Sexismus je to, jen když to řekne muž

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 668
Počet zobrazení:14 994

The Amazing Atheist nekritizuje jen náboženství, ale také kritizuje feminismus v současné podobě. V tomto videu okomentuje několik případů obráceného sexismu, o kterých jste se mohli doslechnout i v českých médiích.

Přepis titulků

Na CBS běží pořad nazvaný Pokec. Je to jen kopie jiného pořadu. Vše je o tom, že skupina pitomých ukecaných kráv sedí kolem stolu a mluví o svých problémech. Netuším, já to nesleduju. Na internetu jsem viděl jeden klip, kde mluví o ženě, která manželovi usekla penis a hodila ho do drtiče odpadu. A nejlepší na tom je, že každá ukdákaná kráva v Pokecu má k tomuhle chlapovi s useklým penisem co říct.

A směje se mu. A Sharon Osborne říká: Neznám všechny okolnosti, nevím proč žádal o rozvod, nevím co se mezi nimi dělo. Přesto... Myslím, že je to úžasné. Jen si představte, jak ta věc mizí v odpadu.

Proč mu usekla penis? Protože žádal o rozvod. A ty krávy se tomu hrozně smějí. "Válíš, holka!" Představte si, že žijeme ve světě, kde v televizi sedí u stolu skupina chlapů a mluví o příhodě, kdy žena žádá o rozvod, muž jí usekne klitoris a prsa hodí je do drtiče odpadů a ti chlapi se tomu budou smát. Kde myslíte, že by to vysílali?

Možná tak v Iránu? Ano, ale sexismus je to, jen když to dělá muž. Když se ženy smějí muži, znetvořenému svojí ženou, tak je to v pohodě. Poběží to na CBS. Žádný povyk, nikoho to nezajímá, v Americe je to v pohodě. Kdyby to bylo opačně, Amerika by se mohla posrat. Chtěla by hlavy těch mužů na kůlu. Na TrueTV dávají jeden seriál zvaný Soudní případy. Každý díl je jako přes kopírák.

Chlap zabije manželku, přijde policie, nasbírá proti němu důkazy, jde k soudu, usvědčí ho, díl končí prohlášením, jak bylo spravedlnosti učiněno zadost. Není to vymyšlený seriál, je podle skutečných zločinů. Je to TrueTV, je to realita. Jednou v noci na ten seriál koukám a situace je trochu obrácená. Tentokrát to vypadá, že žena zabila manžela. Všechny důkazy nasvědčují tomu, že vzala brokovnici, přišla k němu, když spal, přiložila mu zbraň ke spánku, zmáčkla spoušť a chladnokrevně ho zabila.

Šla k soudu, porotě řekla, že ji mlátil, že ji psychicky i fyzický týral a že si to zasloužil. A porota ji osvobodila. Porota si řekla, že si zasloužil zemřít, protože osoba, která ho zabila, řekla, že to byl debil. To je americká spravedlnost.

Tak v Americe vnímáme tyhle genderové problémy. Pokud jste muž a něco uděláte ženě, tak jste zrůda. Ale pokud jste žena a uděláte něco muži: "Válíš, holka!" Nedávno se stal případ v Rusku, kde se muž pokusil vyloupit obchod jedné ženy, ta ho zmlátila, svázala a tři dny ho držela jako sexuálního otroka. Znásilnila ho.

Panují dohady o tom, jestli se to vážně stalo, ale to je jedno. Důležitá je reakce na to. Ta žena má teď fanouškovskou stránku na Facebooku, skupina lidí tvrdí, jak úžasné to je, jak to posiluje ženy a podobně. Kdyby to bylo opačně, posilovalo by to muže? Byla by to pro muže ospravedlnitelná věc? Ta čubka mi vyloupila obchod, tak jsem ji tři dny znásilňoval.

Víš, nápravné znásilnění. Je to spravedlnost. Je to spravedlnost, lidi. Kvůli tomuhle, do prdele, nemůžu brát feminismus vážně. Nemůžu. Prostě ho nemůžu brát vážně. Protože věci takhle nevidí. Chtějí mluvit o rozdílech mezi pohlavími, ale nechtějí mluvit o tomhle. Dělají, jako by to neexistovalo. Nebo to vidí jako ojedinělé případy.

Nejsou to ojedinělé případy, když se celé ženské publikum směje muži s useklým ptákem, i když opačně by se to nikdy nemohlo stát! NIKDY! Ne, pokud nežijete v Iránu! Ne, pokud nežijete v zemi, kde jsou ženy, utlačovanou menšinou bez jakýchkoliv práv. Mají to tak teď muži v naší zemi?

Nemáme právo si stěžovat? Nemáme právo říct, že s tím nesouhlasíme? Že je to nechutné, že je to nemorální, že to nepatří do televize? Když o tomhle smí žertovat ony, tak bychom my měli smět taky. Nebo naopak. Nemělo by být dovoleno ani jedno. Ale neměli bychom mít tenhle dvojitý standard. Je to špatné! Nechci být za černou ovci, ale není to trochu sexistické?

Kdyby ženě někdo uřízl prsa, tak by se tomu nikdo nesmál. Není moc... ...správné se tomu smát. Zamyslete se nad tím. Není to to samé, jedno je ohebné a široké. Druhé takhle stojí, to jde udělat snáz. Vytvořili jsem 400 stránkovou fotoknihu, která obsahuje přes 1 000 fotografií ze zákulisí a také komentáře od Codyho Webera a mě.

A také zákulisní popisy videí z kanálu TheAmazingAtheist a zlomové okamžiky na tomto kanálu za poslední rok a půl. Dole můžete koupit 50 speciálních podepsaných knih. To je asi vše. Vysmahněte. Pryč. Pryč! Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (126)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak to je vážně hnus..nechápu, jak se tohle mohlo dostat do televize a ty ženy by měly doopravdy zažalovat společně s pachatelkou. Ale to je prostě Amerika. V zemi, kde ženská žaluje výrobce mikrovlnek za to, že nenapsali do návodu, že se v tom nesmí sušit kočky, už mě nic nepřekvapuje. Je mi toho chudáka vážně líto, vždyť musí šíleně trpět fyzicky i psychicky a ještě to takhle rozmazávat v televizi, to tomu taky moc nepřidá...
Ale jednu věc nechápu, proč je feminismus spojován s jednou psychopatkou a hloučkem deprimovaných postarších slepic? Proč neustále mluví o feminismu? Vsadím se, že tyhlety ženské vůbec nevědí, co to feminismus je. Nejsem žádná extrémní feministka, ale jsem hrdá na bývalé sufražetky, které nám vybojovaly volební právo a ukončily éru, kdy právní řád mluvil o ženách jako o věcech. Nejsem pro žádné kvoty a podobné blbosti, ale zastávám rovnost příležitostí. Proč by neměla být stejně nebo lépe kvalifikovaná žena zaměstnána jenom proto, že se očekává, že třeba někdy v budoucnu bude mít dítě. Proč je žena brána některými muži jenom jako sexuální objekt? Stačí si pročíst 9gag nebo z českých socialdynamics. Jenže já nehážu všechny do jednoho pytle, proto mi vadí, že se k feminismu dává rovnítko s tímto ojedinělým šíleným brutálním a naprosto odsouzeníhodným případem. Nechápu, proč prostě nemůžem respektovat a chovat se slušně ke všem, ať jsou jakéhokoli pohlaví.

