Přerozdělování dárkůLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 221
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:286
Počet zobrazení:4 314

John Oliver má sice do února pauzu, ale to mu nebrání v tom, aby občas nahrál nějaké své video na YouTube. V předvánočním čase nám poradí, jak přerozdělovat nechtěné dárky. Ale pozor, není to tak snadné, jak to vypadá. Podívejte se i na další videa z našeho speciálu Vánoce 2015. Poznámky: Ponziho schéma - Finanční operace nazvaná po Charlesovi Ponzim, který ji jako první kolem roku 1920 provedl. Ve své podstatě se jedná o "pyramidovou hru", která ke svému fungování potřebuje neustálý (a po čase neproveditelný) nábor nových investorů. Když systém zkolabuje, zakladatel zmizí se zbytkem peněz a jen zlomek prvních investorů získá alespoň část investice zpět.

Přepis titulků

Zdravím, jsem John Oliver, moderátor Co týden dal a vzal. Do února nevysíláme. Ale protože se blíží Vánoce, rozhodli jsme se vám poradit s dáváním dárků rodině a přátelům. Během Vánoc dostanete alespoň jeden dárek, který bude zklamáním. To je prostý fakt. V tomto měsíci rozbalíte dárek, který bude neuvěřitelným zklamáním.

Takovým zklamáním většinou bývá jen salátový wrap. Například můžete dostat vonnou svíčku. Je to svíčka zoufale žadonící o pozornost. Možná dostanete jedlý koš, který říká: "Neznám tě moc dobře, ale pokud jsi jako já, musíš jíst, jinak zemřeš." Nebo dostanete plyšáka. To je děsivá věc, kterou musíte otočit, abyste si mohli užít sex.

Proto jsem připravil tuto vánoční příručku předávání nevhodných dárků. Je to nejsnazší způsob, jak se zbavit něčeho, co nemůžete vystát. Tedy kromě poslání dítěte na tábor. Zaprvé, nikdy nedávejte dárek někomu, kdo zná toho, kdo vám ho daroval. Je trapné být přistižen při dávání dárku, který měl být jasně pro vás. Ať už se jedná ošklivý svetr nebo, v nejhorším případě, zásnubní prsten.

V nejhorším případě. Musíte si vytvořit nějaký odstup. Naprosto dokonalým místem je firemní tajný Santa. Tam je to jako močení do moře. Jistě, není to správné, ale je to neškodné řešení kritického problému. Zadruhé, musí to být trochu osobní. Napište obdarovanému lísteček, aby mu hned nedošlo, že to původně nebyl dárek pro něj.

Něco osobního, ale nejasného. "Viděl jsem to a nemohl jsem odolat." Nebo: "To jsi celý ty." Ale dejte si pozor, může se vám to vymstít, pokud je dárek potenciálně urážlivý. Třeba příručka k sebezdokonalení nebo krabice vína. "Vážně jsi uviděla krabici vína a napadla jsem tě já?" "Jsem tři měsíce čistá a ty jsi kráva, Nano." "Jsi kráva!"

Dále musíte dárek zabalit, abyste co nejvíce navýšili jeho žádoucnost. Hrozný dárek je jako váš mazlíček. Je vždy hezčí, když je hezky oblečený. Pokud někomu dáte svůj dárek, mějte tu slušnost a znovu ho zabalte. Vypadá to lépe, a když přijdete na párty, hned to nevykřikuje: "Přinesl jsem spotřebič, který nechci. Kde je vaječný koňak?" Pokud ho nechcete balit, alespoň použijte dárkovou tašku. Povím vám proč.

Dárkové tašky jsou jako tepláky. Značí to lenost, ale je to lepší než nemít nic. Nakonec, a tohle je důležité, každé osobě dejte jen jeden svůj nechtěný dárek. V žádném případě se nesnažte přerozdělit všechny své dárky mezi rodinu a známé jako v nějakém vánočním Ponziho schématu. Letíte moc blízko Slunce. A když se vám roztečou křídla, budou vonět jako brusinková slatina, protože jste je vyrobili z vonné svíčky od své švagrové.

Doufám, že to bylo užitečné. Díky za sledování a vrátíme se v únoru. Šťastné a veselé. A ať se vaše problémy stanou problémem někoho jiného. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

A zase raz tento ...... človek.
Takže výročie ku 13. decembru a to 14 mŕtvych.
https://en.wikipedia.org/wiki/2001_Indian_Parliament_attack
Niekto tu predtým písal niečo v zmysle "Violence in violent places is not news." Ok beriem, takže tých mŕtvych sral pes a stali sa iba súčasťou štatistiky. Asi to boli iný ľudia ako napr. v Paríži.

415

Odpovědět

Ne, byli to ti samí lidé jako v Paříži, jako v Meitkile, jako v New Yorku, jako v Tokiu, jako v Hyde Parku, jako... A do minulosti se dá jít hodně daleko.
Jsou to stejní lidé, jaké chcete nechat živořit a zničit jim život, nechat je bez důstojnosti, dostatečné zdravotní péče a vzdělání. Tedy pokud je nechcete nechat na frontové linii, kde s vysokou pravděpodobností úplně zbytečně zemřou. Nebo rovnou nechat utopit jako nechtěná koťata. Že je toto vaším přáním celkem jasně vyplývá z toho, jak reagujete na předložení alternativy k tomuto konání.
A nejhorší je, že vám to není vůbec divné. Co jste vy vlastně za člověka?

59

Odpovědět

+komunardBudem chcieť prejsť do USA cez more = potopia ma, chcem prejsť cez ten ich múr = zastrelia ma. Ochrana štátnych hraníc a bodka, žiadne ďalšie diskusie. Toto sú pravidlá, ktoré sú jasne nastavené a akosi nevidno že by sa tam pchali státisíce Mexičanov.
V prípade vojnového stavu chápem že tí ľudia z tadiaľ utekajú, ale nie kristepane cez pol kontinentu do EÚ. Keď mne a mojej rodine hrozí smrť tak idem do najbližšieho štátu /napr. Turecko/ a nepchám sa vypočítavo do Nemecka atď... Niekde som čítal že idú sem preto, lebo ich EU pustí a ostatné štáty ich pošlú do p.... Ale veď oni k tomuto donútili EU, keby toto isté spravia hocijakému inému štátu, tak ten by musel tiež pod tlakom ostatných krajín otvoriť hranice.
A teraz sa dostávame ku koreňu veci. Stačí aby bolo z nich iba 1% radikálov a sme v p.... Spravodajské agentúry sa už ukázali aký majú prehľad. A toto chcete pre naše deti? Co jste vy vlastně za člověka?

74

Odpovědět

+komunardDěkuji, že jste potvrdil, že vašim přáním je, aby ti lidé živořili, měli zničený život, nedostávalo se jim dostatečné zdravotní péče, důstojnosti a vzdělání. Rovněž děkuji, že jste prohlásil snahu nárokovat si tyto věci, které jsou řazeny mezi lidská práva, za vypočítavost. Člověk hned ví, s kým má tu čest.
Nevím, kde jste co četl, číst můžete i science fiction. Kdybyste si přečetl dohody při OSN, které byly podepsány DOBROVOLNĚ, a využívali jich i Českoslovenští občané, věděl byste, že poslat uprchlíka do p****e není až tak snadné.
A teď ke kořeni věci: Tím, že si postavíme na hranici plot, nezvýšíme vnitřní bezpečnost. Jestli byl mezi útočníky jeden, dva azylanti, tak si buďte jist, že organizace tvořená občany EU by je dokázala snadno nahradit občany EU. Kdybyste místo debilních plotů na hranicích, které zastaví mnohem spíše oběti než viníky, navrhl posílit tajné služby (které nejsou zdaleka tak neúčinné, jak se snažíte tvářit, stejně jako ty ploty na hranicích nejsou až tak nepropustné), tak nelze mít námitek. Ale vy asi dáte přednost tomu, aby si ještě víc lidí myslelo, že jejich rodná země je jejich nepřítel. A pár dalších podobných frustrátů, že vedou svatou válku (a teď myslím i různé protimuslimské organizace).
Víte co já chci pro své děti? Aby nemusely žít v zemi, na jejichž hranicích se střílí nevinní lidé, zatímco uvnitř se dvě hordy šílenců navzájem zabíjí, a zabíjí i nevinné lidi, a orgány, které tomu mají bránit, místo bránění pořádku brání hranice, čímž mírně snižují zanedbatelné riziko a výrazně zvyšují riziko, že se k těm lotrům přidají další a další hajzové, neb si tím potvrdí, co si vzali do hlavy, totiž že jsou v právu. Tak takový já jsem člověk.

310

Odpovědět

+komunardPrečítal si si to po sebe? Žiadne riešenia, len ľavicové reči... Keď prídeš s reálnymi argumentami, tak sa potom môžeš ozvať.

56

Odpovědět

+komunardPřečetl, argumentů tam vidím dost. Naopak ve vašem příspěvku zcela chybí.
Když si přečtete ten můj, najdete tam zdůvodnění, proč se domnívám, že ploty na hranicích nezvýší vnitřní bezpečnost, naopak můžou vést k jejímu zhoršení. S tímto tvrzením můžete buďto souhlasit, nebo s ním polemizovat. Nebo ho onálepkovat, a cítit se jako velký chytrák, ale tím ze sebe pouze uděláte hlupáka, protože to není argument.

Nebo co si představujete pod reálnými argumenty? Funkční a realizovatelné řešení problémů světového rozsahu? Je mi líto, kdybych ho měl, už dávno o něm mluvím před OSN. Nemáte ho ani vy. Jinak byste už mluvil před OSN vy. Takže nevím, jaký vliv to má na debatu.

38

Odpovědět

ach ty chudáčku, ty musíš mít smutný život, jako čekovat tady nová videa johna, postovat se kraviny a mínusovat ty, co s tebou nesouhlasí... tee asi taky měli utopit, co ?

00

Odpovědět

Han Solo zabije svou dceru Luku Starwalkerku

87

Odpovědět

Ještě že tak stejně je ten jeho syn pěkně hnusnej

10

Odpovědět

Počkej. Kirk, Uhura, Klingoni, Picard, La Forge, Q, tamten co ho hraje Wheatonovic spratek... ne, promiň, ta jména mi nic neříkají. V který epizodě to má jakože bejt?

21

Odpovědět

Tak rad bych reakci. Shodou nahod jsem koupil minuly rok mamince ve videu tak dissovanou vonnou svicku yenkee candle za 1000,- jelikoz ma svicky rada a na vuni bytu pri navsteve ci relaxaci si potrpi. Byl to spatny darek?

31

Odpovědět

Jak se to vezme...

Podpořil jsi tím nechutně předraženou věc, která ale udělala radost, tak proč ne. Nicméně existují o dva řády levnější svíčky a hádej co, taky voní.

130

Odpovědět

Kdo dostane nechtěný dárek, tak má v rodině asi debila co o něm nic neví. A není špatné se tak nenápadně zeptat co by dotyčný asi chtěl.

615

Odpovědět

No, buď můžeš sázet na jistotu (a točit tři druhy dárků do zblbnutí) nebo zkusit něco originálního, kde je vždycky určitá šance, že to dotyčného nezaujme. A taky je sorta příbuzných, kteří jsou vesměs spokojení a k Vánocům nic moc zvlášť nechtějí, z těch to pak nedostaneš ani nenápadným dotazem.

132

Odpovědět

+LynxAlkohol to jistí :D

81

Odpovědět

Pěknej překlad, ale ve 2:09 je gramatická chyba - má tam být napsáno "potenciálně" :)

30

Odpovědět

Pravda, díky. :-) Gratuluju, že jste si tohle slovo zapamatoval správně, já pokaždé, co ho vidím, vůbec netuším, jak že to mělo být... :-)

14

Odpovědět

+Corwin8To je v pohodě, my co máme potenci v pořádku si to pamatovat nemusíme. ;-)

140

Odpovědět

Jestli tam bylo předtím "potencionálně", tak to je taky gramaticky správně, neboť čeština uznává oba tvary, ale někdy grammer nazi rád machruje a ten jeden uvádí jako neplatný. :)

01

Odpovědět

+MikeV novějších pravidlech českého pravopisu slovo potencionálně není, protože jazykovědci neznají jeho přesný význam a je to "grammar" ;-)

00

Odpovědět

John Oliver ma ešte jedno nepreložene video takže ak by ste sa niekedy nudili, tak viete čo s tym :D https://www.youtube.com/watch?v=PuNIwYsz7PI

133

Odpovědět

Zrovna jsem to chtěl napsat, i adresu už jsem měl zkopírovanou :D

92

Odpovědět

tých nepreložených je určite viac, hadam na všetky raz dojde .. či ??

00

Odpovědět

Jednou jsem dědovi dala k svátku čokoládu. O 3 měsíce později jsem ji darem dostala zpět.

550

Odpovědět

Moji prarodiče jsou v tomhle taky mistři... Každou chvíli nějaká návštěva a tak ty dárky často jen dostávají a posílají dál :D . Nejednou ho někdo pak dostane nazpět ...

180

Odpovědět

To mi připomnělo ten vtip:

Loni jsme měli bohaté Vánoce. Dal jsem manželce tisíc korun, ta ji dala babičce, která jimi potěšila dědu. Ten tu tisícovku podstrčil mě a já ji nakonec vrátil sousedovi, od kterého jsem si ji vypůjčil.
:-)

371

Odpovědět

+iqeTakhle se v ideálním světě splácí dluhy.

204

Odpovědět

+iqeA mě tvůj vtip připomněl jiný vtip : Paní učitelka dá dětem ve škole korunu, aby ji co nejlépe prohospodařily. Za týden se dětí ptá, jak to udělaly. Přihlásí se Anička a povídá: "Ja jsem koupila třešinky, ty jsem snědla a pecičky jsem zasadila. Ty až vyrostou, tak z nich bude stromeček s třešinkama." Paní učitelka ji pochválí a ptá se dál. Přihlásí se Jiřinka a povídá: "Já jsem koupila broskvičku, tu jsem snědla a pecku jsem zasadila. Ta až vyroste, tak z ní bude stromeček s broskvema." Paní učitelka ji pochválí a ptá se dál. Přihlásí se Pepíček a povídá: "Já jsem koupil jitrnici." Paní učitelka se podiví, ale Pepíček jí hbitě odpovídá: "Doma se s ní sestra pohlavně ukojila, pak jsme ji snědli, špejlí si vydloubali zuby, střívko použil táta v noci jako prezervativ, ráno jsme do ní nasrali a matka ji šla vrátit jako zkaženou no a tady máte zpátky tu KORUNU!!!"

43
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK