Přerozdělování dárkůLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:287
Počet zobrazení:5 370

John Oliver má sice do února pauzu, ale to mu nebrání v tom, aby občas nahrál nějaké své video na YouTube. V předvánočním čase nám poradí, jak přerozdělovat nechtěné dárky. Ale pozor, není to tak snadné, jak to vypadá. Podívejte se i na další videa z našeho speciálu Vánoce 2015. Poznámky: Ponziho schéma - Finanční operace nazvaná po Charlesovi Ponzim, který ji jako první kolem roku 1920 provedl. Ve své podstatě se jedná o "pyramidovou hru", která ke svému fungování potřebuje neustálý (a po čase neproveditelný) nábor nových investorů. Když systém zkolabuje, zakladatel zmizí se zbytkem peněz a jen zlomek prvních investorů získá alespoň část investice zpět.

Přepis titulků

Zdravím, jsem John Oliver, moderátor Co týden dal a vzal. Do února nevysíláme. Ale protože se blíží Vánoce, rozhodli jsme se vám poradit s dáváním dárků rodině a přátelům. Během Vánoc dostanete alespoň jeden dárek, který bude zklamáním. To je prostý fakt. V tomto měsíci rozbalíte dárek, který bude neuvěřitelným zklamáním.

Takovým zklamáním většinou bývá jen salátový wrap. Například můžete dostat vonnou svíčku. Je to svíčka zoufale žadonící o pozornost. Možná dostanete jedlý koš, který říká: "Neznám tě moc dobře, ale pokud jsi jako já, musíš jíst, jinak zemřeš." Nebo dostanete plyšáka. To je děsivá věc, kterou musíte otočit, abyste si mohli užít sex.

Proto jsem připravil tuto vánoční příručku předávání nevhodných dárků. Je to nejsnazší způsob, jak se zbavit něčeho, co nemůžete vystát. Tedy kromě poslání dítěte na tábor. Zaprvé, nikdy nedávejte dárek někomu, kdo zná toho, kdo vám ho daroval. Je trapné být přistižen při dávání dárku, který měl být jasně pro vás. Ať už se jedná ošklivý svetr nebo, v nejhorším případě, zásnubní prsten.

V nejhorším případě. Musíte si vytvořit nějaký odstup. Naprosto dokonalým místem je firemní tajný Santa. Tam je to jako močení do moře. Jistě, není to správné, ale je to neškodné řešení kritického problému. Zadruhé, musí to být trochu osobní. Napište obdarovanému lísteček, aby mu hned nedošlo, že to původně nebyl dárek pro něj.

Něco osobního, ale nejasného. "Viděl jsem to a nemohl jsem odolat." Nebo: "To jsi celý ty." Ale dejte si pozor, může se vám to vymstít, pokud je dárek potenciálně urážlivý. Třeba příručka k sebezdokonalení nebo krabice vína. "Vážně jsi uviděla krabici vína a napadla jsem tě já?" "Jsem tři měsíce čistá a ty jsi kráva, Nano." "Jsi kráva!"

Dále musíte dárek zabalit, abyste co nejvíce navýšili jeho žádoucnost. Hrozný dárek je jako váš mazlíček. Je vždy hezčí, když je hezky oblečený. Pokud někomu dáte svůj dárek, mějte tu slušnost a znovu ho zabalte. Vypadá to lépe, a když přijdete na párty, hned to nevykřikuje: "Přinesl jsem spotřebič, který nechci. Kde je vaječný koňak?" Pokud ho nechcete balit, alespoň použijte dárkovou tašku. Povím vám proč.

Dárkové tašky jsou jako tepláky. Značí to lenost, ale je to lepší než nemít nic. Nakonec, a tohle je důležité, každé osobě dejte jen jeden svůj nechtěný dárek. V žádném případě se nesnažte přerozdělit všechny své dárky mezi rodinu a známé jako v nějakém vánočním Ponziho schématu. Letíte moc blízko Slunce. A když se vám roztečou křídla, budou vonět jako brusinková slatina, protože jste je vyrobili z vonné svíčky od své švagrové.

Doufám, že to bylo užitečné. Díky za sledování a vrátíme se v únoru. Šťastné a veselé. A ať se vaše problémy stanou problémem někoho jiného. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (25)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Han Solo zabije svou dceru Luku Starwalkerku

87

Odpovědět

Ještě že tak stejně je ten jeho syn pěkně hnusnej

10

Odpovědět

Počkej. Kirk, Uhura, Klingoni, Picard, La Forge, Q, tamten co ho hraje Wheatonovic spratek... ne, promiň, ta jména mi nic neříkají. V který epizodě to má jakože bejt?