494

Odpovědět

Tohle upřednostňování žen vzniklo během posledních 20ti let. Sexuální revoluce skončila a tím vznikla rovnoprávnost. Protože ženy jsou agresivnější než muži, tak se staly dominantní. Do karet jim hraje také to, že ženy určují s kým budou spát. V tom tkví jejich síla. Může to být třeba nevzdělaná uklízečka, ale ředitel společnosti se neubrání, když mu sedne na klín. Ženy také drží více při sobě. Chlapi jsou většinou individualisté, ale ženy se podporují. Toto podporování přerostlo v jednostranné napadání mužů - jaká to jsou šovinistická prasata, že nepomáhají, málo vydělávají, chtějí jen sex, nezajímá je duševno ženy atp. Jejich názor je přežitek, protože muži v Americe + EU se už tak dávno nechovají. Je to jako časovaná bomba, protože zkuste obvinit ženu, že vás urážela, napadala nebo sexuálně obtěžovala - vysmějí se vám. Dostáváme se přesně na opačný kraj minulosti. V minulosti byla žena méněcenná - dnes je to muž. Sice vymyslel stroje, vědy a vždy určoval novou technologii (ženy také, ale v menší míře, protože byly potlačovány). Stačí když se podíváte ve svém okolí a budete poslouchát nějakou zhrzenou ženu - ve vzteku řekne: uříznu mu ptáka, hajzlovi - a ta druhá tomu bude jen přitakávat a řekne že všichni chlapi jso ustejní. Řekl by někdy muž jinému muži, že by své bývalé uřízl prsa? Ne, sice se divá na ženu jako ne sexuální objekt, ale pokud to není magor, tak jí nezohaví. Tahle antimužská hysterie je vidět v časopisech, TV, internetu i v myšlení lidí. Ženy jsou brány předem jako nevinné a muži jako orangutáni s kyjem od krve. A protože ženy bývají slepiciozní (ne všechny), tak i mladé dívky jsou neustále očkovány proti mužům. Muži jsou vždy nevěrní, ale s kým? S ženami :-). Nejsem šovinista, jsem normální a tohle značkování od žen mě taky štve. My jsme prý jen na sex, ale když na to přijde, tak největší romantici jsou muži, zatímco ženy vždy jen chladně kalkulují. Podívejte se na dnešní dívky/ženy = dokonale vychované zlatokopky. Nevadí, že je tlustý, brýlatý a prdí si pod pupek, hlavně když má peníze. Ženy jsou zcela stejně sexisticky zaujaté jako muži, jen si dnes hrají na to, že ony NE.

465

Odpovědět

Tak to nevíš jak jsem agresivní já.

02

Odpovědět

Teď jsem na netu zrovna narazil na článek, kde se slečna dostala do finále soutěže od AXE. Několik chlapů na její adresu udělalo pár nemístných poznámek, ale nijak to její soutěžení neovlivnilo (nediskvalifikovali ji ani nic podobného) - ale jen za to že o ní někdo řekl "Ženská soutěží v AXE? By ji měli dikvalifikovat!" - jen tahle poznámka vyburcovala nějaké slečny, okamžitě sepsat sáhodlouhý článek jak máme té holce pomoct vyhrát, že na první místo jí chybí 20 000 hlasů! Že každý má právo na to splnit si svůj sen! (Výhra je nějaký výlet do NASA - nebo tak něco) - A u toho už jsem se zarazil - Ti kluci co tam šli soutěžit jako o NASA asi nestojí? Nemají svůj sen? Tak proč do háje mám upřednostňovat soutěžící jen kvůli tomu že je žena? Do háje tak ať prostě soutěží, buď vyhraje nebo ne! A ne žádné "Ukažme že ženy jsou taky silné!! A mají právo na vítězství!! (tím že budeme škemrat o hlasy jen kvůli tomu že je jediná holka v semifinále... být jedinej běloch mezi černochama co bude chtít 20k hlasů jen za to že je bílý - tak to bude bráno za hnusnej rasismus nejvyššího kalibru...)

452

Odpovědět

Tenhle svět se díky multi kulti a pozitivní diskriminaci žene do záhuby. Ale už to neřeším. Za pár let to vezmou do ruky muslimové a bude zase na pár století klid.

2513

Odpovědět

+jarda69Pozitivni diskriminace se navyskytuje jen v otazce genderu. Tento problem je v otazkach vsech minorit, nebo u drive utlacovanych skupin.
Napriklad rasismus- kdyz cernoch nazve sam sebe n****m tak je to ok, kdyz to udela beloch tak je to rasisticke, pritom se jedna o stejne slovo se stejnym vyznamem. Nebo kdyz cesti nackove napadnou romy tak je toho plna televize, kdyz je tomu naopak, tak aby clovek horko tezko shanel zminky o tom.
Pozitivni diskrimace je proste jen prevence problemu, zaroven tim ale vytvari problem novy, protoze ve chvily kdy si zvyhodnena skupina uvedomi, ze je preventivne zvyhodnena, zacne toho zneuzivat. To lze videt prave na The Talk. Pamatuju si, ze to davali i na jednom ceskym kanale (nevim na kterym, tusim ze prima love, ale jisty si nejsem) a obcas jsem zaslechl o cem se bavi (sestra to rada sledovala) a mnohdy jsem proste nechal toho co jsem delal a nevericne cumel na TV jestli to mysli vazne.
BTW muslimu bych se az tam moc nebal, realnejsi mi prijde, ze casem budem soucasti Cisnke lidove republiky, ale vysledek bude podobnyl.

