John Mulaney o škole a seriálech

Thumbnail play icon
51 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:280
Počet zobrazení:5 885

John Mulaney je mladý komik, který má zajímavé myšlenkové pochody, jak uvidíte v úryvku z jeho vystoupení v Montrealu. Vyzná se nám z nechuti ke škole a z lásky ke krimi seriálům.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Jmenuju se John Mulaney a měl bych vám o sobě říct pár věcí. Několik let jsem byl dítě a během té doby jsem chodil do školy. Ale vůbec mi to tam nešlo. Hlavně matika. A na mé skvělé škole jeden rok rozdělili všechny děti na dvě různé matematické skupiny podle jejich schopností. První skupina, ve které jste mohli být, se jmenovala Modří andělé. Podle těch slavných letců.

A ta druhá skupina... se jmenovala Druhá skupina. Hurá! Byli jsme bezvadná parta ve Druhé skupině! A hlavně to jméno jsme si vybrali sami! Učitelka se ptala: "Jak vám budeme říkat, druhá skupino?" A my: "Právě jste to řekla." "Čtyři a pět je dvanáct..." Dívám se na kriminálky. Hodně. Spousta krimi dramat, miluju Právo a pořádek, to je nejlepší pořad v telce! Miluju Právo a pořádek! Je super, žeru to. Protože pokaždé je to jedna a ta samá epizoda.

Stejná věc pořád dokola, až si začnete všímat těch stejných postav v každém dílu. Jeden z mých nejoblíbenějších je chlápek, který během výslechu od poldů z oddělení vražd nepřestane vykládat bedny. Vůbec ho to neštve. Dvojité znásilnění a vražda? Pche. Musí vyložit tu dodávku. Detektivové se objeví se spoustou důležitých otázek a on dělá: "Tony Ramirez?

Na toho si vzpomínám." "Dělal tu každý úterý." Chlape! Někdo umřel! Jak často tě vyslýchají poldové z oddělení vražd?! Miluju ten pořad a stýská se mi po Jerry Orbachovi víc, než po některých mrtvých příbuzných. Byl skvělej! Nejlepší. Pro ty, kdo Jerryho Orbacha neznají, byl to úžasný herec a hrál detektiva Lennyho Briska spoustu let.

Taky hrál otce v Hříšném tanci a nechal Bejby sedět v koutě, přesně tak. Byl úžasný, ale bohužel před pár lety zemřel. To možná víte. Ale co určitě nevíte, a já bych vám nelhal, fakt. Poté, co zemřel, daroval své oči oční bance v New Yorku. Byl dárce očí. A po celém New Yorku jsou cedule s nápisem: "Jerry Orbach dal celou svou duši a srdce herectví a svůj zrak dvěma Newyorčanům."

Dva Newyorčani dostali oči Jerryho Orbacha! Jakože jim je transplantovali, ne jen dali třeba v krabičce... Dva různí lidé, to je fascinující. A protože jsou to dva různí lidé z New Yorku, nejspíš se vůbec neznají. Jsou úplně cizí. A z toho by byl skvělý film! Z toho by byla skvělá romantická komedie! Už vidím ten trailer! Třeba: "On je obyčejný chlap, kterého zajímá jen sport."

"Vole, tys prodal babiččin snubák?" "No a? Koupil jsem si permanentku!" "Ona je zaneprázdněná podnikatelka, kterou zajímá jen byznys." "Madam, můžete vypnout ten bluetooth? Jsme na křtinách!" "On je šílený fanda." "Ona Mary Lynchová." "Mám to." "Přesto mají něco společného." "Oba mají ve svém obličeji oko Jerryho Orbacha!" "New Line Cinema uvádí: Láska na první pohled."

"Letos v létě uvidíme lásku dvěma druhy očí." Ano, hodně jsem o tom přemýšlel. A ta scéna, ve které se konečně potkají... Protože v první půli filmu jdou na transplantaci, to je dané. Ve zbytku se míjejí po New Yorku jako v Lásce na stopě, což není zlý film. Takže se míjejí a kdy se asi potkají? Potkají se takhle, hele... Vzpomínáte, že když Jerry Orbach našel mrtvolu, řekl nějaký vtípek? Vždycky řekl nějakou hlášku.

Takže ten kluk s holkou jdou k sobě z opačných konců ulice. Uprostřed ulice je alej a v ní leží mrtvá učitelka. A ti dva ve stejné chvíli řeknou: "Konec vyučování." a pohlédnou si do očí. Hezký večer, Montreale, díky!

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Uvítal bych zde spíše vystoupení Kevina Harta :) ten konec mi připomněl jak jsem u jeho vystoupení doslova umíral smíchy

10

Odpovědět

Fajn, že se přidávají noví komici, ale za mě tenhle tedy ne. Vždycky jsem čekala, co z toho jeho dobře našlápnutého příběhu vyleze, a nakonec zklamání, protože to ani nebylo vtipné. Ale závěr s učitelkou byl dobrý :).

385

Odpovědět

v klidu, chtělo to tu nějaké nové tváře.

263