Madonna ‒ FrozenHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:48
Počet zobrazení:5 674

Frozen je název písně americké zpěvačky Madonny z jejího sedmého studiového alba Ray of Light. Byla vydána jako hlavní singl alba dne 23. února 1998 společností Maverick a Warner Bros. Records. Píseň napsali Madonna a Patrick Leonard, aranžmá a produkci zaštítil držitel mnoha cen Grammy William Orbit.

Frozen obdržel vřelé přijetí od kritiků i fanoušků, podle nichž je singl mistrovským dílem a z alba „vyčníval“ svou melodičností a doslova filmovým zvukem. Píseň taktéž zaznamenala obrovský celosvětový komerční úspěch. Stala se Madonniným šestým singlem, jenž dosáhl na druhé místo US Billboard Hot 100, čímž z ní učinil zpěvačku s nejvíce „number-two“ hity v historii této hitparády. Mimo to se stala i její první písní, která debutovala hned na první pozici UK Singles Chart, a dále se umístila na prvních místech hitparád ve Finsku, Řecku, Maďarsku, Itálii, Austrálii, Francii, Skotsku, Španělsku a mnoha dalších zemích. Samostatné prodeje dosáhly na metu 2 500 000 prodaných singlů.

Videoklip k písni Frozen režíroval slovutný britský umělec Chris Cunningham v období 7. až 11. ledna 1998 v okolí Cuddeback Lake v Mohavské poušti v Kalifornii. Sám klip byl inspirován filmem Anglický pacient a hlavně celoživotním dílem slavné americké průkopnice moderního tance Marthy Grahamové. Premiéru měl na MTV o měsíc později, 16. února. Černou róbu, ve které Madonna v klipu tančí, navrhl Olivier Theyskens a ušila designérka Arianne Phillips.

 

Přepis titulků

Překlad: ISNS www.videacesky.cz Vidíš jen to, co chceš spatřit, jak může být život jen tím, čím ho chceš mít? Jsi ledový, když tvé srdce není otevřené. Jsi jen pohlcen představou, kolik získáš, ztrácíš svůj čas nenávistí a lítostí, jsi zlomený, když tvé srdce není otevřené.

Kdybych mohla rozpustit tvé srdce, nikdy bychom se od sebe nevzdálili. Odevzdej se mi, ty třímáš ten klíč. Teď už je jedno, kdo za to může, a měl bys vědět, že trpím stejně, jestli tě ztratím, mé srdce bude zlomené.

Láska je jako pták, také chce letět, nech v sobě zajít všechnu tu bolest. Jsi ledový, když tvé srdce není otevřené. Kdybych mohla rozpustit tvé srdce, nikdy bychom se od sebe nevzdálili. Odevzdej se mi, ty třímáš ten klíč.

Vidíš jen to, co chceš spatřit, jak může být život jen tím, čím ho chceš mít? Jsi ledový, když tvé srdce není otevřené. Kdybych mohla rozpustit tvé srdce, nikdy bychom se od sebe nevzdálili. Odevzdej se mi, ty třímáš ten klíč.

Kdybych mohla rozpustit tvé srdce, nikdy bychom se od sebe nevzdálili. Odevzdej se mi, ty třímáš ten klíč. Kdybych mohla rozpustit tvé srdce…

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Její akustickou verzi miluji..... frozen -- Acoustic version

10

Odpovědět

Ja nie som veľmi na pop,ale táto vec je pecka! Má neskutočnú atmosféru.

71

Odpovědět

Královna popu... Po shlédnutí mě trochu mrzí, co tvoří a jak se prezentuje dnes. Teď jí vidím spíše jako karikaturu toho, co bývala... Přesto její elán a energii v šedesáti obdivuji.

91