Thumbnail play icon

HlasováníLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
70 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:445
Počet zobrazení:10 145

John Oliver je po pauze zpět. Tentokrát vám přináší video o tom, jak se v USA zpřísňuje možnost účastnit se voleb. A proč politici požadují něco, čím se sami neřídí? Sudafed - Komerční název léku na rýmu a chřipku.

Komentáře (83)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

V USA nemají občanské průkazy?

00

Odpovědět

Nemají, prokazuješ se tam většinou řidičákem. Ono ani v ČR není občanka povinná i když si to většina lidí myslí. Stačí pas nebo řidičák.

Nicméně video je naprostá sračka. V EU úplně normální jev, že tě bez dokladu nepustí k volbám a sluníčkový John Oliver z toho dělá konec světa. Jediné co mě pobavilo je úřad, který má otevřeno jen každou pátou středu v měsíci. :D

34

Odpovědět

+a77114Počkat, bez dokladu, který má jako jediný smysl, aby vás pustili k volbám, nebo bez více méně univerzálního průkazu, který má téměř každý, a používá se při většině jednání s úřady? To jaksi není totéž.

A i kdyby byl systém byrokratické buzerace těch, co chtějí jít k volbám, běžný i v EU, zásadní problém pro fungování demokratické společnosti by to byl i tak.

50

Odpovědět

+a77114Tady jde spíš o to, že voličské průkazy některé Američany omezují, jinak by to nebyl žádný problém.

00

Odpovědět

Ku výročiu 14. februára
https://en.wikipedia.org/wiki/2015_Copenhagen_shootings
Síce tentokrát iba 2 mŕtvy, ale keď sa človek pozrie na motív činu, tak sa o to viac teší na Johnových bratov a sestry mieriacich do EU.

09

Odpovědět

Je to rovněž výročí střelby na Northern Illianos Univerzity.
https://en.wikipedia.org/wiki/Northern_Illinois_University_shooting
Mrtvých tam sice bylo šest, ale protože pachatel si po večerech nečetl Korán, nýbrž Nietzscheho, zarytého nepřítele všech náboženství (stejného vyznání je i pan kamikaze.NB), pan kamikaze.NB se nám o něm nezmíní. Jemu totiž nejde o připomínku nějakých obětí, ale o šíření vlastní propagandy. O to víc má člověk radost z jeho přítomnosti v EU.

100

Odpovědět

Palica na hlasovanie za kolegu ma rozsekala :D

150

Odpovědět

Říká, že výzkum objevil mezi lety 2000 a 2014 31 MOŽNÝCH případů. No, ale v tom je právě ten zádrhel, jak příjdou na ty co podváděli, mohlo to být klidně v řádech tisíců, ale jak na to přijít? Když budou hlasovat s občankami tak nic podobného moc nehrozí.

52

Odpovědět

Tak ono by stačilo, aby se mohlo chodit volit s pasem. Co se týká toho hlasování těch zákonodárců za členy, kteří tu nejsou, tak nepovažuji za nijak špatné, že když si půjdu odskočit požádám kolegu aby za mě hlasoval.

Jinak se mi vždycky líbí jak nepříjemné argumenty protistrany (když jim dá prostor), na které nemá protiargument, odbije nějakým vtipem, třeba jako teď, když paní řekla docela rozumný argument, že nemají přestávky a že pracují v kuse, odbil prostě laciným vtipem, aniž by zmínil nějaký způsob řešení.

1218

Odpovědět

David Kohl - si to nejak nepochopil.
Oni za ne hlasuji v nevedomosti. A bez svoleni.
Dale nechapes, ze 99% americanu nemaji pas, protoze se nikdy nepodivaj mimo USA.
ridicak se da falsovat stejne jako obcanka (federalni doklad) tak proc jim nestaci federalni doklad? protoze ty negri maj a timhle zakonem jde o to odstavit n***y.

U nas je to reseno tim ze kazdy musi byt prihlaseni vlastni kartou. Nevim proc oni to tak nemaji.

183

Odpovědět

to jsou fakt tak hloupí že sami sobě přestávky neodhlasují? vždyť v evropě jsou tak chytří, že si jen příjdou, podškrábnou účast a jdou zas pryč :DDD

160

Odpovědět

Olivera musíš brát s rezervou.

97

Odpovědět

V USA nemajú niečo ako občiansky preukaz? Čím potom dokazujú svoju totožnosť na úradoch a podobne?

174

Odpovědět

No stačí si jen představit méně byrokratický a více důvěřivý systém. Navíc, na co bys měl průkaz, když si na něj můžeš napsat co chceš? My žijeme v systému, kdy už od narození jsi číslem v kartotéce, oni v systému, kde nic jako centrál registr obyvatel není.

Něco jako rodné číslo je pro amerického byrokrata nesplněným snem.

510

Odpovědět

+MilanNepochopil jsi celé video, každý Američan má tzv. Identifikační kartu, ale na ní není fotka, což umožňuje celkem jednoduché ukradení identity, proto státy požadují doklad s fotkou k volbám.

90

Odpovědět

+MilanAno, proto mají sen každého politika číslo sociálního pojištění a jakmile jej nemáš, defacto si "mrtvý" pro společnost, protože nic nedostaneš včetně práce.

90

Odpovědět

Když se nepožaduje žádný průkaz u voleb, tak to znamená, že tam kdokoliv může přijet na dovolenou a jít volit? Nikdo nepozná, že nejsi Američan ne?

134

Odpovědět

Přesně tak. Zajímalo by mě, jak tam řeší tohle.

11

Odpovědět

+Tomáš JeziorskýLiší se to stát od státu, někde před vhozením lístku nemusíš ukázat žádný průkaz totožnosti. Na místě buď řekneš jen jméno a adresu, nebo podepisuješ místopřísežné prohlášení atd. Záleží, jak to má ten konkrétní stát. (Jeden příklad: Strejda hlasoval v Massachusetts (konečně dostal zelenou kartu) a radostně jim nutil I.D., ale oni řekli, že na ten průkaz ani kouknout nesmí.
Viz:http://www.ncsl.org/research/elections-and-campaigns/voter-verification-without-id-documents.aspx

30

Odpovědět

Trump či Clinton .. jedno horšie ako druhé. Všimol som si ,že väčšinou tí ,ktorí u nás by chceli Trumpa tak podporujú Rusko a Putina, volia SMER-SD alebo Kotlebu. Zaujímavá analógia :D

710

Odpovědět

#feelthebern ? Ale jinak máš pravdu. Zajímavý, jak uživatelé novinek. Jinak zapálení antizápadní lidé milují Trumpa, který je v podstatě nesnáší. :D

72

Odpovědět

+WurghNo USA si svou první dekádu v 21. století prosrala sama. Tím, že Jiřík dobyvatel chtěl zkrotit Blízký Východ, utratil také předchozí přebytek peněz za zbraně a granáty.

Nyní se dostali Američané do situace, že se musí dohodnout s Ruskem, tak s celou EU (místo původního jednoznačného zaměření na Británii). Trump nechce dělat světového policajta, ale přinejlepším sekuriťáka, kterého budou potřebné státy platit. Právě toto Američanům vyhovuje, protože je zahraniční politika (krom vztahu s Mexikem) prostě nezajímá.

32

Odpovědět

+WurghNechce dělat světového policajta? :D Proč teda všude roztrubuje, že chce vlítnout zpátky na Blízký Východ? :) Já si pod pojmem světový policajt představuji, že vezmeš svou armádu a jezdíš páchat pořádek. To Trump chce udělat, takže myslím, že to máš trochu popletené (samozřejmě nic ve zlém). Zkus kouknout na pár rozhovorů s ním. Já se do těch Amerických voleb celkem položil, takže to mám dost nabiflované.

31

Odpovědět

+WurghEhm... Neposral to Bush, ktorý začal, ale Obama ktorý prestal...

22

Odpovědět

+WurghA ešte mi nedá :) Je zaujímavé, že lavotočivé pijavice neznášajú vojnu s tyranmi, ale keď príde na boj so šikanov, tak sú celý horlivý :) (pretože nemusia bojovať skutočne, ale len kecami - iné nevedia )
Bitka proti násilníkovi sa nevyhrá tak, že v strede boja odídeš... Pretože ťa proste kopne zo zadu do hlavy. Bitka sa vyhrá tak, že ho umlátiš...

33

Odpovědět

+WurghVálku v Afghánistánu jsem vesměs schvaloval. Přece jen USA nemělo moc možností. Druhá byla válka s Ruskem. Pak se to jen snažili vyžehlit. Ale jsem vesměs pacifista, takže, že bych z toho byl na větvi, to taky nejsem.

00

Odpovědět

+WurghMě nedá tohle:
"levotočivé pijavice" většinou jsou na čele bojů s tyrany.
Ale svrhnout vládu v cizí zemi (byť nedemokratickou) která nedělá to, co konající vláda výrazně mocnějšího státu chce, a místo něj tam nasadí ty, co to dělat budou (i když vyžadují podporu svých chlebodárců, aby je náhodou někdo nesvrhl, až tak je tam tamní lid chce), a prohlásí, že chtějí šířit demokracii (což se invazemi dělá blbě, demokracii musí chtít především tamní lid), i když nedemokratičtější, leč loajálnější vlády sousedních zemí nechali být, to není boj proti tyranům. To je právě uplatňování právo silnějšího, tyranida. A proto jsou "levotočivé pijavice" proti.

20

Odpovědět

To je zaujímavé.. Radím sa medzi zaritých antirusákov a som z Trumpa...
Ak tým ale myslíš, pár rusofilov tak to jo... tí by milovali aj s**t, keby ho Putin pochválil

21

Odpovědět

Po dlouhé době video, kde mě neštve. Chtít po lidech průkaz v zemi, kde může být problém se k němu dostat, je fakt buzerace. Buď zařídit lepší dostupnost dokladů nebo je nepožadovat, když to bez nich do teď fungovalo, ne že ne.
Hlasování politiků nemá chybu. Síla.

184

Odpovědět

Stává se z něj větší a větší debil. Doufám, že chcípne na rakovinu a zem ho vyvrhne.

849

Odpovědět

Takže bys ho vlastně chtěl zpátky, to se pozná. :D

142

Odpovědět

Rakovinu nepřeju nikomu, nicméně souhlas že tohle video je sračka. V EU úplně normální, že se k volbám musí s průkazem a sluníčkový Oliver z toho dělá kdovíco.

02

Odpovědět

Tak černý a mexikánci by měli mít úplně zakázáno volit, protože pak by po Obamovi mohla přijít další katastrofa jménem Hillary.

1443

Odpovědět

Promiň, ale řekni mi prosím, co udělal Obama za katastrofu? Racionálně to vysvětli. Podle mého ukončil válku, snížil dluh a podnikl kroky k lepší zdravotní péči. Možná neudělal mnoho, ale udělat dobře (přestože méně) je přece lepší než vše zkurvit jako Bush ne? :) Pokud na to máš jiný názor, tak se se mnou prosím poděl. Rád bych získal nový pohled.

138

Odpovědět

+WurghProblémem Obamy, že místo levicového liberála se z něj stala neschopná loutka. Ze "supervětšiny" v Senátu a většiny ve Sněmovně reprezentantů se stal "neprůchodný washingtonský moloch".

80

Odpovědět

+WurghTo je pravda. Ale vezmi si, že Obama toho moc udělat také nemůže. On sám proti všem republikánům moc toho nenadělá. Vtip je v tom, že narozdíl od předchozích prezidentů toho moc neposral. I kdyby byla pravda, že je jen loutka (jakože třeba je, to je na delší rozhovor), tak nevlítl nikam s armádou a zajistil zdravotní péči. A co nejvíce? Nezadlužil tak děsně svou zemi. Taky se snaží vyjít všem zemím vstříc. Možná, že máš pravdu, ale nesouhlasíš, že je lepší nic nepokazit a v klidu vyrovnávat dluhy, než dělat nějaké velké vojenské akce?

42

Odpovědět

+WurghTakže si to shrneme:
1. V současné chvíli nemá prakticky žádnou moc. Díky jeho krokům ztratila jeho "strana" většinu při prosazování zákonů.
2. On a jeho partička poradců prosadila tzv. Arabské Jaro, kdy zkurvil Lybii, Sýrii, zkusil to v Egyptě a Tunisku. Do té doby relativně bezpečné země, kterým ale nevládla ta správná západní demokracie, která se tam nikdy nedá aplikovat.
3. Zpřísnění zákonů o držení zbraní, sluníčkový přístup k nelegálním imigrantům.
4. V prvních týdnech jmenovaný ministr financí, který vytvářel startovací balíček pro americkou ekonomiku (všichni teď ví, že to nepomohlo, ale vyhodilo se bezmála 700 miliard dollarů) měl nesrovnalosti v daních a to v řádě statisíců dollarů.
5. Slíbil omezení spojení politiky a lobbingu, proto jeho demokrati opět neposlali k dalšímu čtení zákon, který by to upravoval. Vedoucí kanceláře ministra financí je tak "bývalý" vlivný lobbista Mark Patterson, který má na starost dohled dohled na finančními institucemi "muricy".
6. Díky Obamovi a jeho neschopnosti povstali lidé jako Trump a Sanders. Hillary je jenom pokračování Obamovi vize a to už nejspíš nikdo nechce.
7. Jeho důvěra spadla na úroveň důvěry Bushe mladšího a to také o něčem vypovídá.
8. USA vždy vystupovali jako suverén. Kam přijde, to všechno ví. Za jeho vlády ale USA ustoupila ze své politiky výstupu a šla do defenzivy.
9. Amerika sponzoruje "umírněnou" opozici v Sýrii. Podporuje teroristy a pomohla vzniku ISIS. Opět za vlády Obamy. On sám se chtěl zasadit o sesazení legitimního prezidenta Sýrie.
10. Většina si ho bude pamatovat jako 1. afroameričana jako prezidenta. Ale tím to skončí.

74

Odpovědět

+WurghVeska:
Vám nevadí, že bod 8. si protiřečí s body 2. a 9.?
Ani to, že pouze tyto body, plus bod 3. (přičemž zpřísnit zákony o držení zbraní USA potřebovala jako sůl, a co je sluníčkový přístup, to mi uniká) kritizují nějaké Obamovy kroky (to mělo být asi cílem výčtu)? Klidně k tomu přidám i nesplněný slib (5) a korupční skandál (4) ale to by se našlo u každé vlády. Zbylé čtyři prostě konstatují fakt poklesu jeho popularity.
Z toho se člověk fakt nedoví, co to ten Obama vlastně tak posral.

32

Odpovědět

Ani sa nemusím na to pozerať a aj tak viem, že ta liberálna ovca kydá na Trumpa čo to dá, všakže ?

2016
0
1
6

1265

Odpovědět

Trumpa ani raz nespomenul. Ako môžeš komentovať video, ktoré si ani nevidel ? Si rovnako zbytočný tu, ako aj na svete.

Kokot
o
k
o
t

*ospravedlňujem sa za tie vulgarizmy, nedalo sa mi inak.

464

Odpovědět

+Rezolutsvedcia o tvojej pranizkej inteligenci

011

Odpovědět

+Rezolutalkohol: v "inteligencii" je na konci 2x " i " :)

93

Odpovědět

+Rezolutv cestine ne

68

Odpovědět

+RezolutChceš povedať, že to bolo po česky, hej ? "svedčia" "tvojej" "pranízkej" - nenechaj sa vysmiať a nehraj sa tu na Čecha, šašku

112

Odpovědět

+Rezolutlen si z teba robim vaginu ty gramar nazi, som rad ze som ta rozrusil s takou sprostostou

111

Odpovědět

+Rezolutje to pravda, ale bezvyznamna, protoze ty jsi to nepsal v cestine :D

41

Odpovědět

+Rezolutved som to vysvetlil

05

Odpovědět

Bohužel o Trumpovi nepadlo slovo. :)

00

Odpovědět

Něchtěli by jste zvážit střídat Johna s Trevorem Noahem? :) On je často vtipnější než John.

919

Odpovědět

Se mi zdá, že se u Johna ozvala pravá britská povaha:

"Jak se to bude líbit lidem v ostatních zemích, když budou muset nosit průkazy, nebudou protestovat?"
"Ne, Němci budou nadšení, Francouzi na to kašlou a Italové i Irové jsou zmatkáři, takže to nezavedou. Líbit se to nebude jedině Britům."

132

Odpovědět

Britové to nezavedou (nebo spíše odvolali daný zákon) z jiného důvodu.

https://www.youtube.com/watch?v=_Gz9Tt8AW7U

03

Odpovědět

Jistě, pane ministře. :)

70

Odpovědět

a není někde přístupný díl, kde se řešila Dovolená v protektorátu?

111

Odpovědět

Minimálně na HBO GO. :)

00
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK