Joe Lycett a jeho duchovní zvíře

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:929
Počet zobrazení:13 626

Joe Lycett tu ještě nebyl. V tomto vystoupení z Live at the Apollo vám povypráví například o svém duchovním zvířeti.

Přepis titulků

Páni, paráda! Zdravím, máte se dobře? Výborně. Tohle je doopravdy můj hlas, nemějte obavy. Vím, že zním trochu směšně. Nejsem homosexuál. Děkuji, že se tomu smějete. Jsou zde nějací gayové?

Pár jich tu je. Zabijte je! Ne... Vy nejste gay? Kvůli té košili vám nevěřím. Ne, já jsem bisexuál, což znamená, že jste v ohrožení všichni. Začneme u vás a pojedeme hezky dokola. Ne, sami vidíte, že jsem naprostý tvrďák. Před chvílí jsem si dal v zákulisí pivo a zbil nějakou ženu.

Ano, to si zaslouží potlesk. Přesně proto jsem přišel. Vtipy o mlácení žen. Ne, ve skutečnosti nejsem takový tvrďák. Nedávno jsem u dělal něco velmi netvrďáckého v Birminghamu. Jsem z Birminghamu, to byste nikdy neřekli, co? Nikdy jsem neměl ten přízvuk, narodil jsem se v lepší společnosti, ale... Dělám si legraci.

Tohle není vůbec tvrďácké. Byl jsem v obchodním centru Touchwood, což je podle mě ten nejteplejší název pro obchoďák. Vy byste si to tam užil. Dva ani ne čtrnáctiletí kluci se mě snažili okrást. Přišli ke mně a prý: "Dej nám peněženku!" A já na to: "Nedám." A pak jsem si z nervozity prdnul, protože...

Protože jsem byl naprosto vyděšený. Řekl jsem: "Co mi uděláte, když vám ji nedám?" A oni: "Dostaneš hlavičku!" To bych chtěl vidět, byli asi takhle vysocí. A hlavička je ta nejhorší výhružka. Jasný, uhoďte někoho do hlavy, to je slabé místo. Čím ho uhodíte? Svojí hlavou.

To je jako uhodit někoho do koulí vašimi koulemi. Možná to později vyzkoušíme. Nevím, kde jsem sebral odvahu, ale řekl jsem: "Mám u sebe nůž!" Teoreticky jsem ho opravdu měl, šel jsem z obchodu. Ale nebyl to nůž, byl to kráječ na pizzu. Nepobodal jsem je, rozřezal jsem je na osm stejně velkých dílků. Nejsem zrovna tvrďák, ale mám svoji zvrhlou stránku.

Říkám jí Mrož. A to proto, že mé duchovní zvíře je mrož. Nebojte, nevěřím v tyto výmysly, nevěřím v duchy a podobně. Nesnáším, když lidé říkají, že věří v duchy. Vždycky říkají věci jako: "Viděl jsem ducha v nohách postele." Vždycky je to na nějakém strašidelném místě, náhoda, že? Nikdo neřekne: "Viděl jsem ducha v Tescu."

To se prostě nestává. Byl jsem na párty a tam byla duchovní léčitelka Janet. Vypadala tak arogantně, měla takový výraz, vypadala, jako kdyby neustále močila ve vířivce a nikdo si toho nevšiml. Arogance sama. Řekla: "Můžu ti říct, jaké je tvé duchovní zvíře, Joe. Je to mrož." "A co mám teď s tou informací dělat, Janet?" "Je úplně k ničemu." Ona na to: "Mrož k tobě bude promlouvat a říkat ti, co máš dělat."

"Měl bys mu naslouchat. Tomu vnitřnímu mrožovi." Svému vnitřnímu hlasu bych neměl naslouchat, protože to jsou většinou věci jako: "Nakopni to mimino!" Prostě proud nepřijatelných věcí. Ale ona pořád opakovala: "Poslouchej ten hlas." A pak řekla: "Normálně si za tuto službu účtuji 30 liber, ale jsme na párty, takže to bude za polovic."

