KauceLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:802
Počet zobrazení:10 867

John Oliver se tentokrát podívá na zoubek americkému systému kaucí.

Přepis titulků

Kauce. Tak jsme si na ně zvykli, až se staly nedílnou součástí amerického života. V jednu chvíli máš tři holky ve vířivce a najednou je někdo ve vězení a musíš cálovat kauci. Tak to tady na pobřeží prostě je. Víte, co je tam ještě? Chlamydie. Lékařsky ohromující množství chlamydie. Americký systém kaucí zní celkem jednoduše.

Když vás obžalují ze zločinu, soud vás může požádat o jistou částku jako záruku, kterou vám vrátí, když se ukážete u soudu. Když peníze máte, není co řešit. Když je ale nemáte, můžete se dostat do velkých problémů. Podívejte se na případ muže jménem Miguel. Byl zatčen za řízení po zadržení řidičského průkazu. Když soud stanovil kauci 1000 dolarů, mohl si vybrat. Buď ji zaplatit, nebo čekat na soud ve věznici Rikers Island. Zbytek vám poví Miguel a jeho žena.

Rikers bych nepřál ani svýmu nejhoršímu nepříteli. Je to tam drsný. Bylo to těžký, protože jsem si musela zkusit půjčit od spousty různých lidí, abych ho dostala ven. Řekl soudci, že si účet na 1000 dolarů nemůže dovolit. Neměl jinou možnost, než přiznat vinu. Ať už byl vinen nebo ne, pravdou zůstává, že pachatel nenásilného činu seděl v Rikers, protože neměl 1000 dolarů. Je to problém systému.

Kauce se čím dál častěji stává způsobem, jak uvěznit chudé bez ohledu na jejich vinu. Miguel měl rodinu a nepředstavoval pro společnost žádné nebezpečí. Přesto uvízl v Rikers. Oproti tomu milionář Robert Durst, kterého v Texasu obvinili z vraždy, měl se systémem kaucí zcela jinou zkušenost. Detektiv mi řekl, že mě obvinili z vraždy a že kauci stanovili na 250 tisíc dolarů. Když jste těch 250 tisíc dolarů zaplatil, měl jste v úmyslu utéct? Sbohem, 250 tisíc dolarů.

Sbohem, vězení. Jsem na svobodě! Jsem na svobodě! To byl úryvek z knihy pro děti od Roberta Dursta Sbohem, vězení. Sbohem, kauce, sbohem, jmění, Sic jsem je zabil, sbohem, vězení. Samozřejmě. Samozřejmě. Problémem je, že dramaticky vzrostla četnost a výše kaucí, což neúměrně škodí chudým. Analýza vězeňské populace v New Jersey v roce 2013 zjistila, že téměř 40 % osob bylo ve vazbě, jen protože nebyly schopné splnit podmínky kauce, což je na hlavu.

Vězení má být pro nebezpečné zločince. Když 40 % skupiny nesplňuje základní kritéria účasti, mělo by to změnit to, jak ji vnímáme. Kdyby 40 % skautek byli dospělí muži, bylo by vám divné si od nich kupovat sušenky. Co se stane, když nejste schopní zaplatit kauci?

Podobně jako ve hře "sex, svatba nebo vražda" s Crosbym, Stillsem a Nashem existuje několik příšených scénářů. Možnost číslo jedna. Budete sedět ve vězení. Pokud jste chudí, jak vám vysvětlí tento mladý obhájce, má to okamžité následky. Naši klienti pracují na pozicích, ze kterých vás vyhodí, když nepřijdete. Žijí v azylových domech nebo přechodném bydlení. Když tam večer nejste, přijdete o místo.

Existuje spousta různých způsobů, jak i krátký pobyt ve vězení někomu může zničit život. Přesně tak. Vězení může být pro váš život to, co školní orchestr pro váš společenský život. I když jste v něm jen na chviličku, může vás to zničit. Zničit. Není divu, že mnoho obžalovaných, kteří si nemůžou dovolit kauci, volí druhou možnost a prostě přiznají vinu, i když vinní nejsou, jak vám vysvětlí bývalý státní obhájce.

Sedíte ve vězení, protože si nemůžete dovolit zaplatit cestu na svobodu. Často vás postaví před rozhodnutí. Přiznejte vinu a my vás pustíme, nebo trvejte na nevině a čekejte na soud. Chudí lidé často radši přiznají vinu, jen aby se dostali na svobodu, což vůbec není dobré. Něco takového je přijatelné jen u katolické zpovědi. Jak, jestli jsem udělal ještě něco? Masturboval jsem do kiwi. Stačí? Nechte mě jít.

Mám věci na práci. Problémem je, že když se přiznáte ke zločinu, který jste nespáchali, má to své stinné stránky. Když se totiž ucházíte o práci, u otázky "byli jste už někdy usvědčeni ze zločinu" většinou nemáte čtyři prázdné stránky na to, abyste vysvětlili sociální a ekonomickou nerovnost spojenou s právním systémem. To nás přivádí k vaší poslední možnosti, což jsou obchodníci s kaucemi, kteří točí tyto úžasné reklamy.

Grumpy's Bail Bonds v Tennessee pomůže každému, komu jde o prsa. Takhle se ven nedostanu. Zavolám Free Bail Bonds, protože na ty je spoleh. Hned budu venku a dám se zas do latě. Nechte Boha, aby vás osvobodil, a zavolejte mi. Jsem biskup Barry z Jesus Christ Bail Bonds. 410 292-3029. - Jste za katrem a máte strach? - Ven na kauci! - Ven na kauci! Ano, Jesus Christ Bail Bonds.

Vynikající. Je to ale trochu zvláštní, protože Ježíš se do dějin zapsal tím, že ho na kauci nikdo nepustil. Nakonec sice z vazby unikl, ale musel úplně obejít systém. Jejich systém funguje následovně. Obchodníci s kaucemi slíbí soudu, že za vás zaplatí kauci, když se u něj neukážete. Na oplátku jim zaplatíte 10 až 15 % částky kauce, což si nechají bez ohledu na to, jak soud dopadne. Když máte kauci 5000 dolarů a prohlásí vás za nevinného, zaplatíte obchodníkovi s kaucemi poplatek 750 dolarů za to, že jste vůbec nic neudělali.

Zaplatit 750 dolarů za to, že jste nic neudělali, by mělo jít jen u jedné jediné věci. Půlročního členství v posilovně. Nic jiného. Nikdy ho nevyužiješ, Geralde. Dvakrát si zaběháš na páse a to bude všechno. Je to, jak když ses učil korejsky, Geralde. Když se u soudu neukážete, obchodníci s kaucemi běžně najímají lovce odměn, aby vás vypátrali.

Mají děsivé množství pravomocí. Firmy mají s výjimkou čtyř států právo použít téměř jakékoli prostředky k tomu, aby dopadli klienta, včetně přejíždění státních hranic a vloupání se do domů. Pro všechny strany je to nebezpečný byznys. Má málo pravidel a minimum dozoru. Myslí to vážně. Lovcem odměn se v 18 státech může stát kdokoli, bez ohledu na vzdělání, výcvik nebo bývalou trestnou činnost.

Stát se lovcem odměn je podobné jako stát se expertem na sociální média. Musíte jen být dost špatní a nesmí vám záležet na tom, jestli vás cizí lidi nesnáší. To, že se lovcem odměn může stát jakýkoli idiot, by vás ale nemělo nijak překvapit, pokud jste už někdy na stanici A&E narazili na toto. Jsem strážce zákona, který plní boží vůli. Když řeknu "ani hnout", ví, co tím myslím.

- Jak je? - Ani hnout! K zemi! Tenhle chlap nám unikne, jen když se okamžitě zabije a skočí do bazénu se žralokama. Dobře. Nechci být pedant ohledně chronologie, ale jak se máš zabít a následně skočit do bazénu se žraloky? Taková nepozornost k detailům mi dělá starosti, když bez dozoru bereš zákon do vlastních rukou.

Ta show byla tak populární, že všechny ostatní lovce inspirovala k tomu, aby nabídli svou vlastní reality show. Pohledejte online a najdete trailery na bohatou paletu podobných show. Chodíš a mluvíš, chováš se jak zločinec, uháníš lesem jak křivonohý zvíře. Když jste venku na kauci, máte nás za zadkem. Milý Igu, jdeme si pro tebe. Lovení kaucí je adrenalin.

- Musíte myslet jako oni, být jako oni a mít rychlejší reakce. - Ruce vzhůru! Chcete drsňáky? Chcete akci? Seznamte se s Velkým Bennym. Říkají mu Méďa. Denise, Lovkyně. To není všechno. Je tam i Richard alias Šroubovák. Richard L., Richard číslo dva. Řecko-římská zápasnice Allison. Caroline, která začala s lukostřelbou poté, co viděla Hunger Games. A nezapomínejte na Jennifer, artritickou alpaku s buřinkou.

Začínám litovat, že jsem si z nich utahoval. Když vidím to obsazení, začínám vidět jejich půvab. Chci vidět, jak porostou. Je jasné, že tyto show jsou na konkurenčním trhu. Problémem je, že když se lidi snaží vymykat, napadají je takovéto věci. Co děláme jinak? Nejenže lovíme odměny. My o ně závodíme. Každý týden... se dva nové týmy lovců odměn... utkají v nejnebezpečnější televizní soutěži.

Lovci kaucí. Dobře. Zaprvé tou nejnebezpečnější televizní soutěží je Bachelorette. Ty ženy vsadily na lásku a prohrály. Láska je odměna, ale nese s sebou riziko. Vsadila všechno na lásku. Je tam ze správných důvodů. Spatřila v tom pokoji svého manžela! Zadruhé to něco vypovídá o tom, jak jsme spokojení s tím, jak funguje náš systém kaucí, když nám televizní pořad, kde ozbrojení lidé pro zábavu loví lidi, připadá jako rozumný nápad.

Říkáme si: "Vždyť jen dělají svou práci." Když dáte lovcům odměn tolik pravomocí, stanou se špatné věci. Veterán Gene Travis tvrdí, že se svou ženou seděl na verandě, když mu najednou začali prohledávat stodolu a namířili mu do zad taser. Nezvanými hosty byli Mark Brummett a jeho žena Angela, lovci odměn, kteří si podle policie spletli dům. Clay byl postřelen jedním z lovců.

Následně byl převezen do EIRMCu, kde zemřel. Byl lovec oprávněn k tomu, aby minulou neděli zasáhl taserem vlastníka domu? Byl další oprávněn k tomu, aby zastřelil jeho psa? Podle policie z nahrávky vyplývá, že ne. Ano, z nahrávky vyplývá, že ne. Z lidské slušnosti vyplývá, že ne. Kdyby to viděla magická koule, řekla by: "Ty vole, nemůžu uvěřit, že se mě na to vůbec ptáš. Ne!" Náš současný systém kaucí nedává žádný smysl a působí spoustu škody.

Frustrující je na tom to, že to víme už velmi douho. Podívejte se na tento zpravodajský speciál z roku 1964. Věznice praskají ve švech. což znepokojuje newyorkskou komisařku pro nápravná zařízení Annu Cross. Když jste za mřížemi, protože nemáte na kauci, trestají vás, než vás vůbec shledají vinným. Není to podle mě spravedlivé. Ničí to náš koncept spravedlnosti.

Přesně tak. Tento problém byl zjevný už v době, kdy bylo přijatelné nosit na hlavě odpadkový koš. Tady je ale dobrá zpráva. Existuje lepší způsob. Už ho používají na federálních soudech - a ve Washingtonu D.C. - Soudci ve Washingtonu smí stanovit kauci, jen pokud si ji obžalovaný může dovolit. Mnohem méně lidí tak tráví čas za mřížemi. Jsme jediné město v Americe, ve kterém žádný muž ani žena nesedí ve vězení, jen protože nemá peníze.

Vypovídá to o stavu našeho soudního systému, když se o něčem podobném můžete chvástat. Měla by to totiž být norma. Je to, jako by řidič autobusu ve škole řekl: "Vyzvedl jsem 23 dětí a 23 jsem jich taky přivezl. Zahrál jsem dokonalou hru." Takto fungují předsoudní služby. Odborník po vašem zatčení vyhodnotí, jestli u vás hrozí riziko nebezpečí nebo útěku.

Pokud soudce rozhodne, že ne, můžete jít domů, kde vás můžou monitorovat pomocí drogových testů nebo elektronického náramku. Dokonce vám zavolají, aby vám připomněli datum soudu. Je to systém vybudovaný na pohovorech, domluvených slyšeních a důvěře, podobně jako manželství se scientologem. Je to ale mnohem efektivnější. Programy předsoudních služeb měly úspěch po celé zemi, od Oregonu po Floridu. To, že je Florida modelem pokroku, vypovídá o závažnosti situace. Ta by neměla sloužit jako justiční příklad čehokoli.

Věděli jste mimochodem, že pokud máte v držení přes 5 gramů pervitinu, můžete se s ním na Floridě legálně oženit? Je to fakt. To je skutečná fotka, která se objevila ve svatební sekci floridských novin. I okresy na Floridě uznávají, že náš systém kaucí nefunguje. Nejenže jsou předsoudní služby lepší. Jsou i levnější. Nedávná analýza jednoho systému ukázala, že stojí desetkrát méně než něčí uvěznění, což dává smysl.

Zavolat někomu totiž v podstatě nic nestojí. Tuto zprávu vám přináší vaše matka. Vaše matka vás přivedla do světa a jednou za čas byste se jí ku*va mohli ozvat. Když jsou předsoudní služby spravedlivější, lepší a levnější, proč je všichni nevyužíváme? Možná si kvůli různým reality show myslíme, že spravedlnost vypadá takhle. - My tu špínu dopadneme.

- K zemi! Zlobivej pes. Možná potřebujeme nový druh reality show, abychom si na tuto alternativu zvykli. Chcete drsňáky? Chcete akci? Seznamte se se Stevem Carpem, jedním z nejuznávanějších pracovníků na poli předsoudních služeb ve Spojených státech. Vypadá to, že vás zadrželi za močení na veřejnosti. Žádný záznam v rejstříku.

Vypadá to jako jednorázový exces. - Můžeme se spolehnout, že se za šest týdnů dostavíte k soudu? - Samozřejmě. Výborně. To je všechno. To je všechno? Nemůžete probrat ještě něco? Ne, je to rutinní záležitost. Skoro zaručeně se u soudu objeví. To je všechno. To je všechno. Stevovi se říká Ruční granát. Pracuje se špičkovým týmem ochránců práva.

Seznamte se s Debrou. Dobrý den, tady Debra z předsoudních služeb. Volám, abych vám připomněla, že se blíží vaše čtvrteční slyšení. Nemáte zač. Říká se jí Zmije. Připadám si jako kočka. Zpátky do práce. - Nezapomínejte na Bretta.

- V těch krabicích jsou hodnocení rizika. Všechno to máme elektronicky, ale kdyby něco, mám to i na papíře. To proto se mu říká Vyhubitel. - Na závěr tu máme Geralda, chlápka, co má na starost testování moči. - Čistá. Jestli je tam něco ilegálního, vyčmuchám to. To mě totiž živí. Jsem čichač chcánek. - Jednoho jsme dostali. - Říká se mu Nos. Vy z toho fakt chcete udělat pořad? - Kdo se na něj bude koukat?

- Vy. Na podzim vám totiž přineseme vzrušující svět předsoudního dohledu. Tento elitní tým lidi postaví před soud. My je před něj nepostavíme. Spíš zařídíme, aby se před něj postavili sami. Jeho si nevšímejte. Tato show je plná vypjatých situací. Radši se modli, abych si tě o Vánocích nevylosovala jako Santa. - S Debrou není radno vyje*ávat. - Romance v kanceláři. - Gerald je jak buldok.

- Jo, chce mě. Kdyby neměla všechny ty kočky, dal bych si říct. Pořádně bych jí dal. Hlavně se ale dostanete přímo do centra dění. Vyplníme formuláře a založíme je ve třech kopiích. Máš štěstí, že ses nedopustil závažnýho zločinu. Když dostaneš pokutu za močení na veřejnosti, nazavřem tě, takže nepřijdeš o práci. Nevyrážíme dveře, nikoho nelovíme.

Děláme v kanclu. Pořádně těm spisům dáváme. Systém běží jak na drátkách, takže není důvod k nervozitě. Takhle to chodí v předsoudních službách. Předsoudní služby. Tento podzim na A&E. Je to ku*va nákladově efektivní. Překlad: qetu www.videacesky.cz

Komentáře (57)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Takže si to zhrnieme...... Porušíš zákon a za to ti zoberú vodičák. Porušíš zákon druhý krát a chytia ta jazdiť bez vodičáku. Nemáš na kauciu lebo si nezodpovedná socka, požičiaš si od ľudí čo vyťahujú z vazania za poplatok. Na súd neprídeš (3x porušený zákon) a na teba pošlu lovcov odmien lebo chcú svoje peniaze..

Ale hej system je zly :D Socky vydrbané

00

Odpovědět

Nemůžu pořádně soudit, protože jsem v USA nikdy nežil ;) Ale podle toho co pozoruji nedokážu pochopit jak ve vyspělé zemi může být 98% obyvatel naprosto totálně megahyper ultrastupidních? Může mi někdo vysvětlit čím to je? Pochopil bych to někde v Africe, kde moc možností není, ale to že se tohle stává v jedné ze supervelmocí je ostuda.

263

Odpovědět

Tomu se říká brainwashing,popřípadě mind control, které probíhá v USA už dlouhá léta, kdy byla testována a nyní se už praktikuje stejným způsobem v dalších koutech světa, včetně naši země, kde efektivně běží minimálně jednu generaci. Je to nejjednodušší způsob, jak řídit a udávat směr celé společnosti. Naneštěstí, během celé transformace se chytne i pár vlků co parazitují a točí zisky na o poznání naivnější a méně kriticky myslící většině.

104

Odpovědět

https://www.youtube.com/watch?v=fXyWCQeLxrc Oliver jak pije Bud light limet :D

370

Odpovědět

všimli jste si někdo, jak když tam řekli :" Byl převezen do EIRMCu, kde zemřel", tak pohoda klídek a pak :", Byl další oprávněn k tomu, aby zastřelil jeho psa." tak publikum oooouuu! Je jedno jestli maj živý publikum , nebo nahraný, je to sestříhaný, takže evidentně pro američany má pes větší cenu, než člověk.

124

Odpovědět

s cizím zvířetem se ztotožníš lépe než s člověkem. zvířata mají lepší kukuč

84

Odpovědět

Lidi obvykle reagují pobouřeněji na násilí na zvířatech a dětech, než na násilí na dospělých lidech.

281

Odpovědět

Co čekáš od státu, který má nejvyšší počet čoklů na člověka?

13

Odpovědět

Co se u všech ďasů dá z moči vyčuchat?

Jestli to nebude jako ten vtip
...Franto, ty máš cukrovku.

417

Odpovědět

myslel jsem že v Americe se můžu bránit pokud se mi někdo pokouší násilně dostat do bytu... a třeba ho zastřelit... jak to ti lovci odměn mají? oni jsou tedy pověření že můžou a mají tedy nějaký průkaz kterým se legitimují nebo něco takého?
jen se ptám jestli někdo neví náhodou...

300

Odpovědět

Na druhou stranu, myslíš si, že různí lovci odměn neokoukali taktiku GESTAPa, které chodilo v 5 hodin ráno?

170

Odpovědět

Pokud jsem koukal dobře v pořadu co dávali na Zoomu, tak lovci odměn mají pravomoci a práva skoro jako policie.

Stačí jim zahulákat že jsou z agentury a pokud mají důvodné podezření že v objektu jsi tak tam smí vpadnout.

60

Odpovědět

Zdravim mam prosbu ted jsem zjistil ze i Jon komentoval aktualni realiti show na CT zivot v protekotratu myslite ze by bylo mozne tento dil prelozit?
A jestli to neni celi dil tak aspo tech par minut co si tam z toho dela srandu diky.

301

Odpovědět

Odpovědět

Zase raz bodoval ale jedno mu musím vytknúť. Ako človek ktorému odobrali vodičák a aj tak šoféroval nie je nebezpečný pre spoločnosť? Jazdil na závodom okruhu alebo čo?

190

Odpovědět

na druhej strane minule vysvetľoval ako si mestá plátajú rozpočty nezmyselnými pokutami. A potom ľudia nemajú peniaze ich zaplatiť. Zoberú im vodičak preto. A keďže do roboty musia chodiť aby zaplatili pokutu tak im iné ani neostáva. Fakt v tej amerike niektoré veci fungujú na hlavu.
Ako nie že by tu nie keď včera zatkli mladíkov s kilom marihuany a hrozí im 15 rokov. Medzi tým za znásilnenie hrozí maximálne 10.

200

Odpovědět

Pokud jseš řidič, tak víš, že jezdit bezpečně a jezdit podle pravidel zdaleka nemusí být totéž.

120

Odpovědět

Určitě je méně nebezpečnější, než člověk usvědčený z vraždy.

10

Odpovědět

Jak tu vidím ty jeho videa, tak jsem rád za Evropu. Kapitalismus mi nevadí, ale kapitalismus USA je něco jiného. Jak už šlo vidět v pár videích (mateřská dovolená), kdo tam nemá prachy, tak je tam opravdu v piči a ještě ktomu má bohužel i celkem ořezané práva. 1% američanů má kapitál 99% z toho co tam je jsem někde četl. V EU je to uplně jinak. I když nemám rád socany, tak i přesto myslím, že by tam měly budovat trochu i sociální stát.

402

Odpovědět

Tak v USA mají kapitalismus téměř v jeho nejryzejší podobě. A proto mají mnoho sociálních problémů.

140

Odpovědět

Na druhou stranu, kam by si jezdili čeští prezidenti pro vyznamenání a pro pochvaly?

10

Odpovědět

Jenže ono je třeba se na to podívat i z druhé strany. Zaručíte se za nějakého joudu u soudu, on se na to vyprdne a vy ztratíte x tisíc dolarů. Jako ručitel pak musíte mít nějaké páky, jak to z těch lidí dostat. A něco mi říká, že člověk, co nepřijde k soudu, asi nebude zrovna svatoušek. Ale samozřejmě to, co je prezentováno v tom videu, už je fakt extrém.

64

Odpovědět

tie páky sa volajú súdny systém a polícia nie pošuk so zbraňou a reality šou.

280

Odpovědět

+MarekSVK81A kdo má vetší motivaci? Státem placený fízl s jistým místem, nebo komerční bounty hunter?

28

Odpovědět

Vím, že to sem asi nepatří. Ale nechcete přeložit jak John Oliver reaguje na reality show ČT "Dovolená v protektorátu" ? Mohla by to být Vážně aktuální sranda :-D

1332

Odpovědět

Divil jsem se když sem to viděl v Last week tonight, protože to bylo taky poprvé kdy jsem to viděl.

80

Odpovědět

asi si budu muset nejdriv precist ty komenty a pak sem neco napisu prosil jsem o to same:)

10

Odpovědět

Zrovna jsem to chtěl taky napsat :D

00

Odpovědět

Nejak mi nemuze byt lito fetaka s odebranym ridicakem za volantem, ktery skoncil ve vezeni.

1520

Odpovědět

Tak to s těma lovcema je pěknej hnus, připomíná mi to, že u nás ti exekutoři mohou taky nevinnému člověku zablokovat dům a účet, prostě hnus. Jinak mě napadlo, nejsou ještě v USA státy, kde mohu na svém pozemku zastřelit útočníka pokud to není policista? Co by se stalo, kdyby ty lovce (idioty) takto někdo sundal?

711

Odpovědět

no u nas exekutori su vsemocni doslova...mam klienta ktoremu koli neplateniu plynu stopol exekutor cely jeho dochodok...jeho jediny prijem...aj ked socialna poistovna vycislila splatku za plnyn cca 30e mesacne tak pan exekutor mu stopol cely dochodok a uz to trva 3 tyzdne odkedy mu ho mal poslat a nic...cize exekutor je u nas este mocnejsi ako lovec...

182

Odpovědět

+saajt18A proč teda neplatil, když je to tak málo? Nebo proč nezaplatil exekuci?

49

Odpovědět

+saajt18Nezáleží na tom prečo dotyčný nezaplatil. Ide o správanie exekútora. On nemá žiadne právo ti siahnuť na dôchodok alebo aj iný príjem v takom rozsahu, že ti neostane ani na rožky. Aj tak sa to dnes často deje a exekútori ostávajú nepotrestaní... a tak si dovoľujú stále viac a viac.

160

Odpovědět

+saajt18ten pribeh je nadlho ale v skratke...druzka od neho odisla a vyhodili ho z prace...na predcasnom dochodku dostava 286 eur...z toho by mal on aj jeho druzka platit este 220 eur uver ktory si spolu zobrali...+ samozrejme najomne vodu plyn proste inkaso...cize nemozne...zivotne minimum co je u nas cca 200e mu musi ostat nato je zakon...ale exekutor je viac ako zakon...stopol mu dochodok na skoro cely mesiac...18teho dostava a dodnes este nedostal...a ked tam clovek vola tak sa za prve ani nedovola a ked ano tak ti jedna pani povie ze ju nezaujima kde ma pan zohnat peniaze...napr...ina pani povie ze ano mi sme mu uz ucet odblokovali ale ze nevie preco su tam neni peniaze...proste komedia...tebe dlzia prachy nic sa nedeje ty nezaplatis poslu na teba exekuciu a to je horsie ako smrt...

40

Odpovědět

+saajt18ps. tarava - ucet za plyn koli ktoremu vznikla exekucia bol len cca 335 eur !!! proste pan to nemal z coho platit...plynarne to dali exekutorovi a len tym stupla suma ktoru musi zaplatit za 750 eur !!! len tym ze exekutor poslal jeden dopis...za 10 min prace ktoru urobi jeho sekratarka si vypyta exekutor vyse 400 eur !!! takto krasne nase zakony funguju...

32

Odpovědět

Řešení Johna Olivera je sice lákavé, ale na druhou stranu přichází Odpadlík. Kdo může odolat tomuto intru?
https://www.youtube.com/watch?v=-F_Tk3Ep8oU

371

Odpovědět

Jó, to já tehdá naprosto nechápal, jak je možné, že něco takového dělá, nebo jak to vlastně jako funguje.

71

Odpovědět

7.

49

Další