Trumpova zeďLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:686
Počet zobrazení:17 575

John Oliver se opět vrací k Donaldu Trumpovi, přesněji k jeho návrhu, aby na hranicích USA a Mexika vyrostl obří plot, který má zabránit imigraci a také přísunu drog do USA. Ale na kolik taková sranda vyjde? A zabrání to vůbec něčemu?

Přepis titulků

Zdi. Všichni zaměstnanci v openspace kanceláři vám je závidí. Vzal bych si pos*aný korálkový závěs, jen abych nemusel sledovat Carol, jak si stříhá nehty. Dělej to doma, Carol. Tohoto roku se pozornosti dostává jedné určité zdi. Postavím naprosto úžasnou zeď na jižní hranici. Trumpova nádherná zeď.

Postavím tu nejkrásnější zeď, jakou jste kdy viděli. Dám na tu nádhernou zeď své jméno. Trumpova zeď bude nádhernou zdí. Ano, Donald Trump chce postavit zeď na hranicích USA a Mexika. A podle jeho tónu ji chce i ošukat. Zeď se objevuje v mnoha jeho projevech a mezi jeho příznivci je populární. Jeden muž se dokonce navlékl do kostýmu zdi. To je docela úžasné.

Takto nadšení ohledně bariér jsou pouze učitelé zdravovědy na střední. Přesně tak kluci a holky, pokud jste nadržení, není nic lepšího než dentální kondom. Bude to úplně stejně dobré. Nebude. Nebude. Opravdu nebude. Zeď na hranicích je jeden z mála návrhů, o kterém Trump mluví do detailů. Místo posměchu nebo smetení ze stolu vezměme tento zcela vážný návrh vážného kandidáta na prezidenta zcela vážně.

Přeskočme možný rasismus a xenofobii. K tomu se dostaneme později. Místo toho se zaměřme na to, jak by se něco takového dalo udělat. Začněme s cenou. Když o zdi začal Trump mluvit, tvrdil, že bude stát hodně, ale ne moc.

Ta zeď bude stát 4 miliardy, i když oni tvrdí, že 10 miliard. To znamená 4 miliardy, když víte, co děláte. Tvrdí, že dokáže postavit zeď za 40 % toho, co požadují jiní. Tvrdil bych, že je to kouzelnický trik, kdyby však jeho maličké prsty dokázaly obejmout celou čarovnou hůlku. Je to skutečná fotka. Od té doby jeho odhady rostly. Zeď bude stát 6 až 7 miliard.

Bude to asi 8 miliard dolarů. Stavba vyjde na 10 miliard dolarů. Je to dost peněz. Je to zeď. Zeď bude stát 10 miliard dolarů. Možná 12, záleží na okolnostech. Dostali jsme se ze 4 na 12 miliard dolarů. Trumpův rozsah je celým HDP Moldávie. Ale dobře, jsme tedy na 12 miliardách dolarů.

Abychom zjistili skutečnou cenu, musíme vědět, z čeho ta zeď bude. Kéž by mi to Donald Trump dokázal vysvětlit jako dítěti. Pane, vy postavíte zeď. Z čeho bude vyrobená? To je dobrá otázka. Zvedněte ho sem na pódium. Z čeho ta zeď bude? Povím ti z čeho. Bude z tvrzeného betonu, výztuží a oceli.

Dobře, zaprvé... Trump to dítě nedrží jako lidskou bytost, ale spíš jako kočku, kterou právě vykoupal. Zadruhé, bude z výztuží a oceli. Je to jasná odpověď, což oceňuji. Množství surovin bude záviset na výšce zdi. Trump je v tomhle ohledu nejasný. Zmiňuje čísla mezi 10,5 metry a 27 metry.

Pracujme s jeho nejnižším odhadem. Zeď bude vysoká 10,5 metru. Podle Trumpa jí budeme potřebovat asi 1 600 kilometrů. Podle stavebního rozpočtového technika budou betonové panely stát 10 miliard dolarů a kolem 5-6 miliard dolarů zaplatíme za ocelové sloupy a práci. Plus další miliardu pro základy k upevnění ocelových sloupů. To je minimálně 16 miliard dolarů. Už jsme 4 miliardy nad jeho nejvyšším rozpočtem.

A to jsme jen začali. Tento materiál je těžký a budete ho muset dostat do nepřístupného terénu. Podle tohoto experta bude 2 miliardy stát stavba silnic, po které mohou jezdit 20 tunové náklaďáky s materiálem. A to jsem nezmínil dalších 30 % ceny za plánování, návrh a management. Nyní jsme na částce kolem 25 miliard dolarů. To je 2krát až 6krát víc, než kolik Trump odhadoval. Ale to ještě není vše.

To vše padne na stavbu zdi. Rozpočtový úřad Kongresu odhaduje, že údržba takovéto zdi překoná stavební náklady během 7 let. Je to hloupost, která se během let pouze prodražuje. Je to jako mít doma mrože. Teď vám to přijde jako rozmařilost, ale počkejte, až se dozvíte, kolik stojí kýbl mořských okurek. Na to jste nebyli připravení.

Ale ať to bude stát cokoliv, Trump ví, kdo to zaplatí. Za tu zeď zaplatí Mexiko. Zaplatí jí. Tu zeď zaplatí Mexiko. Tu zeď zaplatí Mexiko. Udělají to rádi. No jistě. Lidé rádi platí za kraviny, které nechtějí.

Proto jsou všichni nadšení, když kabelová společnost spojí do balíčku televizi, internet a pevnou linku. Jé, pevná linka. Děkuji. Pevná linka, to mám štěstí. To se bude hodit, až budu chtít prozvonit můj mobil, který nebudu moct najít. K tomu to je. Zaplatí Mexiko tu zeď? Současný ministr financí Mexika řekl: "Mexiko za žádných okolností nezaplatí zeď navrhovanou pane Trumpem."

Dva bývalí mexičtí prezidenti to řekli ještě jasněji. Mexický lid za tu hloupou zeď nezaplatí ani jediný cent. Za tu... zas*anou zeď nezaplatíme. Oni by ji měli zaplatit. Nejlepší částí toho klipu je, že se snažil co nejlépe klít v angličtině. Tohle může být cizí jazyk, ale chci si být jistý, že tomu porozumíte!

Když se na to Trumpa zeptali, odpověděl se svou charakteristickou diplomacií. Ta zeď je rázem o 3 metry vyšší. Bude o 3 metry vyšší. No tak... Něco se nezvětší jen proto, že jsi naštvaný. Kdyby to byla pravda, Alec Baldwin by byl už 30 metrů vysoký. Abychom byli fér, Trump vymyslel plán, jak donutí Mexiko zaplatit. Nyní máme obchodní deficit s Mexikem v hodnotě 58 milard dolarů.

proto zeď postaví a zaplatí. Chápu, Mexiko zaplatí, protože máme obchodní deficit. Bohužel takhle to nefunguje. Ano, z Mexika jsme dovezli zboží a služby v hodnotě o 58 miliard vyšší, než oni z USA, Ale tyto peníze nepatří mexické vládě. Získaly je mexické firmy. Neleží v nějakém trezoru Strýčka Skrblíka s nápisem "Peníze hloupých Američanů, neutrácejte za pohraniční plot."

Tohle všechno odložme stranou a řekněme, že ty peníze najdeme. Kam tu zeď umístíme? Instinkt vám říká: "Na hranici." To je náročnější, než to zní. V roce 2006 George W. Bush podepsal bezpečnostní zákon ohledně plotu. Ten umožnil postavit 700km plot na hranicích. Je to projekt, pro který senátoři Barack Obama a Hillary Clinton hlasovali.

To je hrozné. Ale mějte na paměti, že v roce 2006 hlasovaly miliony lidí pro Tylera Hickse. Takže je tak rychle nesuďte. Soul Patrol! Tento plot musel překonat spoustu potíží. V Texasu je velká část hranice tvořena řekou Rio Grande. Běžně nemůžete postavit zeď podél řeky. Dohoda z roku 1970 zamezila stavbě čehokoliv, co bude bránit normálnímu toku řeky.

Z tohoto a dalších důvodů je velká část plotu postavena ve vnitrozemí. Města jako Brownsville v Texasu zjistila, že to může být problém. Tohle je řeka Rio Grande. Tvoří tento přírodní oblouk. Tady vzadu je Mexiko. Tady postavili zeď. Takže toto golfové hřiště je uvězněné mezi Mexikem a plotem. Pravda.

Toto hřiště je uvězněné mezi pohraničním plotem a Mexikem, tvoří prostor, který podobně jako Queso Diablo Burrito z Qdoby, není americký, ale rozhodně není ani mexický. Šílenost této situace neunikla lidem, kteří tam hrajou. Uvědomujete si, že při hře nejste ani v USA ani v Mexiku? Nezajímá mě, kde jsme, dokud můžu hrát. Myslíte, že to napomáhá bezpečnosti? Ne.

Je to hloupost. Myslím, že tato ženy řekla dvě slova, která tu já dnes natahuju na 20 minut. Pomáhá ten plot? Ne, je to hloupost. V Texasu při stavbě plotu nastal velký problém. Na rozdíl od jiných států není v Texasu pohraniční zóna. To znamená, že zemi vlastní především soukromé osoby jako rodina Loopových. V Texasu vlastní ranč a najednou zjistili, že 3/4 pozemků se budou nacházet za plotem. Když ministerstvo vnitřní bezpečnosti po nich chtělo, aby se vzdali své půdy, řekli, že ani náhodou.

