Internet minulostiNorman

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 74
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 459
Počet zobrazení:23 511

Přestože je Norman momentálně na turné po celé Francii, našel si čas na to, aby v následujícím videu oslavil internet minulosti. Pozn.: Kamini, který se ve videu mihne, před lety natočil virální klip, ve kterém rapoval o životě ve francouzské vesnici Marly-Gaumont.

Přepis titulků

Psala se doba dávného internetu. Nikdo do nikoho nešťouchal. Negooglilo se. Lycosilo se na Lycosu. Rande se večer domlouvala přes MSN, kde stačilo cinknout jen. Telefony neměly žádné 4G. Sloužily čistě k telefonování.

A posilování. Psala se doba mizerného připojení. Myši v sobě měly kuličky. Neexistoval Tinder ani eDarling. Holky se balily přes CaraMail nebo Voila.fr. Přezdívky jsme měli, ale bez profilovek.

Seznámit se vůbec nebylo snadné. - Takže ty jseš nono26. - Jo, to jsem já. - A ty jseš BlondataKost75? - Jo! Když jsi surfoval na netu, byl konec všem telefonátům. Normane, vypni ten internet. Neměli jsme Deezer ani Spotify. Vévodil Winamp.

LimeWire, Morpheus nebo eDonkey, Shareaza nebo Kazaa. Filmy se stahovaly tři týdny v kuse. V polovině případů šlo o fake. Netušil jsem, že v Příběhu hraček je tahle scéna. Je výborně udělaná. To by se mi taky líbilo. Psala se doba disket. Po internetu jsme brouzdali přes Netscape.

Žádná Wikipedie nebyla. Radili jsme se s Encartou. O internetu se ještě moc nevědělo, hlavně mezi učiteli. Na referáty stačilo Ctrl+C, Ctrl+V. Nikdo na nás nepřišel. Normane, nevěřím svým očím. Máte jedničku s hvězdičkou. Miluju všechno spojené s Mezopotámií.

Nemůžu se toho nabažit. Neskutečná práce. Bravo. Jsem na vás pyšná, Normane. Úplně jste mě odrovnal. Psala se doba vypalovaných CD. Přišly o nevinnost, na rozdíl ode mě. Neměli jsme YouPorn, xVideos ani xHamster. Se stránkami pro dospělé to byla tak trochu bída. Měly jen obrázky.

Stahování s tím připojením trvalo tak dlouho, že jsme si často vystačili s drdolem. Sakra. Sakra. Psala se doba pevných linek. K snídani jsme si dávali kixy. Neměli jsme ani eBay. Někteří si vzpomenou na iBazar. Všichni si mysleli, že profily na MySpace jsou hrozně cool.

Všichni jsme se přátelili s Tomem, který měl jen jednu jedinou fotku. - Tome. - No? - Nestihl jsem se připravit - To je jedno. - Nemáš to přece na celej život. - Jo. Psala se doba dávného internetu. Nebyli ještě ani Spolužáci.

Neměli jsme Nyan Cat. S Hugem jsme začali dělat videa. Nebyla žádná Kim Kardashian. Byly pořádné hvězdy. Star Wars Kid, Afro Ninja, Keyboard Cat, Chipmunk a Kamini. Nebyl jsem sice z města, ale měl jsem dobrej beat. Nebyl jsem z Panamy, ale z Marly-Gaumont. Byly to sakra dobré časy. Vzpomněl jsem si ještě na jednoho. Inženýr informatik.

Dvě hodiny připojení měsíčně prodával Liberty Surf, Alice, Wanadoo, AOL nebo Club Internet. Nebylo žádné wi-fi. Měli jsme jen modemy 56k. Byli jsme bez Snapchatu. Nesextovalo se. Péra jsme ukazovali doopravdy. Rozjeď to, PV. Překlad: qetu www.videacesky.cz

Komentáře (80)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ten zvuk vytáčení modemu na konci... Nádherné vzpomínky :-)

10

Odpovědět

v titulkach je i ten z**d cyprien ;D a jaktoze vsecky ty holky tam sou k***y ;D

014

Odpovědět

Když jsem to viděl poprvé hrozně jsem se smál, nejhorší na tom je, že když jsem to pustil podruhé a potřetí, začlo mi spíše bý smutno a pochopil jsem, že opravdu už nejsem nejmladší a mládí se vytratilo ta tam.
Bože doba kdy frčelo ICQ, Qip, Miranda, pak přišli lidé a xchat, pak zase FB a twitter.
Winamp vymizel už ho mají zpravidla jen pamětnicí čest vyjimkám, nebyly takové p***o stránky jako dnes, byla to fakt bída jestli video tak minutu ale spíše obrázky :-D :-P....když stahovat film tak polovina fake (kur*y :-D ).
Pamatuji jak opravdu začínal internet a já byl mezi prvníma co ho doma měl a už jsem omr*ával a kopíroval pomocí CTR C + V, kouzelné tlačítka které mi dopomohly k jedničkám a opravdu si pamatuji to poplácávání učitelek jak jsem dobrý a že jsem si s tím dal práci....když jsem později měli hodinu počítačů na škole tak kuličky z myší jsme vytahovali a házeli po sobě a vždy nějaká chyběla :-D...profilovky a fotky kdysi? Kdepak psal sis ani si netušil s kým.
Vlastně když na to video koukám je mi hrozně smutno.
Díky Normane :-) díky tobě vím že jsem zase o kus starší.

440

Odpovědět

Jen si zkuste vygooglit: tom myspace
ten už tam chudák bude zvěčněnej dokud google nekrachne :-D

130

Odpovědět

Ale může požádat o "smazání" výsledků z vyhledávače pokud by chtěl :-)

01

Odpovědět

OMK.
Norman je sexy. Takhle by měl vypadat pořád a pořád. *slintá*
Jo a u videa jsem se chvílema smála nahlas.

110

Odpovědět

Perfektní:)

31

Odpovědět

Trapárna.

767

Odpovědět

Vzpominam si, kdyz se kamarad divil, ze vim co je wifi, kdyz sem holka... A je to jen par pitomejch let.

91

Odpovědět

Oh, páni... najednou si připadám hrozně stará... :D

160

Odpovědět

Skvelé, skvelé , skvelé. Norman je môj nový hrdina. Ďakujem za preklad ! :)

160

Odpovědět

Jeste bych zminil rapidshare.de
To byla teprv sranda stahovat 50 100MBtovych zip archivu kvuli jednomu DVD, abys po tydnu zjistil, ze ten 49ty je poskozeny xD

610

Odpovědět

tak jsi stahl znova jen ten 49. ne? nebo jsi to smazal všechno a jel odznova? :D :D :D

116

Odpovědět

+Lecitinty si rapidshare nepamatuješ, viď? :)

140

Odpovědět

Kde jsou ty doby, kdy jsem se s 128/64kbs bezdrátem cítil jako král světa a díval se na video s Leeroy Jenkinsem.

221

Odpovědět

Strašně chytlavá melodie :D Jinak na Star Wars Kida si moc dobře taky pamatuju :D Na YouTube žádná kupa Youtuberů, jo, to byly časy.. :)

441

Odpovědět

Jj vytáčený připojení bylo super, prvních deset minut bylo dražších a pravidelně to po patnácti padalo.

140

Odpovědět

namočili jste někdy kuličku od myši do oleje a vrátili ji do myši? :D

129

Odpovědět

vyndali jste někdy všechny kuličky z myší v celý učebně a hráli s nima kuličky?

341
Další