Stromae – PapaoutaiHudební pecky 21. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 6
68 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:81
Počet zobrazení:5 734

Papaoutai je hit belgického hudebníka Stromaeho z roku 2013. Šlo o první singl z jeho druhého studiového alba Racine carrée. Název písně je zkomolenina z otázky Papa, où t'es ?, tedy Tati, kde jsi?. Zamýšlí se v ní nad rolí rodiče, otce, nad zodpovědností za to, co přivádíme na svět. Další rozměr této písni dodává i fakt, že Stromae o svého otce přišel – byl zabit v roce 1994 během rwandské genocidy, když tam navštěvoval rodinu.

Před rokem držela prvenství nejsledovanějšího frankofonního hudebního videa na YouTube Aya Nakamura s písní Djadja, od té doby se ale na první příčku vyšplhal opět Stromae s tímto hitem. Momentálně má video už přes 850 milionů zhlédnutí. Djadja tehdy diváky VideaČesky spíše pobouřila, bude tu mít Stromae od vás větší podporu?

Mimochodem, Stromae před pár týdny po několikaleté pauze přišel s novou písní: Santé. Jak se vám líbí?

Přepis titulků

Řekněte mi, odkud pochází, abych konečně věděl, kam mířím. Maminka říká, kdo hledá, najde. Říká, že nikdy nebývá moc daleko, že jezdí často za prací, maminka říká, práce šlechtí, lepší práce než špatná společnost. Není to snad pravda? Kde máš tatínka? Pověz, kde máš tatínka? Nemusíš mu to říkat, ví, že něco nehraje. Drahý, zatracený táto, pověz, kde se schováváš? Už jsem musel na prstech počítat nejméně tisíckrát.

Kde jsi? Tati, kde jsi? Kde jsi? Tati, kde jsi? Kde jsi? Tati, kde jsi? Kde jsi? Kde jsi? Tati, kde jsi? Kde jsi? Tati, kde jsi? Kde jsi? Tati, kde jsi? Kde jsi? Tati, kde jsi? Kde jsi? Kde jsi? Tati, kde jsi? Kde jsi? Ať už tomu věříme, či ne, jednoho dne věřit přestaneme. Jednoho dne z nás všech budou tátové a ze dne na den zmizíme. Budou nás nenávidět?

Budou nás obdivovat? Rodiče, či legendy? Kdo na svět přivádí nezodpovědné? Povězte kdo! No? Všichni ví, jak dělat miminka, ale nikdo, jak dělat tatínky. Pan všeználek to podědil, ne snad? Máme si to vycucat z prstu, nebo co? Povězte nám, kde je to schované. Nehty už jsme si museli kousat nejméně tisíckrát. Kde jsi? Tati, kde jsi? Kde jsi? Tati, kde jsi? Kde jsi?

Tati, kde jsi? Kde jsi? Kde jsi? Tati, kde jsi? Kde jsi? Tati, kde jsi? Kde jsi? Tati, kde jsi? Kde jsi? Tati, kde jsi? Kde jsi? Kde jsi? Tati, kde jsi? Kde jsi? Kde máš tatínka? Pověz, kde máš tatínka? Nemusíš mu to říkat, ví, že něco nehraje. Drahý, zatracený táto, pověz, kde se schováváš? Už jsem musel na prstech počítat nejméně tisíckrát. Kde máš tatínka?

Pověz, kde máš tatínka? Nemusíš mu to říkat, ví, že něco nehraje. Drahý, zatracený táto, pověz, kde se schováváš? Už jsem musel na prstech počítat nejméně tisíckrát. Kde jsi? Tati, kde jsi? Kde jsi? Tati, kde jsi? Kde jsi? Tati, kde jsi? Kde jsi? Kde jsi? Tati, kde jsi? Kde jsi? Tati, kde jsi? Kde jsi? Tati, kde jsi? Kde jsi? Tati, kde jsi? Kde jsi? Kde jsi? Tati, kde jsi? Kde jsi?

Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jaj yin sjnsusnsinssins

00