21

Odpovědět

Tak rad bych reakci. Shodou nahod jsem koupil minuly rok mamince ve videu tak dissovanou vonnou svicku yenkee candle za 1000,- jelikoz ma svicky rada a na vuni bytu pri navsteve ci relaxaci si potrpi. Byl to spatny darek?

31

Odpovědět

Jak se to vezme...

Podpořil jsi tím nechutně předraženou věc, která ale udělala radost, tak proč ne. Nicméně existují o dva řády levnější svíčky a hádej co, taky voní.

130

Odpovědět

Kdo dostane nechtěný dárek, tak má v rodině asi debila co o něm nic neví. A není špatné se tak nenápadně zeptat co by dotyčný asi chtěl.

615

Odpovědět

No, buď můžeš sázet na jistotu (a točit tři druhy dárků do zblbnutí) nebo zkusit něco originálního, kde je vždycky určitá šance, že to dotyčného nezaujme. A taky je sorta příbuzných, kteří jsou vesměs spokojení a k Vánocům nic moc zvlášť nechtějí, z těch to pak nedostaneš ani nenápadným dotazem.

132

Odpovědět

+LynxAlkohol to jistí :D

81

Odpovědět

Pěknej překlad, ale ve 2:09 je gramatická chyba - má tam být napsáno "potenciálně" :)

30

Odpovědět

Pravda, díky. :-) Gratuluju, že jste si tohle slovo zapamatoval správně, já pokaždé, co ho vidím, vůbec netuším, jak že to mělo být... :-)

14

Odpovědět

+Corwin8To je v pohodě, my co máme potenci v pořádku si to pamatovat nemusíme. ;-)

140

Odpovědět

Jestli tam bylo předtím "potencionálně", tak to je taky gramaticky správně, neboť čeština uznává oba tvary, ale někdy grammer nazi rád machruje a ten jeden uvádí jako neplatný. :)

01

Odpovědět

+MikeV novějších pravidlech českého pravopisu slovo potencionálně není, protože jazykovědci neznají jeho přesný význam a je to "grammar" ;-)

00

Odpovědět

John Oliver ma ešte jedno nepreložene video takže ak by ste sa niekedy nudili, tak viete čo s tym :D https://www.youtube.com/watch?v=PuNIwYsz7PI

133

Odpovědět

Zrovna jsem to chtěl napsat, i adresu už jsem měl zkopírovanou :D

92

Odpovědět

tých nepreložených je určite viac, hadam na všetky raz dojde .. či ??

00

Odpovědět

Jednou jsem dědovi dala k svátku čokoládu. O 3 měsíce později jsem ji darem dostala zpět.

550

Odpovědět

Moji prarodiče jsou v tomhle taky mistři... Každou chvíli nějaká návštěva a tak ty dárky často jen dostávají a posílají dál :D . Nejednou ho někdo pak dostane nazpět ...

180

Odpovědět

To mi připomnělo ten vtip:

Loni jsme měli bohaté Vánoce. Dal jsem manželce tisíc korun, ta ji dala babičce, která jimi potěšila dědu. Ten tu tisícovku podstrčil mě a já ji nakonec vrátil sousedovi, od kterého jsem si ji vypůjčil.
:-)

371

Odpovědět

+iqeTakhle se v ideálním světě splácí dluhy.

204

Odpovědět

+iqeA mě tvůj vtip připomněl jiný vtip : Paní učitelka dá dětem ve škole korunu, aby ji co nejlépe prohospodařily. Za týden se dětí ptá, jak to udělaly. Přihlásí se Anička a povídá: "Ja jsem koupila třešinky, ty jsem snědla a pecičky jsem zasadila. Ty až vyrostou, tak z nich bude stromeček s třešinkama." Paní učitelka ji pochválí a ptá se dál. Přihlásí se Jiřinka a povídá: "Já jsem koupila broskvičku, tu jsem snědla a pecku jsem zasadila. Ta až vyroste, tak z ní bude stromeček s broskvema." Paní učitelka ji pochválí a ptá se dál. Přihlásí se Pepíček a povídá: "Já jsem koupil jitrnici." Paní učitelka se podiví, ale Pepíček jí hbitě odpovídá: "Doma se s ní sestra pohlavně ukojila, pak jsme ji snědli, špejlí si vydloubali zuby, střívko použil táta v noci jako prezervativ, ráno jsme do ní nasrali a matka ji šla vrátit jako zkaženou no a tady máte zpátky tu KORUNU!!!"

43