Thumbnail play icon

KuřataLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 206
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:727
Počet zobrazení:8 125

Mithril kvůli státnicím nemůže Johna Olivera tři týdny překládat, proto jsem to za něj na dnešek převzal. O populárního Johna Olivera vás přece nemůžeme připravit. ;) Frix
Kuřecí maso patří v USA, a nejen tam, mezi nejvíce konzumovaný masný produkt. A naprostá většina kuřat je chována soukromými farmáři, kteří i přes oblíbenost jejich produktů, na tom nejsou zrovna dvakrát nejlépe a hodně z nich žije i pod hranicí chudoby. Že by s tím měly něco společného velké společnosti, se kterými mají uzavřenou smlouvu na chov kuřat a které trhu s kuřaty v podstatě dominují? Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Komentáře (60)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Problém je v těch firmách,ovládají celý trh ve spojených státech. Mají lidí v politice a dokáží si zařídit co chtějí. Padá tam celá konkurence, jsou to ty čtyři firmy, jak je zmínil ve videu Oliver, ale řekl jen velmi málo, pokud vás to zajímá, velmi dobrý je tenhle dokument https://youtu.be/94PBFb6fx88

Všechny zvířata naučili cpát kukuřicí, je levná, stát její výrobu dotuje. Kontrolní úřady jsou pod kontrolou firem které vyrábí potraviny. Nakonec i samotné obyvatelstvo je vykrmováno, tahle velká výroba kdy pak je daleko lepší si nakoupit ve fastfoodu, bohužel zdravé to není, ale normální člověk si nemůže dovolit koupit zeleninu. A tak je lidí s cukrovkou čím dál tím více.

Horší to mají ještě farmáři, osivo je patentováno. Veřejné osivo už vlastně skoro není. Tam je jen jedna firma a ta ničí farmáře, kteří se nehodlají podřídit jejich ''diktatuře''.

To co jsem jsem zmínil a daleko více je v tom videu co jsem zmínil.

40

Odpovědět

Co díl to geniální perla!

181

Odpovědět

Takža banda rednecků postaví drůbežárnu a zcela dobrovolně podepíše zcela nevýhodnou smlouvu. Sice pak nevydělají žádné peníze, ale za to si přivodí hlad a 5 infarktů.
A kdyby je ty ošklivé společnosti, které se jim vnucují zřejmě násilně, nechaly vydělat, chudáčkům kuřátkám by postavili výběhy, masážní salónky a fontánky...

Ale opět za to nemůže spotřebitel, který kupuje nejlevnější kuře, i když kuře trpělo, i když jeho chovatel nemá co žrát, může za to společnost, která lidem zajistí, co lidi požadují. Nakupovala by většina dražší kuře jen proto, že ono i chovatel žili bohémským životem? Asi by mu tak ochotně netleskali, komediantovi komunistickýmu, kdyby to domyslel do konce...

445

Odpovědět

Hned první odstaveček je vysvětlen přímo ve videu, nauč se číst a používat mozek ;) .

Druhý odstavček: takže, když spotřebitel chce a nakupuje levná kuřata, tak tím ovlivňuje i to, že když farmář něco řekne, tak ho firma zkrouhne? Wow, ty seš ale dement ;)

50

Odpovědět

Jakožto správný ateista nesouhlasím s tvrzením, že pásovec chutná jako kuře. Spíš více chutná jako mimčo

176

Odpovědět

A s touhle zemí chce EU podepsat TTIP? Evropa, která má vůbec nejpřísnější normy na světě ať už v ochraně přírody, práv zvířat, hygieny, jakosti, označení původu, bezpečnosti práce a stovky dalších norem? Naši farmáři a výrobci potravin nebudou mít co žrát a my budeme žrát ty jejich sice asi levné zato odporné americké shity! A tohle se netýká jen potravinového průmyslu ale všech odvětví. Našim výrobcům přísné normy zůstanou a americkým konglomerátům se otevře náš trh. Už teď jsem jako Evropa nejméně konkurce schopným kontinentem. Ale po podpisu TTIP už budem oficiálně jen americkou kolonii.

452

Odpovědět

Naprostý souhlas! Suverénní Evropa, což předpokládám měla být jedna z priorit spojení malých států do velké EU, se změnila v poslušného vazala imperiálního USA, které ve jménu odvrácení vlastního bankrotu vyhlásilo druhou svatou válku imperiálnímu Rusku, které chce všemi možnými způsoby vyhnat z evropských trhů, aby odvrátilo ten masivní bankrot, který zahání tisknutím dolarů. Výsledkem bude to, že nadnárodní americké korporace díky TTIP ještě více zbohatnou, získají zde dříve nepředstavitelný vliv a Evropa jen ostrouhá, až na pár politických evropských špiček, kteří jistě dostanou nějaké ty drobky. Kdo ale ví o tom, že nějaká TTIP vůbec existuje? Demonstrace proti ní televize překvapivě nevysílají a žádný John Oliver tady není, a to je hlavní problém, neinformovanost lidí.

