Kolik koťátek umře v roce 2021 kvůli očkování?

Thumbnail play icon
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:72
Počet zobrazení:6 266
V roce 2021 dostanou miliony lidí na světě očkování proti covidu. Jaké to bude mít důsledky?
Video z kanálu Chat Sceptique („Skeptická kočka“) stravitelným způsobem vysvětluje pár statistik. A uvidíte v něm nejméně jednu kočku.

Chat Sceptique založil belgický statistik a youtuber Nathan Uyttendaele. V důkladně ozdrojovaných videích popularizuje vědecká fakta a vyvrací fámy.

Přepis titulků

Na něco se přece umřít musí. V kontinentální Francii ročně zemře přibližně 600 000 lidí. Takže z nejrůznějších příčin průměrně zemře 10 000 lidí za týden. Mozkové příhody, zástavy srdce, sebevraždy, dopravní nehody, rakovina a tak dál. Představme si středně velké francouzské město a jeho typického obyvatele s bagetou v podpaží a s baretem. A představme si tu slávu: ve městě otevřel první kočičí bar.

Takový ten podnik, kam zajdete na sklenku, můžete se seznámit s kočkami z místního útulku a některou možná i adoptujete. V den otevření se ale stane hrozná věc. Jeden pán na místě zemře na zástavu srdce. A co hůř, nazítří zemře paní odnaproti, také na zástavu srdce. Pár sousedů kvůli těmto událostem uspořádá před městským úřadem demonstraci a dožadují se okamžitého uzavření baru, než to přinese další oběti. Moc to nefunguje.

Starosta je pošle domů a řekne jim, ať těch pitomostí nechají. Jeden uražený demonstrant natočí druhý den rozzlobené video o střetu zájmů, který v tom spatřuje. Vysvětlí, že místní úřady dobře vědí, že bar zabíjí, ale nechtějí ho zavřít. A proč? Protože fungující byznys přináší městu peníze, chápete? Jakmile dá video online, je z něj virál. Deset dní po otevření baru se před úřadem sejde rekordních 1000 lidí, kteří chtějí bar zavřít, a zaujme to první novináře.

Demonstrace se objeví ve zprávách a nějaký Pařížan řekne manželce: Teda, to jsou mi věci. Nevím, co si o tom mám myslet, ale radši si dáme pozor. V žádném kočičím baru nás nikdo až do odvolání neuvidí! Za tři týdny je všechno vzhůru nohama. V několika městech dojde k nepokojům a strhnou se potyčky s pořádkovými silami.

Do výlohy jednoho pařížského kočičího baru někdo hodí dlažební kostku a omylem jednu nebohou kočku zabije. Pokud jste jako já, kdyby k něčemu takovému došlo, určitě by vás to šokovalo. Velmi mrzuté je, že v roce 2021 se s něčím takovým určitě setkáme. Stačí, když si místo kočičího baru dosadíme očkování proti covidu. Dnes je na světě necelých 8 miliard lidí.

A představte si, že každý rok přibližně 50 milionů lidí zemře. Tedy více než 100 000 lidí každý den, a to mluvíme jen o úmrtích. Kromě toho je také každý den desítkám tisíc lidí špatně, bolí je hlava, je jim diagnostikována neplodnost, zhoubný nádor, autismus a spousta dalšího. V roce 2021 dostanou stovky milionů lidí na celém světě očkování proti covidu.

A nemalému množství z těch stovek milionů pak bude diagnostikována neplodnost, bude jim špatně nebo zemřou, aniž by to s očkováním jakkoli souviselo. Statisticky je to nevyhnutelné. Zároveň netvrdím, že by žádné očkování nikdy nikomu nezpůsobilo nic zlého. Dokonce řeknu, že mezi těmi stovkami milionů lidí, kteří dostanou vakcínu proti covidu, bude několik nešťastníků, kterým očkování způsobí smrt, a několik tisíc nebo desítek tisíc, kterým způsobí vážné vedlejší účinky.

