Síla vzdoru, část druháUpřímné trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 100
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:94
Počet zobrazení:8 475

Dnes přichází na řadu Síla vzdoru 2. část, čtvrtý film z trilogie The Hunger Games.

Pozn.: Redshirt – označení bezejmenné vedlejší postavy (původně ze Star Treku), jejímž jediným úkolem bylo zemřít (aby hrdinové nemuseli).

 

 

Přepis titulků

Od studia, kterému konečně dochází licence k filmům pro mladistvé, přichází čtvrtý film z trilogie Hunger Games, který potvrzuje, že si budeme pamatovat Vražednou pomstu jako ten dobrý Hunger Games film. Hunger Games: Síla vzdoru 2. část. Ke konci Hunger Games se dopracovávali od roku 2012. Po dvou šampionátech ve vraždění dětí a prologu o délce celovečerního filmu se připravte na dlouho očekávané finále, kde Katniss Everdeen dokončí svou cestu za pomstou a zabitím prezidenta Snowa.

Tak, že prezidenta Snowa nezabije. Děláte si ze mě srandu? Oni si jen klidně promluví v růžové zahradě? Tomu říkáte uspokojující konec? To je jakoby v Kill Bill nezabili Billa. Totální válka, na kterou jste čekali od prvních Hunger Games, je konečně tady a vy z ní neuvidíte ani kousek. Místo toho se připravte na neradostnou přehlídku méně zajímavých věcí, jako jsou třeba další nudné diskuze o krajích.

Ale nejsem si jistá, jestli někdo mimo druhý kraj ví, proti čemu jdeme. - Zaútočili na nás v 8. kraji. - 12. kraj a 2. kraj. - Stojíme společně s 13 kraji. Točí virální videa. Vydrž takhle. Polluxi, blíž. Dobrý. Noví redshirti. Jsem poručík Jacksonová, tohle jsou sestry Leighovy, toto je podporučík Mitchell a toto je desátník Homes.

Klidné procházky válečnou zónou. A trávení času s tygřími lidmi? Tygro, děkuji ti za vše, co jsi udělala. Počkejte chvilku, tygří lidi? To jako fakt? Odkdy jsou v tomhle světě tygří lidi? Neříkejte mi, že jsou v knížce, vy kniháci. To se nepočítá. Zvedali jste oči v sloup v Síle vzdoru 1. části, když Katniss nedokázala držet hubu ohledně zachraňování Peety.

Opustili jste Peetu. Tak jste měli zachránit Peetu. Nyní se děsivá postava vyvine z přítěže, kvůli které skoro umírají lidé, na přítěž, která zabíjí lidi. A o které nikdo v celé sérii nedokáže držet hubu. - Je těžké takto Peetu vidět. - To není Peeta. - Viděl jsem Peetu. - Pokud ji nezabil Peeta, tak to byla její arogance. Z té arény chtěla zachránit Peetu. Podívala ses za Peetou, že jo?

A Peeta Mellark. - Je to od Peety. - Je to pro Peetu. - Peeto. - Hej, Peeto. - Peeto! Není to očividné? Další krok je zabít mě. Dokonce i Peetovi je Peeta ukradený. Po čtyřech dlouhých letech, kdy jsme čekali na poslední kapitolu Hunger Games, se dívejte, jak dokulhá k cílové čáře v neuspokojivém konci. V hlavní roli: čtení dopisů. Možná že země byla dnes večer překvapena tvým šípem, ale já ne.

A miluji každou chvíli se svým synem, který mi každý den připomíná svého otce. Katniss, která křičí na kočku. Prim je pryč! Je mrtvá! A už se nevrátí! Vypadni! Vypadni! A aby toho nebylo málo, tak si Katniss vybere Peetu místo Galea. Sbohem, Gale. No tak!

Ty si vybíráš Šéfa přes dorty místo Hemswortha? Jasně, možná byl zodpovědný za bombardování a zabití tvojí sestry, ale podívej se na tuhle pusu. O tomhle mluvím. - A teď koukej na pusu s Peetou. - Podívej se na mě. A teď zase tu pusu s Galem. Ve zpomaleném záběru. Tak takhle bych to udělal já, teda, však víte, pokud bych byl Katniss. Gale je totální Fešákosaurus Rex a každej kluk, teda každá holka, by byla šťastná, kdyby se s ním mohla líbat.

