#CANCELnárodJimmy Kimmel Live!

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 32
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:58
Počet zobrazení:4 447

Cancel culture neboli kultura rušení je fenoménem dneška. Jimmy Kimmel to převzal po svém a poslal svůj tým do ulic ptát se lidí na to, jestli by určité celebrity měly být zrušeny za větší či menší přestupky z poslední doby. Má to ale háček – žádná z celebrit nic z uvedeného neudělala. To náhodným kolemjdoucím ale nebrání v tom, rušit jednu hollywoodskou hvězdu za druhou.

Poznámka:
Špagetygate odkazuje na slavnou aféru Watergate.

Přepis titulků

Podnikli jsme experiment. Vyšli jsme do ulic a ptali se lidí na přestupky, kterých se celebrity dopustily. Nic z toho se nestalo, ale i tak lidi znepokojily. A nyní uvidíte vůbec první epizodu #CANCELnároda. Mluvíme o kultuře rušení. - Měla by být Oprah zrušena za to, co řekla o vojácích?

- Ano. I když řeknete něco o lidech, kteří za nás bojují, omylem, i když to byl omyl, musí se omluvit. Kde jste byl, když jste to zaslechl? Myslím, že jsem byl v práci. A co říkala? Všichni mluvili o tom, že Oprah řekla tohle a tamto. Na Twitteru a bla bla. Co jste říkala na video, jak Wayne Brady kácí mlýn?

- Říkala jsem si, že je to bizarní. - Kde jste tehdy byla? Četla jsem o tom tweet, byla jsem dlouho vzhůru, nebo to bylo brzo ráno? Nevím. Fakt mě to zaujalo, hned jsem to posílala kamarádům. Můžete to popsat někomu, kdo to neviděl? Vypadal prostě jako šílenec, říkala jsem si, co se to děje. Je správné, že Clooney přišel o roli Santy kvůli tomu, co řekl o italské kuchyni? Jo, Clooney si za to zaslouží být zrušen. A měl by se omluvit?

Ano, měl by uznat, že udělal chybu. - Kdy jste se o tom poprvé doslechla? - Ani nevím, četla jsem o tom na Twitteru. Ale moc jsem se o to nezajímala, moc ho nesleduju. - Jaké tweety jste o tom četla? - Jak se lidi bavili, že ho zruší. Že se neomluvil za své chyby. - O špagetygatu? - Jo. - Viděla jste, jak A. Rae praštila delfína? - Ano. - Měla by za to být zrušena?

- Ano, měla by. - Proč? Protože je neuctivé ubližovat nevinným zvířatům. Ale ten delfín ji vyprovokoval. Mohla od něj odejít, protože byla na souši a delfín ve vodě. - Viděla jste to na TikToku? - Ano, viděla. Ale musíte uznat, že ta hudba ve videu byla vtipná. Ano, byla, ale i tak je důležité to, co se video snažilo sdělit. - A to bylo co? - Že Addison Rae praštila delfína. A je podle vás zrušená nadobro?

Podle mě je zrušená dočasně, ale časem se na to podle mě zapomene. - Na co se zapomene? - Že praštila delfína. Twitter je pobouřen tím, že T. Chalamet snědl klokana. Měl by být zrušen? Zrušen za klokaní maso? To je diskutabilní, protože různé kultury jí různé druhy masa. Někteří lidé jedí želvy, jinde jedí psí maso.

V Jižní Americe lidé jedí morčata. Takže… Ale tam to bylo nelegální. Aha. Pokud o tom věděl, tak by měl nést následky. Mohl byste pro opozdilce, co to ještě neviděli, popsat to video, ve kterém to maso jí? Panečku, už je to… Už je to dlouho, viděl jsem ho jen jednou.

Takže nemůžu. A co to, jak u toho srkal? To bylo nechutné. Myslím, že po tom srkání jsem to vypnul, protože slyšet lidi jíst nepotřebuju. To nepotřebujete vidět. Ani to nepotřebujeme slyšet. Stačila by jeho reakce na to, jak to chutnalo.

Jestli to chutnalo dobře nebo jak. - A dělal to v dětské zoo, což je ještě horší. - Jo, to je hodně špatné. Zvláště pro ta děcka. Kluk z Malého Sheldona jde do vězení za daňový podvod. Měl by být zrušen? Ne. Každý dělá chyby. On si je vědom toho, co provedl. Když jsem to viděla, byla jsem v šoku. Od malého Sheldona jsem tohle nečekala. Ale vida…

Ve světě se toho děje hodně. Fakt mě to překvapilo, tak jsem si o tom četla víc. Co opravdu provedl. Takže tak… - Kde jste sháněla informace? - Na Googlu. Tam je všechno. Takže si nejdřív zjišťujete informace. Jo. Pokud to malý Sheldon fakt udělal, ať si to odsedí. Ale nikoho nesoudím. Ale zajímalo mě to. - Nemluvila byste o něčem, o čem neznáte podrobnosti.

- Přesně. To je důležité poselství nakonec. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ten zlobr je cool.

10

Odpovědět

Super, díky, tyhle videa z terénu mě baví. U toho velkýho pána jsem se fakt zasmál, ale mluvil rozumně, sympaťák. Ale říkám si, není to nehrané, nebo alespoň až moc ovlivněné režií? Vždy většina lidí se ani nezamyslí a okamžitě reaguje. Divím se, že se nikdo ani na chvilku nad tím nepozastavil, jestli na tom nebylo vůbec nic pravda.

20

Odpovědět

Určitě oslovili mnohem víc lidí a vybrali z nich pár těch nejblbějších.

80

Odpovědět

Víc by mě teda zajímala jejich reakce, když by jim řekli, že to není pravda.

170