230

Odpovědět

+jarda69Tak tomu se říká vidět do budoucnosti. Už jsou tu uprchlíci, který nám mají vydělávat na důchody, aspoň tak jsem to četl v jednom článku na internetu. Proč? Protože evropské národy pomalu vymírají. Proč? Protože zde máme potraty, antikoncepci, rozvody, atd. Chlapci místo aby měli mužský vzor, který by jim svým bytím ukázal jak se má chovat chlap, tak jsou většinou vychováváni ženskou, která jim při sebe větší vůli nemůže ukázat jak se má chovat takový chlap. Máme tu partnerské svazky gayů a lezbiček. Místo abychom to mlátili klackama tak to podporujeme.

61

Odpovědět

Tak malá aktualizace - vypadá to že soutěž slečna vyhraje, už má náskok 1000 hlasů... nyní přímá citace z tumblr: "Yo, guys. Remember Rose, who became a small trend a couple days ago for participating in the AXE competition to see who’s gonna be the next Malaysian astronaut? Some Men Right’s Activists are voting in one of the dudes to make her lose and it’s happening. Keep voting on her and don’t let her lose this!"

240

Odpovědět

Však oni si je mohamedáni, až nás tady zcela zamoří, vychovají k obrazu svému... ty jim dají rovnoprávnost

00

Odpovědět

přestože v zásadě souhlasím s tím, co chlapec prohlašuje, tak mi vadí, jak se u toho rozčiluje, kazí to dojem z videa...

2427

Odpovědět

Je zdravě nasra.nej. Já se mu vůbec nedivím, po tom co pustil ukázky z toho slepičího pořadu.

452

Odpovědět

Já osobně, jsem žena a když jsem četla zprávu o tom, jak manželka uřezala penis manželovi jen proto, že se s ní chtěl rozvést, tak jsem tomu nemohla uvěřit a říkala jsem si že to musela být nějaká vyšinutá krá*a a absolutně nechápu, jak se tomu může někdo smát. Stačí když si představím, jak na tom musí být ten muž psychicky, ani bych se nedivila kdyby chtěl spáchat sebevraždu, nebo byl v těžkých depresích. Nedokážu pochopit co je na tom tak vtipného, nevidím na tom ani nic co by stálo alespoň za pousmání.

331

Odpovědět

Amazing Atheist má pravdu!

260

Odpovědět

ne že bych se chtěla zastávat feministek - nejsem z Iránu ani nemám chlupy na nohou delší než vlasy na hlavě - ale tenhle týpek mi nepřijde "amazing" ani zbla

1969

Odpovědět

How many feminists does it take to change a light bulb?

Don't be silly, feminists can't change anything.

3111

Odpovědět

Možná až zbytečně moc se u toho rozčiluje ale taky má proč.Zmiňovaný pořad ,,pokec" mi velmi připomíná slepičárnu z F1 kde se tři pitomý pipky baví o kravinách, z mužů dělaj sexuální mašiny bez mozku a sami mají v hlavách jen 阴道(přeložte si z čínštiny).
Myslim že všechny tyhle slepičí mozky dělaj ostudu ženskému pohlaví.
Zkrátka a dobře to trefil a chápu vaše rozhořčení pánové.
PS: nenechte se komandovat od žen tím že nedáváte prkýnko dolu.Dá vám ho snad ona nahoru?

285

Odpovědět

Má pravdu hoch. :)

244

Odpovědět

Ešte väčšia sranda je že napríklad podľa Slovenského (a zrejme aj českého) zákona sa muž znásilniť nedá. Čiže ak by sa na Slovensku stalo to čo vo videu popisovali, tak tu by tá žena bola odsúdená maximálne za obmedzenie slobody. To je tiež voči mužom nefér.

266

Odpovědět

Ty kráso! To jsem nevěděl a přijde mi to po shlédnutí tohoto videa i poměrně nefér.

243

Odpovědět

nemáš pravdu...
Jde znásilnit i muže.. (viz § 185 Trestního zákoníku)

Ale to není podstatné.

Borec má ve videu pravdu - je dvojí standard na sexismus muže a ženy...
Dvojí metr je i ve vnímání černochů, cikánů a dalších...

