Jak se nenechat znásilnit

Thumbnail play icon
46 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:724
Počet zobrazení:7 384

V rámci duálních titulků nám dnes Anna Akana poradí, jak se nenechat znásilnit. Slovíčka: rape – znásilnění rapist – sexuální násilnik assimilate – začlenit se, přizpůsobit se, splynout spread a rumor – rozšířit fámu dog (oslovení) – kámo, chlape, mizero hire – najmout si trustworthy – důvěryhodný be conditioned – být formován (prostředím)  // condition sb. – navyknout, uvyknout martial arts – bojová umění pepper spray – pepřový sprej trapped – uvězněný a car seat on the side of the road – údajný trik některých násilníků, kteří u cesty narafičí dětskou autosedačku a čekají, až u ní nějaká žena zastaví nail polish – lak na nehty date rape – znásilnění na schůzce sport – nosit/stavět na odiv, předvádět fierce – divoký, krutý key chain – přívěsek na klíče gouge out – vydloubnout, vypíchnout shame – zostudit, zahanbit victim – oběť slut – coura, flundra

Přepis titulků

Ahoj, jsem Anna Akana a dnes pomůžu všem ženám proti znásilnění. To je totiž naše zodpovědnost, no ne? JAK SE NENECHAT ZNÁSILNIT Nejlepší prevence znásilnění je začlenit se do společnosti jako muž. Vím, co si asi myslíte. Znásilnění se netýká jenom žen. To je pravda.

Takže abyste si zajistily bezpečí, roztrubte, že jste samy násilníci. Pro ostatní násilníky budete jako kolega. Čau kluci, jak jdou znásilnění? - Co? - Chystáte se na nějaký, ne? - Nemáme teď čas. - Páč vymejšlíte nějaký znásilnění? Hej chlapi, počkejte. Dejte mi nějakej tip. Chci od vás jen znásilnit. Jestli nedokážete předstírat, že jste sexuální násilník, dalším, drahým řešením je najmout si bodyguardy.

- Ochráníte mě před znásilněním? - Ano. - Jistě. A mě byste znásilnili? - Ano. - Jistě. Jen si rychle zavolám na policii. Jestli se vašim bodyguardům nedá věřit, zvolte starou dobrou klasiku. Promiňte, máte chvilku? Nemám chvilku...

na znásilnění. Celý život nás učili, abychom se nenechaly znásilnit. Táta mě přihlásil do bojových umění. Od mámy mám nože a pepřáky. I když mám tyhle věci ráda, mám je jen na ochranu. Všichni nám říkají, ať v noci nechodíme samy, vyhýbáme se průchodům. Když myslíš, že tě někdo sleduje, zahni třikrát doprava, ať máš jistotu. Nikdy neutíkej do patra. Můžeš tam zůstat uvězněná. Vidíš u cesty dětskou sedačku?

Nezastavuj. Zkus tenhle lak na nehty na detekci drog v pití. Nos tuhle rozkošnou klíčenku, se kterou můžeš někomu vyškrábat oči. A tak dále, a tak dále. Víte, co by bylo lepší? Kdybychom mladým klukům vysvětlili, že znásilnění nepřichází v úvahu. Kdybychom přestali obviňovat oběti a přestali omlouvat násilníky kvůli oblečení jejich oběti nebo kvůli tomu, že byli na rande. Už mě totiž vážně sere, že si musím dávat pozor, aby mě neznásilnili.

Jsem Anna Akana. Zůstaňte úžasní. Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (52)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Hned bych jí znásilnil.

123

Odpovědět

Tahle mrcha se nedá brát vážně (už jen kvůli tomu, že měla v tý Berettě cca 23 nábojů lol)

184

Odpovědět

No jo, ona má výhodu že je hezká, protože jinak je to video vyloženě trapmé, nezábavné a úplně o ničem...

285

Odpovědět

Když vidím Anna akana vybaví se mi Asa Akira.

380

Odpovědět

Včera se mi podařilo zachránit dívku před znásilněním.
.
.
.
Ukecal jsem ji.

984

Odpovědět

Příjde takhle chlápek za svým kámošem a říká: "Hej tyvole,včera jsem zachránil jednu fakt pěknou a kozatou holku".Ten druhý se zeptá:"Hej fakt? Jak?".A ten první odvětí:
.
.
.
.
.
"Sebekontrola kámo,sebekontrola!"

265

Odpovědět

+DroganUps mělo tam být za "kozatou holku" před znásilněním :D

46

Odpovědět

Cha cha, chi chi, cho cho.

141

Odpovědět

I would.

113

Odpovědět

Už se zase se skoro cítím trapně s toho, že se mi nějaké video líbilo xD

162

Odpovědět

Video nebo ten kdo ho udělal ?

80

Odpovědět

Reakce na video: https://youtu.be/gwfviXufzMU

431

Odpovědět

Dík, líbilo.

50

Odpovědět

Tohle nebo jedno asi z 20 jinejch reakcí. :D A nebo ještě líp nedávejte sem vůbec nic co je naprostá p******a, která se snaží bejt vtipná (a neni) a která se snaží nám říct že chlapce učíme znásilnovat.

22

Odpovědět

Ke komentářům dole:
Nikdo v západních zemích před zákonem nesnižuje znásilnění ženy podle jejího oblečení. Tenhle nynější koncept "Neříkejte mi co mám nosit" vychází především z nepochopení původního významu. Jedná se prostě jen o to, že pokud se nebudete oblékat vyzývavě a pobíhat v minsukni, tak existuje menší šance, že Vás někdo znásilní. Je to asi stejný jako říct "Nechoďte v getu s šperky na viditelných místech." Nikdo netvrdí, že za to můžete sami, ale pokud to uděláte, tak jste tak trochu idiot... Mimochodem zkusit ty zloděje učit, že krádež nebo znásilnění je špatné. Očividně o tom totiž neslyšeli a po přednášce se už nikdy trestného činu nedopustí...