To ale není dostatečný důvod, proč se nenaočkovat. Uděláme myšlenkový experiment vypůjčený od kanálu In a Nutshell, založený na skutečných datech. Představme si celkem vyspělý svět, kde je 10 milionů dětí, které mají v případě potřeby přístup k nemocniční péči, ale ne k očkování proti spalničkám. Označíme to jako scénář A.

Podobně jako v našem světě, než se začalo v roce 1963 proti spalničkám očkovat, skoro všechny děti je dřív nebo později chytí. Z těchto deseti milionů bude mít 98 % horečky a kožní vyrážku. 800 tisíc dětí bude mít průjem, 700 tisíc zánět ucha, 600 tisíc dostane zápal plic a 12 tisíc dětí dokonce zemře.

10 tisíc bude mít encefalitidu a 2500 nemoc s nevyslovitelným názvem, která je za několik let zabije. Přes veškerou snahu nemocnic nakonec na spalničky zemře 20 tisíc dětí. Zkusíme to znova. Tentokrát těch 10 milionů dětí naočkujeme. To bude scénář B. Jeden milion dostane z očkování horečku. 500 tisíc bude mít mírnou vyrážku.

Až 100 jich bude mít vážnou alergii a budou muset k doktorovi. Až deset onemocní zánětem mozkových blan. Až deset chlapců dostane zánět genitálií. Celkem až 120 dětí bude mít vážné vedlejší účinky a budou muset do nemocnice. S trochou štěstí nikdo nezemře. Ale abychom nebyli příliš optimističtí, počítejme s jedním nebo dvěma úmrtími.

Obavy z očkování proti spalničkám jsou oprávněné. Ale ve srovnání se scénářem A je problematické, až trestuhodné popírat ohromné zlepšení situace. A teď se podívejme na koronavirus. 8 miliard lidí, scénář A: necháme koronavirus, aby se rozšířil, a nebudeme se ho snažit zpomalit. Budeme předpokládat, že ať se stane cokoli, v nemocnicích bude dostatek lůžek a personálu pro všechny.

Co se tedy stane? Zeptal jsem se Muriel, imunoložky na univerzitě v Bruselu. Vysvětlila mi, že zatímco působení spalniček zkoumáme desítky let, koronavirus jsme začali zkoumat mnohem později, takže následující odhady musíme brát s rezervou. Pokud neuděláme nic, nakazí se virem několik miliard lidí. U mnoha z těchto nakažených se projeví únava, dýchací obtíže, bolesti hlavy nebo záněty některých orgánů včetně srdce.

Více než 100 milionů lidí bude nejspíš muset do nemocnice. Ne všichni přežijí. Pokud budeme optimisticky předpokládat, že až se nakazí 60 % z osmi miliard lidí, dosáhneme kolektivní imunity, a že na virus zemře 1 nakažený ze 100, dojdeme k 50 milionům úmrtí.

Scénář A tedy dopadne tak, že pouze v důsledku koronaviru zemře téměř tolik lidí, kolik jich ročně zemře v důsledku všech příčin dohromady. Když se virem nakazíte, neznamená to, že po několika zlých dnech nebo týdnech buď zemřete, nebo se úplně uzdravíte. Miliony nemocných, kteří přežijí, budou ve skutečnosti potřebovat několik týdnů rehabilitace po týdnech strávených v komatu.

Na mnohých to zanechá psychické a fyzické následky, které přetrvají někdy i do konce života. Patří mezi ně částečně poškozené plíce, demence, chronické bolesti a další pěkné věci. Je třeba vzít v úvahu, že A je ideální scénář počítající s dostatkem míst v nemocnicích. Ve skutečnosti nemáme desítky milionů volných lůžek, které by na nás jen tak všude čekaly, natož kvalifikovaný personál, který se dloube v nose a čeká, až ho zavoláme.

Pokud se při tomto scénáři virus rozšíří, nemocnice budou praskat ve švech, zdravotníci se z přepracování zhroutí a sesype se celý zdravotnický systém, pokud se armáda nepokusí udržet pořádek a nenechá lidi umírat před vojenskými zátarasy.

Máte zlomené žebro? Rodíte? Běžte domů a poraďte si sami. Měli jste vážnou bouračku? Sanitka tu bude, jak jen bude moct, možná za pár dní. Zkuste mezitím moc nekrvácet. Opatření jako pološná karanténa, povinné roušky, omezení kontaktu mezi lidmi a nabádání k pravidelnému mytí rukou se takové situaci zoufale snaží zabránit.

Ale existuje i další důvod, proč se snažit virus zpomalit. Můžeme hrát o čas, než budou všichni naočkovaní, a radši se přehoupnout do scénáře B, než nechat proběhnout scénář A, který je fakt blbý. SCÉNÁŘ B 8 MILIARD OČKOVANÝCH Na konci roku 2020 probíhal vývoj 57 různých vakcín.

17 z nich bylo v pokročilém stadiu. V médiích se nejvíc mluví o vakcíně od firmy Pfizer. To je ta, která se musí uchovávat v arktických teplotách. Naivně si představme, že 20 tisíc lidí, jejichž reakce po očkování touhle vakcínou byly sledovány v laboratořích, představují reprezentativní vzorek celé lidské populace. Více než polovinu z nich po očkování stihla únava a bolesti hlavy, takže když naočkujeme 8 miliard lidí, předpokládáme, že únava a bolest hlavy postihne po očkování 4 miliardy z nich.

Několik set milionů lidí bude mít horečku a mnoho dalších postihnou nelokalizované bolesti svalů a třas. Neočekávají se ale žádné dlouhodobé následky. 2 osoby z 20 tisíc očkovaných bohužel zemřely. Jedna na zástavu srdce a druhá na aterosklerózu. Bylo jim více než 55 let a podle lékařů je vakcína na svědomí nemá.

V kontrolní skupině 20 tisíc osob, které dostaly místo očkování neškodný solný roztok, došlo k úmrtím také. Konkrétně ke čtyřem. Přes povzbudivé výsledky očekáváme i nepříjemná překvapení, až budeme vakcínou očkovat plošně. Pamatujete si na vakcínu proti spalničkám? Několik chlapců z 10 milionů dětí dostane kvůli očkování zánět genitálií.

Je to tak vzácné, že tento vedlejší účinek neodhalily testy, ale až praxe. Stejně tak se některé vzácné vedlejší účinky, které mohou být vážné, projeví i v případě vakcíny proti covidu až během očkování celé světové populace. Tomu se nevyhneme a můžeme jen doufat, že se to dotkne třeba jednoho z milionu, nikoli deseti z milionu. ZÁVĚR Představuje očkování riziko?

Odpověď zní, že bohužel ano. Jako všechno v životě. Kdykoli jedeme autem, sprchujeme se nebo jíme, také riskujeme. Děláme to ale i přesto, protože nám to přináší výhody, které podstupované riziko dalece převažují. Co se týče vakcíny Pfizer, její hlavní rizika v tuto chvíli známe, i když nevíme všechno.

Výhody, které přinese, pokud se naočkuje dost lidí, jsou jasné. Společenské a ekonomické aktivity budou moci probíhat bez omezení a předejde se milionům úmrtí a fyzických i psychických následků. Cože, Cajou? Že jsou to všechno lži, Pfizer mě platí, koronavirus neexistuje a ve vakcínách jsou čipy, kterými nás chce ovládnout Bill Gates?

Hele, netvrdím, že nás žádná zkorumpovaná elita ovládnout nechce, ale to, co jsi teď řekla, je prostě úplná blbost. Jestli tě téma očkování opravdu zajímá, radši si přečti tuhle knížku o společenských problémech očkování. Sám jsem se z ní dozvěděl hodně nového. A to je dnes všechno. Pokud vás video zaujalo, klidně ho sdílejte a ahoj za pár týdnů u dalšího dílu.
 

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jako naprostému laikovi mi v hlavě pořád vrtá jedna myšlenka - dlouhodobé nežádoucí účinky. Je vůbec třeba i jen teoreticky možné, až přijde nějaký covid-21 nebo třeba covid-30, že bude naočkovaný imunitní systém reagovat až moc zběsile a naočkovaného zabije, zatímco nenaočkovaný by přežil s mírnějším průběhem? Nebo je to blbost?