V této chvíli nic nepodepíšu. To není možné. Vláda jim tedy pozemky vyvlastnila. Páni. Loopovi nejsou sami. Stovky vlastníku byly žalovány vládou, aby mohla stavba pokračovat. Jedinou útěchou jim může být to, že když vám vláda USA násilně sebere zem, urážlivě po vás pojmenují fotbalový klub.

Jednou se asi dočkáme týmu Washington Loops. Je to znakem respektu. Respektují jejich odkaz. Proč to nechápete? Škoda způsobená plotem zde nekončí. Micheal Chertoff, tajemník Ministerstva vnitřní bezpečnosti, prosadil zákon, který jeho úřadu umožnil kvůli stavbě plotu obejít 36 zákonů.

Včetně zákona o ohrožených druzích, o pitné vodě a o ochraně pohřebišť domorodých Američanů. Dokonce sám část plotu svařil. Na hlavě měl masku s americkým orlem. Vypadal jako člen Daft Punk, kdyby Daft Punk hrál covery Leeho Greenwooda. Obcházení ochrany pohřebišť domorodých Američanů se jim hodilo, jak vám to tento vůdce domorodých Američanů vysvětlí.

Lidské ostatky byly nalezeny na korbách nákladních vozů na archeologickém nalezišti Christian Ranch. Toto naleziště je přetnuto zdí a silnicí. Představte si buldozer na hřbitově s vašimi předky. Myslete si, co chcete, ale já myslím, že věta "Představte si buldozer na hřbitově s vašimi předky" je tím nejhorším veršem od Johna Lennona. Nepatří mezi mé oblíbené verše.

Nepatří. A pokud jde o ochranu divokých zvířat, plot ohrožuje životy všech druhů. Od jaguárů, přes vidlorohy až po puštíkovité sovičky. Podívejte, jak jsou tím šokovány. Ale přiznávám, že neustále vypadají, jako byste jim vyvraždili celou rodinu. Podívejte, Trump může tvrdit, že ta zeď za to stojí. Zastaví migranty a drogové pašeráky při překračování hranice.

Podívejme se na to. Podle posledního výzkumu se až polovina imigrantů do USA dostane legálně přes letiště nebo hraniční přechody. Mají víza, která poté vyprší. Tomu zeď nezabrání. Je to jako nosit kondom a bránit se jím proti vším. Můžete to udělat, ale tak tomu prostě nezabráníte. Netvrdím, že někteří lidé nepřekračují hranici v místech, kde má zeď být.

Ale zastaví je ta zeď? Pohraniční hlídky tvrdí, mluvil jsem s mnoha jejich členy, že pokud postavíme 9metrovou zeď, vytvoříme odvětví 10metrových žebříků. Jistě, že mají pravdu. Pamatujte, pokud hledáte 10metrový žebřík, vyvarujte se Warneru. Lezení na jejich žebřík je jako namočit se v omastku a lézt do kopce. Udělejte mi laskavost a kupte si žebřík DeWalt. Neplatí mi za to, jsem pouze fanouškem.

Fanoušek a velmi spokojený zákazník. Žebříky nejsou jedinou slabostí zdí. Sledujte, jak se Donald Trump dostane k důležitému uvědomění. Můžete mít žebřík dlouhý 9 metrů, 12 metrů nebo 15 metrů. Ale na druhé straně žádný žebřík není. Pokud jsou nahoře, mají problém. Dolů se nedostanou. Leda tak po laně. Jo, ano!

Ano, leda po laně. Tvůj brilantní plán zhatil třetí vynález lidstva. A pokud jde o drogy, zdi ani ploty kartelům moc nevadí. V Mexiku našla policie tunel, kterým zřejmě pašovali drogy do USA. Tento domácí kanon střílel malé balíčky marihuany přes hraniční zeď. Tito muže dostávají na druhou stranu hranice drogy katapultem. Jiní pašeráci na to jdou jednodušeji. Najdou někoho se silnou rukou a nechají ho přehazovat drogy na druhou stranu.

Dobře, jen něco dodám. Pokud hledají nového rekruta, Peyton Manning je momentálně nezaměstnaný. Přiznejme si to. Pro mnoho lidí je účinnost nedůležitá. Tato zeď má budit dojem bezpečí. A zde se rasismus a xenofobie, kterou jsme na začátku odložili stranou, vrací zpět na scénu. Ačkoliv zdi na hranicích podporuje víc politiků, Donald Trump je nezvykle jasný ohledně toho, před kým se máme chránit.

Když nám Mexiko posílá své lidi, neposílá nám svou elitu. Přinášejí drogy, přinášejí zločin, znásilňují ženy. A pár jich je slušných. Trump zní jako naštvaný vesničan, který běží po náměstí a ječí: "Vlkodlaci. Utíkejte jako o život! Někteří z nich jsou hodní vlkodlaci. Chtějí vás zabít, až na pár výjimek.

Většina z nich jsou vlkodlaci. Utíkejte jako o život." Vlkodlaci mě milují a já miluju je, ale jsou tu, aby nás zabili. Ale rozeberme si to. Ano, někteří imigranti spáchali hrozné zločiny. Stejně tak i někteří Američané. Výzkumy neustále ukazují, že imigranti jsou méně náchylní ke zločinům než domorodí obyvatelé. Výskyt zločinů mezi imigranty je tu poměrně malý.

Donald Trump by to měl chápat, protože deset malých prstů má na svých dětských zápěstích. Není třeba říkat, že myšlenka zdi není mnoha lidem příjemná. Nebo jak to podává jeden muž žijící u hranice... Tohle je ukázkou toho, že úředníci tam v Dabuque uvidí fotku toho plotu, sedí při tom na obřím zadku, na obří židli, před obrovskou televizí, a řeknou si, že tohle je zastaví.

Samozřejmě, že nezastaví. Tenhle chlap je úžasný. Nadává na líné, mimo realitu žijící, úředníky v metropoli Dabuque v Iowě. I kdyby se díky ní lidé v Dubuque cítili bezpečněji, vše, co jsme zatím viděli, za to nestojí. Pamatujte, že náš skromný odhad ceny je 25 miliard dolarů. A to nepočítáme údržbu a pozemky. Ukazuje se, že to každého obyvatele vyjde na 77 dolarů.

Zde bych rád Donaldu Trumpovi navrhl jiný plán. Tohle všechno děláme kvůli vnitřnímu pocitu uspokojení. Navrhuji, že místo stavby zdi můžeme každému muži, ženě i dítěti koupit vaflovač. Tyto krásky se prodávají za 75 dolarů za kus. Navíc ušetříme miliardu dolarů. Aby bylo jasno, nemluvím o jednom do každé domácnosti, ale o jednom pro každého. Bydlí vás doma pět?

Dostanete pět vaflovačů. Nejenže je to cenově výhodnější a také, pokud nejste opravdu úchylní, při tom nezemře jediná sovička. Vím, co vás napadá. "Johne, to je pitomý nápad." Opravdu? Opravdu je? Ano, očividně je. Ale je to o moc hloupější než Trumpova zeď? Tento plán s vaflovači bude stát méně, imigranty a drogy zastaví stejně účinně, neohrozí to vztahy s naším třetím největším obchodním partnerem, pokud to bude rasistické, tak jen proti Belgičanům, a na rozdíl od Trumpovy zdi, tohle vyrábí pos*rané vafle!

No tak, Ameriko, zeptej se sama sebe. V jaké zemi se chceme vzbouzet. V té, která utratí miliardy za nepraktický a nemožný symbol zastrašování, nebo v té, která voní jako snídaně?

Přesně! Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (141)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Starý video, ale jen bych chtěl podotknout, i kdyby Trump nějak dostal prachy z těch mexickejch firem, to by akorát imigraci (která je tam momentálně na minimu) ZVĚTŠILO, protože lidem se asi nebude moc chtít bejt v bankrotovaný zemi.

10

Odpovědět

Jenom menší poznámka k překladu - Secretary of Homeland Security = ministr pro vnitřní bezpečnost. Všechna americká ministerstva (Department) mají svého ministra (Secretary) - do češtiny bychom tedy secretary překládali v tomto případě jako ministr.

Přikládám odkaz na wikipedii - https://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Chertoff

50

Odpovědět

Kdo volí Trumpa? Nevzdělaní lidé mimo města ve vyšším věku. Hlavní důvod jejich volby jsou "protestní" hlasy, které mají jít vlastně proti všemu. Trochu si tak léči problém se svým (třeba méně uspokojivým) životem. Je to velmi podobný vzorek lidí, který v ČR volil Zemana... (zdroj exit polly).

Štěstí je, že podpora Trumpa v primárkách je velmi malá a i přes řadu vítězství jen těžko získá nominaci (nedosáhne min. počtu delegátů). A to hned ze dvou důvodu. 1/ Do konce primárek se bude volit v řadě státu ve středu a na západě USA, kde Trump nemá velkou podporu. 2/ Téměř všechny zbylé primárky jsou uzavřené, to znamená, že mohou volit pouze straníci a ty Trumpa rádi nemají. Z toho vychází, že republikáni si svého kandidáte budou volit na volebním sjezdu a já osobně tipuji, že nominují Kasicha či Paula Ryana.

103

Odpovědět

Přijde mi to jako kravina, ale kdyby tam byly pobídky pro menší firmy, tak by to v podstatě rozpumpovalo ekonomiku a poskytlo hromadu pracovních míst - jen jestli by na tý zdi nepracovali právě ty nelegální mexikáni...

32

Odpovědět

Kolik Keynesiánců je potřeba k výměně žárovky? ... ne, vážně - ty prachy můžeš narvat třeba do infrastruktury... vliv na ekonomiku to bude mít stejnej, ale aspoň to pak k něčemu bude.

