Jack White u Conana O'BrienaCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:362
Počet zobrazení:4 932

Blíží se léto, období nejrůznějších hudebních festivalů, a tak jsem se rozhodl přeložit tento krátký rozhovor, ve kterém Jack White popisuje, co mu vadí na dnešních koncertech. Jack je světoznámý hudebník, který se proslavil především jako člen hudebního uskupení The White Stripes. Nyní působí jako sólový zpěvák a kromě toho založil vlastní hudební vydavatelství a lisovnu desek.

 

Přepis titulků

Neustále se snažíš lidi přimět, aby si užívali především hudbu. Já když někde vystupuju, vidím před sebou jen hromadu iPadů. Lidem v publiku ani nevidím do obličeje. Všichni si moje vystoupení nahrávají, aby si ho mohli pustit doma. A tys přišel s nápadem, že fanouškům rád všechna videa poskytneš, aby si tě nemuseli při koncertech nahrávat. Zkusili jsme to na posledním turné. Zeptal jsem se, jestli můžeme poprosit diváky, aby nechali mobily v kapsách a vnímali ten koncert všemi smysly.

Bál jsem se, že tím všechny vytočím a začnou po mně něco házet, ale nakonec tomu nápadu tleskali. Všichni v tom bylo zajedno. Taky se jim to nelíbilo. Podle mě to ruší hlavně lidi v zadních řadách, protože si to chtějí užít, ale vidí jen záplavu displejů. Slyšel jsem, že snad Iggy Pop jednou ve Francii zničehonic skočil do publika, byl to hrozně spontánní a krásný okamžik.

Ale všichni v publiku si ten okamžik jen nahrávali, a proto si ho nemohli užít. Jen ho dokumentovali. A taky ho neměl kdo chytit. Prostě je lepší si tu chvíli vychutnat. A lidem se to líbí, takže se toho budeme držet. Kanye West s tím myslím už taky začal.

- Podle mě je to lepší. - Jo, rozhodně si to víc užijí. Tvé nové album se jmenuje Lazaretto. Co přesně to slovo znamená? - Měl jsem za to, že to určitě budeš vědět. - Tohle bohužel nevím. Sám jsem se o tom dočetl až před pár měsíci. Je to karanténní ostrov. Četl jsem si něco o černém moru a... Nejspíš jsi tomu čtení moc nedal. Úplně tě vidím, jak ležíš v tomhle obleku někde na Bahamách a čteš si... Ty si takhle určitě čteš Vzestup a pád Třetí říše.

Jo, je to hrůza. Když si někam vyrazím, všichni okolo mě si užívají odpočinku, a já si s sebou vždycky táhnu velkou depresivní bichli. A na hlavě mám legrační klobouk. Chci ještě zmínit vinylové desky, na kterých si strašně zakládáš. Je to vážně krása. Lisuješ je v Nashvillu ve své vlastní lisovně a neustále vymýšlíš různé vychytávky, aby měli lidi důvod se k deskám vracet.

- Na téhle je dokonce hologram. - Jo, lítá nad ní malý andílek. Do té desky je to jaksi umělecky vyryto. Snažili jsme se, aby toho na té desce bylo co nejvíc a nakonec jsme přišli s něčím úplně novým. Tahle věc je největší chloubou mého vydavatelství Third Man Records. Podílel se na ní několikačlenný tým. Našeho hlavního mistra napadlo, že by mohl vrchní stranu osmirkovat, takže je trochu matnější než druhá strana, která se leskne.

- Jsou to drobnosti. - Ale je to krása. Sám jsem viděl, že když se dá ta deska do gramofonu a začne se točit, objeví se díky optické iluzi onen hologram. - Malý poletující andílek. - Jo, je tam. - To by mě nikdy nenapadlo. - Ani mě ne. Netuším, jak přesně to funguje. - A navíc je ta deska jedlá. - Jo. Je to obří sušenka.

Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (30)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

"People ask me why I named the show Conan... I did it so I’d be harder to replace."
Conanův humor je prostě dokonalej :D

22

Odpovědět

Co je to za zmrda?

120

Odpovědět

Hologram andílka, jo? Čekala jsem něco trochu víc cool. :D
https://www.youtube.com/watch?v=59782bpPUgk&t=5m16s

20

Odpovědět

Vůbec jsem netušila, že je Jack takhle "v civilu" takovej neskutečnej sympaťák.

141

Odpovědět

Na tom malým náhledu vypadá trochu jako Snape. A jo, příští týden mě nečekají státnice. Přijede sestřenice mýho kámoše. Tak mě asi čekají modrá koule.

239

Odpovědět

Super blog, kde môžem začať odoberať ?

451

Odpovědět

To je smutné, když někoho bije holka.

250

Odpovědět

+Jtřeba se mu to líbí.

130

Odpovědět

Mam otázku na vás lidi, co to děláte. Že si natáčíte koncerty a různá vystoupení.

Koukli jste se na to alespoň jednou po tom, co jste to dotáhli domů? Ale ne tak, že jste se podívali jak jste to natočili, ale že jste si to prostě pustili a koukli se na to celé znova ... užívali si to ... ? hmm?

Mě to přijde totoiž hodně retardovaný. Když si ten koncert chceš užiít a přitom si nad hlavou pořád držíš mobil a sleduješ jestli to vubec natáčí - v podstatě celé to vystoupení sledujete přes displej. To si to člověk může rovnou pustit na YT.