27

Odpovědět

Asi je to blbost. Aktuálně očkované látky (mRNA vakcíny) učí imunitu bojovat jen s trny na povrchu viru (kterými se dostává dovnitř eukaryotní buňky (člověka, netopýra, luskouna, norka...)). Při vniku celého viru už ho tedy imunita zná (identifikuje ho právě podle jedinečného proteinového složení těch spiků) a pustí se do něj (vir je záhy zlikvidován a nebo se bude množit tak pomalu, že nestihne způsobit závažnější komplikace). Paměťové buňky naučené na tohodle bodlinkatého kreténa nemají důvod útočit na cokoliv vlastního. Pokud přijde nějaký nový virus s jiným "trnem", tak na něj bude imunitní systém reagovat jako na neznámého hosta, tedy jako bez očkování.

140

Odpovědět

+Štěpán ze špitálukdyby to nemelo trny tak uz by to nebyl korona virus.

lepsi priklad by mohl byt ockovani proti chripce v 2010 a infekce koronou 2020

to ockovani problem nedela ale prekvapive ani nepomaha

03

Odpovědět

+Štěpán ze špitáluDíky za vysvětlení k mRNA. Ale jak je to s ostatníma? Přece jen ne každý stát využívá vakcínu od Pfizeru nebo Moderny...

00

Odpovědět

Já bych řekl, že nemusíš být daleko od pravdy, přece jen mRNA vakcína přepisuje nebo vytváří informaci, kterou si tvé buňky zapamatují, časem je zapomíná, což se ale nedá říct o viru, který se neustále vyvíjí. Proto jsme taky mohli sledovat jak omikron skáče téměř výhradně po očkovaných. Aspoň v mém okolí to tak bylo. Já který to měl v prvních vlnách byl immuní a všichni kdo byli očkování tak to chytili, dokonce teď i kolega po prodělání i očkování to znovu prodělal, já zas nic... Myslím že nikdo nemůže ani předpokládat co se s námi stane po takto masivním testování mRNA vakcín "za běhu".......

00

Odpovědět

neviem kde presne zobral cislo ze sa nakazi 60% populacie ak by sme nic nerobili. To presne boli aj vypocty ceskeho maga Flegra v suvislosti s padndemiou v IT. Hovoril o tisicoch ludi /Ceskych ludi/ ktori budu umierat denne. To sa nenaplnilo a nemyslim /a nie som sam/ ze by k tomu vyrazne pomohli opatrenia. Viacere vedecke /uz teraz za pomerne dlhy cas je ich dost/ studie ukazuju ze napr Lockdawn nema vyraznu mieru zlepsenia situacie. Kto chce najde si studiu ktora je ZA a ktora je PROTI. Cisla z minuleho roka hovoria o cca 2 milionoch mrtvych s covidom alebo na covid /ale malokto vie alebo zistuje presnu pricinu/ a o 60 milionoch celkovo mrtvych. Okrem ineho sa takmer vsetka pozornost venuje prave Covidu ale takmer ziadna pozornost sa nevenuje preco umrelo tych cca 60 milionov inych ludi a ci by sa tomu dalo zobranit. Pride mi to skor otazka etiky, moralky, fylozofie, psychologie atd ako otazka zdravotnictva - ci ockovat a teda zrejme zachranit niekolko milionov ludi /ktori mozno za pol roka umru na nieco uplne ine/ alebo to nechat na Boha /prirodu/ - prirodzeny vyber napr. Za dalsie uz teraz aj ked ockovanie este len zacalo sa objavu hlasy aj z jednej aj z druhej strany ze toto ockovanie nebude mat takmer ziadny vyznam a tie opatrenia budeme musiet aj tak dodrziavat a nakazit sa clovek bude moct aj zaockovany. Co teda pri spominanych chorobach sa nedialo /a ak ano tak v odchylke ktora je z pohladu statistiky nevyznamna/. Dalsia dolezita otazka je zachovania si slobody /nemam namysli vykriky radoby rebelov ktori stoj co stoj musia ist bez ruska do obchodu lebo nato maju pravo a bla bla bla/. Myslim slobodu slova, slobodu mysle, slobodu prejavu, slobodu na ziskanie VSETKYCH informacii a nie len takych ktore sa momentalne hodia tej strane ktora vladne. Nechat cloveka si slobodne vybrat ci chce zit ako otrok na kolenach alebo umriet v stoji ako slobodny clovek. Myslim ze sme sa narodili ako slobodni ludia do neslobodneho sveta...ktory sme si ale sami vybudovali a pomalicky sa nam zacina rucat pod svojou vlastnou tarchou. Nejaka corona je len kozmeticky prvok ktory nam ma ukazat kde sme a kam smerujeme...

