Kate Bush – Army DreamersHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
70 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:69
Počet zobrazení:4 066
Píseň Army Dreamers od britské zpěvačky Kate Bush vyšla 22. září 1980 a během října okupovala první dvacítku domácí hitparády. V textu matka vypráví o svém mladém synovi, který zahynul na vojenských manévrech, a přemýšlí, zda tomu mohla zabránit. BFPO je zkratka British Forces Post Office, tedy armádní pošty.
Song byl jedním ze 68 zakázaných hitů, které se nesměly vysílat na stanici BBC během války v Zálivu. Ve videoklipu mají vojáci na rukávech pásky s logem KTB, což je zkratka KT Band, kapely, kterou mladá zpěvačka založila se svými bratry. 

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Vojenští snílci… Mamčin hrdina… BFPO. Mamčin hrdina… Náš malý vojáček se vrací domů z BFPO. Mám hrst fialových květů k uctění mamčina hrdiny. Truchlení na letišti, počasí teplé, ale on je studený.

Čtyři muži v uniformách ponesou mého vojáčka domů. Čím mohl být? Mohl být rocková hvězda. Ale neměl peníze na kytaru. Čím mohl být? Mohl být politikem. Ale neměl řádné vzdělání. Čím mohl být? Mohl být otcem. Ale nedožil se ani svých dvacetin. Jaká škoda vojenských snílků. Ach, jaká škoda vojenských snílků.

Slzy nad plechovou truhlou… Ach, pro Krista, nemohl to vědět. Jako liška se slepicí, sebevědomí válku nevyhraje. Dejte malému pár pecek a dejte mu své frčky a stuhy. Teď sedí ve svém zákopu, mohl mít radši knoflíky a prak. Čím mohl být? Mohl být rocková hvězda. Ale neměl peníze na kytaru. Čím mohl být? Mohl být politikem. Ale neměl řádné vzdělání.

Čím mohl být? Mohl být otcem. Ale nedožil se ani svých dvacetin. Jaká škoda vojenských snílků. Ach, jaká škoda vojenských snílků. Ach, jaká škoda vojenských snílků. Vojenských snílků… Vojenští snílci… Mamčin hrdina… BFPO.

Mamka umírá...

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak si říkám, abych jen nekafral, tak zkusím pár tipů napříč žánry:
Nick Kamen - I Promised Myself
Pulp - Disco 2000
Guano Apes - Lords Of The Boards
Foreigner - I Want To Know What Love Is
Meredith Brooks - Bitch
Offsprings - Kid Aren't Alright
Masquerade - Guardian Angel
Jon & Vangelis - I'll Find My Way Home
Black Sabath - Paranoid / She's Gone
Haddaway - What Is Love
Bomfunk MC's - Freestyler
Apollo 440 - Stop the Rock
Corona - Rythm of the Night

Rozhodně netvrdím, že to jsou všecko kdoví jak umělecká díla, ale jsou to písničky, které když slyšíte v rádiu, tak si je začnete broukat nebo rovnou zpívat, protože je zná skoro každý.

20

Odpovědět

BTW nevím, jestli některá z těch písniček už tady není, ale s tím naprosto nepoužitelným vyhledáváním tady, to prostě nejsem schopen ověřit. Jak je proboha možné, že pokud do vyhledávání zadám název nějaké písničky, tak mi ji to není schopné nabídnout. Pokud tu chci najít něco konkrétního, tak musím použít google.

60

Odpovědět

+DaevinMáš naprostou pravdu, vyhledávání je otřesné (je totiž rozbité). Z MF mi slíbili, že od příštího týdne na něm má začít pracovat jeden z jejich programátorů, tak snad už brzy se to změní.
Co se písniček týče, díky za tipy, přeložené tu zatím máme jen ty Sabbathy, hodím to hAnko k zamyšlení :) Black Sabbath - Paranoid a Iron Man

40

Odpovědět

We are army dreamers takami wo mezashite
army dreamers narifuri kamawazu
army dreamers shinjiru ga mama ni
Oli oli oli oh-! just go my way!

11

Odpovědět

V životě jsem o ní neslyšel, znova bych si to nepustil, ale jinak celkem dobrý.

11

Odpovědět

konecne nieco kvalitnejsie

35

Odpovědět

Tak já naopak výběr Kate Bush i klipu pochválím.

150

Odpovědět

To si radšej pustím Johnny I hardly knew ya. Téma rovnaká, prevedenie a text omnoho lepšie.

12

Odpovědět

Ta je hodně dobrá... je víc verzí, mám nejradši tuhle: The Irish Rovers- Johnny I hardly knew ye

00

Odpovědět

Hezky odkvíleno.

11

Odpovědět

Tak nevím, jestli je problém ve mě, ale z posledních 4 klenotů jsem nikdy neslyšel ani o jednom z těch interpretů a znám jednu z těch písniček a to ještě hlavně kvůli české coververzi. Nejsem si jist, jestli to svědčí o mém asi omezeném hudebním rozhledu nebo o dost nešťastném výběru těchto "klenotů", ani jednu z těch variant nepovažuji za nepravděpodobnou.

102

Odpovědět

hAnko mi slíbila, že příště vybere něco více mainstreamového ;-)

30

Odpovědět

+XardassVíc mainstreamového? Proboha! Nedejte na názory hudebních ignorantů. Kate Bush byla dlouhá léta nejprodávanější zpěvačka ve Velké Británii, její alba byla na vrcholech žebříčků, deset let byla nominovaná na Brit Award... větší mainstream je už snad jen Madonna a Celine Dion :-D A hlavně, každé její album byla hudební událost. Deavin by si měl naposlouchat klasiku nebo si přestat cpát do hlavy hitparády ba Evropě 2...

100

Odpovědět

+Odborník na hudbuKaždý asi říkáme klasika něčemu jinému. Skutečná klasika je Mozart, Mendelssohn, nebo Motörhead :)

91

Odpovědět

+DaevinJa myslím, že pravdu máte všichni. Kromě mě. ;)

20