Kimmelova škola dokonalého herectví

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 32
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:480
Počet zobrazení:10 482

Jimmy Kimmel si u příležitosti letošního předávání Oscarů opět připravil speciální video, se kterým mu vypomohla spousta slavných herců od Benedicta Cumberbatche po Seana Penna. Jak tedy vypadá Kimmelova škola dokonalého herectví? Pozn.: Úryvek z Shakespearovy hry Jindřich V. na konci prvního videa byl převzat z překladu Martina Hilského.

Přepis titulků

Za každým skvělým hercem stojí skvělý učitel. KIMMELOVA ŠKOLA DOKONALÉHO HERECTVÍ Jmenuji se Jim Kimmel a jsem učitel. Co je to Kimmelova škola dokonalého herectví? Jednoduše je to ta nejlepší škola herectví, co kdy byla. Nebo kdy bude. Ve chvílích, kdy nehrajete, umíráte.

V Jimových hodinách se nemáte cítit pohodlně. Mají vás tlačit kupředu. Označení génius na Jima prostě nestačí. - Je to mistr. - Nejsem pouhý učitel. Jsem sochař. Tyto ruce zformovaly jedny z největších herců naší generace. Eddie, opakujte po mně.

Dobrý den, jsem fešný Brit. Dobrý den, jsem fešný Brit. Jste Brit, nebo Filipínec? - Mluvte jako Brit: "Dobrý den." - Dobrý den. Jsem... - V čem je problém? Vždyť odtamtud jste. - Omlouvám se. Já vím. Vždyť odtamtud je. Jeho metody některým můžou připadat poněkud kontroverzní, ale když vám někdo zapálí scénář a pak vám ho izolepou přilepí na ruce, nějak už svoje repliky odříkáte.

- Kritik je váš... - Nepřítel. Nepříteli se musíme postavit čelem. Jimova kritika pro mě byla zkouška ohněm z umělecké i lidské stránky. Vy hrajte a já budu kritizovat. Mami, je načase, aby ses dozvěděla pravdu o mně a Rickym. Včera jsem viděl Ledové království.

Byla to sr**ka. - Vím, že táta bude proti, ale... - Jste taková malinká. - Úplně titěrná. - Nemůžeš s tátou zůstat. Neumí se ovládat. - Úplně jako hobitek. - Všem by nám bylo líp bez něj. - Víc nahlas, půlčíčku. - Vážně bych... Jim vás přinutí k tomu, abyste se postavili svému největšímu strachu, což je obvykle on. Jim je pro mě jako otec. Jednou jsem dokonce musela zavolat svému skutečnému otci a poslat ho do pr**le.

Mám stát tady? Mám stát tady? - Pardon? - Pardon? - Co to.. Co to děláte? - Co to... Co to... Jim je nesmírně ochotný a štědrý. Tomuto cvičení říkám pád nedůvěry. Máte za úkol spadnout. - Já vás nechytím.

- Dobře. - Věříte mi? - Ano. - To byste neměla. - Dobře. - Já váš totiž nechytím. - Chápu. - Až spadnete, spadnete na zem. - Dobře. Eddie, chci, abyste svou repliku plačtivě zakřičel. Kde je moje žena? Míň křiku, víc pláče. Kde je moje žena?

Tomu křik úplně chyběl. Chtěl jsem, abyste to plačtivě zakřičel. Slyšeli jste tu hrůzu? Bylo to hrozné. Posaďte se. Naplňte tu odměrku slzami. Tilda Swinton by už dávno měla tři nebo čtyři odměrky. Kdo je můj oblíbený žák? To je velmi obtížná otázka, protože je všechny nesmírně nenávidím. Jim mi řekl, že jsem jako herec v pytli a že se z něj už nikdy nedostanu.

Musel jsem mu to dokázat. A znovu do té průrvy, přátelé! Mrtvými těly třeba ucpěte ji! V míru nic nesluší nám mužům víc než mírná pokora a skromný klid. Když nám však válka zahřmí do uší, rvěte se jako rozzuření tygři! Vyvedl jste mě z omylu.

ZA OKAMŽIK VÁS ČEKÁ 2. DÍL

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kimmel mi tu připomíná moje učitele ze střední, když jsem namalovala obraz. Možná proto mi to nepřijde vůbec vtipné?

00

Odpovědět

Antonín Dvořák na konci prvního videa..:D

51

Odpovědět

?

05

Odpovědět

Přesně, nápad dobrej, ale zpracování pokulhává. Kimmel tohle má ale dost často, škoda. Ale Emily Blunt opět dokonalá :D

252

Odpovědět

Jennifer Aniston a Emily Blunt ♥

271

Odpovědět

Matta Damona jsem tam tak nějak čekala - a nezklamal:)

250

Odpovědět

Chtělo by to více tagů.

92

Odpovědět

Spíš gagů.

240

Odpovědět

Kdyby ten Kimmel nebyl tak strašně a nehorázně nudný. Proč dobré koncepty zpracovává takový antitalent?.. :/

9118

Odpovědět

Naprosto výborný, tohle je přesně můj šálek kávy :D

2011

Odpovědět

05:01 - Nemělo by se "dude" přeložit?

215

Odpovědět

Ne! Je to z epického majstrštyku a ani tam to není přeložené, Dude získal úplně nový význam v Big Lebowski ;-)

370

Odpovědět

Rozhodně ne. A Big Lebowski patří do základního vzdělání... :-)

192

Odpovědět

Jdu si pro 1252 zápornejch palců, ale Big Lebowski mě nudil jako málokterý film a ani mi nedošlo, že to má být narážka na tohle :D

2428

Odpovědět

+-=(GT)=-Na to se dá reagovat jen takhle: https://www.youtube.com/watch?v=Fl7o1EB0sYI :-)

23

Odpovědět

nemozem si pomoct to nenapisat :) ale Kimmel musi mat za sebou nesmierne vela ludi ktori sa mu stataju o marketing pretoze inac si neviem vysvetlit preco je tak popularny...ak teda vobec je lebo ani to neviem ci je pravda :) ale tu ho dost casto prekladate a len malokedy dodivam video nech je tam hocikto...pride ako peter kosic co uvadza nejaku sutaznu hru...bez stavy bez energie len vymyslene napady ktore mu pisu urcite scenaristi...fakt nikto v USA nie je natom lepsie ako on ? neverim tomu...

709

Odpovědět

Ale jo, třeba takový Letterman :D

54

Odpovědět

+Pepektak prinutil som sa pozret aj druhu cast...ale zase akonahle sa tam objavil kimmel tak uplne zle :D boze to je nechutak uplne nehodiaci sa na takuto rolu...cudujem sa niektorym hercom ze ked vedeli o co ide sa nato podujali...ale myslim ze tam ide len o to ze si u kkta ktory je sledovany tak je jedno u koho si...

122

Odpovědět

no a kimmla známe, kosica ne

00

Odpovědět

"Od Benedicta Cumberbatche po Seana Penna." To je jako nějaký vymezení? :-D

351

Odpovědět

To asi bude nějakých 100 nej herců, zbytku ani ten molitan nepomůže. :D

70