Mary Hopkin – Those Were The DaysHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:52
Počet zobrazení:5 939
Autorství písně „Those Were the Days“ je připisováno Genu Raskinovi, který napsal anglický text k ruské folklorní skladbě „Dorogij dlinoju“ (Дорогой длинною), doslova „Dlouhá cesta“ (hudbu Borise Fomina otextoval Konstantin Podrevskij). Debutový singl Mary Hopkin z roku 1968 produkoval Paul McCartney z Beatles a song se v americké hitparádě Billboard zařadil na druhé místo hned za jejich „Hey Jude“.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Měli jste vidět svůj výraz, nerozuměli jste mi ani slovo. Ale nebojte, to skoro nikdo. Mluvil jsem totiž svým jazykem, velštinou. Protože jsem uváděl velšskou dívku. Dívku, jejíž první nahrávka ovládla celý svět. Řekl jsem: Zde je milá dívka, mladá zpěvačka ze země písní. A jmenuje se Mary Hopkin. Kdysi dávno tu byla hospůdka, kde jsme si dávali skleničku či dvě.

Pamatuješ? Celé hodiny jsme se smáli a přemýšleli o věcech, které provedeme. To byly časy, můj příteli, mysleli jsme, že nikdy neskončí. Zpívali jsme a tančili donekonečna. Žili jsme svůj život, bojovali a nikdy neprohráli. Byli jsme mladí a jistí, že dosáhneme svého. Dnes v noci jsme stála před tou hospůdkou, nic nebylo jako dřív.

Ve sklenici jsem uviděla divný odraz… Jsem ta osamělá žena vážně já? To byly časy, můj příteli, mysleli jsme, že nikdy neskončí. Zpívali jsme a tančili donekonečna. Žili jsme svůj život, bojovali a nikdy neprohráli. To byly časy, ach ano, to byly časy. Skrz dveře pronikl známý smích, viděla jsem tvou tvář a slyšela, jak mě voláš.

Ach, můj příteli, jsme starší, ale ne moudřejší, v našich srdcích jsou naše sny stále stejné. To byly časy, můj příteli, mysleli jsme, že nikdy neskončí. Zpívali jsme a tančili donekonečna. Žili jsme svůj život, bojovali a nikdy neprohráli. To byly časy, ach ano, to byly časy. - Mary, to bylo krásné.

- Děkuji, Tome… (pokračuje velšsky) Mohla bys trošku zpomalit? Je to na mě moc rychle. Jen jsem chtěla říct, že mi bylo ctí být ve tvém pořadu. - A že děkuji za pozvání. - Já ti také moc děkuji. Dámy a pánové, Mary Hopkin.

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

... pro zajímavost - česká, vlastně slovenská verze, která byla v 70-tých letech v rozhlase velice hraná:
Tie dni - Alena Tichá.wmv

00

Odpovědět

Když už jsem si říkal, že ten záběr je příliš blízko, tak příšel ještě větší zoom :)

40

Odpovědět

Bože, z toho množství střihů v tomto videoklipu jsem málem dostal epileptický záchvat.

20

Odpovědět

Tak to bolo príjemne a krásne

110