Z jiného soudku. Už jen fakt, že německá tajná služba kolaboruje a donáší na vlastní občany americké tajné službě, bez vědomí tamní vlády, je neskutečné a hodně to vypovídá. Německo, které je ekonomický lídr Evropy (takže lídr Evropy) a nechává se tahle ojebávat. Nudí mě tahle verze Evropy, která je jen hlásnou troubou americké propagandy proti Rusku, obdobné americké prasárny v zahraniční politice (a mnohdy i horší) zcela ignoruje a obhajuje, a ještě na vlastní úkor přijímá dohody a smlouvy, které jsou jednostranně výhodně, překvapivě jen pro USA.

Místo aby se kladl důraz na suverénní a silnou Evropu, která bude pro USA rovnocenný partner, ne vazal, který vytáhne do každé války po světě, kterou USA rozpoutá, naopak sílí hlasy po jejím rozpadu, což by bylo v konečném důsledku ještě horší.

183

Odpovědět

Oliver je úžasný osvícenec, bez ohledu na to, že má velký tým lidí, kteří mu to připravují. Tohle je ten způsob jak s tím bojovat, ukázat veřejně ksichty všech těch zkorumpovaných z***?, kteří se budou muset rozhodnout, zda si zachovat mandáty i pro příští období, nebo dočasně plnit funkci ve prospěch soukromých peněz. Problém je v tom, že je to utopie, protože u příštího hlasování už to nikoho nebude zajímat, ksichty se neukážou a zkorumpovaní z***i si budou hrabat zase pro sebe, ale ta snaha je a cení se. Moderátor idealista, který chce něco aktivně změnit, jaká to změna o proti tuzemské trapné verzi v podobě Krause, který umí upozornit jen na absurdní novinové titulky a svého hosta ani nepustí ke slovu. Na 168 hodin čumí jen důchodci a ostatní pseudoinvestigativní cokoliv tady neexistuje, dokonce už ani tisk, který už jen kope za své modly, nebo majitele.

Problém USA je v tom, že úplně stejně ne-li hůř jsou na tom tamní zemědělci pod diktátem Monsanta, jehož manažerské špičky jsou zcela překvapivě spjaté se státní správou a naopak. Legrační je na tom i fakt, že Monsanto se rozlejzá i do Evropy a náš KeBabish má aktivní zájem prosadit něco podobného i u nás, a už jen fakt, že je ministrem je alarmující. Bohužel jsme stejné ovce jako Američani a místo absolutního nezájmu o okolní dění (což je jejich případ) nám stačí pár koblih zdarma.

351

Odpovědět

po tomto dílu proběhla na wikipedii chicken fucker akce :D wikipedia to ale smazala
http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Wikipedia_Signpost/2015-05-20/News_and_notes

120

Odpovědět

to má jako předseda zabudovaný zvukový detektor, který rozlišuje a počítá hlasy přítomných?

270

Odpovědět

ne, ale je to chicken fucker

960

Odpovědět

kravičky jsou nejlepší, takže aligátor je asi průměr, což mě mrzí

20

Odpovědět

Ze začátku jsem se bál, že bude mluvit o padesáti tématech najednou, ale nakonec se toho chytil brilantně. Jen nevím, proč to není jako u nás, pokud vím tak firmy u nás chovají a zároveň zpracovávají kuřata. To debilní vyjádření mluvčího kuřecích společností mě ani nepřekvapilo, pamatuji si když se u nás v minulém roce řešilo, proč u nás neklesají ceny pohonných hmot, když cena ropy je na historickém minimu a i zásoby staré levné ropy (což je jejich typický výmluva) jsou už dávno vyprodané. A pan mluvčí čerpacích stanic na to krásně odpověděl, že čerpací stanice mají výdaje například, že jejich zaměstnanci mají platy. WHAT THE FUCK? Když ta ropa byla dražší tak snad jejich zaměstnanci platy neměli? Toho je vážně výmluva kompetentní osoby? I retardovaná opice po třech infarktech by vymyslela lepší odpověď, aby se člověk nemusel stydět v jaké zemi se to narodil. Abych se dostal zpátky k těm kuřatům, co ten jejich mluvčí řekl, malinko hlavu a pato mělo, přece jen bych se nedivil, že tam ti chudí farmáři žijí nejhůře jako průměr v ČEZké republice. Ale ten začátek to oblbování týraní zvířátek je už trapné, slepice zase nemají tak velký mozek aby vnímali velký rozdíl v tom jak a kde žijí, stravu i střechu nad hlavou mají. Už takto jsou kuřata docela drahá a čím více se cena bude zvedat, tím se dostaneme zpátky do historie, že lidi zase budou mít pole a pěstovat vlastní stravu a budou se starat o vlastní zvířata a na nějaký čas aby někdo chodil do práce jako vědec atd už čas nebude.

613

Odpovědět

Jsem se musel zaregistrovat abych zareagoval. Tahle problematika mě celkem hlodá už delší dobu.. za 1. říct že už tak je maso hodně drahé, je docela mimo mísu. Dneska jíme maso i třikrát denně i přesto že víme, že to pro nás v takové míře není zdravé. Maso bylo vždy drahá záležitost.. a říct že 70kč za kilo živé váhy je moc mi nepřijde moc objektivní. A kuřata možná mají malý mozek, ale rozhodně dokáží ocenit pohodlí a jim příjemné prostředí.. viz.: https://www.youtube.com/watch?v=3ch1dwJmQVI . . V Evropě je to s velkochovy ještě docela v pořádku, máme ty nejpřísnější regulace na světě, Amíci na to totálně serou.. Jak myslíte že dosáhnou vyšších výnosů? Cpou více podpůrných prostředků do žrádla.. Zmenšují chovnou plochu a preventivně cpou antibiotika.. Což je hlavní problém, v USA je 70% antibiotik spotřebováno ve velkochovech. Tak se dostávají do prostředí a jejich účinost klesá. do roku 2006 byly některé antibiotika uváděny jako růstové stimulátory a dávaly se s každým krmením! EU to v roce 2006 zakázala kvůli hrozbě superrezistentních bakt. kmenů.. Američani to jedou do ted! Minimální chovná velikost je v EU větší. V klecových velkochovech nosnic, když prostor klesne pod přijatelnou mez, se nosnice dostávají do stresu a dochází k soubojům.. Proto se jim už jako kuřatům "opalují" zobáky, aby je měly tupé a nemohly se navzájem vážně zranit. Tady už to je zakázáno, ale v Americe je to pořád běžná záležitost.. Po tomto videu už chápu proč tomu tak je.. Kapitál je hold kapitál.. a síla nadnárodní korporace je mocná .. Jsem zvědavý jak to dopadne s tou TTIP.. možná to tu za chvíli bude stejný ..

170

Odpovědět

+kurMaso se nejí 3x denně, ale 3x týdně = těstě vedle. Maso je drahé a je drahé jen díky prodejcům, sám znám malé lokální farmáře, co přestávali prodávat dobytek za maso, protože se jim to za tak malé ceny nevyplatilo a supermarket si to pak v klídku prodá s 500% přirážkou. Odborníci sami řekli, že zvětšení klecí nařízené EU kuřata nepocítí, pocítili to akorát naše peněženky. A jsem taky proti TTIP.

00

Odpovědět

+kurUkaž mi studii, která říká, že maso několikrát denně je pro lidi špatné... Samozřejmě se nesmí přehánět a vyvážit to i jinou složkou potravy. Naopak ti mohu dát historické dokumenty, kdy lidstvo po tom, co začalo provádět zemědělství, a tudíž "vegetariánskou stravu", tak začalo trpět na spoustu nemocí, zubní kazy (alergii na lepek má skoro každej na planetě) atd. ;)

16

Odpovědět

Sakra já ho žeru. tenhle člověk je král mezi moderátory, nikdo mu nesahá ani po paty. absolutně dokonalý borec.

1255

Odpovědět

We are eating chicken when it's being fingered. :D :D

Škoda, že se překladem nezachoval vtip. :)

932

Odpovědět

Doufám, že takhle někdo převezme i VSauce ;)

163

Odpovědět

Netušíte jestli máme i my (ČR) podobný, ne tolik politicky vedený pořad? Klidně i internetovou show. (krom toho co běží na streamu nebo kde)

150

Odpovědět

otázky Václava Moravce ? :D

234

Odpovědět

+AlennJsem čekal kdo to napíše :D Ale toho už taky znám.

90

Odpovědět

Nemáme a ještě dlouho mít nebudeme :-D

ČT na to nemá koule a komerční televize preferují nekonečně seriály jako cesty domů, ulice, ordinace a bůh ví co ještě :-D

980

Odpovědět

+Tarylinta u nás tolik srandy není kromě Ratha

98

Odpovědět

+TarylinNejde ani o to, že by na to nikdo neměl koule, jen na to nejsou lidi a peníze. Nikdo takový jako Oliver tady není, navíc málokdo si to asi uvědomuje, ale John za sebou musí mít obrovský tým schopných lidí, který dělá průzkum, apod.