Já na to: "Mrož říká, že si máš trhnout!" Ale druhý den jsem náhodou našel na internetu tenhle mroží prsten, po čtyřech hodinách hledání. A od té doby, co ho nosím, přátelé říkají, že mě změnil, myslí si, že se ve společnosti bavím sám se sebou, když říkám: "Co jsi to řekl, mroži? Další prostitutku přece zabít nemůžu." Prostě blbosti.

Ale všiml jsem si, že mrož mívá i dobré nápady. Nevím, jestli to máte i v Londýně, ale v Birminghamu máme aplikaci, kde můžete zaplatit za parkovací místo bez koupě lístku. Zkusil jsem to poprvé, zadal polohu, skočil do nedaleké kavárny a hned, co jsem si objednal kafe, stál vedle mého auta dozorčí úředník. Takhle si říkají.

Se svým malým počítačem a perem na provázku, kdyby ho náhodou upustil. Kretén. Zadával si tam moje údaje, tak jsem vyšel ven a říkám: "Zaplatil jsem, podívejte, mám stvrzenku na mobilu. Před osmi minutami." On se podíval a řekl: "Ne, tento lokalizační bod je v Leedsu." Řekl jsem: "Tak to jsem se očividně přepsal, že?"

On odpověděl: "Ale to nemůžu vědět, že?" Já na to: "Ale ano, můžete, protože pokud lžu, tak jsem podle vás zaparkoval v Leedsu a pak ujel 120 mil za osm minut. To jsem podle vás udělal?" "Už jsem to zadal do počítače, budete si muset stěžovat na úřadě. Je to jen pět minut po hlavní silnici."

"V mém super autě jsou to jen tři sekundy!" Dorazil jsem na úřad a potkal zpocenou Sharon, panebože. V té místnosti bylo neskutečné horko, vypadala jako poněkud vlhké míchané vajíčko na židli. Otrávena životem. Měla silný birminghamský akcent. Když jsem přišel, bavila se s někým ze zadní kanceláře, říkala: "Děláš mi ten šálek čaje, Steve?"

Pak se podívala na mě a řekla: "To, že mi Steve udělá šálek čaje, je asi tak pravděpodobné, jako že uvidím houpacího koně udělat přemet." Takhle obrazný popis jsem nikdy neslyšel. Teprve začátek. Vysvětlil jsem jí situaci, dal ji telefon, ona se podívala na telefon, pak na počítač, zpátky na telefon a řekla: "Tady je napsáno Leeds." "Já vím, Sharon, zadal jsem špatný kód."

"To si ale budete muset stěžovat na úřadě v Leedsu." "Ale já nebyl v Leedsu, Sharon." Podívá se znova a povídá: "Ale jak jste se sem dostal tak rychle? To byste musel překročit maximální rychlost." "To bych musel překročit rychlost zvuku, Sharon!" Naprosto otrávený. "Můžu to probrat s někým jiným?"

"Můžete si promluvit se Stevem." Rozhodl jsem se radši se Stevem nemluvit z několika důvodů. Hlavně ale proto, že se právě snažil jíst jogurt víčkem od pera. Prostě jsem neměl pocit, že je tou pravou osobou. Někdy to prostě poznáte. Nakonec jsem prostě musel odejít.

Zaplatil jsem pokutu, mám ji schovanou. A hned, co jsem odešel, mrož povídá: "Ty idiote, mohl jsi tam udělat cokoliv. Mohl jsi ji zabít." Perfektní alibi. "Kde jsi byl, když k té vraždě došlo?" Tohle je pro mě splněný sen, jsem Joe Lycett, díky moc! Překlad: Pamis www.videacesky.cz

Komentáře (31)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Velmi ma bavil

171

Odpovědět

odpudivý borec, ty ladné pohyby ručkou, drobné krůčky – humus

1341

Odpovědět

Super, dal bych mu 10, to by ale nesměl mluvit jako bukvice :D Takhle "pouze" 9.

1841

Odpovědět

Podle nejčastější polohy jeho levé ruky bych jeho duchovní zvíře tipoval spíš na tyranousaura. :) Ale vážně, může mi někdo nějak racionálně vysvětlit, proč tohle často homosexuálové (a evidentně i bisexuálové) s rukama dělají? Nic proti tomu nemám, jen čistá zvědavost. :D

821

Odpovědět

protože jsou tak často na kolenou a honí tomu druhýmu .. duh? ... asi síla zvyku :D

183

Odpovědět

Jsou zvyklí držet kabelku.

