Jak vysvětlit dětem koronavirovou epidemii

Thumbnail play icon
68 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:25
Počet zobrazení:2 245
Máte malé děti, které současné situaci rozumí ještě méně než vy a odmítají se držet nastavených pravidel? Nevíte, jak jim celou záležitost vysvětlit? Město Vídeň se rozhodlo rodičům pomoci a vydalo osvětové video. Tipy ale můžete načerpat i na našem sesterském webu Rodičov.cz, kde vyšel článek Jak vysvětlit dětem, proč musí nosit roušky. Najdete tam také inspiraci, jak využít společný čas v karanténě a stmelit celou rodinu.

Přepis titulků

Tohle jsem já a tohle je korona. Koronu neuvidíte, je moc malá, musíte si vzít mikroskop. Takhle korona vypadá. Je to malinkatý virus a lidé jsou z něj nemocní. Když nemocný člověk kýchne nebo někomu podá ruku, může korona přeskočit na někoho zdravého. Potom vleze pusou, nosem nebo očima do těla. V těle se korona množí.

Děti z toho mají horečky a kašel. Starší lidé jako babičky a dědečkové mohou těžce onemocnět. Já chci zůstat zdravý, proto zůstávám teď doma, aby na mě korona nemohla přeskočit. S příbuznými si telefonuji. S kamarády ze školky a ze školy bych teď bohužel neměl podnikat nic. Maminka s tatínkem jsou také více doma, aby zůstali zdraví. Náš víkendový rodinný výlet přesuneme na později. Zato mám spoustu času hrát si s hračkami nebo se učit. Když nejsem doma, dávám si pozor, aby se korona nedostala do mého těla.

Myju si často ruce mýdlem a teplou vodou. A pořádně, Tak můžu koronu smýt. Také si dávám pozor, abych si nesahal často na obličej. Když někoho potkám, slušně je pozdravím, ale nepodám jim ruku. Korona totiž ráda sedí na rukách. Když je kolem mě hodně lidí, snažím se od nich držet dál, korona neumí skočit moc daleko. Lisa, moje kamarádka, už kvůli koroně onemocněla. Musí teď zůstat doma, tomu se říká karanténa.

Telefonoval jsem s ní, říkala, že je to dobré, že brzy bude zase zdravá. Všichni si dáváme pozor, abychom se nenakazili a korona brzy zase zmizela. Pak zase můžeme dělat všechno jako dřív. Jupí! Překlad: jesterka www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ide vám to cez vč ?

10

Odpovědět

Jo. Bez problémů.

30

Odpovědět

Vypni si adblock.

03

Odpovědět

+kilobyteBude to štandard alebo je to iba dnes ?
To je fakt strašná doba, keď sú všade z každej strany samé reklamy ... :/
Do budúcna si radšej zaplatím na vč predplatné, ako vnímať tie dotieravé banery

10

Odpovědět

+errorHele to nevím. Jenom vím, že občas to kvůli adblocku nejde, ale většinou je to jen na na pár hodin/dní, kvůli nějaké chybě.
Zkus se zeptat v aktualitách.
https://videacesky.cz/novinky

00

Odpovědět