344

Odpovědět

Před zákonem ne (ještě to tak). Ale člověka trochu formují i "blbé kecy" co slyší všude možně.
A to o tom vyzývavém oblečení není tak úplně pravda. Spousta násilníků si naopak vybírá nenápadné tiché typy, nevýrazné a neprovokující ženy. Provokující ženy bývají často sebevědomé, a z toho mívají někteří strach.
Samozřejmě, prevence je víc než na místě. Ale jeden středověký vládce měl ambici, že v jeho městě "může přejít nahá panna se zlatou mísou na hlavě z jednoho konce na druhý, a ještě se ve zdraví vrátit domů". Nevidím důvod, proč být méně ambiciózní. Tím méně vyčítat něco obětem.
A pevně věřím, že s tím vysvětlováním se jen blbě vyjádřila.

242

Odpovědět

+komunardO tom, že jsou často obětí zahalené ženy už jsem slyšel taky, ale můžeš to nějak doložit? Já vycházím jednak z toho, že znásilnit někoho v sukni je mnohem lehčí a hlavně z toho, že se v každých preventivních instruktážích u sebeobrany a podobných kurzů varuje před vyzývavým oblečením.
Jo, beztrestný stát je skvělá idea a neměl by si nic vyčítat obětem. Ale taky by si nic neměl vyčítat někomu, kdo nic neudělal, což implicitně z videa dělá. Naučte chlapce neznásilňovat? To jako vážně? Není to ani reálné ani korektní řešení situace. Je až k pláči, že když někdo předloží alespoň nějakou reálnou poučku na to, jak zvýšit svoje bezpečí, tak je obviněn z misogynie...

36

Odpovědět

+komunardhttp://www.bkb.cz/prevence/myty-o-znasilneni/
To
, že to říkají na kurzu sebeobrany, je možné. Ale tam mohou říkat plno mýtů.
O tom, že znásilnit někoho v sukni by se taky dalo diskutovat. Myslím, že když si nějaké hovado dokáže poradit s odporem člověka (ať už hrubou silou, zastrašováním, omámením, nebo čímkoli), knoflík navíc ho nezarazí.
A ono je to vlastně jedno, protože řešíme v realitě minoritní případ, který je jenom tematizovaný, protože odpovídá předsudkům.

52

Odpovědět

+komunard"„Další omyl je myslet si, že obětí znásilnění jsou jen submisivní, drobné, křehké a slabé ženy. Nemám klientky, které by byly pouze tohoto typu,“ říká psychoterapeutka. „Nezáleží tolik na osobnosti ženy, ale spíše na rozhodnutí pachatele realizovat čin právě teď.“ Někdy právě ženy, které působí až extrémně dominantně, mohou případného pachatele zajímat. Prostě třeba může cítit potřebu tu sebejistou ženu pokořit."
No já ti nevím. Chápu to tak, že submisivita, drobnost a křehkost nehraje roli.

31

Odpovědět

+komunardJá to beru tak, že jako jsou lidé různí, jsou různí i tihle hajzlové a svině. Některý si vybere dominantní, protože ji chce ponížit, jiný submisivní, protože na dominantní si netroufne, a dalšímu je to prostě jedno.
Co jsem chtěl říci, je, že tyhle knížecí rady jsou ve skutečném životě starého čerta platné.

70

Odpovědět

+komunardbzzz: Člověče myslím, že znásilnit holku v minisukni je težší než holku v kalhotech. Minisukně ji neomezuje v pohybu, ale zkus někoho kopnout nebo utíkat s kalhotama u kolen. Stejně tak žena by měla zkusit, když už se ji to svinstvo stane, šetřit síly na tu chvíli, kdy bude ten z**d kalhoty dole a ptáka venku, pak bude mít více možností efektivní obrany.

00

Odpovědět

kolikrát ty holky jsou hezčí pořádně zahalené než v minisukni.

a k těm šperkům. v Brně v mhd je reklama proto krádežím - "šperky nenoste viditelně" :D

40

Odpovědět

Už ji moc sere, že si musí pořád dávat pozor, aby ji nikdo neznásilnil :D Ta Amerika, to je strašná divočina, když si tam holky musí malovat knírky, najímat ochranku a poučovat kluky že znásilnění je špatné ... Být hezká mladá američanka musí být peklo

245

Odpovědět

Ježiš to je blbá kráva :( Ta fakt dělá medvědí službu ne-znásilňování. Jasně, řekněte chlapům, že znásilňování neni OK a pak řekněte i vrahům, že vraždění neni OK, řidičům, že zabíjet v autech neni OK, psychopatům, že psychopatění neni OK… a všechno se vyřeší! Stačí jim to jen říct! Že nás to nenapadlo už kdysi dávno :/

3121

Odpovědět

Soudružko, takhle ne.
Pro někoho, kdo se s tématem dříve nesetkal, to je nejasné.
Pasáže v nadsázce jsou spíše trapné než vtipné.
Upozornit na problém je super, ale tohle moc nebude fungovat.

148

Odpovědět

Takhle nízký hodnocení si nezaslouží :(

2729

Odpovědět

Máš pravdu, zaslouží si to mnohem nižší

195

Odpovědět

Vždyť je to akorát trapné

61

Odpovědět

Pokud to mělo bejt vtipný... tak se to nepovedlo.
Pokud to nemělo bejt vtipný... tak se to nepovedlo.

9013

Další