253

Odpovědět

Hraje to =) prostě to přídává na směšnosti ta ruka.

181

Odpovědět

dobrej stand up... koukám že moje vnitřní zvíře bude asi taky mrož podle těch věcí co radí :D

180

Odpovědět

Konečně STAND-UP! Díky!! :-)

961

Odpovědět

Mimochodem, nemyslím si, že říká "four hours" - čtyři hodiny, ale spíš "for hours" - hodiny...

51

Odpovědět

Ty vtípky v úvodu byly spíše pro lidi více homofobního ražení a na mě už trochu přes čáru, i když přednes byl fajn - ale závěr s Mrožem a cestováním z Leeds mě naprosto dostal :D

1415

Odpovědět

Mě se to líbilo, já jsem pro další stand-upy s ním.
A rovnou se ještě zeptám - bude tu někdy ještě Jimmy Carr?

1064

Odpovědět

Snad už nebude, ty jeho arogantní a urážlivé výstupy jsou těžce přes čáru. Ono bavit lidi tím, že urážíte někoho z publika není úplně to pravé ořechové.

1392

Odpovědět

+SammyPřesně!! A mě za to ukamenovali :D

054

Odpovědět

+SammyDobrej druh humoru. Pokud to nedáváš, si to prostě nepouštěj.

481

Odpovědět

Zbytečný, co jsem zhlédnul jeho videa na youtube, tak je to neustále o tom samém. Když zkoukneš všechno co tu od něj je, tak prakticky znáš celou jeho tvorbu. Navíc, čím víc jeho věcí vidíš, tím méně ti přijde vtipnej, až ti nakonec začne lézt na nervy(můj případ).
Něco jako ve škole, když třídní šašek musí neustále rádobyvtipně glosovat všechno, co se v hodině děje. Ze začátku se směješ, ale po čase bys mu tu hubu rozbil, jen co ji otevře.

282

Odpovědět

Rozený komik. Kdyby tolik nepřeháněl přednes byl by - pro mě(!) - zajímavější, ale sázel to tam hodně s přehledem. :-) Jako člověk z lepší společnosti dávám 10... :D

391

Odpovědět

Já doufám, že se tu bude objevovat častěji, mně to přišlo vtipné celé.

905

Odpovědět

Doufám, že ten se tu už víckrát neobjeví. Tou jeho arogancí mi zkazil prožitek z jeho jinak perfektních příběhů.

1194

Odpovědět

Doufám, že ty taky ne.

905

Odpovědět


Odpovědět

+RazemTohle mi vlastně docela zlepšilo život. :D

80

Odpovědět

tri komentare, jednemu sa paci zaciatok, druhemu zasa koniec a tretiemu cele :D

490

Odpovědět

A Martinovi21000 ani jedno. :-D Krásná ukázka toho, jak si každý člověk prostě libuje v jiném stylu humoru a nikdy se nezavděčíš všem.

290

Odpovědět

+eskodrom:D Abych to uvedl na pravou míru, příběh se mi líbil. Jen ten jeho styl. Já si myslím, že dobrý komik se pozná tak, že se nepotřebuje bavit na cizí účet, aby byl vtipný.

212

Odpovědět

+eskodromNaprostá většina humoru je založená, na bavení se na cizí účet.

151

Odpovědět

+eskodromHumor je vše, co se děje někomu jinému. ;)

00

Odpovědět

Začátek se mi moc nelíbil, připadal mi víc trapnej než vtipnej, ale když se dostal k historkám, tak se mi to začalo líbit. Konec mě naprosto rozsekal. Perfektní alibi. Kde jsi byl, když k té vraždě došlo? 9/10

588

Odpovědět

Začátek super, pak trošku to padlo s tím mrožem, ale i tak velmi super :D

216

Odpovědět

začátek právě hodně slabej, měl jsem chuť to vypnout, ale za ten konec to stálo

914
Další