Joseph Gordon-Levitt u Conana O'BrienaCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:346
Počet zobrazení:5 804

Do Conanova studia tentokrát zavítal známý herec Joseph Gordon-Levitt, aby představil svůj nový film Muž na laně, v kterém ztvárnil roli provazochodce Philippe Petita. Tento snímek zamíří do českých kin již ve čtvrtek a vy si nyní můžete poslechnout, jak se Joseph na roli světoznámého provazochodce připravoval.

Přepis titulků

Muž jménem Philippe Petit opravdu existuje. Je živ a zdráv. Jak se mu film líbil? Vykresluje totiž jeho odvážný čin. - Co na něj říkal? - Hodně se podílel na jeho vzniku. Trval na tom, že mě bude sám učit provazochodectví. Abych ti ale odpověděl, ten film se mu moc líbil. Byl jsem s ním asi osm dnů v kuse. A...

To, že jsi v něčem dobrý, ještě neznamená, že to jsi schopen někoho naučit, takže jsem krotil očekávání. Ale teď už můžu říct, že je to úžasný učitel. Mně jen nejde do hlavy, jak se to můžeš naučit. Myslel jsem si, že k tomu prostě musíš mít vlohy. Nechápu, jak se někdo může jen tak sám od sebe projít po tenoučkém provazu. Byl bych okamžitě dole.

Hned druhý den mě čekaly takzvané provazové křtiny. Jde o starý provazochodecký rituál, který spočívá v tom, že vezmete člověka, který to neumí, a postavíte ho na provaz. Ten člověk pak předpaží a položí provazochodci ruce na ramena. A pokud není úplně levej, zvládne to, protože ho provazochodec bude vyvažovat. Sám jsem si to zkusil. Postavil mě na provaz, který sice nebyl ve výšce 400 metrů nad zemí, ale i dva metry pro začátek bohatě stačily.

I při pádu z výšky dvou metrů si můžeš slušně ublížit. Přesně tak, proto jsem na sobě měl bezpečnostní postroj. Bylo to kvůli pojistce související s natáčením filmu. Napoprvé jsme v pohodě přešli na druhou stanu, ale hned potom... odstartoval svou přednášku slovy: "Tak jo... Na světě existuje spousta různých typů bezpečnostních postrojů. Ty na sobě teď máš trochu staromódní model, ale já tu mám žhavou novinku."

A udělal tohle. "Podívej na něj, je takřka neviditelný. V Rusku totiž vyvinuli přelomovou technologii." Samozřejmě že to byl jen vzduch. Zkoušel mě. "Takže se tě chci zeptat, až spolu půjdeme zpátky, chceš na sobě mít ten původní postroj, nebo radši tenhle?" Tak říkám: "Jasně, s radostí si vezmu ten neviditelnej."

Asi bych odpověděl jinak. Nedal mi moc na výběr. Nakonec mi sundal ten původní a začal dělat, že mi nasazuje nový. Předstíral, že fakt existuje a že mě musí pořádně zajistit. A pak řekl, že můžem přejít zase zpátky. Takže jsme přešli podruhé, aniž bych byl jakkoli zajištěn. Tohle je jeho styl učení. Prostě chtěl, abych se aspoň trochu bál, protože by se mi bez zajištění teoreticky mohlo něco stát.

A... Nedělal náhodou emisní testy pro Volkswagen? "Vidíte?" "Bezchybné!" "Nikdo nic nepozná!"

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

The requested video is not allowed to be played in embedded players. :-(

01

Odpovědět

Nejsi náhodou v zahraničí? V ČR to normálně funguje. :-)

20

Odpovědět

Mám rád mrkev.

133

Odpovědět

A kaktus,

133

Odpovědět

Levitt je sympaťák. Škoda, že už se tady nepřekládá ta jeho show, hitRECord myslím to byl? Jeden díl se přeložil, hrozně se mi líbil, ale pak se přestalo. Asi už to nezveřejňovali, aby to šlo publikovat a otitulkovat. Ale je to škoda, vypadalo to dobře :).

335

Odpovědět

na youtube byl pouze ten první díl, ostatní pak byly dostupné na nějaké placené službě, jestli se nepletu.

20

Odpovědět

Vtip na VW fakt dobrej :D

1353

Odpovědět

Kvůli němu jsem to překládal. :-D

1023

Odpovědět

+BugHer0Proč mi nejde přehrát ani jedno video? Vždy se ukáže #error 2035

61

Odpovědět

+BugHer0Máš nainstalovaný na přehrávači Skynet. V roce 2035 ovládne zemi. Být tebou bych se zařízení, co nejrychleji zbavil.

212