211

Odpovědět

+JménoTak jasne ze se daji stavet treba silnice ale tady zas budou mit monument srovnatelnej s cinskou zdi :-) a taky to bude hromada plochy pro grafiky...

39

Odpovědět

+JménoTak grafika se tam postupem času vytvoří sama, jak před ní budou střílet ty, co jí přelezou...

83

Odpovědět

Tento argument "ze podporenim kdeakej kraviny sa rozbehne ekonomika a vytvoria pracovne miesta" ma vzdy dostane do kolien. To ma asi taky zmysel ako zmiesat tonu maku a tonu popolu, zamestnat na naslednom vytriedeni cele svoje rodne mesto a ludom za to kralovsky zaplatit. Nezamestnanost je razom na nule, kupna sila sa vyrazne skovo zvisi, ekonomika naberie na obratkach... hergot same pozitiva akurat, ze treba niekde najst zbytocne peniaze ktore to cele zadotuju a uplne rovnaky efekt by malo keby sa tie peniaze vyhodili von oknom.

60

Odpovědět

Nechápu co proti Trumpovi všichni mají. Vždyť je to smrtelník.

322

Odpovědět

V to mnozí doufaj :-)

10

Odpovědět

Myslím, že pokud tam Trump tu svou "nádhernou" zeď se svým tlustým, prasečím ksichtem na ní jednou postaví, mexičtí imigranti budou sami s křikem utíkat zpátky do své země, jen aby byli co nejdál od toho přerostlého děcka :D

346

Odpovědět

Lidí volí Trumpa protože už je sere ta PC kultura co se v USA, a teď už vlastně i u nás, rozlejzá.

Nemyslete si že Trumpa podporuju, podle mě to je debil. Ale po 10 minutách na Tumblr, dojde každému proč se mu tolik daří.

175

Odpovědět

Nevím co to je za argument. Pokud někdo voli Trumpa kvůli tomuto, tak je jednoduše debil, idiot, s podprůměrným IQ, říkej tomu jak chceš. Takový debiliové zvolí jinýho debila za jakýchkoliv okolnosti a svádět to na cokoliv jinýho než jejich debilitu je odvádění pozornosti od skutečné podstaty. Úkolem méně debilních je zajistit, aby se debilové nedostali k moci a tak se pozná vyspělá demokracie. Rozdíl mezi náma a USA je ten, že v USA nakonec Trump zvolen nebude.

1717

Odpovědět

? Nějak to nechápu. To jako důvod pro zvolení Trumpa píšeš to, že někdo jinej je ještě horší? WTF? To prostě nedává smysl.

To je jak kdyby si někoho znásilnil a pak se hájil tim, že někdo jinej by jí zabil, takže ty jsi vlastně nevinej, protože si to neudělal. Co nevinej, ty jsi jí dokonce zachránil život!!! (tim, že si jí nezabil, zatím co někdo jinej by moh)

Pokud člověk nesouhlasí s tim, co se teď děje, tak samozřejmě bude volit někoho jinýho, ale proč se hned uchylovat k druhýmu extrému, místo něčeho normálního. Tim se to nevybalancuje, tim se jen napáchá daleko víc škody.

Je to jak s řízením, když zatočíš moc doprava a jedeš do protisměru, tak co uděláš? Strhneš to prudce doleva s tim, že se to vyrovná? Gratuluju, právě si vylít ze silnice.

59

Odpovědět

+JménoOno jde jaksi o to, že co se týče PC, tak moc jiných kandidátů není. Rozhodně nelze čekat od Demokratů, že by s tím něco chtěli udělat. Tím Trumpa nehájím, jen dokážu pochopit, proč i přes všechny jeho vady, je pro mnoho lidí jediným současným použitelným kandidátem.

21

Odpovědět

takže něco jako u nás novinky a Zeman?

70

Odpovědět

Zeď je hovadina a Trumpa bych volil jen proto, že Clintonová je větší zlo.
Hmmm....50% imigrantů jde legální cestou a pak zůstávají i přes propadlé vízum.
Oliver je demagog jak prase.
1) Je to 50% všech imigrantů, ne jen z Mexika, proti kterým je zeď namířena
2) I kdyby to i z Mexika platilo, zauvažujte proč asi ti lidi nejdou legální cestou
3) Argumentovat tím, že ve stejným ruce lidi volili i špatnou Superstar nebo co, tak se to nepočítá...
4)...
5)...
...
V tomhle videí je takových pitomostí několik.
Olivere kvůli právě takovým sluníčkářům jako jsi Ty bude jednou hrozná válka, a skončí tak, že jak je dnes potíranej extremismus, tak bude podporovanej, aby se neopakovala sluníčkářská chyba, a povede to ke genocidám. Lidstvo, zdá se, se musí ke zdravýmu rozumu vyloženěně probojovat. Jednou třeba pochopíme, že sociální cítění je nutný, ale nesmí se přehánět, a že je potřeba řídit se pravidlem: Dej hladovýmu rybu, a nasytíš ho na den. Nauč ho rybařit a nasytíš ho na celej život. Dějiny jednou lidi jako je Oliver, nebo u nás Kocáb budou přirovnávat ke Goeblesům. Ale od*erem to my, obyčejní lidi. Jsme jen maso do mlejnku....

2373

Odpovědět

sluníčkář :D myslel jsem, že takové výrazy letí hlavně na novinkách, kde patří do tzv. top5 imigrant, terorista, islám a *******

Můžeš mi říct ty historické případy, kdy "sluníčkářství" (ať už si za tím představuješ cokoli) vedlo ke genocidám? Pokud vím, tak k hromadnému vyvražďování vedla většinou skupinová nenávist k některé menšině, ať už to bylo k židům, křesťanům či čarodějnicím. A vždy se časem ukázalo, že v hlavě mrd*lo Adolfovi apod a ne židům. Přesto mu hodně Němců věřilo, že Židé mohou za většinu problémy v jejich životě.

A až čas ukázal, že to je blbost.. a to se oháníš dějinami

Jediné v čem se s tebou dá souhlasit je: " Dej hladovýmu rybu, a nasytíš ho na den. Nauč ho rybařit a nasytíš ho na celej život"

494

Odpovědět

+Emil07"Odserem to my, obyčejní lidi." Ano. Ti, co takové jedince NEVOLÍ, ale mají pak vybombardované baráky a příbuzné po koncentrácích jako všichni ostatní, ti to fakt "odserou." A vyřizovat si to potom můžou s takovými jako ty. Jinak kdokoliv použije výraz "sluníčkář" ve vážné diskuzi, jenom ukazuje, že má v hlavě leda měsíční svit.

147

Odpovědět

+Emil07Je důležitý jak to nazveš? Ten případ je právě teď. Lídři mají tendenci si zakrývat oči, to je to o čem mluvím. Je to jako bys nešel k zubaři, když Tě bolí zub, jednou tam půjdeš, třeba o půlnoci, a o to to bude horší.
Skupinová nenávist, to je ono. Proč lidi aktuálně skupinově nemilují Syřany a obecně jakýkoli imigranty? Protože je s nima problém, kterej nikdo neřeší a lidi to štve, když se někdo nemusí chovat jako oni sami. Přirozenou morálku záměrně ignoruji. A právě takoví jako je Oliver ty problémy bagatelizují. Lidi to štve a pak vzniká nenávist. To už je jen krůček od války. Už vidíš tu dějinnou spojitost ? Fajn :-)
Předně bych rád upozornil, že mám prokazatelně Židovské předky, takže nerad bych aby mě někdo označil za protižidovského člověka. (Antisemita je nesmysl)
Když už se oháníš Adolfem a Židama, zkus si něco pořádně přečíst, například kdo páchal na Židech nejhorší svinsta na Ukrajině, V Polsku, v Rusku během Barbarossy. Kolik sloužilo v samotným SS Židů až do samotnýho konce, kdo z armády v podstatě řekl Hitlerovi "Na civilech si dělej co cheš, ale na naše nesahej" Je překvapující, že jsou takový otázky vůbec přípustný že? :-) A prosím, když se chceš hádat o dějinách a bejt ironickej, tak prosím ne se mnou, jsem v obležení historiků a kunshistoriků, já blbosti nepíšu :-)
Doporučím Ti četbu pokud budeš chtít, je to sice dost nuda, protože jsou to v podstatě seznamy, fakta a čísla, ale dost Ti otevřou oči.
P.S: Dějiny píší vítězové, nezapomínej na to :-)

06

Odpovědět

+Emil07Tak mě nějakou tu četbu doporuč ať vím proč píšeš takový blbosti. Jinak článek o židech v SS je třeba tady http://www.panzernet.net/php/index.php?topic=5207.0

00

Odpovědět

+Emil07Alberto, vzhledem k Tvým předchozím a této reakci bych zrovna Tobě doporučil maximálně Mateřídoušku.

03

Odpovědět

Mně se líbí, jak všichni hystericky křičí, že jsme ve válce, že Islámský terorismus má v evropě stovky obětí a člověk se bojí chodit po ulici. Ehm, takovou válku by chtěl asi zažít každý. Mě by zajímalo, co se honí v hlavě takovýmu uprchlíkovi, kterej přišel z rozbombardovanýho Aleppa, kde mu zabili celou rodinu a dozví se, že kvůli útoku v Bruselu nemá právo na pomoc, protože existuje jisté riziko, že by mohl spáchat teroristický útok. Po takovým zacházení bych se asi taky hodně rychle radikalizoval.

3413

Odpovědět

+AutoTo je pravda. Plus, přijde mi úžasné, jak si ti křiklouni neuvědomují, komu dělají radost především. Už někdy v roce 2004 koloval přepis výslechu chyceného důstojníka Al-Kajdy, který přímo přiznává, že účelem teroristických útoků v Evropě je povzbuzení protimuslimských nálad, které povede k radikalizaci evropské muslimské komunity - logicky, protože čím víc budu někoho tlačit do kouta, tím snáz se chopí zbraně. Al-Kajda to věděla. Islámský stát to také ví - ono není zas TAK snadné, sehnat někoho, kdo bude ochoten vyhodit se do povětří někde v metru. Konvičkův výklad islámu se od výkladu Al-Bagdáddího neliší vůbec v ničem. A každý, kdo si myslí, že jeho propagací jako "jediného správného" brání evropské hodnoty" není ve skutečnosti nic víc, než užitečný idiot Islámského státu.

145

Odpovědět

+AutoPromiň, ale neznám nikoho, kdo má problém s člověkem, kterej zdrhá před válkou, a v hostitelský zemi se chová tak jak říkají pravidla té země, a je rád, že se po něm nestřílí, natož aby vymejšlel, kam má nejlíp zdrhnout, kde dostane největší dávky a komfort. O znásilňování, rabování a vynucování si výjimek ani nemluvím. Odpověz si sám, nakolik mnozí uprchlíci splňují tyhle podle mě základní přirozený principy člověka prchajícího v nouzi před válkou.

15

Odpovědět

+AutoTo, že si něco nadefinujete tak, že to potom skoro nikdo nesplňuje, je problém víc vaší definice, než těch lidí. Uprchlík není jen ten, kdo je na útěku před bezprostředním nebezpečím, ale i ten, který prchá před dlouhodobou neaktuální hrozbou. Proto ten status uprchlíka dostali i uprchlíci z ČSSR, i když bezprostřední nebezpečí hrozilo málokomu. A člověk, který utíká před dlouhodobou hrozbou, už má čas přemýšlet. A pokud není blbý, dojde mu, že nemá smysl utíkat někam, kde umře hlady. A že nejlépe je dostat se do fungující bohaté země. Pokud mu to někdo zazlívá, tak je sprostý pokrytec, protože by se na jeho místě choval stejně.
O komfortu se nedá příliš mluvit, a když by dostávali místo dávek práci (za což by jistě mnozí byli rádi) tak by začal kolotoč "oni nám berou práci". A jsme tam, kde jsme byli.
Co myslíte pravidly země? Nepsaná pravidla, na které všichni místní obyvatelé víceméně dlabou? Zákony, které čas od času přestoupí většina lidí, pročež se trestají nejhůř pokutami? Trestní zákoník? O.K. Kolik % z těch lidí se dopustilo zločinu? (A ne, kolik % zločinů se dopustil někdo z nich mne teď nezajímá, zajímá mě, jakými čísly legitimizujete kolektivní vinu.)
A jen tak mimochodem, ani trestná činnost nemá vliv na statut uprchlíka.

80

Odpovědět

+AutoKomurand. Předně děkuji za inteligentní a věcnou oponenturu.
Předně, Já nic nedefinuji, a pokud bych měl, chtěl bych jedinou definici: Chovejte se jako my. Já jen prostě vím co je dobrý a co je špatný, jako každej vychovanej člověk. Vím jak se mám chovat a vím jak nechci aby se lidi chovali ke mně. Pokud k tomu někdo potřebuje definici, je to už na začátku špatně.
Zmiňujete naše uprchlíky. Nikde na světě s nimi nebyl problém, nikdo si nestěžoval, že by se chovali nevhodně. A vždy bez problému proběhla jejich asimilace. Ten rozdíl mezi nimi a dnešními Syrskými uprchlíky je neuvěřitelně obrovský a bohužel jsou lidé, kteří to nechtějí vidět.
Nemyslím si, že je pokrytecké mu to zazlívat, řekl bych, že je třeba mu to zazlívat, protože ten člověk nejdřív křičel pomoc, tak jsme mu pomohli, pak řekl dej, tak dostal, teď říká chci víc, a nebudete mě perzekuovat za to, že se nechovám podle vašich norem. No a tohle je pro mě nepřípustné. Naopak, člověk, který tohle v rámci appeacementu nechce vidět je pokrytec. O tom komfortu se zmiňuji ve srovnání s jejich předchozím životem. Není rozumný degradovat naše vžitá pravidla, naše slušné chování, nebo i jen snahu o ně. To že na něj podle Vás jak píšete víceméně lidé dlabou, ho nijak nesnižuje. Poslední věc, já nepíši o kolektivní vině, na to abych si myslel, že se něco takového dá řešit radikálně jsem ještě málo hloupej.

13

Odpovědět

+AutoJá sám se rozhodně nepovažuji za nějakého "nesoudného vítače." Rozhodně jsem pro zachování azylového řízení, jsem pro důsledné vracení imigrantů z oblastí nepostižených válkou nebo pod kontrolou totalitního režimu. Jsem také pro udělování pouze DOČASNÉHO azylu s tím, že až krizová situace pomine, prostě se dotyčný bude MUSET vrátit, případně bude muset projít azylovým řízením znovu, apod. Těch opatření, co by se mohly dělat a nedělají je mnoho.

Na druhou stranu už se mi zdá, že se překračují meze zdravého rozumu už i na druhé straně, vlastně spíš HLAVNĚ tam. Jaké podmínky by vlastně musel uprchlík splnit, aby mu "slušní Češi" vůbec uprchlický status přiznali? Když nebude chtít pracovat, je parazit. Když bude chtít, krade jim práci. Když je muslim, je terorista. Když není muslim, je lhář. Už to připomíná ty soudní procesy s čarodějnicemi, kde se jako důkaz "viny" vzalo úplně COKOLIV, co dotyčná řekla nebo udělala, viz. teď ten případ iráckých křesťanů. Přitom KOLIK uprchlíků tady je??? To jsme vážně tak podělaní anebo "jenom" tak snadno zmanipulovatelní?

40

Odpovědět

+AutoP.S.: Právě, když jsem dopsal příspěvek výše, čtu tohle: http://www.lidovky.cz/moc-se-modlim-za-velky-teroristicky-utok-napsal-konvickuv-kolega-na-socialni-siti-gjf-/zpravy-domov.aspx?c=A160407_130606_ln_domov_hm

Fajn
. Nyní tedy víme, o co se modlí někteří stoupenci onoho náboženství, které přece ROZHODNĚ není jako ten hnusný krvežíznivý islám. A schválně, zkuste myšlenkový experiment: Co by se asi dělo, kdyby ÚPLNĚ ten samý výrok napsal nějaký v Práze žijící muslim nebo dokonce syrský imigrant, jen místo "k Bohu" napsal "k Alláhovi."

Vážně si nikdo nepřipadá ani trochu pokrytecky blbě? :-(

40

Odpovědět

+AutoHeinz:
Posunul jste některé mé věty do jiného významu, než jaké měly mít. Věřím, že se to stalo nedopatřením, ale reagovat na rekci na něco, co jsem nenapsal, mi přijde zbytečné. Takže se vyjádřím jen k těm řekněme správně pochopeným částem.

Chovej se jako my? Takže vytrhávej sedačky na fotbalových stadionech, čmárej sprejem po budovách, a tak? Vždyť tohle přece Češi dělají...
Doufám, že je vám jasné kam tím mířím. Vy víte, co je slušné a vhodné v ČR, oni ví, co bylo slušné a vhodné v předválečné Sýrii. A drsná doba poté je mnohému z toho odnaučila. A teď k nim přijde někdo jako vy, a najednou chce, aby věděli. Ale kde se to ti lidé mají naučit? V uprchlických táborech?

Nebo to zkusím jinak: Čím se jí kuřecí stehýnko? Ano je to prkotina, ale krásně ukazuje, jak nejasné můžou být tyhle měkké normy. Já neříkám, že na ně máme rezignovat. Ale podívejte se na to takhle: My se to, co víme, učili mnoho let, často metodou pokus-omyl. V prostředí, které k nám bylo shovívavé, a které jsme vnímali jako domov. Byli jsme malé děti, a těm se to učí snadno. Oni to musí zvládnout za pár měsíců, jako dospělí, v prostředí cizím, často nepřátelském, a když neuspějí, druhou šanci jim tahle společnost nedá. Borci ti, co to zvládli.

A vlastně bych mohl ocitovat jednu větu, z jednoho nepodstatného dokumentu: Člověk může činit vše, co nezakazuje zákon, a není povinen činit nic, co mu zákon neukládá.

Myslím, že jsem zmínil všechny problémy vašeho přístupu. Možná se s nimi snadno vypořádáte, ale mě připadají solidní.

P.S. Osahávání si hranic, co až si můžu dovolit, než se ti dobří lidé fakt naserou, taky neschvaluji. Ale nedělám si iluze, že by se většina Čechů, která by si prošla tím co oni, nedělala totéž.

61

Odpovědět

+AutoKomurand: Za to posunutí významu se omlouvám, nebyl jsem uplně v pořádku s momentálním rozložením mysli, jelikož jsem absolvoval dlouhou debatu s takovým mým řekněme mentorem o Velké Moravě, Přemyslovcích, Kosmově kronice, nálezech na Veligradu u Uherského Hradiště, tím známým zvukovodem stejným mezi snad Svatoplukem a Přemyslovci... bylo toho opravdu hodně a mám co číst.

