Peggy Lee – FeverHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
62 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:34
Počet zobrazení:3 166
Fever je píseň napsaná původně pro stejnojmenné debutové album amerického R&B zpěváka Little Willie Johna (1956). Už původní verze sklidila chválu kritiků a osídlila na dlouhou dobu hitparády. Pro zpěvačku Peggy Lee se její coververze stala osudovým hitem s mírně pozměněným textem i hudebním aranžmá. Získala nominace ve třech kategoriích historicky prvních cen Grammy v roce 1959. O další covery se postarali například Elvis Presley, Boney M., Madonna, Christina Aguilera, Michael Bublé, The McCoys, La Lupe and Beyoncé.

Přepis titulků

Nevíš, jak moc tě miluju, nevíš, jak mi na tobě záleží. Když mě obejmeš, zachvátí mě nesnesitelná horečka. Mám horečku z tvých polibků, horečku z pevného objetí. Horečku brzy ráno, horečku po celou noc. Slunce ozáří den a měsíc zase noc. Já se rozzářím, když mě zavoláš a víš, že se o tebe postarám. Mám horečku z tvých polibků, horečku z pevného objetí. Horečku brzy ráno, horečku po celou noc.

Všichni mají horečku a my všichni to víme. Horečka není nic nového, začalo to už před lety. Romeo miloval Julii a ona cítila to stejné. Když ji objal, řekl: „Julie, drahá, jste můj plamen. Zahořím, když vás líbám. Horoucí vaším mládím. Hořím, jsem v plamenech. Horečkou jsem shořel na popel.“ Shořel na popel. Kapitán Smith a Pocahontas měli žhavou aférku.

Když ho její táta chtěl zabít, řekla: „Otče, to se opovaž! Hořím díky jeho polibkům. Hořím, když mě objímá. Hořím, jsem jeho paní. Otče, jak se zachováš?“ Vyslechli jste celý můj příběh, a tohle z něho vyplývá: Dívky se rodí, aby způsobily horečku ve stupních Fahrenheita či Celsia. Z jejich polibků máte horečku. Zahoříš, žiješ a učíš se. Vysokou horečku, až začneš vřít. Není lepší způsob jak shořet… Není lepší způsob jak shořet…
 

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mějte si mě za klidně za kacíře, ale když už cover, tak tento:

FEVER ~ Rita Moreno ~ The Muppet Show

00