Madonna – Like A PrayerHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:53
Počet zobrazení:5 180
"Like a Prayer" je píseň americké zpěvyčky Madonny z jejího čtvrtého alba stejného jména (3. březen 1989). Madonna hit napsala společně s Petrickem Leonardem a snažila se více cílit na své dospělé publikum. Tématem songu je láska mladé dívky k Bohu, který je jedinou mužskou figurou v jejím životě. 
Hudebně v sobě zahrnuje prvky popu a gospelu. Text obsahuje liturgická slova, ovšem s podtextem nejen náboženským, ale i sexuálním. Singl se umístil na 1. místě hitparády Billboard a to jako už sedmý zpěvaččin song v řadě.
Videoklip režírovaný Mary Lambertovou zachycuje Madonnu jako svědkyni znásilnění. Násilníky byli bílí nacionalisté, ale za zločin je odsouzen černoch, který bezvládnou dívku našel. Madonna nachází útočiště v kostele a hledá sílu, aby se šla přihlásit jako svědek. Klip znázorňuje náboženské symboly jako stigmata a zároveň pálení křížů ve stylu Ku Klux Klanu. Kontroverzní video odsoudil Vatikán a rodinné i náboženské skupiny protestovaly proti jeho vysílání. 

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Život je záhada, každý se musí za sebe rvát, slyším tě volat mé jméno a připadám si jako doma. Když voláš mé jméno, je to jako malá modlitba, klečím na kolenou, chci tě vzít s sebou. V půlnoční hodinu cítím tvou sílu, je to jako modlitba a ty víš, že tě vezmu s sebou.

Slyším tvůj hlas, je to jako povzdech anděla. Nemám na výběr, slyším tvůj hlas a najednou jako bych létala. Zavřu oči, ach, Bože, myslím, že padám. Dolů z nebe, zavřu oči, nebesa, pomozte!

Když voláš mé jméno, je to jako malá modlitba, klečím na kolenou, chci tě vzít s sebou. V půlnoční hodinu cítím tvou sílu, je to jako modlitba a ty víš, že tě vezmu s sebou. Jako dítě mi tichounce šeptáš. Přebíráš kontrolu jako dítě a já tančím.

Je to jako sen, bez začátku a bez konce. Jsi tu se mnou jako ve snu, ať sbor zpívá! Když voláš mé jméno, je to jako malá modlitba, klečím na kolenou, chci tě vzít s sebou. V půlnoční hodinu cítím tvou sílu, je to jako modlitba a ty víš, že tě vezmu s sebou.

Když voláš mé jméno, je to jako malá modlitba, klečím na kolenou, chci tě vzít s sebou. V půlnoční hodinu cítím tvou sílu, je to jako modlitba a ty víš, že tě vezmu s sebou. Život je záhada, každý se musí za sebe rvát, slyším tě volat mé jméno a připadám si jako doma.

Je to jako modlitba, tvůj hlas mě tam vezme. Jsi jako má múza, jsi záhada. Jako ve snu, nejsi tím, kým se zdáš. Jako modlitba, nemám na výběr, tvůj hlas mě tam vezme. Jako modlitba, vezmu tě s sebou. Je to pro mě jako sen. Jako modlitba, vezmu tě s sebou. Je to pro mě jako sen.

Je to jako modlitba, tvůj hlas mě tam vezme. Jsi jako má múza, jsi záhada. Jako ve snu nejsi tím, kým se zdáš. Jako modlitba, nemám na výběr, tvůj hlas mě tam vezme. Je to jako modlitba, tvůj hlas mě tam vezme. Jsi jako má múza, jsi záhada. Jako ve snu nejsi tím, kým se zdáš. Jako modlitba, nemám na výběr, tvůj hlas mě tam vezme.
 

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ten černoch v tom videu je to Leon Robinson z Kokosů na Sněhu (alias Derise Bannock) že?

00

Odpovědět

Madonna je ikona, ať se to někomu líbí nebo ne, je to fakt (například mě osobně je to tak nějak fuk). Rozhodně má některé songy opravdu dobré. Tenhle patří mezi ně.

162

Odpovědět

Od té doby, co slibuje kuřbu za podporu Hillary, a pak na voliče ukáže dlouhý nos, to žádná ikona není. To je fakt.

38

Odpovědět

+(Pepek)No, vzhledem k tomu, co tam ten oranžový šašek dělá, mělo asi kuřbu slíbit víc lidí...

65

Odpovědět

+AnonyMařkaHillary je oranžový šašek?

36

Odpovědět

+witty1Hillary je v prezidentka?

35

Odpovědět

+AnonyMařkaNěkdo tvrdí, že je prezidentka?

23

Odpovědět

Tady se zase sešla banda retardů...

90

Odpovědět

Což jen dokazuje, že nemusíš umět ani pořádně zpívat, aby se z tebe stala hvězda. Hlavně je to umět dobře prodat.

31