Kjóto – Místa stojící za návštěvu

Thumbnail play icon
71 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:77
Počet zobrazení:4 422

Ode dneška se každý čtvrtek ráno podíváme do Japonska. Budu překládat videa od známějších japonských Youtuberů, kteří se snaží představit japonskou kulturu široké veřejnosti. Ať už jsou to kanály jako Rachel a Jun nebo Abroad in Japan, či Pouze v Japonsku. Někdy sem také zařadím názorová videa z jiných koutů Asie, než je Japonsko, ale to všechno až v jiný čas. Kdybyste narazili na nějaké video, ať už z výše zmíněných kanálů nebo úplně odjinud, určitě se nebojte ozvat a o překlad si napsat. A teď už k dnešnímu videu...

Rachel a Jun se v tomto videu vydají do Kjóta, historicky bývalého hlavního města Japonska. Kjóto je známé svými chrámy, ulicemi s tradičními obchody nebo hostinci s gejšami. Také člověka uchvátí svou přírodou. Určitě stojí za navštívení, i když je to turisty nejvíce vyhledávané místo v Japonsku.

Odkazy zmíněné ve videu:
Popis výletu Rachel a Juna
Kanál Odigo Travel 

 

Přepis titulků

Díky Odigo Travel jsme v Kjótu, turistické atrakci číslo jedna v Japonsku a jednom z nejznámějších měst světa. Je tolik míst, kam v Kjótu jít, že je nemožné navštívit je všechna. I kdybyste na to měli týden. Tady jsou naše oblíbená. KJÓTO - Dorazili jsme do Kjóta.

- Jsme tu. Nebude teď u Kijomizu-Dera hodně lidí? Školy zrovna začaly se svými výlety, takže... No jo, už je zase tahle část roku. V poledne tam bude dost rušno. Máte pravdu. Jsou tak roztomilý. Tolik dětí ze základky. Byl jsem na jejich místě tak před deseti lety.

Předběhli jsme je! Pojď Rachel. KIJOMIZU Jsou tak roztomilý. Skvělý, co? Chtěla bych je všechny. - Vystavit si je v předsíni? - Jo. Odtud určitě jen tak neskočíte. V Japonsku se říká, že pokud odtud skočíte a přežijete, splní se vám přání.

Kijomizu-Dera je jeden z nejikoničtějších chrámů v Kjótu. Velikost budov dohlížejících nad městem je dechberoucí i přes všechny ty davy. Jako většina míst v Kjótu bude šíleně přeplněné davy, ale i tak to stojí za vidění. Jestli máte čas jen na jeden chrám, doporučuji tento. Jak chutná zmrzlina na podzim? - Není moc studená? - Je skvělá. GION Gion je částí Kjóta, kde najdeme geiko neboli gejši.

V okolí je spousta věcí k vidění jako třeba známý most Šidžo-Ohaši. Ulice jsou pak plné tradičních obchodů a restaurací. - To je krásné. - Děkuji. Nejdou z toho spustit oči. Svatyně Jasaka je na konci ulice Šidžo-Dori. Je lepší ji navštívit v noci, kdy je osvícená lampiony. Vyvěštím si budoucnost. Jaký si vybereš?

Jsou dva druhy. Lásku, nebo život? Měla bych si vzít lásku? Budeš mě podvádět? Devítka z života, že? Neštěstí? To vidím poprvé. Támhle to můžeš uvázat a bude to v pohodě. - Uvázala jsem to, takže se to nestane.

- Jo. Večerní Kjóto je nádherné, co? Copak? - Krab. - Krab? Opravdu? No jo. Dobrou chuť. Kitazato. Užasný zvuk. Je to moc dobré.

HOLČIČKA UPUSTILA KLOBOUK ARAŠIJAMA To je tak krásné. Fakt úžasné. Arašijama je moje oblíbené místo v Kjótu. S krásnou řekou, kde se můžete svézt na loďce, nebo bambusovým lesem, který jste už museli vidět na fotkách. I přes davy je Arašijama místem, které musíte navštívit.

Koukej Rachel. Tady je hadí kůže. Hadí kůže. Páni. Loďka, loďka, loďka. Vyděsilas ji. Během druhé návštěvy Kjóta jsme potkali úžasnou ženu a já ji teď nechám mluvit. Zase se vám ozveme. Děkujeme moc. AOI MACURI TENRJÚDŽI - Má krásnou barvu, co?

- Jo, je to krásný koi kapr. Mňam, šutr. Dobrej šutr, mňam, mňam. Jestli se chcete dostat na místa, kde jsme dnes byli, nebo na úplně jiná místa, tak se běžte podívat na Odigo Travel, které vám pomůže naplánovat cestu. Tento rok posílají Youtubery do všech 47 prefektur, aby našli to nejlepší pro turisty. My budeme v méně jak polovině. Videa o každé prefektuře jsou na jejich kanále. Odkazy najdete v popisku.

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

pale redhead gangbang bbc anal dp

24

Odpovědět

sorry, wrong window

34

Odpovědět

No hura.. konecne nejakej seros o Japonsku :D moc diky

31

Odpovědět

Kdybi tam nebyla ta starsna hudba v podkresu tak by to bylo podle me o dost lepsi. Tohle byo jak nepovedenej klip k technoparty.

33

Odpovědět

Miluji Japonsko a jeho kulturu.
2 roky po sobě jsme byly s kámošema v Japonsku a hlavně v Tokiu ale, vylezly jsem i Fuji i když nám to trvalo od 17:00 do 3:00 ráno následující den. Velmi nádherná příroda :-)

71

Odpovědět

Taky dobrý na zhul a sledovat tu slečnu jak vám o tom hezky povypráví :)

50

Odpovědět

Žil jsem v Kjótu půl roku a jednoznačně souhlasím, že je tam tolik věcí k vidění, že se to nedá všechno stihnout... a možná právě kvůli tomu mi přijde video, kde jsou zobrazena jenom ta nejvíc profláknutá místa, jaká si jen lze představit, celkem nezajímavé. Fandím dalším překladům s japonskou tématikou, ale příště bych zvolil něco zajímavějšího, ať tu nejsou překládány věci stylu "Neuvěřitelné! V noci je venku tma" :) Hodně štěstí s překlady do budoucna přeje Pavel

81

Odpovědět

Otrepané Japonsko. Človek by sa rád pozrel na niečo iné, ved tam tých aziatov nie je málo.

111

Odpovědět

Od videí zde na videacesky očekávám dvě věci: zaprvé nová fakta a informace a/nebo zábavu. Toto video nepřináší ani jedno z toho. Záběry na kraba, japonské paláce, bambusový les, kapra nebo japonskou zpěvačku nepřináší dle mého názoru žádnou přidanou hodnotu, když se video nevěnuje hlouběji ani jednomu z těchto prvků, jenom hloupě omílá fráze ve smyslu "Je to tu vážně super, musíte to vidět na vlastní oči."
I když mě to tedy nebavilo, tak i tak děkuji překladateli za překlad a u něj strávený čas.

1111

Odpovědět

Moc pěkné video, jen jsem se trochu nemohl zbavit pocitu, že jsem si vyrazil na virtuální rande. :-D

170

Odpovědět

Abroad in Japan mě příliš nebaví.. ačkoliv velký vliv na tom má, pro mě nesympatický, tvůrce.
To ale neubírá nic z radosti nad pravidelnými překlady :-)
Přeji překladateli, ať Vás to baví a nenecháte se odrazovat některými komentáři ;-)
Děkuji a hezký den.

53

Odpovědět

Skvělé taky se těším na další překlady :)

70

Odpovědět

Anotácia ma veľmi potešila, ďakujem a teším sa na ďalšie preklady. :)

121