Mr. Mister – Broken WingsHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:44
Počet zobrazení:3 952
"Broken Wings" je první singl americké pop rockové kapely Mr. Mister z druhého alba Welcome to the Real World (1985). Ve steném roce se po dva týdny udržel na špici hitparády Billboard Hot 100 a kapela se krátce poté vydala na šňůru jako předskokan Tiny Turner. Následoval další hit Kyrie, který zaznamenal podobný úspěch doma i ve světě.
Text balady byl inspirován poetickou novelou Broken Wings arabského autora Kahlila Gibrana z roku 1912. Jedná se o příběh tragické lásky na přelomu 20. století v Bejrútu. Hudba je mix syntetizátorů, digitálně upravované kytary, baskytary a bicích. Netradiční šumění v úvodu skladby je zvuk tzv. crash činelů puštěný pozpátku. 

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Zlato, nerozumím tomu, proč se nemůžeme jen tak držet za ruce. Bojím se, že dnes to bude naposled, pokud ti nedám jasně najevo, že tě potřebuju. Vezmi svá zlomená křídla a nauč se znovu létat, nauč se volně žít. Až uslyšíme zpěv, kniha lásky se otevře a nechá nás číst.

Vezmi svá zlomená křídla... Zlato, myslím, že dnes v noci napravíme všechno, co je špatně. Zlato, vím jen to, že jsi částí mého těla a s krví tvoříme celek. Potřebuju tě. Tak vezmi svá zlomená křídla a nauč se znovu létat, nauč se volně žít.

Až uslyšíme zpěv, kniha lásky se otevře a nechá nás číst. Nechá číst... Nechá číst... Zlato, vím jen tohle, že jsi částí mého těla a s krví tvoříme celek. Tak vezmi svá zlomená křídla a nauč se znovu létat, nauč se volně žít.

Až uslyšíme zpěv, kniha lásky se otevře a nechá nás číst. Vezmi svá zlomená křídla, musíš se naučit létat, naučit se žít a volně milovat. Až uslyšíme zpěv, kniha lásky se pro nás otevře a nechá číst.

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

GTA Vice City ❤

70

Odpovědět

Text není špatnej, mohl by být ještě lepší. Ale u této písně to nevadí, jelikož její melodie je neskutečně charismatická, náladotvorná, skvělá atmosféra. Takže i kdyby zpíval o tom, že si jde koupil housky, tak bych mu to žral.

110

Odpovědět

Tak tohle je opravdová klasika. Ten song nemá chybu a text je velmi poetický a krásný. Dobrý výběr.

50

Odpovědět

Vždy keď toto počujem, tak mám v hlave jazdu nočnými ulicami v GTA Vice City. Tej hre dali tvorcovia naozaj nezabudnuteľnú atmosféru :)

71