Hunger Games

Thumbnail play icon
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:241
Počet zobrazení:4 863
Filmová adaptace prvního dílu veleúspěšné knižní trilogie The Hunger Games už nějakou chvíli vládne kinům všude po světě. O co vlastně jde? Příběh je zasazen do budoucnosti, kde se na zbytcích toho, co bývalo Severní Amerikou, nyní rozkládá Panem, jehož centrem je Kapitol. Ten každoročně nutí všech dvanáct krajů, na něž je země rozdělena, vylosovat dívku a chlapce, kteří budou bojovat o život v Hladových hrách. Je to forma trestu krajů a zároveň celonárodní televizní událost. Hlavní hrdinkou příběhu je Katniss Everdeen, která se do Her přihlásí dobrovolně, aby zachránila svou mladší sestru, jejíž jméno bylo vylosováno. V následujícím videu sami herci mluví o svých postavách, příběhu i knihách (herce uvádím v pořadí, v jakém se objeví + další známé tváře): Jennifer Lawrence (Katniss Everdeen), Josh Hutcherson (Peeta Mellark), Liam Hemsworth (Gale Hawthorne), Woody Herrelson (Haymitch Abernathy), Elizabeth Banks (Effie Trinket), Lenny Kravitz (Cinna), Wes Bentley (Seneca Crane) + Donald Sutherland (prezident Snow).

Přepis titulků

Vítejte! Vítejte! Nastal čas vybrat jednoho odvážného mladíka a dívku, kteří budou mít tu čest reprezentovat Kraj 12 na čtyřiasedmdesátých Hladových hrách. Přečetla jsem celou trilogii během pár dní. Bylo to hodně působivé. Tak trochu Johanka z Arku v budoucnosti. Taky se mi líbilo, jak...

Je těžké zobrazovat budoucnost pravdivě. Pochopitelně nevíme, co bude. Ale vzhledem k současným reality show... a tomu, jak se historie často opakuje, myslím, že je to neuvěřitelně relevantní. Podle mě je důležité tenhle příběh vyprávět. Poprvé Katniss vidíme doma, ve dvanáctém Kraji, kde často loví. A... miluje les, lov a svou malou sestřičku. Celkově nemá vůbec špatný život.

Vzhledem k okolnostem je štastná, ráda loví... A pak je její dvanáctiletá sestra vylosovaná pro účast ve Hrách. Pro mě osobně je Peeta perfektní postavou. Okamžitě jsem si ho oblíbíl. Nejzajímavější je, že jsem nikdy... neviděl postavu, která by tak vystihovala moji osobnost. To, jak si dělá legraci sám ze sebe, jeho pohled na život a neochota nechat se změnit okolnostmi, to všechno je mi blízké.

Když jste u filmu celý život... a já jsem začínal v devíti, je kolem hodně věcí a lidí, kteří vás změní. Je ale třeba... zůstat tím, čím jste. Uchovat si vlastní žebříček hodnot, což pro mě bylo vždycky hodně důležité. Myslím, že právě tohle se mi na Peetovi tolik líbilo. Vystihuje to, kdo jsem. Hraju Galea Hawthorna... je to kluk z dvanáctého Kraje, který je...

stane se z něj Katnissin nejlepší kamarád. Oba jejich otcové zemřeli při jedné nehodě v dole. A oni... spolu často loví. Mají toho hodně společného. Oba se v životě snaží dělat to samé... postarat se o jejich rodiny, které to nedokážou bez nich. Gale je dobrák s pevnou vůlí, který v životě ze všeho nejvíc nenávidí Kapitol. Nenávidí, co představuje a jakou moc má nad lidmi.

Nechce mít na věci stejný pohled jako oni. Nechce podlehnout tomu, co představují. Myslím, že celá situace kolem Hladových her je pro něj hodně frustrující. Nesouhlasí s tím. Neustále se snaží vymyslet, jak se jim vyhnout, nebo je zastavit. Začal jsem číst knihu... a úplně mě to pohltilo. Přečetl jsem celou trilogii... muselo to být během týdne.

Měl jsem kvanta věcí, co jsem měl dělat, ale nemohl jsem to odložit. Přečetla jsem to celé hodně brzy. Hned jak to vyšlo. Hned jsem se do toho zamilovala. Pak jsem slyšela... Protože mi hned bylo jasné, že se to bude filmovat. Pak jsem slyšela, že Nina Jacobson, skvělá producentka, už vlastní práva a že už se to začíná rýsovat... Celé to bylo... Ve chvíli, kdy jsem věděla, že se to bude točit, jsem začala obvolávat.

S Garym už jsem pracovala na filmu Seabiscuit, takže když dostal režii, poslala jsem mu email... kde stálo: "Jen abys věděl, chci hrát Effie..." Gary postupoval, jak mu to vyhovovalo. A za hodně dlouho... Po mnoha dalších rozhovorech... Povedlo se a jsem tu. Mně z ničeho nic zavolali. Natočil jsem jenom pár filmů a...

Je úžasné takhle dostat roli. Knihu jsem předtím nečetl... Nechal jsem si ji poslat. Byl jsem totiž na ostrově uprostřed ničeho... Přečetl jsem to... a zamiloval si ji... nemohl jsem ji odložit. Seneca je hlavním pořadatelem her. Je zodpovědný za všechno od prezentace před samotným začátkem her, po vzhled arény.

Virtuální arény, ve které se utkávají. Za její prostředí a výzvy, které čekají na soutěžící. Zbraně, které jsou k dispozici. Taky má na starosti hodnocení všech vybraných Splátců. Hodnotí jejich přednosti a nedostatky. Jeho cílem je vytvořit zábavnou podívanou. Zvrhlou podívanou, kterou řídí ze svého centra. Je to virtuální centrum, odkud může všechno ovládat. Spolu se svým týmem.

Překlad: SolamBee www.videacesky.cz

Komentáře (47)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vybornej film....doporucuji na 100%

212

Odpovědět

Děkuju za video, doufala jsem že i na těchto stránkách se Hunger Games objeví, a nebylo by špatný mít tu i nějaký rozhovort s Jennifer Lawrence a nebo Joshem Hutchersonem protože oba jsou skvělí.

210

Odpovědět

dlouhovlasej blondak Woody Harrelson

190

Odpovědět

Mohli byste přeložit rozhovor Jen Lawrence u Lettermana :D kupodivu jsem se i zasmála. Je to moc příjemná osoba a Letterman byl i vtipnej :D

200

Odpovědět

Není to hodně podobné s Battle Royal?

193

Odpovědět

s jennifer lawrence bol dobrý rozhovor u nudného lettermana. Ale stálo to zato, tá herečka je fakt príjemná, vtipná a úprimná :)

180

Odpovědět

Nebyl tady i trailer?

181

Odpovědět

Tuvy: nereálný, neudržitelný? To říkej lidem v KLDR...

180

Odpovědět

Poberta: Ano, to v tom filmu řečeno bylo - ale takový režim je nereálný (resp. neudržitelný). Film počítá s tím, že takto je situace již po dobu snad třetí generace.
Migilenik: A který stabilní africký režim jsi tak dobře studoval, abys potvrdil alespoň vzdáleně podobné finanční rozdíly mezi centrem a periferií?
Stačí podstatně menší rozdíly v distribuci bohatství a i menší "nouze" těch chudších, aby se režim zvrhl v občanskou válku - @Poberta: nehledě na možnost represivního teroru silnějšího (bohatšího) centra - viz Sýrie.

181

Odpovědět

Vypadá to na další skvělou americkou blbost, radši půjdu krmit holuby do parky.

1814

Odpovědět

Problém je, že i když víte, že to není dokonalé, opravdu se ta kniha nedá odložit :D
Ale s Battle Royale bych to nesrovnávala. Tu knihu miluju a moc společného to s tím nemá kromě myšlenky.

180

Odpovědět

Oh, Hunger games! ^^ Pokiaľ sa film nepokúšate porovnávať s knižnou predlohou alebo s Battle Royalom, dostanete príjemnú, svižnú popkornovú zábavu s pár príjemne citlivými momentmi a podareným obsadením. Nič viac, nič menej. Porovnanie s Battle Royalom mi príde hodne scestné, pravdepodobne však preto, že mám načítanú celú trilógiu, takže viem, že na rozdiel od BR, HG nie sú ani tak kritikou realitiy show (teda, oni nie sú vlastne ani kritikou...), hoci prvý diel tak pôsobí, ten je však len katalyzátorom udalostí budúcich, ktoré, ak už majú niečo kritizovať, kritizujú ten náš podarený moderný svet, nevšímavosť k neprávostiam, nechápavosť k bolesti (Kapitolania ktorí proste nechápali, že tie decká ktoré sa majú pred ich očami vraždiť sú skutočné živé deti, rovnaké aké žijú v Kapitole, bola dosť zarážajúca). A áno, oni v tých knihách tie hlbšie myšlienky sú a niektoré stoja za to, len ich treba trošku hľadať, takže si nie som istá, či to prisúdiť autorke, alebo vlastnej vnímavosti... No, pre čitateľa knižnej predlohy je film rozhodne sklamanie, pretože tie najzaujímavejšie časti, a síce myšlienkové pochody Katniss (ktoré vám napríklad dokonale osvetlia, prečo sa ľudia z distriktov proti hlavnému mestu nebúria), ktoré sú samozrejme nesfilmovateľné, ale pár viet trebárs o trinástom distrikte a reporodrozdoch utratiť mohli, ono by pár vecí hneď dostalo trošku inakší odtieň. Inak som rada, že SolamBee pravdepodobne nečítala knihu v českom preklade (a to taký Liam Hemsworth ju asi nečítal vôbec, lebo nemám pcoit, že vie o čom melie :D), lebo ešte raz niekde uvidím meno Hurikán, začnem kričať :D

190

Odpovědět

Bol som na tom v kine, doporucujem pozriet :)

180

Odpovědět

Ohledně jejich kampaně jsem četl zajímavý článek.
http://www.markething.cz/cely-svet-se-bude-divat-na-the-hunger-games-vy-take

180

Odpovědět

Poberta - Jo, knížku nesoudím, nečetl jsem ji. Nečetl jsem ani původní Battle Royale knížku.
Soudím proto jenom filmy, a u těch má Battle Royale značně navrch.

187

Další