Jak zachránit umírající včeluQI

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:134
Počet zobrazení:6 602

V této epizodě QI se dozvíte, co si počít, když narazíte na umírající včelu. Ať už jste zatvrzelým nepřítelem, nebo milovníkem včel, tato epizoda je přesně pro vás.

Přepis titulků

- Když najdete umírající včelu... - Ty já zachraňuju. - Máte jí dát med. Nic jiného nejí, dává to smysl. Ano, ano. Místo povídání jí dejte med. Včely asi moc nedají na jiné recepty. To mě zajímá, normálně jí dávám akorát podrážku boty. Nechci být zlý, ale chápete mě, ne? Ty bys šlápnul na plazící se včelu, která se snaží vrátit do úlu?

To ji mám opečovávat? - Zpět k životu. - Já mám rád ovesnou kaši s medem, vrahu. - Jsme závislí na včelách. - Potřebujeme včely! Takže příště ji mám nalákat zpět a vzít stříkačku s medem? Kolik jí mám dát? Necháš ji se lžičkou medu, nedupeš na ni. Měl by to být zločin, měli by tě zatknout. Měli by tě zavřít do úlu. Neprodukují včely ve svém životě jen naprosto maličké množství medu? - Nepatrné množství.

- Jen je jich hodně. Takže včele stačí dát trošku zotavovacího medu, a svět se dostane s medem do mínusu. To je pravda. Je to zbytečné, když včela za život vytvoří lžičku medu a je potřeba jedna a půl lžičky, aby se dostala zpátky na nohy. Najednou není žádný med. Je to víc medu, než ta včela kdy viděla. V podstatě je to pro ni urážka.

Jako kdybyste znavenému zedníkovi ukázali celou katedrálu. Řekněme, že jste mezi Alanem a Darou. Jako Alan chcete dát včele med, ale jako Dara taky chcete zabíjet. Můžete vzít to, co bych nazval příliš medu. - A když uvidíte včelu, tak na ni nalijete tekoucí med. - To ne. - Vyslechněte mě. - No tak dobře. - A pak pozorujete, jak pomalu umírá. - Opakuji své: To ne. Tak teď jsem tě vyslechl a ničemu to nepomohlo.

To je daleko horší, než co jsem řekl já. - A ty jsi snad humánní? - Ano! - To teda ne, ty si to užíváš. Aspoň se ji nesnažím ironicky utopit v medu. Nemůžeš utopit včelu. Chceš trochu medu? Kolik ho chceš? Je tohle snad na tebe příliš? Teď už ti nějak nešmakuje, po celém životě výroby medu. Dobrá, děkuji za tuhle... Zajímavou plamennou a myslím, že produktivní debatu.

Jsem s ní velice spokojen. Překlad: Zef www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Cukr!

00

Odpovědět

Ospravedlnujem sa ak sa mylim ale nema sa vcela v takomto pripade krmit roztopenym cukrom vo vode?
Prave naopak tym, ze sa jej poda med, moze doniest nejake virusy ba dokonca nesmie to byt med z cudzieho ulu (co je veeelmi pravdepodobne ze sa jej nepoda takyto med)

12

Odpovědět

Ne, má se zašlápnout.

43

Odpovědět

QI feat WILTY feat Mock the week

20

Odpovědět

Musím uznat, že..jestli se nemýlím.. David.. má zajímavě bystrý způsob myšlení. Popravdě to byla velmi produktivní debata:)

80

Odpovědět

Taky všichni googlí kolik medu vyprodukuje jedna včela? :-D

93

Odpovědět

Tak jsem taky hledal ;-)
No a ostatním usnadním práci viz např. http://ovcsvpardubice.blog.cz/0905/kolik-prinese-medu-jedna-vcela

200

Odpovědět

perfektne

100