Tears For Fears ‒ Everybody Wants To Rule The WorldHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:37
Počet zobrazení:5 901

„Everybody Wants To Rule The World“ je název písně anglické pop-rockové skupiny „Tears for Fears“. Song napsal Roland Orzabal, Ian Stanley a Chris Hughes. Poprvé vyšel 18. března 1985 u společností Phonogram, Mercury a Vertigo Records jakožto třetí singl z druhého alba „Songs from the Big Chair“.

Tento hit bodoval ihned v mnoha světových hitparádách, například prvním místem v Billboard Hot 100 v USA, prvním místem na Novém Zélandu, v Kanadě, druhým místem ve Velké Británii, Austrálii, Irsku, Nizozemsku či třetím v Belgii atd.

V roce 1986 píseň získala prestižní cenu „Best Single“ během udílení cen Brit Awards a dále ocenění od British Phonographic Industry (BPI) za 500 000 prodaných kopií ve Velké Británii. V roce 2015, 30 let po jeho vydání, byl song oceněn výroční cenou BMI Awards v Londýně za dosažení milníku 6 milionů přehrání v rádiích. Zajímavostí je, že BBC tuto píseň vyřadila ze svého vysílání po dobu trvání celé první války v zálivu (2. srpen 1990 ‒ 28. únor 1991), a to z důvodu jejího celkového politického a protiválečného vyznění. Text se přitom původně zaobírá v té době již skončenou studenou válkou.

Přepis titulků

Překlad: ISNS www.videacesky.cz Vítej ve svém životě, odtud není návratu. My tě totiž vidíme, i když spíme, chováš se jako slušňák, otoč se zády k matce přírodě. Každý by chtěl vládnout světu.

Mohu si za to sám. Je to jen má výčitka svědomí. Pomoz mi rozhodnout se, pomoz mi získat co nejvíce ze svobody a potěšení, nic totiž netrvá věčně. Každý by chtěl vládnout světu. V místnosti, kde tě světlo nenajde, ruku v ruce, zatímco zdi se hroutí.

A až spadnou, budu přímo za tebou. Jsem tak rád, že jsme to málem zvládli, taková škoda, že nám to zkazili. Každý by chtěl vládnout světu. Nemohu vystát tuhle nerozhodnost společně s takovou krátkozrakostí. Každý by chtěl vládnout světu.

Řekněte, že je nikdy, nikdy, nikdy, nikdy nebudete potřebovat. Vždyť proč věřit jednomu titulku? Každý by chtěl vládnout světu. Vše jen pro svobodu a potěšení, ale nikdy nic netrvá věčně. Každý by chtěl vládnout světu.

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

Docela se mi líbil cover od Lorde (tuším použitý v nějakém traileru na Assassins Creed

30

Odpovědět

davam přetnost Justinu bieberovi ale tohle je taki ok

27