633

Odpovědět

ty vole slovenski
konspiratori uz aj na stranka vC

167

Odpovědět

+v mvarganajdi mi jednu konspiraciu z toho co som napisal a verejne sa tu vsetkym ospravedlnim :)

312

Odpovědět

+Peter182Hele tak jsem to přečetl a jen v kostce, která předpověď flegra se nenaplnila? Pokud vím, tak je až nebývale přesný. Ve všech.
Co se týká covidu tak pro mě je významná statistika. A statisticky umírá jednou tolik lidi a možná i více, než normálně. A mraky lidi mají dlouhodobě potíže.

Další věc je přetížené zdravotnictví. Jsou plné oddělení pacientů s covidem. Na plánované operace není místo. Všichni pořád dělají přesčasy. Jezdí sanitky navíc. A pacientů jsou mraky. Kdyby jsi dělal ve zdravotnictví , věděl by jsi, že to není až taková p***l. Ty tvoje konspirace a šíření blabolu jen znechucuje lékaře dělat pro pacienty maximum.
Doufám, že až ti bude doma dusit se babička covidem, tak ji necháš přirozeně umřít doma a nebudeš volat sanitku.

183

Odpovědět

+TutanchamonTisíc mrtvých denně.

00

Odpovědět

+TutanchamonA co jineho bych s babou starou mel delat? Jeste by me doma zustal nejakej lezak. Ne Ne Ne at to pekne chcipne aspon budu driv dedit.

15

Odpovědět

+TutanchamonTutanchamon - za vsetko len toto - „Ode dneška za 30 dnů už budeme mít tisíc, přes tisíc denně, tisíc lidí bude den co den umírat a s tím už nic neuděláme, protože ti lidé už jsou nakažení,“ říkal Flegr v rozhovoru pro DVTV 22. října – krátce po vyhlášení částečného lockdownu v Česku, kdy musela zavřít velká část obchodů.
Dalej este raz ta poprosim ako som prosil aj od pana vyssie. Co z toho co pisem je konspiracia ? Prekopiruj jednu jedinu vec :)
Ak su pre teba vyznamna cisla tak skusim v skratke. Par dni dozadu som si prezrel Vas statisticky urad /normalne by som sa sustredil na ten nas ale ten Vas je o kilometre vzdialeny - v lepsom ako ten nas a teda moze sa z neho velmi lahko ziskat skutocny udaj o poctu mrtvych/.
Je to statistika k 50temu tyzdnu /01.2020 - 13.12.2020/ - /vsetky ostatne roky tak isto statistika zahrna len obdobie prvych 50 tyzdnov takze v tom chybu nehladaj/
Za toto obdobie v CR umrelo 121 000 /zaokruhlujem/. Co je o o 13 000 viac ako minuly rok a o 15 000 viac ako je celkovy priemer za poslednych 10 rokov. Takze podla statistickeho uradu CR nemas pravdu ze umiera JEDNOU TOLIK LIDI !!! Percentualne umrelo za sledovane obdobie o 11,2 % viac ludi ako minuly rok. A teda tvoj odhad je o cca 40% a viac nepresny. Skus ma prosim Ta opravit ak sa mylim ale ver mi ze som tie statistiky studoval poctivo lebo ma to naozaj zaujima.
To je ale len jeden udaj ktory sa pouziva prevazne na strasenie ludi.
Dalsi pre mna zaujimavejsi udaj je rozdelenie umretych do veku umretych.
Aby to nebolo dlhe tak uvediem len dve skupiny a to 0 - 64 rokov a 64+ co su uz prakticky vekom dochodcovia.
0 - 64 za minuly rok /sledovane obdobie do 50teho tyzdna co je skoro cely rok bez 2 tyzdnov/ umrelo 18 869 kudi. Co je o 1392 menej ako je priemer za poslednych 10 rokov - 20 261 ludi. Takze v kategorii 0 - 64 ziadny vyznamny vzrast ani pokles nenastal. Ano moze sa namietat ze prave tie 2 tyzdne do konca roka umrelo najviac ludi ale to mozme zistit az ked statisticky urad doplni tieto udaje.
Kde je najvacsi vzrast a vlastne jediny vyznamny je v kategorii 64+. Je to o 16 184 viac ako je priemer za poslednych 10 rokov - 86 070 ludi a minuly rok v tejto kategorii umrelo v CR 102 255 ludi.
Opat je to len jeden druh globalnej statistiky ale neukazuje tvoje tvrdenia. Prave naopak ich vyvracia,
Otazky tipu - preco je taky vyznamny rozdiel medzi jednotlivymi kategoriami rozoberat nechcem ani nebudem. Ja sa len pytam otazky ktore neviem ako u Vas v CR ale u nas absolutne nie su zodpovedane a ukazuje sa ze nasa vlada robi vsetko preto aby cisla ake mate vy /mame podobne/ ostali nadalej take a nelepsili sa...