(ostatně jak vnímá rovnoprávníst muž:
muž = žena

jak vnímá rovnoprávnost žena:
muž < žena)

274

Odpovědět

+nitram von hivePozrel som zákon ČR a máš pravdu, u vás je možné znásilniť aj muža. (avšak je to v § 241)
Avšak Slovenský zákon hovorí toto:
§ 199
Znásilnenie
(1) Kto násilím alebo hrozbou bezprostredného násilia donúti žženu k súložži alebo kto na taký čin zneužžije jej bezbrannosť, potrestá sa odňatím slobody na p仝 rokov ažž desať rokov.

A preto som povedal že zrejme aj českého lebo som si istý nebol :)

230

Odpovědět

Koukal si vůbec do zákoníka?

že tady mystifikuješ takovou kravinou, jako že se muž nedá znásilnit..

fakt miluji blbečky, co si ani nic nezjistí a prosazují něco jako 100% pravdu a 25 idiotu se nachytá.

2039

Odpovědět

+ZlopánJa mám skôr pocit že ty si si poriadne neprečítal môj komentár.
A čo sa týka slovenského trestného zákona, do neho som sa napozeral viac ako dosť a aj pozerám a zrejme dlho pozerať aj budem :) čiže nie je o čom :D

230

Odpovědět

Víc Ateisty prosím.

Forma je překousnutelná, témata jsou výborné, myšlenka jsou skvělé.

211

Odpovědět

The Amazing Atheist se s tímhle videem vyšvihl. Komentovat duck face holek na facebooku, či šít do církve, což dělá v USA každý druhý člověk s IQ nad 120, mi prišlo ohrané. Toto video, mi skutečně dalo potravu k myšlení, respektive lehce změnilo mé dosavadní názory. A ano, i emancipace musí mít své meze. Politici zdůrazňují počet žen na kandidátkách, zaměstnavatelé je mají strach propustit, aby náhodou nebyli nařčení ze sexismus či šovinismus. Ale stejně se budou ženy s chlupatým podpaží, obočím srostlým v jedno a knírkem pod nosem, odvolávat ke Štrasburskému soudu, protože jim nemocnice nechtějí půjčovat vybavení aby mohly rodit ve vaně doma (what the f*** ). Hardcore Feministky ( jednu, a to stačí, znám ) jsou ztělesněním skutečné zvrhlosti, sodomie a mentální schizofrenie se kterou jsem se u chlapa nikdy nesetkal. Ani němečtí turisté jezdící do Thajska na 12 leté holky se jim nevyrovnají. Jasný, každá skupina má přímku alfa, delta, omega ale akorát chci říct, že pointa a příklad, který ve videu uvedl se mi více než líbil 10*. ( Já vím, jsem sexistické, šovinistické, machoprase a měl bych jít na kastraci lodním šroubem )

258

Odpovědět

dost ma zaraza, ze sa stale pri takychto videach objavuje v popise"VIDEO NENÍ VHODNÉ PRO OSOBY MLADŠÍ 18 LET!", ked pritom preklad sa prekladom nazvat ani neda, kedze všetky tie slova, ktore spadaju pod pomyselnu hranicu 18 rokov sa tu v zasade neprekladaju...

231

Odpovědět

Jde i o vyznění obsahu. Pochybuju, že si tohle malej fakan srovná v hlavě. Vzhledem k tomu, že žije v ČR, tak žije jen s matkou a ta do něj hustí, že jsou muži parchanti (protože se rozvedla případně jen svezla na-s chlapem). Nedostatek morálky a víry v ČR způsobuje rozvodovost, což sice není můj problém, protože taky v nic nevěřím, ale je to docela zarážející.

1829

Odpovědět

Ty snad nevíš, že kdyby se děti (včetně chlapců!) dozvěděly o existenci věcí jako je penis, tak by je to nenávratně poškodilo?

224

Odpovědět

+MoggsTo mi připomnělo:
http://www.youtube.com/watch?v=OUYrCckHeN8

190

Odpovědět

nemám ráda takovýhle videa, kde člověk chce sdělit svůj názor, ale musí při tom urážet lidi opačnýho názoru...

18159

Odpovědět

Já zase nemám rád lidi, co nic nedělaj a jen si na všechno stěžujou, případně to jen negujou. Já volím a pak si nestěžuju na politiky atp. Je to o přístupu k věci. Je ale fakt, že muži se prozatím v tomto směru neangažovali, takže je jen dobře, že to někdo a humorem rozjede.

223

Odpovědět

Řekl pravdu, co se ti nelíbí, že?

253
Další