Ken Levine o Bioshocku Infinite

Thumbnail play icon
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:113
Počet zobrazení:2 551
Herní série Bioshock se zapsala do povědomí hráču po celém světě svojí skvělou atmosférou, příběhem a úžasnými prostory podmořského města Rapture. To však budeme muset v dalším díle opustit a vydat se do oblak. Více vám poví Ken Levine z Irrational Games.

Přepis titulků

www.videacesky.cz Překlad: Brousitch ROZHOVOR Já jsem Ken Levine, ředitel Irrational Games, a jsem tu, abych vám pověděl něco o Bioshocku Infinite. V souvislosti s touto hrou se hovoří o Columbii, takže... přibližte lidem, kteří viděli trailer a přemýšleli o něm, co je vlastně Columbia? Columbia je město, které je rozdílné od Rapture. Není to město, které nikdo nezná. Je to město, které bylo postaveno na přelomu 19.

a 20. století americkou vládou. Dalo by se to přirovnat k přistání na Měsíci v roce 1969. Tohle bylo přistání na Měsíci v roce 1900. Byla to ukázka americké vynalézavosti, americké technologie a myšlenky demokracie. Podívejte se, co dokážeme. Podívejte, co Amerika dokáže. Mělo to ukázat celému světu, skoro jako na světové výstavě, čeho je tato země schopna. Ukázat diktátorům, despotům a monarchům, lidem, kteří žijí pod nimi, že je tu možná lepší systém.

A o tom Columbia je. Mělo to být výstavní město, ale ukázalo se, že... to není pouze světová výstava, ale také Hvězda smrti. Věci tam nabraly trochu temnější směr a Columbia se ztratila v oblacích. Zmizela lidstvu z očí. Za jakou postavu hraje hráč? Jak souvisí příběh Columbie s tím, za koho ve hře hrajete? V této hře jste postava jménem Booker DeWitt a narozdíl od prvního Bioshocku, nejste nějaký...

Nejste nula, nejste nějaký bezejmenný neznámý. Nechtěli jsme se opakovat. Chtěli jsme vám dát pevnou identitu. Můžete sebe slyšet, jak mluvíte. Jak promlouváte k jiným postavám. Slyšíte... Postupujete podle vlastních pokynů. Nikdo vám nic nepřikazuje skrze vysílačku, neříká vám, kam máte jít. Jste bývalý agent z Pinkertonu.

Jste tak trochu pochybná postava, ale také člověk, který má rád, když je práce hotová. Takže dostáváte kontakt na muže, který chce, abyste mu našli dívku Elizabeth, která byla uvězněna celých 15 let. Nakonec se ukáže, že je v Columbii a tenhle chlápek ví, jak se tam dostat. Na co se můžou fanoušci Bioshocku těšit? Co ve hře zůstává? Věci, které zůstávají... Je to střílečka v první osobě.

Je to střílečka v první osobě, která se odehrává v prostředí, které je úžasné, rozmanité, neznámé, podivné, ale zároveň podivně známé. Vytváří dojem reality, ale taktéž vypadá nereálně. Také si myslím, že je to hra, která vám poskytne široké spektrum nástrojů. Je to hra, ve které máte tuny způsobů, jak vyřešit daný problém. Zaměřili jsme se na herní perspektivu a její radikální změnu.

Už jen povaha celého města a oblohy pro nás znamenala vytvoření kompletně nového enginu, který nám umožnil vytvořit vzhled plovoucího města. Jednotlivé části města se mohou pohybovat, mohou padat. Můžete se pohybovat 130 kilometrovou rychlostí po nosnících, bojovat s nepřáteli na obrovské vzdálenosti, nepřátelé nemusí být pouze dva nebo tři, ale může jich být deset nebo patnáct najednou. Požadavky na hráče z hlediska herních nástrojů jsou opravdu mimořádné.