750

Odpovědět

+TarylinNezapomeň paterčata, tak krásný dokument si každý přál financovat ze svých daní ;)

211

Odpovědět

+TarylinNa tohle u nás nebude mít koule nikdo. Chce to v první řadě peníze, ten podpůrný tým za tím musí být docela velký, ale hlavní problém je jinde. Jaká novinařina je už u nás nezávislá? Bojím se, že žádná - až by natočil jeden jediný díl na téma Babiš nebo kšefty Agrofertu, bylo by po srandě.

00

Odpovědět

No, teď se o to pokouší dva projekty na streamu.
Tento: https://www.stream.cz/zpravy/10005730-landova-hymna#nejnovejsi
A
pak tento trochu:
https://www.stream.cz/infobaden-news/10005799-krize-v-thomayerce-pacienti-zautocili-na-lekare-behem-operace#nejnovejsi

41

Odpovědět

+CeckoProblém je, že Infobaden News je jen "česká verze" The Onion, takže vypovídací hodnota nula.

151

Odpovědět

+CeckoAsi spíš jo, ale to první si podle mě celkem snaží hrát a Olivera. A vyloženě marnej ten pořad není.

20

Odpovědět

+CeckoInfobaden ujde. Ty zprávy jsou jedna velká trapárna a ten ráčkující moderátor by se měl pověsit.

44

Odpovědět

+CeckoAle ten moderátor je marnej!

10

Odpovědět

+CeckoTak tohle se Oliverovi ani Onion nevyrovna... Není to navíc ani vtipné ani to nic neparoduje.. Je to jen nějaký pokus o vtip který příjde směšný jen pár stejně smýšlícím lidem. Onion se vysloveně povedený sarkasmus. Oliver je genialni satira a pořad narážející skvělě na opravdové problémy. Tak či tak to chce dávku inteligence a tohle na tom streamu nemá ani inteligentní ani komediální dávku...

20

Odpovědět

Na DVTV (http://video.aktualne.cz/dvtv/) je dosti zajímavých témat a diskuzí jak z politického spektra, tak z ostatních, a aktuálních, témat. Sice to není show, ale úroveň to má pro mě vysokou.

120

Odpovědět

Z pořadů, které se zabývají politickým děním, snaží se i o vtip a více méně se jim to daří mě napadá jen 168 hodin na ČT.

Bohužel je to vtip spíše sarkastický, poraženecký a hlavně oddělený od snahy něco změnit... takové to povzdechnutí, nad něčím, co je strašné, ale nezbývá se než pousmát. A to mě přivádí na myšlenku, jestli by jsme u nás vůbec uměli takový pořad dělat (a nesklouzli do laciného nadávání a hany) a přijmout (přeci jen svoboda slova je v USA vnímáná jinak, než zde). Zdá se mi totiž, že náše kultura a výchova je úplně jiná, než v US a politická satira a agitace má tedy i jinou tradici a formu. V první řadě žije u nás každá žije svým životem a odděleně.

Nic proti tomu, prostě to máme jinak.

90

Odpovědět

+erazmusVíceméně s vámi souhlasím, ale to, že "V první řadě žije u nás každá žije svým životem a odděleně." je problém (ano, je to problém, protože jsou u nás věci, co štvou snad každého, ale zorganizovat něco, co by se to snažilo změnit, a mělo masovou podporu, to je dost obtížné) minimálně celého Západu. Skutečně to není české specifikum.

20

Odpovědět

+erazmusDěkuji za vyjádření souhlasu. Rád bych ještě podotknul, že osobně doufám v rozvoj občanské společnosti, která již teď bují ve velkých městech (např. Praha - Auto*Mat, Brno - Žít Brno). Tyto spolky začínali s humorem a nyní věci mění a kopírují vývoj v evropských zemích západněji od našich hranic (SRN, Švýcarsko).

11

Odpovědět

Hledáš reportážní pořad (Očima Josefa Klímy, Nedej se), nebo pořad typu jeden problém s postupným gradováním (Prahy vs. Prachy)?

30

Odpovědět

Tohle je u nás zabité. Potřebuješ pořádný kalibr moderátora, potřebuješ pořádné příběhy. Obojeho je u nás méně než šafránu. Asi jako ten tragický rok po Hugh Jackmanových Oscarech, kdy se česká televize pokoušela o sólo moderátory na předávání cen. Co to bylo za tragédie...

10

Odpovědět

Tak třeba klokan chutná jako srnec.

181

Odpovědět

Občas je to těžký zařadit, když člověk jí celej život tři druhy masa a pak si dá zebru tak řekne že to je kráva :D

300
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK