Starship – We Built This CityHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:41
Počet zobrazení:3 782

„We Built This City“ je song z roku 1985 americké kapely Starship. V domácí hitparádě Billboard vyšplhal až na první místo; mimo Spojené státy pak bodoval v Británii, Austrálii i Kanadě, ale i v Německu, Švédsku, Belgii, Rakousku a Nizozemsku. Paradoxně ale okupuje také seznamy nejhorších písní v historii; například v žebříčku časopisu Rolling Stone z roku 2011 zvítězil s velkým náskokem.

JAZYKOVÉ OKÉNKO:
Na příkladu z písničky vidíme krásný rozdíl mezi britskou a americkou angličtinou:

hoopla
- v Británii: hra, kdy se hází kroužkem na cíl; cíl je většinou přímo cena, kterou může hráč získat
- hovorově v USA: zbytečný povyk ohledně něčeho

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Postavili jsme tohle město, to město jsme postavili na rokenrolu. Tohle město, to město jsme postavili na rokenrolu. Řekni, že mě neznáš ani nepoznáváš mou tvář. Řekni, že je ti fuk, kdo chodí na taková místa. Až po uši v bryndě, prohráváš svůj boj. Tolik uprchlíků ukrajuje z noci. Marconi hraje mambo, poslouchej rádio.

Copak si nepamatuješ? Tohle město jsme postavili… To město jsme postavili na rokenrolu! Postavili jsme tohle město, to město jsme postavili na rokenrolu. Tohle město, to město jsme postavili na rokenrolu. Vždycky někdo hraje korporační hru. Koho zajímá, že jména těch korporací se pořád mění. My tu jen chceme tančit, někdo nám ukradl pódium. Říkají, že jsme nezodpovědní, a tak nás odepíšou.

Marconi hraje mambo, poslouchej rádio. Copak si nepamatuješ? Tohle město jsme postavili… To město jsme postavili na rokenrolu! Postavili jsme tohle město, to město jsme postavili na rokenrolu. Tohle město, to město jsme postavili na rokenrolu. Jen další neděle v unavené staré ulici. Poldové si na nás došlápli. A tak jsme ztratili rytmus!

Kdo počítá prachy pod barem? Kdo pustil bourací kladivo na naše kytary? Neříkejte, že nás potřebujete, protože jsme loď plná bláznů. Hledáme Ameriku, plížíme se po školách. Copak si nepamatuješ…? Marconi hraje mambo, poslouchej rádio. Copak si nepamatuješ? Tohle město jsme postavili… To město jsme postavili na rokenrolu!

Postavili jsme tohle město, to město jsme postavili na rokenrolu. Tohle město, to město jsme postavili na rokenrolu…

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

GTA V Rock radio :D

10

Odpovědět

Hraje mambo, nehraje mambu. Mamba se skloňuje a je to had. Mambo se neskloňuje a je to hudební styl.

60

Odpovědět

Máte pravdu, skvělý postřeh! Už je to opraveno. :)

50

Odpovědět

Typické osmdesátkové peklo, hudba i klip :D

58

Odpovědět

S klipem ještě dejme tomu souhlas, ale s tím, že jsou osmdesátky hudební peklo teda rozhodný nesouhlas! Osmdesátky jsou nejlepší hudební érou :D. Právě kvůli songům jako je tenhle.

123

Odpovědět

Na letních táborech dětem bylo u konečníku, jak to kdo hodnotí, peklo, nepeklo... Hlavně, že je diskotéka po večerce, a že bylo na co "trsat" a nebyly to socialistické výměšky (Ano, i když to byly tábory pořádané fabrikou a zaštítěné Pionýrskou Organizací Svazu Socialistické Mládeže, tak 90% hrané produkce byl západ a aby se soudruh nažral a tábor zůstal celý, tak se občas pustilo něco českého.). ;-)

40