Talk Talk – Such A ShameHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:44
Počet zobrazení:4 275
Such a Shame napsal zpěvák Mark Hollis pro svou kapelu Talk Talk na druhé album It's My Life (1984). Píseň se stala hitem pevninské Evropy na přelomu let 1984 a 1985, naopak v domovské Británii prošla bez povšimnutí. Ve Spojených státech dosáhla 20. příčky hitparády Billboard Hot 100, ačkoliv ji světoznámý hudební kritik Richard Cook popsal jako „faceless regret coaxed from lurex trashcan“ čili „bezvýrazné zklamání vymámené z lurexové popelnice“. (Lurex je speciální vlákno a z něj tkané látky s příměsí hliníkové fólie; v 80. letech hojně používaná v diskotékových outfitech.)

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Je hanba věřit v únik před životem v každé tváři. Což je změna, dokud mi nakonec nepadne osmička. Řeknete ať se uvolním, já jen zírám. Nevím, jestli bych měl změnit ten pocit, co sdílíme. Je to hanba. Očíslujte mě vztekem, je to hanba. Očíslujte mě ve spěchu.

Tato touha po změně. Je hanba. Kostky rozhodují o mém osudu a to je hanba. V roztřesených rukou mi má víra říká reaguj, ale mně je to jedno. Snad by bylo nehodné změnit ten pocit, co sdílíme. Je to hanba. Očíslujte mě vztekem, je to hanba.

Očíslujte mě ve spěchu. Tato touha po změně. Taková hanba. Řeknete ať se uvolním, já jen zírám. Nevím, jestli bych měl změnit ten pocit, co sdílíme. Je to hanba. Očíslujte mě vztekem, je to hanba. Očíslujte mě ve spěchu.

Napište to přes mé jméno. Tato touha po změně. Taková hanba.

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Písničku znám, ale moje první seznámení s ní vedlo tudy:

Sandra - Such A Shame

Až později jsem se dozvěděla, že originál nazpíval někdo jiný. Musím říct, že ráda mám obě verze :-).

20

Odpovědět

Dobrá kapela. Tenhle song na mě působí zvláště melancholicky. Takže abych si jí užil, nesmím se dívat na ten klip :D

20

Odpovědět

Jo, taky mi nejde dohromady ten text s tím, jak se tam furt gebí. Ale písnička je to dobrá, to zase jo.

10

Odpovědět

Vždycky mě fascinují tyhle historické záběry z dob, kdy lidé nevěřili na mobilní telefony.

20