Cize este raz sa ta pytam kde konspirujem ? :) Dakujem za odpoved...

26

Odpovědět

+Peter182A teď si to vezmeme až od podzimu, kdy průměrně umírá 2100 lidí za týden, v tom stejném období v roce 2020 umíralo 3150 lidí. Tj. v 13 týdnech průměrně umíralo o 50% více lidí než jindy, ve svém vrcholu to byla 2 týdny po sobě s úmrtností +100% (4200 lidí). Covid je stále tady. Za rok 2020 nám dal cca +15000 úmrtí. Začátek roku nevypadá o moc lépe. Budeme rádi, že období září-duben skončí někde na +30000 úmrtích. Kamarádka dělá radioložku ve FN Bohunice Brno, snímků poškozených plic "vyléčených" pacientů jsem viděl dost. Říká se tomu Long covid.

30

Odpovědět

+Peter182Během první jarní vlny (22. 3.–31. 8. 2020) celkem zemřelo 427 osob za 163 dní. Během druhé podzimní vlny (od 1. 9.–31. 12.) zemřelo 11 253 osob za 122 dní, průměrně 92 osob denně.
Brát data před 31. srpnem je tedy dost alibistické. Když v jarní vlně zemřelo 2-3 osob za den.

00

Odpovědět

+Promítač HonzaJak píšeš covid tu je úmrtnost taky ale bohužel je to kvůli tomu jak se lidi bojí a umírají stresem. Něco jako když píchli místo vakcíny roztok a umřelo víc lidí jak na vakcínu. Kdyby se tu nestrašili lid neumíralo by víc lidí.

14

Odpovědět

+TutanchamonTutanchamon - este som zabudol dodat ze v sledovanom obdobi /prvych 50 tyzdnov/ v CR umrelo cca 10 000 ludi na covid alebo s covidom /to je teraz jedno/. A teda cca 6 000 ludi umrelo v tvojej retorike NAVYSE na uplne nieco ine. Ano mohlo to byt aj tym ze su nemocnice pretazene ale tomu tak nie je. Nie su pretazene nemocnice ale je nedostatok zdravotnickeho personalu. Dobre sa vedelo o tejto skutocnosti a neviem ako u Vas /u vas ste aspom zradili polnu nemocnicu ktora este pred par tyzdnami zyvala prazdnotou/ ale u nas vydalo ministerstvo zdravotnictva vyhlasenie 23.07.2020 ze pre covid pacientov su pripravene lozka a vedia reprofilizovat cca 15 000 lozok. A o par mesiacov neskor z nasich medii pocuvame ako system kolabuje pri 2500 pacientoch na covid.

26

Odpovědět

+v mvargaty naučiť písať

04

Odpovědět

+ty, on, ja?co tam mam spatne cobol

05