Jak zní zastánci všeho bezlepkového normálním lidem

Thumbnail play icon
44 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:128
Počet zobrazení:3 383

Video o tom, jak zní odpůrci očkování normálním lidem, mělo úspěch, tak jsem se rozhodl přeložit další krátký počin od této kalifornské partičky. Dnes se podíváme na to, jak zní zastánci všeho bezlepkového normálním lidem.

Přepis titulků

Jak zní zastánci všeho bezlepkového normálním lidem. Je v tom lepek? Je v tom lepek? Je v tom lepek?! Je v tom lepek? Je v tom lepek? Panebože! Neboj, mám inhalátor. Počkat, je v tom lepek?

Tělo Krista. Rychlá otázečka. Je v tom lepek? Doktore, honem, probouzí se! Pane Smithi? Slyšíte mě? Pamatujete si na tu nehodu? Je v tom lepek? Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jediné čo stojí za to je ten bezkluténový kocúr.

00

Odpovědět

Jak se dává míň než půl hvězdičky? Tohle video si nezaslouží ani to... Ale dobře, za překlad máte teda tu půlku.

12

Odpovědět

Překlad videa by spíše měl znít jak znít bez lepková dieta normálním lidem. Ti lidé, co nejsou celiaci a stejně tu dietu dodržují, jsou sice banda idiotů, ale na druhou stranu alespoň zvyšují poptávku po bezlepkových možnostech, což může vést ke snížení těchto produktů a nebo taky k tomu, že se cena nezvýší, idioti to vyžerou a na lidi se zdravotními problémy už nic nezbyde...

30

Odpovědět

Není to tak, že díky nim trochu zlevní, jelikož se začnou díky větší poptávce více vyrábět. Tím je ovšem neobhajuji, jsou to paka, jenž jsou obětí špatných informací a sociálních bublin.

40

Odpovědět

+pav1Ani ne dle našeho doc. phd. ing. vyzivoveho poradce na škole vyloucenim lepku se dá docela zhubnout a snizit podrazdenost střev. protože lepek není uplně dokonalý pro střeva.

00

Odpovědět

+PeldaTolik titulů na výživového poradce?? Jsem myslel, že na to stačí jen nějaký rekvalifikační kurz.

50

Odpovědět

+pav1Ono totiž ke snížení hmotnosti dojde ne díky tomu že vyřadíte lepek, ale díky tomu že celkově snížíte spotřebu pečiva a dalších potravin bohatých na sacharidy. Když Vás chleba stojí 80 Kč a těstoviny 50, tak jich sníte logicky míň, než když oboje stojí dvacku. Jinak lepek je pro lidi, co netrpí celiakií nebo lepkovou intolerancí běžná složka potravy, které by se neměli preventivně vyhýbat, protože pomáhá udržet zdravou mikroflóru ve střevech. Ne nadarmo to žereme od chvíle co jsme přišli na to, jak ze zrní udělat mouku....

20

Odpovědět

+T.Tohle je ten pravý výživový poradce co to studuje 40 let :D, ProT.: Na tom možná bude zrnko pravdy každopádně lepek sám o sobě neobsahuje nic dobrého, jen drží pšeničné těsto pohromadě.

00

Odpovědět

+pav1A opravdu zlevní? Mezi potraviny jež neobsahují gluten neboli lepek ( což je všeobecný název pro skupinu složitých a nestravitelných glykoproteinů ) je často na internetu řazena rýže, kukuřice a čirok to jest potraviny, které sice neobsahují gliadin a glutenin ( tyto dva prolaminy jsou typické pouze pro pšenici, což znamená že každá obilnina má své vlastní glutenové prolaminy například žitné prolaminy se nazývají secaliny, ovesné aveniny atd. ) ale obsahují své vlastní glutenové prolaminy .

00

Odpovědět

Pre všetkých ktorí reagujú že si robia srandu z ľudí ktorí nemajú na výber tak asi ste ešte nepočuli o tej "novej" diete z čoho si presne robia srandu :D :D Ide o ľudí ktorí nie sú celiatici a aj napriek tomu tvrdo dodržujú dietú presne spôsobom ako vo videu :D a aj tak znejú :D

11

Odpovědět

tak tenhle díl jse slabý už jen proto že se prostě nevyjadřuje k nějakému hloupému rozhodnutí které není ze zdravotního hlediska nutné ani vhodné, ale prostě proto že si dělají srandu z diety kterou mají lidé od doktorů předepsanou prostě proto že běžná strava by pro ně byla zdrojem nepříjemných ehm, komplikací zažívacího traktu že ano.

13

Odpovědět

Půlka moji rodiny jsou bezlepkáři, když sežerou normální pečivo tak se holt poserou a navíc je to drahý jak prase.
Btw.: bezlepkové hostie opravdu jsou :)

21

Odpovědět

To shledávám dost nepravděpodobné, jelikož Celiakii (nesnášenlivost na lepek) trpí méně než 1% populace. Spíše se jedná o obrácený placebo efekt, kterým beztak trpí naprostá většina bezlepkářů.

Lidi prostě pořád všude slyší a čtou, jak je lepek strašlivé zlo (je to naprosto neškodná bílkovina) a jak jim bude blbě, pokud ho budou jíst, že se jim vážně blbě udělá, pokud sní něco o čem ví že obsahuje lepek.

63

Odpovědět

+Edvin69Nerikam ze je to casta nemoc jen ze pulka rodiny z babicciny strany vcetne babicky ji ma. Lekarsky dolozene. Opravdu staci aby vypili treba jen pivo a nebo snedli jeden rohlik a rano se poserou.

10

Odpovědět

+Pelda1To není nepravděpodobné. S intolerancí je většinou spojena nějaká genetická predispozice. Je tedy dost možné, že to má půlka rodiny, která to podědila např. po dědovi.

Navíc nemusí jít vyloženě o celiakii. Můžeš mít i jiné projevy intolerance, které souvisí s rozevíráním spojů v tenkém střevu (tzv. leaky gut). Mně třeba lepek a laktóza způsobují ekzém. Když to nejím, tak mi nic není.

40

Odpovědět

+Edvin69Obracené placebo, ti dobře je*e. :D Naprostá většina lidí to má potvrzené od lékaře, takže ty protilátky v krvi a genetické testy jsou asi taky obrácené placebo co. :D

22

Odpovědět

Bezlebkové hostie BYLY. Nedávno je Vatikán zarazil.
Resp. být můžou, ale jsou bezvýznamné v katolické liturgii, nikdo z nich nesmí dělat bohodlačí maso.
Jen pro info, taky jsem ten krok nepochopil.

10

Odpovědět

+CTOKOKOTOBMyslim ze se podavaji nizkolepkové a pokud vadi i to muze dostat vino.

00

Odpovědět

První díl byl fajn, ale tenhle se jim teda vůbec nepovedl...
Chápu že překlad byl o to těžší, ale ne, nepovedl ;)

72

Odpovědět

Ad Corpus Christi: Ano, je. A bude až do Soudného dne.
S úctou, váš Vatikán, ex cathedra

11