Taky jsem si dřív natáčel nějaké ohňostroje například. Ale tam stále kontorluješ jetli to máš pěkně všechno v záběru a nakonec zjistíš, že sis to vůbec neužil. No a co hůř - jakejkoliv ohňostroj co sem si kdy natočil, jsem ani jednou neskouknul. Ty videa prostě nestojí za to.

1102

Odpovědět

A hlavně ta kvalita je tak mizerná, že si člověk stejně radši pustí profi záznam

520

Odpovědět

Ne asi... naprostej souhlas. A neni to jen s nahráváním koncertů... je to posedlost lidí natáčet a fotit prakticky cokoli. Například jsem byl nedávno na svadb - 2 profesionální fotografové... ale stejně si tam lidi fotili na svých pidi foťáčcích :D (samozřejmě ne při obřadu, ale při různých příležitostech okolo...) wtf? Proč? Budou mít všechno na daleko kvalitnějších fotkách od profíků, ale stejně se každej sere se svym foťáčkem... :(

251

Odpovědět

+BullOverProtože někteří lidi nejsou takový asociálové jako ty a rovnou to druhý den ukáží svým známým, popřípadě další dny, jelikož ty fotky profesionálů nedorazí ke všem hned druhý den po svatbě a často vůbec k 3/4 lidí, takže mají památku.

328

Odpovědět

+BullOverDyť bebo má totálně pravdu... už mi bylo ukázáno asi milion zasranejch foteček cízích svateb nebo jinejch zkurvenejch ejchuchu z posranejch founíků, aniž by mi do toho cokoliv bylo, tak nějak sem z toho vyrozuměl, že se tím většina společnosti baví. Možná chtěj ukázat důkaz, že necigáněj a fakt byli na vopravdový podělaný svatbě a čekaj že si z toho sedneš na p***l nebo já nevim.

93

Odpovědět

A úplně nejlepší jsou ti, co si nahrávají a k tomu paří... :-D

121

Odpovědět

Aj.. tak teď je mi trochu trapně.. sice nemám telefon, kterej by dokázal cokoliv nahrávat, ale ukecal jsem mýho kamaráda aby nám nahrál koncert. Takže nejen že nahrávka stála za vyližp**el, ale on si to vlastně neužil? Teď nevim jestli ho mám litovat, nebo mu závidět,...

10

Odpovědět

pokud někdo další je zvědav na ten hologram tak vám ušetřím šest kliknutí https://www.youtube.com/watch?v=FhSSBOSJqvI :)

661

Odpovědět

Jinak kombinace Jacka Whitea a Conana, která opravdu stojí za to, je tady: https://www.youtube.com/watch?v=AJgY9FtDLbs

Jen
se obávám, že je to moc dlouhé na to, aby se to přeložilo tady, vzhledem k tomu, jak malá by byla cílová skupina. :-)

100

Odpovědět

Víte jak poznáte, že se blíží státnice? VideaČesky přidávají pouze jedno video denně. (Nic ve zlém, za týden mě to taky čeká.)

540

Odpovědět

Zatímco státnicující návštěvníci VideaČesky otevírají stránky několikanásobně častěji a pouští si v rámci prokrastinace skoro vše, co se tu objeví (Nic ve zlém, za týden mě to taky čeká. :-))) )

730

Odpovědět

+shaierelJsou tři věci o kterých lidi stále mluví a při tom to nikoho nezajímá. Crossfit, veganství a státnice. Cheers bro.

2612

Odpovědět

+shaierelTak to se asi pohybuješ někde jinde. To první jsem si dokonce musel najít na netu. Bro.

202

Odpovědět

+shaierelkdybyste ten čas dávali každé zkouškové, tak se teď nemusíte učit. Lemplové

13

Odpovědět

Já to mám za 2 týdny, takže všem hodně stěstí :) !!! Jinak včera večer jsem se ještě něco chtěl naučit a jediné na co jsem myslel bylo, kdy už sakra bude nový John Oliver?! :D

00

Odpovědět

Teda, raději mám toho černého :-D

134

Odpovědět

Mě vcelku rozčilovali ti šašci s telefonama na podzim v Karlíně. Na začátku frajer od Jacka slušně požádal, aby si lidi užili koncert a fotky a videa z koncertu že budou druhej den na netu a i tak tam těch telefonů bylo požehnaně...

171

Odpovědět

Jacka Whitea mám rád, ale nechápu, proč je tu tenhle rozhovor. Nedozvěděl jsem se vůbec nic co by mě zajímalo :D

1830

Odpovědět

Asi jako já z tvého komentáře. Myslíš že všechna videa tu jsou jen pro tebe?

3313

Odpovědět

+doomJelikož jsem fanoušek Jacka White, a je tu rozhovor s Jackem Whitem, tak bych čekal, že to bude video pro mě. Bohužel se v tom videu mluví o hovnech... pokud ty věci o kterých se tam baví někoho zajímají, tak to vážně nechápu.

1119

Odpovědět

+doomPokud se o něj zajímáš, tak tato stránka není dokumentárně založená a pouze lidi seznamuje s internetem v češtině, díky za pochopení GTFO!!

811

Odpovědět

Příště to napiš v množnym čísle a nikdo neřekne půl slova.
To video je bohužel opravu o ničem :(

29