Jak připravit tureckou kávu

Thumbnail play icon
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:54
Počet zobrazení:4 898
Pokud jste doteď spoléhali na klasického českého turka, možná po zhlédnutí tohoto videa zvážíte, jestli si nepořídíte měděnou džezvu a nepustíte se do přípravy řádné turecké kávy. Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že chutná mnohem lépe než ta naše verze.

Přepis titulků

Má nejsilnější vzpomínka z dětství spojená s tureckou kávou pochází z domu mé babičky. Pražila svou kávu doma. Vzpomínám si na zelená kávová zrna. Potom ji namlela na malém kávovém mlýnku. Ta vůně ve mně vyvolává neskutečný klid. ŠÉFKUCHAŘKA A MAJITELKA RESTAURACE SU JAK PŘIPRAVIT TURECKOU KÁVU Vyžaduje příprava turecké kávy nějakou zvláštní odbornost?

Neřekla bych odbornost, ale učíme se ji připravovat už v dětství. Na začátek potřebujeme džezvu. Je to malá nádoba, většinou z mědi. A malé hrnky na tureckou kávu nebo espresso. V nich si odměříme vodu a tu nalijeme do džezvy. Přidáme jednu čajovou lžičku kávy. Během vaření taktéž přidáme cukr, protože kávou nemůžeme míchat, když už je dovařená.

Necháme to pomalu vařit, aby se nám nahoře vytvořila krémová vrstva. Poté do hrnku přelijeme pouze tuto vrstvu. Vrátíme džezvu na plotnu a čekáme, až se vytvoří další krémová vrstva. Pak znovu naléváme. Kávu podáváme s pochoutkou zvanou lokum a sklenicí vody.

Voda je důležitá, protože si chceme chuťovou paletu pročistit, než ochutnáme. Recept se většinou předává z matky na dceru. Pojí se s tím tradice pro mladé páry, které se chtějí brát. Ženichova rodina jde rodinu nevěsty požádat o její ruku a nevěsta musí v ten den uvařit svou nejlepší kávu. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ty zelený čísla jsou děsivý, bojím se co sem chodí za lidi, nejspíš jako národ jsme skončili, poslední ať zhasne.

28

Odpovědět

Závisláci

11

Odpovědět

Naprostá tragédie, vy nedostáváte plat nebo co to tedy je, nějaké sdružení přátel překládání. Fakt už tomu vůbec nerozumím.

225

Odpovědět

Co to tady meleš, ať jsi , kdo jsi?! Mě to třeba zaujalo bo mám černou kávu rád. A navíc mohu potvrdit, že když mi občas udělá turka kamarád přímo z džezvy, je vždy lepší než ten "náš" s přelitím kávy horkou vodou.

121

Odpovědět

+JuraaJá mám rád presso nebo překapávanou a co jako? Taky to nikomu necpu.

115

Odpovědět

Ano, to, co za překlad dostávají, bych určitě nenazval "plat". Spíše je to opravdu "sdružení přátel překládání", jak píšeš. Měli bychom jim být vděční, že tomu věnují svůj volný čas.

192

Odpovědět

+jjkneknourej

07

Odpovědět

+jjkDíky moc za zastání. Ono tomu tak opravdu je :D

101

Odpovědět

+ElTigreTakže ty lepší videa si šetříte až vám někdo začne pořádně platit? To chápu.

112

Odpovědět

+8.elementTebe museli v dětství hrozně týrat viď

82

Odpovědět

+7.element Proc tu zase brecis? :D

31

Odpovědět

+James WingProtože překládají p******y.

16

Odpovědět

+James WingProtože je hloupej jak necky a musí o tom pořád všechny přesvědčovat.

21

Odpovědět

Džezvu mám rád, ale dělám si ji trochu po svém a bez cukru, ostatně způsobů přípravy se dá najít několik. Důležité je kávu namlít velmi jemně. Není to čistě turecká káva, pije se na celém Blízkém východu, mě to učil jeden napůl Syřan.

71