Zlatan Ibrahimović o LA Galaxy, přezdívkách a mistrovství světaJimmy Kimmel Live!

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 32
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:140
Počet zobrazení:8 634

Zlatana Ibrahimoviće můžete buď milovat nebo jej nenávidět. Kromě jeho sebevědomí jsou to však především jeho výkony, které z něj dělají jednu z největších ikon světového fotbalu. Zlatan se hned v prvním zápase po přestupu do Los Angeles Galaxy uvedl krásným gólem téměř z poloviny hřiště a jak se zdá, i v zemi, kde fotbal nepatří mezi nejoblíbenější sporty, je v současnosti velkou celebritou. Do své talkshow si ho pozval Jimmy Kimmel.

POZNÁMKY:
Švédské rybky (Swedish Fish) jsou oblíbené žvýkací bonbony.
Fotbalu se v Evropě říká football, v Americe však soccer. Pro překlad jsem zvolil alternativy fotbal/kopaná.

Přepis titulků

Díky tomuto nezapomenutelnému gólu v prvním zápase za LA Galaxy našeho dalšího hosta se začalo L.A. znovu zajímat o Major League Soccer a o mužské drdoly. Přivítejte hráče LA Galaxy Zlatana Ibrahimoviće. Nejprve díky, že jste přišel, rádi vás tu vidíme. Po vašem přestupu jsem si řekl: "Toho si musíme pozvat." A pak jsem kouknul do LA Times a vaše reklama zabrala... Spousta sportovců zabere celou stránku, většinou po skončení kariéry, když městu za vše děkují.

Vy jste zabral celou stránku už při svém příchodu a píše se tam: Milé Los Angeles. Nemáš zač. Za nás všechny vám tedy děkuji. Ale ne. Už pár let mám v Los Angeles fanoušky. Opravdu? A chtěl jsem jim dát dárek. - A říkal jsem si...

- Dal jste jim sebe. Dlouho jsem nad tím přemýšlel a pak mi to došlo. Měl bych jim dát sám sebe. Proto vyšlo tohle... Nemáte zač. Jste samozřejmě ze Švédska... Možná je to jen předsudek, ale nepůsobíte na mě jako pravý Švéd. Vím, že Švéd jste, ale Švédové obecně nejsou až takoví machýrci, že? - Jsou příliš milí, takový já nejsem. - Proto vás požádali, abyste odešel? Ne! Ne, ne.

Nejsem typický Švéd, ale beze mě byste o Švédsku ani nevěděli. Máte... Máte spoustu přezdívek, hodně jsem si jich projížděl. Kterou máte rád? Máte nějakou oblíbenou? Moje jméno na Balkánu znamená zlato, takže upřednostňuji tohle, ale lidé mají občas problém s výslovností a tak... Jednou mi někdo řekl Ibra a od té doby mi tak říkají. - To fakt nezní moc dobře.

- Znamená to lev, takže... Lev je dobrý. Lev je dobrý, ale Snoop Dogg už si Lev říká, takže musíte zvážit i to, že už je něco zabrané, někdo by vás mohl zažalovat, kdo ví. Já pro vás jednu přezdívku mám a chci znát váš názor. Švédská rybka. Švédské rybky tady mají rádi všichni, to možná nevíte. Doma jim nejspíš říkáte jen rybky, tady je to ale jinak...

Ty malé červené rybky. Lidé je tu vážně milují. - Preferuji něco silnějšího. - Silnějšího? - Jo. Tak moment. Nic silnějšího než Švédská rybka neexistuje. - Dobře, vymyslím vám něco jiného. - Radši ano. Ve svém prvním zápase jste vstřelil gól. Byl neuvěřitelný... Střela z dálky, s razancí... Úžasný gól.

Než vyběhnete na hřiště, myslíte na to, že chcete vstřelit gól v prvním zápase? Před přestupem jsem měl takovou vizi a řekl jsem si: "Až přestoupím... V Los Angeles bývají zemětřesení, ale tohle jsem způsobil já." Chtěl jsem nastavit... Chtěl jsem se předvést. Každý film má dobrý začátek. Překvapilo vás... Ne, většina filmů je hrozných. Kromě tohoto.

Překvapilo vás... Všiml jsem si, že jste dal gól v prvním zápase v novém týmu skoro pokaždé, - což je šílené. - Ale ne takovéhle. - Takovéhle ne. - Tohle byla specialita pro Los Angeles. Překvapila vás takováhle reakce, tedy nejen zde v Los Angeles, ale i v Chicagu, kde to bylo šílené. Málem jste se nedostal z letiště. Překvapuje vás to?

Čekal jste to v USA? V Evropě je fotbal velká věc, takže kamkoliv jsem šel, lidé šíleli. Ale bylo mi řečeno, že v Los Angeles se toho bát nemusím - a že budu moct vylézt na ulici, ale od prvního dne... - Ne. Všude je pěkně rušno. Za to si můžu sám, protože když hrajete jako já... Děláte i jiné sporty? Máte pocit, že byste mohl být třeba profesionální basketbalista? Myslím, že lidé si všimli toho, že mé sebevědomí je vysoké. Jo, toho jsem si všiml.

Moje psychika je neprůstřelná, takže ať už bych dělal cokoliv, byl bych dnes tam, kde jsem. Jsem prostě... Vybral jsem si fotbal a omlouvám se fanouškům, kteří fandí jiným sportům, ve kterých jsem mohl vynikat. Nebojíte se trochu, že vaši spoluhráči budou... že se vámi budou cítit zastíněni a uraženi vaším sebevědomím a pozornosti okolí? Ne, ne.

Dělám z nich hvězdy stejně jako teď dělám hvězdu z vás. Takže všechno, čeho dosáhnou, by měli připisovat vám. Udělám z nich hvězdy, nebojte. Koluje spousta spekulací o tom, jestli budete hrát na mistrovství světa. - Budete hrát na mistrovství světa? - Na mistrovství světa pojedu, ano. Jen tam pojedete? Co tam budete mít na nohou? Budete mít zespodu kolíky, nebo budete mít normální boty? Řekl jsem jen, že tam pojedu.

Když řeknu víc, lidi mě pověsí. Musím si dávat bacha. To je přehnaná reakce, když chcete jen odehrát zápas. Podívejte se. Mistrovství světa beze mě by nebylo mistrovství světa. Líbí se vám tu? Užíváte si Los Angeles? - Lidé jsou na mě milí, už podle publika. - To ano. Z toho mám radost. Z toho mám vážně radost. Je to dost... Nejste místní, víte. Je dost nezvyklé, aby něco souvisejícího s kopanou vyvolalo podobné nadšení.

Tady většinou platí, že kopaná je něco, čemu chceme, aby se naše děti vyhnuly, - abychom na něj nemuseli každý víkend chodit. - Ne, to ne. Nikdo z vás v sobotu ráno na hřiště nechodí. Ale vy jste vážně... Tak zaprvé. Kopaná? My tomu říkáme fotbal. Tady tomu říkáme kopaná, zvykněte si. - A my zase fotbal. - No dobře. Fotbal je nejrozšířenějším sportem na světě.

To je. Já to chápu. Tak si představte, že hrajete fotbal a jste nejlepší. Jak se cítíte? Být nejlepší v nejrozšířenějším sportu musí být samozřejmě nejlepší pocit. Jo. Přesně tak se cítím. Vážně byste měl přednášet. Měl byste jim pomoct se sebevědomím. Jen sezením vedle vás se cítím mužněji. - Je skvělé vás tu mít. - Děkuji. - Galaxy v sobotu hrají s Atlantic United, poté s New York Red Bulls 28.

dubna. To vše tady ve StubHub Center. Pokud chcete Zlatana vidět... Vyslovuje se to takhle? - Zlatan. - Děkuji. Zlatan Ibrahimović, vážení! Překlad: heindlik www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

nejsem typický Švéd,ale beze mě byste o ŠVÉDSKU ani nevěděli....Ale ale...Zlatko hoď se do klidu...mě spíš irituje ,že jsi Švéd...takže fifty fity...hroznej blb....

00

Odpovědět

Když na to má...! :D

10

Odpovědět

Esport > anythign else

46

Odpovědět

Doporučuju video v odkazu, kde sám Ibra vysvětluje proč je takový, jaký je a důvody svého přístupu k médiím.
Zlatan Ibrahimovic - Funny interview with Olivier Dacourt

50

Odpovědět

Zlatan si to parádně užívá :)

71

Odpovědět

Je to magor. Ale to jeho sebevědomí mu umožňuje vidět šanci skórovat tam, kde ji většina ostatních fotbalistů nevidí. Přesto, že tento typ lidí zrovna nemusím, tak kdybych měl udělat TOP10 nejkrásnějších gólů všech dob, tak on tam bude a možná dokonce i dvakrát.

250