Když to vezmu kolem a dokola, v podstatě nemám co bych oponoval, snad jen to, že do všech záporných popisů můžeme zasadit i ty kladné, jako je chovejme se k ženám gentelmansky (na které se dá navázat tím, že mnozí zbabělci svoje ženy bijí)... je to o úhlu pohledu.

Abychom dosáhli nějaké shody, myslím, že bych měl upozornit na příspěvek BorgDog, který mi přijde v názorovém středu mezi námi, mírně na Vaší straně.
Oba víme, že extrémismus typu přijměme všechny, nebo neberme nikoho je k ničemu.

Omlouvám se za ne uplně jasný příspěvek, jsem již dnes velmi unaven, ale při Vaší inteligenci a schopnosti kritického myšlení jistě najdete mou odpověď mezi řádky.
Děkuji za velmi pěknou debatu a rád s Vámi opět někdy zkřížím naše filosofické meče :-)

12

Odpovědět

+AutoHeinz: Děkuji. :-) Jsem moc rád, že ještě jsou lidé schopni diskutovat o tomhle tématu na úrovni a bez urážek. Moc často se to už bohužel nevidí. Co mě týče, nevím nakolik jsem "uprostřed", jenom se prostě snažím vidět obě strany a nepodléhat žádné masírce. Co se mně týče:

1.) Uprchlíci prostě budou do Evropy přicházet, protože válka, která tohle spustila jenom tak neskončí. Nezastaví je ploty ani vojáci, žádné "snadné" hospodské řešení. Musíme se vyrovnat s tím, že mezi nimi budou lidé dobří, vzdělaní, poctiví, ale i špatní, hloupí, násilníci, zloději. Musíme počítat s tím, že někteří zažili na vlastní kůži věci, které nikdo v Evropě nezažil 70 let a jejich psychický stav a chování tomu bude odpovídat. Musíme čekat, že si mezi ně najde cestu radikální islamismus - náboženskou víru nejde vrazit za žádný ostnatý drát. Malovat si něco narůžovo znamená později o to hůř narazit.

2.) Ti uprchlíci jsou lidé. Nejsou to potkani, ani verbež k vyhubení, zaslouží si lidské zacházení. Za jejich situaci navíc přeneseně aspoň trochu můžeme. Vyčítat jim zbabělost je pokrytectví, stačí si připomenout vlastní dějiny. Stále jich není a NIKDY prostě nebude tolik, aby mohli rozvrátit naši civilizaci, pokud si jí nerozvrátíme sami a neoznačíme je jako záminku. Pokud chceme, aby dodržovali naše zákony, musíme je umět vynutit i vůči sobě a nehrát si s dvojím metrem na spravedlivé, což se teď podle mě prostě čím dál víc DĚJE. Navíc nejnebezpečnější člověk je ten, co už nemá co ztratit. A pokud jde o teroristy, přijde mi, že většina těch, co nejvíc řvou o ochraně před nimi, se od nich myšlením vlastně až tolik neliší.

40

Odpovědět

Dej muži oheň a bude mu teplo na den. Zapal ho a bude mu teplo na celý život.

122

Odpovědět

"Heinz" ty demagogu. "1) Je to 50% všech imigrantů, ne jen z Mexika, proti kterým je zeď namířena" Aha, takže i proti Kubáncům. To se tedy bude táhnout i po mořským dně?
"2) I kdyby to i z Mexika platilo, zauvažujte proč asi ti lidi nejdou legální cestou" A proč 50% tou legální cestou jde. A jak se vlastně tahle úvaha týká toho, že tu zeď jde zdolat pomocí žebříku a lana?
"3) Argumentovat tím, že ve stejným ruce lidi volili i špatnou Superstar nebo co, tak se to nepočítá" To byl vtip. Výš co je to vtip?
Mohl by jsi prosím uvést nějakou tu pitomost co byla ve videu uvedena? A prosím nepřimíchávej do toho svoje vlastní. Díky.

30

Odpovědět

+Alberto123Předně chci upozornit že je nad slunce jasněší, že ta zeď je nesmysl a populistickej žvást, to je asi jasný komukoli. Stejně jako je jasný, že se to nikdy nestane, i kdyby ho zvolili.
Promiň, ale demagog jsi Ty.
1) Napsal jsem: Je to 50% všech imigrantů, ne jen z Mexika, proti kterým je zeď namířena. Chápu že je to zavádějící, takže to napíšu trochu jinak a teď už to pochopíš.
Je to 50% všech imigrantů. Ne pouze těch z Mexika proti kterým je zeď namířena. Takže ne pouze Mexikáni tvoří 50% těch co jdou do USA legálně. Na téhle hranici to může být třeba jen 5% já nevím, ale vzhledem k pohybu kontrabandu bych podobný číslo očekával. Tak už to chápeš, jak si Oliver hraje s čísly? To je ta pravá demagogie a manipulace :-)
2) Tak odpověď je nasnadě, protože jdou dělat něco nelegálního, nebo už něco nelegálního udělali, Myslel jsem, že to je jasný. Co se týče žebříku a lana, proboha!!! I kdyby tu zeď postavili, jakože nepostaví, ale i kdyby, je takovej problém udělat tam stráž? Kdysi byl plot kolem celýho východního bloku a byl sakra dobře střeženej, a to už je skoro třicet let, o dnešní technice si tehdy mohli nechat zdát. Asi se shodneme, že technicky to proveditelný je poměrně snadno. Tohle je další důkaz manipulace a demagogie Olivera. Záměrně nepoukáže na jednoduchý řešení problému, ukazuje jen to co se mu hodí.
3) Pokud vedeš tak jednostranou kritiku, a použiješ takovej argument byť myšlenej jako vtip, je to minimálně neslušný. Ve sportu by se to označilo vyloženě jako faul.
Já se na to nechci dívat znovu, já myslím, že když se na to podíváš očima člověka, kterej neví kdo je Trump, kde leží USA a kde Mexiko, určitě i Ty dojdeš k pocitu, že tenhle moderátor nehraje fér a říká pitomosti jen proto, aby si udržel stranu potažmo sledovanost.

05

Odpovědět

+Alberto123"Heinz"
1) Video jsem si pustil několikrát a zeď je namířena proti všem nelegálním imigrantům, kteří přecházejí jižní hranici. To číslo 50% se týká všech imigrantů, kteří se dostanou do USA. Rozumíš?
2) Nějaký důkaz, že tihle imigranti jdou dělat něco nelegálního, nebo už něco nelegálního udělali? Očividně ne.
Heinzi ty demagogu a tuplovanej tupoune, koukni nato jak je zabezpečený ten 700 km plot v Texasu. "I kdyby tu zeď postavili, jakože nepostaví, ale i kdyby, je takovej problém udělat tam stráž?" To má bejt vtip? Ten plot udělali protože neměli dost lidí na pokrytí celý hranice.
3) Ten vtip jsem neudělal já, ale John Oliver. Víš on moderuje zábavný pořad, a tak ho sem tam proloží nějakým vtipem.
No poslední větou jsi přesně vyjádřil co jsi. Člověk co mu je to u p****e a ví o tom houby, ale rád se podělí o svý informovaný názory a fakta s ostatníma.

21

Odpovědět

+Alberto123Jsi vážně tak omezenej, nebo to jen hraješ?
1) Vždyť o tom mluvím, to znamená, že 50%, kteří přechází hranici legálně, nemusí být číslo který se týká té jižní hranice. Například přes Kanadu jich jde legálně 70%, přes pacifik přeplave legálně 80%...chápeš to Ty na hlavu padlej???
2) Byl jsi někdy na Floridě, v Alabamě, nebo Novým Mexiku? Já tam byl dva měsíce, a můj bratr je tam už jedenáct let. Když bych mu tuhle Tvou "Oliverskou" otázku položil, asi by mi odpověděl něco o Chánovu, Karlíně a Bratislavské v Brně. Nejsem si jistej jestli to pochopíš, ale nemíním Tě vzdělávat, takže na to kašlu.
3) Vtip je to možná pro Tebe, pro soudnýho člověka je to trapnej podraz. Ovšem vzhledem k Tvýmu uvažování a nechopnosti pochopit matematiku páté třídy vidím, že jsem si obrázek o Oliverových skalních fanoušcích neudělal vůbec špatně.

12

Odpovědět

+Alberto123„Heinz“ Promiň, ty jsi dyslektik? Ve videu se jasně říká, že podle posledních průzkumů se polovina všech imigrantů dostane do USA legálně přes hraniční přechody a letiště. Všimni si slova "všech". A jak jsi sám uvedl nelegální imigrace se netýká jen jižní hranice. Jinak tady je odkaz týkajcí se jižní hranice http://sias.ff.cuni.cz/SIAS-137-version1-becicovajanska.pdf .
2) Jistě Chánov je takový Český Mexiko. Podívej se na video nebo si přečti odkaz. http://postnito.cz/porovnani-integrace-italskych-a-mexickych-imigrantu-ve-spojenych-statech-americkych/
3
) V čem je to trapnej podraz? Řekl, že je jen nemáme soudit. Předpokládám, že víš koho a za co, když jsi viděl video.
Mohl by jsi mi konečně odpovědět na nějakou moji otázku?

00

Odpovědět

+Alberto123Aberto promiň, já dnes na to nemám sílu. Odkaz si samozřejmě otevřu a podívám se. Podívám se znovu i na to video, kdybych snad něco opravdu špatně pochopil, ale ne dnes. Jinak vidíš, jde to i bez urážek :-)

03

Odpovědět

+Alberto123"Heinz" Ještě co se týče zabezpečení jižní hranice proti uprchlíkům jak je uvedeno v odkazech, tak jsou zde dva tábory. Jeden preferuje ploty, zdi, příkopy atd. a ten druhý technologie jako satelity, kamery, drony a podobně. První přístup se moc neosvědčil, druhý ano.

00

Odpovědět

Výborné video, vďaka. Už dlho som sa na Oliverovi nezasmial tak, ako teraz: :D 10/10

214

Odpovědět

Nevidím, co by mělo být špatně na Trumpovým pohledu na svět. Podnikatel, vlastně ekonom. Vidí, že politika kolem něj je zkorumpovaná jako všude. A má jasno proč neutrácet peníze za zpackané intervence v zahraničí, když mají v p****i jak infrastrukturu (jak aji Oliver říkal) tak ekonomiku a ty peníze doma chybí. Hispánci...další problém USA a jak to vyřešit ? Zdí. Evropa si migranty tahá dobrovolně a pak se můžeme po*rat. Podle mě to může být aji pozitivní změna, nebál bych se ho. Už jsme se přesvědčily, že tady ten rádoby tolerantní přístup ke všemu a ke vše prostě nefunguje a změna je třeba.Hilary bude to stejný co bylo doteď a to už snad nikdo nemůže víc chtít.

1163

Odpovědět

Vyvetlil ti všetko čo je na tom pohľade zle. :D A nie, Drumpf nie je ekonóm ani podnikateľ, nie je ani obchodník s nehnuteľnosťami on je proste dedič, ktorý bol neraz bohatý len na papieri vďaka svojmu podnikateľskému a ekonomickému umu. Nevravím že stalkerka Hilary je lepšie ale nevidieť čo je zle na Drumpfovom pohľade na svet len pre pár populistických žvástov o tom čo urobí, ktoré sú preukázateľne pri najlepšom nesplniteľné, pri najhoršom negatívne ovplyvňujúce krajinu... Proste fakt si také tupelo, že ti toto stačí?

258

Odpovědět

Verim,ze pokud se nato clovek koukne opravdu nezaujate,tak musi uznat,ze nejaka zed nevyresi absolutne naprosto nic. Z toho jdou vyvodit jen 2 zavery - Bud je ten clovek fakt strasne hloupej nebo proste vi naco vetsina lidi v USA nadava a nabidne jim jednoduche populisticke reseni.

Ale uznavam,ze pokud si amerika zvoli Trumpa,tak bude dost sranda to sledovat :-D

310

Odpovědět

+sft:D Tak u nás je to taky sranda... zatim asi nejvtipnější okamžik, když se Babiš bál, že mu neprojde evidence, tak začal slibovat zlevnění piva :D. U toho jsem myslel, že chípnu smíchy, když jsem to poprví uviděl...

180

Odpovědět

myslím že, ať se Trump prezidentem stane nebo ne pro republikány to bude katastrofa.

180

Odpovědět

A to ještě v tom videu nezazněla jedna věc, protože s tím Oliver a vlastně ani nikdo v USA nemůže mít zkušenost: Proti komu se podobné ploty nebo zdi nakonec obrátí. Komunisté nedrátovali hranice kvůli emigrantům - oficiálně to přece bylo PRO NAŠI OCHRANU. Před imperialistickými špiony ze CIA, před armádou NATO, před vrahy z Wall streetu. No, koho u těch zdí a plotů stříleli v reálu, všichni víme. Není nejmenší důvod předpokládat, že by se to nemohlo zopakovat. Dokud ty ploty nestojí a je tu ta proklínaná EU, pořád máme aspoň možnost "hlasovat nohama", prostě svobodně vypadnout. Až zadrátujeme hranice jako za těch "starých dobrých časů", schválně jak dlouho potrvá, než tam místo teroristy z IS, co si přiletí v letadle s falešným pasem, zastřelí prvního chudáka, kterého jenom přestalo bavit koukat na Zemanovo olizování ruského nebo čínského zadku, a rozhodl se zdrhnout do Polska bez "bumážky?" Narušitel jako narušitel... a jsme zas tam, kde jsme byli. :-(

8411

Odpovědět

Zeman je opravdu jedno z největších ohrožení pro demokracii, který jsme tu měli od roku 89. Za 1. ukázal, že prezident není jenom reprezentativní funkce, ale má opravdu obrovské pravomoci, které jeho předchůdci pouze nevyužívali, za 2. postavička jeho mluvčího se svou rétorikou snaží vyvolat regulérní třídní boj. Jakkoliv to zní směšně, a jeho prupovídky vypadají průhledně, tak se mu to setsakra daří a třídní boj je na pořadu dne.

7318

Odpovědět

+AutoPřesně. Po té "čínské estrádě" si kladu otázku, co ještě se musí stát - anebo co se stane - než to lidem dojde. Jestli ti policajti měli nějakého chudáka s tibetskou vlajkou pro výstrahu střelit do týla, a ne jenom dělat stafáž čínským mlátičkám - anebo co vlastně? Bojím se, že ty doby, kdy odsud lidi budou zas utíkat jako po 68 se fakt blíží.

169

Odpovědět

+AutoTak to pozor. Prezident žádné velké pravomoci nemá. To, co dělá Zeman je mimo ústavu. Bohužel mu v tom nikdo nechtěl zabránit, ačkoliv měl. A to už při prvním ústavním puči, kdy jmenoval svou vládu, ačkoliv k tomu neměl žádnou pravomoc. Je velká chyba politiků, že jej nepohlídali a nepřivázali k boudě (rozuměj k ústavě).

128

Odpovědět

+AutoRadosto:
Kéž by to bylo tak jednoduché, jak píšete. Podáváte to, jako by jediný problém byl Miloš Zeman, ale tak to není. Problém je tak trochu v naší Ústavě. Byla psána v éře nesmírného optimismu a víry v demokracii, a proto předpokládá, že budou ústavní činitelé ctít ducha a tradici Ústavy, a není v ní tedy třeba mnoho věcí explicitně psát. Bohužel, ukazuje se, že nutné to je. A zneužíval toho naprosto bezskrupulózně už Václav Klaus, není to něco, co by přišlo až se Zemanem.

Kupříkladu není v Ústavě nic, co by explicitně bránilo tomuto scénáři:
1) Volby vyhraje strana Nemáme-rádi-prezidenta. Což se prezidentovi nelíbí.
2) Prezident jmenuje předsedou vlády svého nejlepšího kamaráda. Ten poté rozdá jiným kamarádům ministerské funkce. (Nikde není psáno, koho má jmenovat)
3) Tato vláda samozřejmě nezíská důvěru sněmovny. Podává tedy demisi, a jako vláda v demisi vládne, dokud není jmenována nová.
4) Prezident se ale k využití druhého pokusu nemá. Proč taky, jemu se vláda líbí, a určitě mu dá souhlas ve všech otázkách, ke kterým ho potřebuje. (Nikde není psáno, kdy má jmenovat dalšího)
A to není ústavní puč, je to naprosto v souladu s literou zákona č. 1. A je to ještě horší, než když udělal Zeman de facto totéž, ale během sněmovní a vládní krize.

A o něco menší problémy jsou po celé Ústavě. Rozpor mezi poměrným systémem a pevným mandátem poslanců (zneužito několikrát různými poslanci), nevysvětlené zmínky o odvolání předsedy vlády prezidentem (zatím se nestalo), nejasnost, zda s premiérem padá celá vláda (ošetřeno pouze precedensem), celkově absence lhůt (Václav Klaus rozhodil funkční období ÚS, protože se nebyl schopen dohodnout se Senátem), "vetování" mezinárodních smluv prezidentem (Václav Klaus a Lisabonská smlouva) a ještě určitě plno věcí, o kterých nevím.

191

Odpovědět

+AutoTomuto scénáři lze snadno zabránit tím, že se sněmovna "sama rozpustí".
Po "samorozpuštění" prezident tak nějak musí vyhlásit nové volby. (Tento scénář se dokonce už uskutečnil. Prezident jmenoval Rusnoka, který však důvěru nezískal. Poté se sněmovna samorozpustila a volby byly vyhlášeny na říjen 2013.)

30

Odpovědět

+AutoProblém je, že v momentě kdy dostane vláda nedůvěru, tak klesnou preference většinově zastoupeným stranám ve sněmovně, což snižuje pravděpodobnost toho, že by se sněmovna samorozpustila. Ale ano, je to nejpravděpodobnější scénář. Pokud to ale aplikujeme na naši situaci, tak předseda ANO si s prezidentem docela dlouho lížou p****e, a čssd má silný prozemanovský křídlo. O KSČM se ani nemusíme bavit. To je jeden z důvodů, proč má chudák Bohouš Sobotků úplně svázaný ruce a nemůže teď dělat prakticky nic. Nemůže dělat to co je proti jeho přesvědčení, a to co je podle jeho přesvědčení by oponentům nahrálo ještě víc :D

11

Odpovědět

+AutoZáleží na tom, odkud je daná vláda. Pokud je to "prezidentova" vláda, nebo naopak vláda z reprezentantů politických stran.

Největším problémem už od Havla však je, že ministři/premiér nemusí projít volbami. A ještě je pro tuto konstelaci "eufemistický" výraz vláda odborníků.
(Přímá volba prezidenta právě tuto nedokonalost částečně odbourala. Nyní jsou ministři/premiér jmenováni tím, který aspoň nějakou přímou volbou prošel. )

10

Odpovědět

+Autoorcinusorca2014: Jenomže podívej, co je výsledkem té přímé volby: Zeman. Já sám jsem přímou volbu předtím také podporoval, ale dnes už bych to neudělal. Bohužel se podle mě ukazuje, že u nás příliš mnoho lidí, kteří zvednou ruku pro kohokoliv, kdo jim dá pár koblih, anebo řekne, co chtějí slyšet, i kdyby to byla sebevětší pitomost. Souhlasím, že ministři nikým nevolení, dosazovaní na místa podle stranické kvalifikace a zákulisního politikaření, jejichž odbornost pro danou funkci je nulová, jsou problémem. Škodí to zemi, přímo i přeneseně, protože to živí korupci i nedůvěru v celý demokratický systém. Jenomže dnes mi i tohle přijde jako menší zlo, než ústavní činitel zvolený pouličním davem blbů, který se tomu davu zodpovídá a jedná jenom tak, aby se mu to líbilo a měl jistotu, že bude zvolen znova. A ne... NEVÍM, jak z toho ven, ani teoreticky, ani si nejsem jistý, že to vůbec nějaké uspokojivé řešení má. :-(

22

Odpovědět

+AutoJenže Zeman je jen "krátkodobé" zlo zběhlí v rétorických výpadech. Reálný dopad na politiku už však nemá.

V dlouhodobém závodě (podívej na Slovensko, tam si zvolili Kisku) takový kandidát šanci nemá (i Babišova aura se časem vyčerpá, podobně jako aura "pana Čistého").

20

Odpovědět

+AutoTo je optimistický názor. Ten pesimistický zní, že anomálií je v systému přímé volby prezidenta spíš někdo jako Kiska, zatímco normou naopak Zeman. A že další zájemci o úřad prezidenta budou následovat právě zemanovský model jednoduše proto, že je snazší zmanipulovat populistickými řečmi hlupáky, než snažit se o nějakou zodpovědnou politiku. Dalo by se říct, že v Polsku i třeba v Maďarsku vidíme to stejné. Na druhou stranu třeba Francouzi to LePennové nesežrali - nezabývám se politologií do hloubky, netroufám si hodnotit. Ale jako občan téhle země fakt doufám, že pravdu budeš mít ty. :-)

21

Odpovědět

+Autoornicusorca2014:
Toto řešení je kontraproduktivní. Sněmovna se rozpustí, zvolí se nová, a zase se čeká, až se prezident uráčí jmenovat nového premiéra. Žádná změna. To, proč Zeman jmenoval bez zbytečných obstrukcí po volbách nového premiéra je to, že, mysleme si o něm jinak co chceme, není tak blbý, aby nevěděl, že co mu prošlo při zdiskreditované, částečně nelegitimní sněmovně, mu při čerstvě zvolené už neprojde.

Protože to je ne zcela nepodstatný rozdíl mezi mnou popisovaným scénářem a Rusnokovou vládou. Je rozdíl, když je něco směřováno proti orgánu, jehož legitimita je pochybná, a vůči orgánu, jehož legitimita je nezpochybnitelná.

Jedinou obranou proti tomuto scénáři je obvinění z velezrady, ale to není jisté, protože v tom scénáři vážně není nic proti liteře Ústavy.

00

Odpovědět

+Autokomunard: Myslím, že v Ústavě je nějaká ta formulka o nezdržování.

Jinak pokud zůstane současná vláda, tak ta skončí v roce 2017. Prezident Zeman (pokud nebude kandidovat ještě jednou), tak bude jmenovat ještě jednu vládu.

Obrana proti tomuto scénáři je zkrácení mandátu prezidenta (Ústavní zákon-což také může udělat stejná síla poslanců, kteří by se mohli rozpustit), nebo přenesení "prvního pokusu" o jmenování po nových volbách na Senát/předsedu Senátu (opět změna Ústavy, která vyžaduje stejnou sílu poslanců jako při rozpuštění), případně jiný způsob (v každém případě Ústavní zákon, který vyžaduje 120 poslanců).

00

Odpovědět

+AutoBorgDog: Kulturně máme blíž ke Slovensku (koaliční vlády s výjimkou jednoho Ficova období), než k Polsku (jedna opoziční a jedna vládnoucí strana), nebo Maďarsku (vláda jedné strany).

00

Odpovědět

+AutoNe, není, přinejmenším jsem to tam nenašel.

Já neříkám, že se ta chyba nedá opravit (změnou ústavy), jenom že v ní je.

00

Odpovědět

+AutoKomunard: Promiňte, ale pletete si Ústavu a ústavu (tedy celý ústavní pořádek). Doporučuji si to projít alespoň v komentářích k Ústavě a LZPS a nebo v judikatuře ÚS. Asi nejsilněji v rozhodnutí o zrušení voleb v roce 2009. Složení ÚS se od té doby od této doktríny neodklonilo.

Problém tedy není v ústavě, ale v ústavních činitelích, kteří nejsou schopni ústavu bránit. Ve vztahu ke konání šaška na Hradě k tomu mají dvě (tři) možnosti z toho minimálně velezradu a zmrazení peněz mohou a měli by využít.

00

Odpovědět

+AutoA co článek 77?

Prezident republiky odvolá vládu, která nepodala demisi, ačkoliv ji byla povinna podat.

01

Odpovědět

vedel by mi nejaký Čech zrhnúť čo sa u váš deje? myslím s tou čínou, Zemanom a tak... Ako Slovák by som sa na to rád pozeral z domáceho pohľadu a nie z novín

100

Odpovědět

+hujheTak čakal som že sa ozve viac ľudí, viac názorov a vlastný si tak nejak spriemerujem. No nič :D musím hľadať odpovede inde

01

Odpovědět

+hujheStručně řečeno, sám Zeman dojednal během návštěvy Číny návštěvy čínského prezidenta v Praze. Provázely to dost "kontroverzní" (když to řeknu jemně) Zemanovi výroky v čínské televizi, kdy prohlásil mimo jiné, že česká republika se "vymaňuje z područí Evropské Unie a USA" (přesná formulace se liší podle překladu, význam nicméně tento.) Také se oficiálně přihlásil k politice "jedné Číny" takže de facto jménem republiky posvětil okupaci Tibetu a dění na Taiwanu.

Když čínský prezident přijel, uvítala ho Praha vyzdobená čínskými rudými vlajkami, plastovými figurami draků a terakotových vojáků, billboardy v čínštině s textem "Česká republika vás vítá!" a podobnými. Část této výzdoby navíc byla udělána bez konzultace s městskou částí Prahy 10, která se proti tomu ohradila. Spekuluje se také, odkud se na to vzaly peníze, celé to bylo vyvěšeno přes noc, víceméně "potají."

Podél trasy kolony čínského prezidenta policie zatýkala nebo vytlačovala protestující např. s tibetskými vlajkami s tím, že "narušují pořádek." Navíc se tam objevily skupiny Číňanů, pravděpodobně "navezených" z čínského vyslanectví, kteří tyto protestující několikrát fyzicky napadli a policie tomu nečinně přihlížela (je doloženo fotografiemi i svědky.) Policisté navíc obcházeli domy, které měly v oknech tibetské vlajky a nutili je sundat kvůli "bezpečnosti před odstřelovači" - přičemž ale té bezpečnosti nijak nevadily třeba žaluzie v oknech. To se stalo i v budově univerzity (nevím teď které), co proti tomu protestuje. I tohle je doloženo svědky. Navíc policie prakticky uzavřela náměstí, kde se měla konat demonstrace za lidská práva, a nechala ho uzavřené opět pod záminkou bezpečnosti i v době, kdy čínský prezident poblíž vůbec nebyl, protože se nacházel na Hradě. Spekuluje se, mimochodem, že odměnou za "hladký průběh návštěvy" má Čína darovat pražské ZOO pandu - a ne, to NENÍ vtip.

Celkový výsledek je prozatím ten, že několik poslanců žádá vysvětlení těchto excesů po ministrovi vnitra a bylo podáno několik stížností na postup policie. Mně ale děsí, kolika lidem tohle všechno nejenom přišlo v pořádku, ale dokonce to hájí a chválí Zemana, že "nepoklonkuje usákům", ohání se fotkami čínskými vlajkami vyzdobeného Londýna v době čínské prezidentské návštěvy tamtéž (ovšem v Anglii nikdy nezažili 40 let komunismu, ani tam dovezené čínské mlátičky pokud vím netloukly lidi), apod. Přijde mi, že lidem už jejich anti-amerikanismus a anti-EU zatemnily mozek tak, že jsou schopni odkývat úplně cokoliv, i návrat k policejnímu státu. Jinak to velmi dobře komentuje třeba článek téhle blogerky:

http://elinorrahl.cz/padesat-odstinu-rude/

391

Odpovědět

+hujhevážne ďakujem :)

20

Odpovědět

+hujheAno, bylo kolem toho hodně problémů... BorDog část z nich celkem dobře popsal... ale na druhou stranu, Čína je teď opravdu největší ekonomika světa a absolutní odklon od ní by byla hodně velká hloupost.

Ekonomická spolupráce je jedna věc a ochrana lidkých práv a podobný věci druhá - neměli by se motat dohromady.

74

Odpovědět

+hujheJenomže někde nějaká mez být musí. Dejme tomu, že by vedle nás existovala Třetí říše - taky mávneme rukou nad Osvětimí a budeme s Hitlerem vesele obchodovat, protože ekonomika a lidská práva se nemají míchat? Ano, čínský prezident je hlava státu, nějaká úcta je na místě. Ovšem taky by měl vidět, že ne všem lidem se jeho politika líbí, a že tohle není národ - dámy prominou - děvek, co prodává slušnost za pandu.

141

Odpovědět

+hujhehujhe:
Já bych k tomu připojil něco jako „konspirační teorii”, která je ale zřejmě založená na pravdě.
Když se u nás volil prezident (a zřejmě podobné to bylo i u vás), točily se v kampaních obrovské peníze. A ty samozřejmě musel někdo zaplatit. A ten někdo u Zemana byli podnikatelé, kterým „úplnou náhodou” hraje do karet zlepšení obchodních vztahů s Čínou, jenž Zeman zařídil.
Nejbohatší Čech - Petr Kellner například letěl se Zemanem soukromým tryskáčem, jakmile se vraceli zpátky z Číny.
Tady se o tom v narážkách mluví od času 7:40 (2 roky starý rozhovor)
http://video.aktualne.cz/dvtv/zemana-jsem-si-nikdy-neprivatizoval-tvrdi-lobbista-slouf/r~107655d2774e11e490f70025900fea04/

10

Odpovědět

+hujhehujhe: O tom, kdo všechno platil Zemanovu kampaň, se u nás spekuluje hodně, počínaje tímto a konče firmami s ruskou účastí či dokonce ruskou tajnou službou FSB. Pokud by to byla pravda, bylo by to HODNĚ zlé. Netroufám si to posuzovat, důkazy nejsou, konspirační teorie jsou celkově většinou hovadiny. Každopádně, Zemanova prezidentská kampaň byla snůška špinavostí a většinou panuje shoda, že vyhrál jen díky křivému nařčení rodiny oponenta z kolaborace s nacisty. A ne, nejsem žádný fanoušek Karla Schwarzenberga. Představa prezidenta chrnícího na zasedáních a nemluvícího ani pořádně česky, se mi také příčila, i když o Zemanovi jsem žádné iluze neměl už tenkrát - k volbám jsem z toho důvodu prostě nešel - nicméně je dokázáno, že rodina Schwarzenbergů nikdy nekolaborovala a Zeman v tomto otevřeně, účelově lhal. Ostatně, ne poprvé ani naposled. Myslím, že hodně lidí u nás volilo Zemana spíš jako menší zlo, a dnes už je jim jasné, že byl spíš to větší. Bojím se ale toho, jak moc dalších jeho jednání podporuje a schvaluje.

40

Odpovědět

+hujheTohle je podle mě snůška "kremrolských" keců. Těch "pár dědin" na Ukrajině se neodtrhly samy, ale za vydatné "pomoci" ruské armády. Kosovo bylo výsledkem především OBČANSKÉ války a mnohem komplikovanější situace. Tibet je naproti tomu prostě okupován a s jeho obyvateli je zacházeno způsobem, který by v Evropě dotyčným vynesl obvinění z genocidy a zločinů proti lidskosti. Dochází tam prokazatelně k mučení. Můžeme se bavit o tom, jak by vypadal Tibet bez Číny (ona to tam ani předtím žádná idylka také nebyla), a jestli totalitní teokracie je v něčem lepší než komunistická diktatura, nicméně to je momentálně bezpředmětné. A srovnání té blogerky Elinor se Saúdskou Arábií pokládám zcela na místě: Jak by se asi všichni "konvičkáři" tvářili, kdyby se v Praze podobně vítal saúdský princ? A že jim tak hrozně vadí saúdské sekání hlav na parkovišti - ale ne země, která si z poprav udělala byznys s lidskými orgány a reality show ve státní televizi.

52

Odpovědět

+hujheBorgDog:
okupace Tibetu je také výsledkem války, která měla tři fáze:
1905-Tibeťané (buddhisté) se začali bát Tibeťanů (křesťanů) a evropských misionářů, tedy jich několik stovek rozsekali
1930-1932 Tibeťané (buddhisté) si začali věřit a navštívili blízkou provincii Čching-chaj, ale místní vláda (muslimové) se dokázala ubránit
1950-1951 okupace Tibetu a uzavření Sedmnáctibodové dohody (tu ale v roce 1959 dalajláma odvolal); Tibeťané se dovolávají mezinárodní pomoci mimo jiné od Britů a Francouzů, kteří si však pamatují právě na rok 1905 a kteří jim tedy ukazují jeden velký prostředníček.

30

Odpovědět

+hujhe"orcinusorca" Už zase mícháš dohromady historii Číny a Tibetu. Přečti si odkaz dole.
https://cs.wikipedia.org/wiki/D%C4%9Bjiny_Tibetu

10

Odpovědět

+hujheA proto taky nechci hodnotit nakolik si Tibet za svoji situaci může sám, anebo jak by to tam vypadalo bez Číny. Možná, že ne o moc líp - ale to je pouhá hypotéza. I na okupovaných územích se ale může okupant chovat k lidem relativně slušně, anebo jako gestapo. Chování Číny je jasně to druhé, a to už žádná hypotéza není. Podporou "jedné Číny" tak přímo podporujeme mučení, věznění bez soudu, náznaky genocidy - VŠECHNO, za co se v Evropě končí před soudem v Haagu nebo za co se v Norimberku věšelo. Pokud nám jako přijatelná výmluva stačí prachy nebo panda v ZOO, tak... se věru nemáme čím chlubit. Když to řeknu mírně... :-(

21

Odpovědět

+hujheTy idiote, tím že vlezeš do p****e ameriky nic nevyřešíš. Zasereš to stejně jako s čínou nebo islamisty. Je to uplně jedno.

17

Odpovědět

+hujheBorgDog: tak jasně každým litrem benzínu ze Saúdské Arábie jen vysíláme podporu Saúdům;

každým m3 plynu z Ruska schvalujeme režim Vladimíra Vladimiroviče;

každým tričkem z Číny, nebo Turecka dáváme tamějším vládcům větší legitimitu (bez obchodu s EU a USA by všechny tyto země byly někde na úrovni Mali, nebo Senegalu)
nebo
každou chemickou soupravu na popravu poslanou do USA také schvalujeme trest smrti (což EU až do roku 2012 dělala bez skurpulí)

poté však otázka zní, odkud budeme ropu, plyn, trička kupovat? nebo si budeme hrát na supermorální ostrov uprostřed bezpráví a útisku, nebo přestěhujeme všechny Tibeťany (a obecně utlačované) k sobě?

13

Odpovědět

+hujheorcinusorca2014: A kde jsem psal něco z toho? Ukážeš mi kde jsem psal o nějakém stěhování Tibeťanů do ČR? Já neříkám s Čínou neobchodovat VŮBEC. Embargo nebo izolace pro tohle také není řešení, naopak, potom si podobný režim dělá už úplně co chce, protože mu je prostě všechno fuk. Ale je velký prostor mezi "neobchodovat vůbec" a "odkývat za prachy všechno." To, co se dělo v Praze, už je jasně to druhé, a pokud policie zatýká lidi, kteří "narušují pořádek" tím, že stojí na chodníku s vlajkou, tak jsme zpátky před rokem 89, anebo ještě dál. Plus, už se začíná mluvit i o tom, JAKÉ že ty slavné obchody s Čínou konkrétně budou, a leccos z toho zní také hodně problematicky - hlavně pro nás.

Steve: Ty inteligente, pro tebe mám návod, jak ten rozdíl poznat: Stoupni si na náměstí v Moskvě, v Pekingu a Washingtonu, a chvíli tam vyvolávej něco o lezení vládě do p****e. Pak ten rozdíl rychle uvidíš. Ale doporučuji ti v tom Washingtonu začít, jinak se k němu myslím ani nedostaneš - aspoň ne vcelku.

20

Odpovědět

+hujheNikde.

Měla to však být řečnická otázka, jak se postavíme ke světovému obchodu, k bezpráví a útlakům páchaným obchodními partnery EU a USA a k těm, kteří pod tímto útlakem trpí...

00

Odpovědět

Řečnická odpověď: Čistě můj názor je, že plošná embarga nebo totální blokády nic moc neřeší, pokud tedy nejde o naprosto magorské režimy typu Severní Korea, kterým je už všechno fuk. Když s někým obchoduji a jsem jeho partner, je mnohem větší šance na něj zapůsobit, aby se i v neobchodních věcech začal chovat jinak, než když mu to začnu diktovat nebo vyhrožovat. Jenomže když mu naopak odkývám úplně všechno, i to, co bych zjevně NEMĚL jenom pro prachy, tak je to přesně ten rektální alpinismus a jsem jenom prodejná děvka. To jsme bohužel viděli teď v Praze. A ano, když už se to nakouslo, myslím, že se Saúdskou Arábií se to má podobně a tomu režimu leze hlavně USA do řiti MNOHEM víc, než by se slušelo. Na druhou stranu ale kdo nevidí v otázce lidských práv rozdíl mezi USA, Čínou a Ruskem, tak je podle mě prostě buď idiot anebo úmyslný lhář.

10


Odpovědět

+Mick"Mick" Mohl by jsi mi vysvětlit jak tedy 700 km plot v Texasu ovlivňuje množství zadržených ilegálů v Kalifornii, na Floridě nebo v Arizoně? Má vliv i na to kolik je dopadeno Čínských ilegálů? Je snad prokletý, protože je postavený na indiánském pohřebišti?

00

Odpovědět

Hehe… hádejte, kdo je to? :D
http://productplacementblog.com/wp-content/uploads/2016/01/The-Plaza-Hotel-%E2%80%93-Home-Alone-2-Lost-in-New-York-1992-4.jpg

163

Odpovědět

Jak sem psal patrola 24/7/0,5km s dvojnásobkem minima $ by vyšla 10x levněji. Trump asi fakt vlastní betonárku.

160

Odpovědět

Vafle!

60

Další