Ale netuší nic o mé přítelkyni ani o muži z předchozí noci. Věříš v Boha, protože právě to prodávám. Pokud chceš do nebe, pak tebe hledám. Ani nemusíš vycházet z domu nebo se zvedat ze židle, nemusíš ani vytáčet mé číslo, protože jsem všude.

Ježíš mě zná a ví, že mám pravdu. S Ježíšem mluvím po celý svůj život. Ano, zná mě a ví, že mám pravdu. Říká mi, že vše bude v pořádku. Nikdy nebudu dělat to, co kážu, nebudu skládat žádné oběti.

Ale můžu vám prodat spoustu zázraků, pokud slíbíte, že budete hodní a milí. Bůh se o vás postará. Jen udělejte, co říkám, ale nedělejte, co dělám. Počítám svá požehnání, našel jsem v nich skutečné štěstí. Den ode dne jsem bohatší.

Najdete mě v telefonním seznamu, zavolej zdarma na mé číslo. Můžeš to udělat jakkoliv, ale udělej to hned! Nebudeš o tom pochybovat, budeš mi naprosto věřit. Pokud k němu chceš být blíž, padni na kolena a začni platit. Ježíš mě zná a ví, že mám pravdu.

S Ježíšem mluvím po celý svůj život. Ano, zná mě a ví, že mám pravdu. Říká mi, že vše bude v pořádku. Ježíš mě zná a ví, že mám pravdu. Ano, zná mě a ví, že mám pravdu. S Ježíšem mluvím po celý svůj život. Říká mi, že vše bude v pořádku. Ježíš mě zná...

Ježíš mě zná... Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

proc nejou v TAGu Genesis a Phil Collins ? chtel jsem zjistit zda neni prelozene I Cant Dance ....

30

Odpovědět

Bohužel, co já vím, je tu ještě jen Land of Confusion od Genesis, Dance Into The Light od Phila Collinse a Sledgehammer od Petera Gabriela.

00

Odpovědět

Jako by mi to něco připomnělo :D
Televizní kazatelé

30

Odpovědět

Úžasná pecka od skvělých Genesis. Parádně parodují ty různé sektáře a prodavače "doživotního blaha v posmrtném životě".

170

Odpovědět

Pro připomenutí ;)
Televizní kazatelé

10

Odpovědět

Jsem jedinej kdo tam vidi silenou podobu s leonardem z Big Bang ?:D

92

Odpovědět

S Collinsem to byla nejlepší skupina.

61

Odpovědět

Richard Hammond právě skončil s touto stránkou.

72

Odpovědět

South Park a hladovej Marvin, tam se skládali i na bojovou intergalaktickou fregatu :))
Ono je to pořád v USA aktuální. Hlavně v černošských kruzích. Dva takoví podvodní velebníčci byli v poradním týmu Husseina Obamy, Jackson a Wright. Ale nejsou všichni stejní, že :-) :
http://neviditelnypes.lidovky.cz/usa-rovnez-tuze-sympaticky-cernoch-walter-e-williams-pd7-/p_zahranici.aspx?c=A160802_224217_p_zahranici_wag

62

Odpovědět

Pekne si v tej dobe robil p***l z nabozensitev a sekt. :D

111