Proč takhle idealizují Peetu? Rozhodně bych si vybral Galea, však víte, kdybych byl Katniss. Kašlu na to, Gale je sexy a hned bych se s ním muckal. Hrají: Katniss Užmám těhle filmů plný zuby, Malory Archer, Naprosté plýtvání skvělým Tuccim, Želví Foggy Nelson Ninja, Smrtící prášek vytištěný v 3D tiskárně, Více kapitánky Phasmy než ve Star Wars, Peeta...

počkat, třeba Pan? Udělali jsme to už? Už nám dochází vtipy ke stejným postavám. Hey, Mitchi, už jsi s těma filmama skončil? Tohle nebylo dobrý.

Gale... kamarád Oprah... Víte co, oni se vůbec nesnažili, tak my taky nebudem. Je to trošku nudné po všech těch letech. Přesně tak, holka. Sí-jo! La-jo! Vzdo-jo! Ru-jo! Část druhá. Už jsem s těmahle filmama skončil. Čtyři filmy a jediná volba, kterou Katniss udělala, byla zachránit svou sestru v prvním.

Aspoň tohle vyšlo. Tak nic.

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pro neknihomoly: Ta Tygra nebyla žádná speciální tygří žena, ale obyčejný člověk. Dřív byla návrhářkou pro Hladové hry (jako Cinna), ale když skočila, tak to trochu přehnala s módou (víte, jak je v Kapitolu šílená) a různými plastickými operacemi se proměnila v ,,tygřici".
Jen pro zajímavost :)

60

Odpovědět

Malory Archer :D Tak končí vykrádačka Battle Royalu pro náctiletý holky, už bylo načase, zaplať pánbůh.

50

Odpovědět

Nevím jestli jste četli knihu, ale ta třetí kniha vlastně stála za prd. Spisovatelka prostě nevěděla o čem by měla psát, protože bylo jasné, že měla vizi pro první knihu která vlastně vykrádá film Battle Royal. Když jsem se díval na oba poslední filmy, které vesměs kopírují dění v knize tak za prvé, bylo šílenství zrovna tuhle knihu dělit na dva díly, to už raději druhý díl. Ve trojce se toho zrovna moc neděje, přesto si z tím režisér dokázal jakž takž poradit a film určitě hodnotím líp. Jeho vtipy byly dost často úplně mimo už jen, že president umíral, nemělo smysl ho zabíjet, naopak presidentka 13 kraje chtěla vyhlásit další hladové hry a tvářila se jako další diktátor. Její zabití bylo logické. Další věc, Peata byl vlastní hlavní důvod proč pokračovala v boji. Kdyby se ho nesnažila zachránit, vzdala by to. Z mého pohledu filmová série dopadla ještě dobře a hlavně ji alespoň dokončily, což u jiných filmů je již jen dnes zbožné přání.

105

Odpovědět

Mně se třetí knížka líbila suverénně nejvíc.
Filmy za mě: Trojka > Čtyřka > Dvojka > Jednička

40

Odpovědět

+CeckoMě se třetí kniha četla dobře až od chvíle kdy pronikli do hlavního města, zde již spisovatelka opět rozehrála hladové hry a vyprávění ji šlo dobře, ale to před tím se prostě četlo blbě.

11

Odpovědět

mohl by mi nějaký čtenář nebo tak někdo vlastně vysvětlit, jak přesně byl Gale (Hurikán- z nějakého důvodu v čechách) zodpovědný na zmrt její sestry? Nikdy sem to v tom filmu nějak nepochopila

31

Odpovědět

Oni pracovali ještě s tím týpkem na kolečkovém křesle na systému bomb. Hodíš bombu na nějaký ošklivý cíl, třeba děti. Bomba vybuchne, všichni křičí, přiběhnou zdravotníci a další lidi zachraňovat zraněné.. no a v tom pošleš druhou várku, takže to zasáhne mnohem více lidí. Katniss viděla vzducholoď, která ty bomby hodila a myslela si, že se jedná o prezidentovu loď. První várka zasáhla děti, druhá zdravotníky, mezi kterými byla její sestra. Její názor, že to byla bomba těch zlých, ji pak vyvrátil prezident, když řekl, že pokud by měl k dispozici vzducholoď, tak by dávno utekl, a taky zjištění, že právě Gale dělal na nějakých bombách. Takto to bylo v knize, film si nepamatuju.

150