A tohle je podle nás základ. Máte široké spektrum nástrojů, můžete zkoušet nové věci nebo přijít s vlastní strategií. A to vše v prostředí, které je zvláštní, ale zároveň podivně uvěřitelné. Je nějaká věc, kterou lidé v traileru nedostatečně ocenili a měli by se na ni těšit? Nebudu lidem prozrazovat, na co by se měli z traileru nebo herního dema těšit. To herní demo už brzy vypustíme, ale je to něco, na co by se měli párkrát podívat, protože je tam několik věcí, které jim nemusí hned dojít.

A poslední otázka. Kdy hra vyjde a na jaké platformy? Bioshock Infinite můžete očekávat v roce 2012 a to na PC, Xbox 360 a PS3. www.videacesky.cz Překlad: Brousitch Korekce: BugHer0

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Super!! Díky za tohle přeložený video, čekal bych "velký" hry, když už tu teda bude něco z tohohle soudku, ale BioShockem jste mi udělali radost!!

180

Odpovědět

Michal: Ken Levine měl na mysli tohle http://www.youtube.com/watch?v=Y_DSfjAdhlU

180

Odpovědět

Rok0s: radsej si taketo nazory nehaj v hlave, zbytocne sa strapnujes ;)

180

Odpovědět

Nevite kdy bude to demo? Když řikal za chvili a divne je že až 2012 omg XD a už ted demo XD

180

Odpovědět

to Rok0s .. absolutně nevíš o čem mluvíš ;o)

180

Odpovědět

2012 = absolutní zastaralost Xboxu 360 a PS3... Už dnes jsou tyto herní konzole zastaralé, natož za 2 roky...

181

Odpovědět

když jsem viděl to 10-ti minutové video, tak se mi dělalo špatně :) na hru se moc netěším, ale je dobře, že sem překládáte i něco z tohoto odvětví :)

180

Odpovědět

Okamžitě sem si vzpomněla na Tobyho, když sem na úvodní stránce viděla obrázek čarodějky with an amazing pair of Bioshock Infinite...s. :D
Jinak hra vypadá dost dobře. :)

180

Odpovědět

JJ, přesně o tom mluvím v 2. komentu ;)

180

Odpovědět

A jen tak mimochodem.. pro milovníky "doslovných překladů" a fanoušky Bioshocku, drobná náplast na zkrácení času... http://www.youtube.com/watch?v=LSCswCg-9gk

180

Odpovědět

Senzace!!! Ani by mě nenapadlo že se tu něco o Bioshocku objeví a o to jsem raději! Já osobně sice tyhle hry ještě nehrál, ale přítelkyně je do toho hotový blázen, takže díky jejím rozsáhlým výkladům už se slušně orientuju... a na Infinite se snad už rozhoupu, protože vypadá neskutečně lákavě... Jděte se bodnout s koncem světa 2012... JÁ HODLÁM HRÁT BIOSHOCK INFINITE!

180

Odpovědět

levine nedělal na bioshocku 2 a bylo to dost vidět. tohle bude nepochybně další jeho masterpiece!

180

Odpovědět

tak to reklamně masírujou teda docela brzo. Bioshock je jedna z mála her, která ukazuje že hry mohou být stejným uměním, jako film, ne li více.
Strašně se mi líbí jak autor pokládal otázky. Uplně jiným stylem. Například otázka "co lidé nedostatečně ocenili v traileru a co byste vyzdvihl" by mě jako vývojáře neuvěřitelně nadchla. On ji ale místo ukazování co vše je tak skvěle mistrovsky zvládl a defakto ukázal že hráč sám musí prozkoumávat. O to větší je to zážitek, když něco objeví, než když mu je to předkládáno pod nos.

180

Odpovědět

aj tak mi to nepôjde. interview pekné, len požiadavky na moderné hry by nemuseli byť tak náročné...

180

Odpovědět

Nádhera, těšim se jak malej kluk a jsem na tom stejně jak 2FAST4U, až na to že 2. Bioshock jsem ješte nedohrál.....Jen ten rok vydání by mohli vylepšit:D

180

Další