KuřataLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:748
Počet zobrazení:15 377

Mithril kvůli státnicím nemůže Johna Olivera tři týdny překládat, proto jsem to za něj na dnešek převzal. O populárního Johna Olivera vás přece nemůžeme připravit. ;) Frix
Kuřecí maso patří v USA, a nejen tam, mezi nejvíce konzumovaný masný produkt. A naprostá většina kuřat je chována soukromými farmáři, kteří i přes oblíbenost jejich produktů, na tom nejsou zrovna dvakrát nejlépe a hodně z nich žije i pod hranicí chudoby. Že by s tím měly něco společného velké společnosti, se kterými mají uzavřenou smlouvu na chov kuřat a které trhu s kuřaty v podstatě dominují? Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Přepis titulků

Kuřata. V podstatě krocani s poruchou příjmu potravy. V naší zemi kuřata zbožňujeme tak moc, že jich musíme vyprodukovat opravdu hodně. Za posledních dvacet pět let kuřecí průmysl zdvojnásobil svoji produkci a stoupl z 80 miliónů kuřat týdně na dnešních asi 160 miliónů týdně. 160 miliónů kuřátek týdně! To jsou čísla Warrena Beattyho. To jsou čísla Roba Lowa z premiérové párty Eliášova ohně.

Víte co? To jsou čísla hladce oholeného Leonarda DiCapria na jachtě během filmového festivalu v Cannes. To je hodně kuřátek! To je nezvládnutelné množství kuřátek! Jíme kuře tak moc, že se stalo naším referenčním bodem pro hodnocení každého jiného masa. Celkem dobrý. Ti říkám.

Když ne jako ještěrka, tak to chutná jak kuře. Mýval je v Číně delikatesou. Slyšela jsem, že chutná jako kuře. - Víš, jak chutná aligátoří maso? - Jako kuře. Jak to chutná? Vážně to nerad říkám. Opravdu to chutná jak kuře. Pásovec chutná jako kuře? Zamyslete se nad tím. Je to ohromující. Nic obdobného u ostatních smyslů není. Kdybych vám řekl, že všechno vypadá jako stůl nebo že všechno je na dotyk jako gumový míček, mysleli byste si, že jsem blázen.

Samozřejmě, tohle všechno jsou pro kuřecí průmysl dobré zprávy. Vévodí mu čtyři obrovské společnosti. Pilgrim's, Tyson, Perdue a Sanderson Farms. A vím, co si myslíte. Myslíte si: "Tohle bude jen další příběh o tom, jak strašně je s kuřaty zacházeno." A já vím. Slyšíme o tom hodně. Kuřata a krocani jsou pravděpodobně nejvíce týraná zvířata na této planetě.

Pravděpodobně nemáte ponětí o tom, co se skrývá za kbelíkem kuřat z KFC: Bohužel, hlavní ingrediencí je krutost. Pam, podívej. Buďme féroví. Hlavní ingrediencí kuřete z KFC není krutost, je to kuře. Jedinou věcí, kde je krutost hlavní přísadou, jsou dětské hvězdy. Je to takto - krutost, třpytky, dítě a pak statisticky kuře. A ano.

S kuřaty bezpochyby může být zacházeno strašně, ale o tomhle tento příběh není. Je to o kuřecích farmářích. A bohužel, bude to mnohem méně příjemné než to, na co se tady díváte. Kuřecí společnosti nás přesvědčují, že to farmáři mají zmáknuté. V jejich propagačních videích se pořád smějí, a vždy, bez ohledu na společnost, s jemnou kytarovou hudbou v pozadí. Je to dobrý pocit mít hejno ptáků, kteří jsou krásní, zdraví.

Víte, že jste odvedli dobrou práci. Váš nejlepší produkt právě opustil vaši farmu. Kdyby mi někdo zítra zavolal a řekl: "Byla bys znovu drůbeží farmářkou?", řekla bych ano. Někdy mu nerozumím tak dobře, jako slepicím. Jo, samozřejmě, že nerozumíš. Tvůj manžel je dospělý člověk plný vnitřního života ze sledování nekonečných animací a tohle je prostě jen slepice.

Takže ano, snadněji se jí rozumí. Ale navzdory těm pěkně vytvořeným výpovědím se ukázalo, že mnoho farmářů má velmi odlišné zkušenosti. Měl jsem pět infarktů... co jsem v kuřecím byznysu. Je to opravdu velký boj. A měli jsme hodně nocí, kdy jsme nespali. Je to celkem drsný.

Ne celkem drsný. Je to drsný. A bylo to drsný po dlouhou dobu. Mnoho studií ukázalo, že mnoho chovatelů, jejichž jediným příjmem je chování kuřat, žijí pod nebo blízko hranice chudoby, což zní šíleně. Jak můžou lidé, kteří produkují nejvíce konzumované maso, mít sotva na živobytí? Jíme kuře v podobě popcornu, jako kuřecí prsty a když je v nugetách ve tvaru myši od Disneyho, což je mimochodem trochu právně podezřelé.

Podívejte, může v tom být myš, ale prakticky jsme vám o tom řekli, takže nás nemůžete žalovat. Tohle vše je díky systému zvanému smluvní farmaření. Smluvní farmaření je v podstatě kuřecí školka. Společnosti přivezou malá kuřátka do nezávislých farem, nechají je tam a vyzvednou je o měsíc a něco později, když jsou plně dorostlá.

Předpokládám, že takhle školky fungují. Devadesát sedm procent kuřat je chováno tímto způsobem. A když ho kuřecí společnosti popisují, znovu s podělanou jemnou kytarovou hudbou, tak to zní pro farmáře skvěle. Tyson Foods ve skutečnosti vlastní krmivo a zásobníky. A vlastníme také kuřata v hale. Ale majetek, vybavení, práce, vše ohledně podnikání na farmě patří farmáři. To se jim musí nechat.

Jemné brnkání prostě dělá všechno věrohodnější. Ukážu vám to, dejte mi nějakou hudbu. Micky Mousovy nugety vezmou to nelepší kuře, žádnou myš, a pokryjí ho strouhankou, žádnou myší. Naše nugety jsou ztělesněním bezmyších kuřat, s jednou myší. Vidíte? Ale zamyslete se nad tím, co ten člověk vlastně řekl. Vy vlastníte majetek a vybavení, my vlastníme kuřata. To v zásadě znamená, že vy vlastníte vše, co stojí peníze, a my vlastníme vše, co peníze vydělává.

Protože obvykle se farmáři dost zadlužují, jen aby koupili haly a začali s podnikáním. A jakmile podepíšete tu smlouvu, kuřecí společnosti na vás mají velký vliv. Takže s těmi hroznými podmínkami, ve kterých se kuřata chovají, farmáři často nemohou nic dělat. Zavázán smlouvou, Craig ani nemá dovoleno dopřát jim slunce nebo čerstvý vzduch.

Pokud jim dáte přirozené světlo, které ptáci milují, tak to oni nechtěj. Chtěj, aby seděli na zemi, vstali se napít, něco sníst a znovu si sedli. Takhle se vykrmí. Určitě bych se zbavil těch pevných zdí, vrátil bych jim slunce. Pustit sem slunce a čerstvý vzduch je... Za prvé, ptáci to milují, a za druhé, je to lepší pro mě. Ovšem, že vás to kuřecí společnosti nenechají udělat.

Vědí, že kuřata jsou jako hvězdy reality show. Čím jsou šťastnější, tím jsou bezcennější. Ne bezdůvodně E! zrušilo Držte krok s Alanem a Arlen Aldovými, partnery a nejlepšími přáteli po 50 let. A není to proto, že Alan byl moc dobrý v naslouchání. A problémem je, že i když se farmáři snaží dluhy rychle splácet, společnosti mohou nakupit další tím, že požadují, aby provedli drahá vylepšení.

Společnosti pravidelně přicházejí a říkají: "Musíš udělat tohle vylepšení nebo tamto vylepšení a pokud ne, už nedostaneš žádná kuřata." Musíš mít tohle, musíš mít tamto, musíš mít, však chápete. Začalo to prvně s napáječkama a pak to byly tunelové haly a pak zase zatemňovací závěsy na jižní straně. A všechny tyhle další věci nakonec stály víc než naše původní budovy. A to musí být frustrující! Chování kuřat je jako jednorázovka s Jamesem Francem.

Hele, Jamesi, prvně jsi chtěl, ať zkusíme napáječky, což bylo divný, ale překousla jsem to. Pak to byla tunelová hala, což bylo ještě horší. A pak chceš, ať zkusíme zatemňovací závěsy? Ne, Jamesi! Ne, je konec! Skončili jsme, Jamesi! Skončili jsme! Takže... Když se nad tím zamyslíte, v tuto chvíli může mít farmář vypůjčeno přes milion dolarů na haly a vylepšení, ale dělají to, protože jsou vedeni k víře, že budou mít stálý zdroj příjmu.

Až na to, že jsou placeni dle turnaje neboli gladiátorského systému. A bohužel, znovu je to mnohem míň rozkošné než to, na co se tady díváte. Podívejme se, jak to vysvětluje jeden obchodní novinář. Společnost vezme, mohlo by to být až sto farmářů v oblasti, a pak je vzájemně ohodnotí. Ti v horní půlce dostanou příplatek, peníze navíc. Ti v dolní půlce dostanou srážku, jsou finančně potrestáni.

A to znamená, že soupeříte proti svým sousedům. Pokud produkují vykrmenější kuřata při menším krmení, vaše příjmy budou sníženy. A ne o málo. Můžete dostat téměř polovinu toho, co mají ostatní chovatelé za libru, z důvodů, které nejsou plně ve vaší kontrole. Je to jako zemědělští Konkurenti, neboli Kykyrenti, jestli chcete. V.S.K., V - vždycky, S - se, K - kdáká.

Do toho! A za ten vtip se neomlouvám, stojím si za tím. Stojím si za... Ne, ne, ne. Měli jste šanci a propásli jste ji. A podívejte. Prohra v turnaji a označení za špatného chovatele nemusí stát farmáře jen jejich domov, může je to stát mnohem víc. Minulé pondělí ráno v Severní Karolíně si jeden z těch špatných chovatelů vyjel na projížďku, jel po venkovské silnici, byla mu vypovězena smlouva, hrozila mu ztráta domu, a proto vzal zbraň a ukončil svůj život.

O tomhle tu dnes mluvíme. Je to osobní. Taková je skutečnost pro chovatele drůbeže. V tuto chvíli můžete být naštvaní na kuřecí průmysl.

Ale opatrně, potřebujete si nechat trochu místa, protože budete ještě naštvanější. Mluvčí kuřecího průmyslu byl totiž dotázán na to, proč tolik farmářů žije pod hranicí chudoby, a tohle byla jeho odpověď. O které hranici chudoby mluvíte? Je to národní hranice chudoby? Je to státní hranice chudoby? Hranice chudoby v Mississippi a Alabamě je jiná než v New Yorku. O čem to sakra mluvíš?

Na tom nezáleží. Hranice chudoby je jako věk legálnosti sexu. Pokud začnete rozebírat, kde přesně je, pravděpodobně jste už udělali něco velmi velmi špatného. Problém je, že si chovatelé kuřat ani nemůžou stěžovat. Protože jedním z důvodů, proč jste o tomhle neslyšeli, je, že když si farmáři stěžují, společnosti se s nimi nemažou. Pokaždé, když jsem promluvil proti společnostem a jejich proviněním, opláceli mi to krácením plateb, omezením kuřat, snížením kvality kuřat, které dostanu.

Jsou ohodnoceny od jedné do desíti. Jedna je jejich nejlepší kuře, deset je nejhorší. Někdy, když si pustíte pusu na špacír, dostanete hodně osmiček, devítek a desítek. No ty krávo! Když ovládající šmejdi hrozí číselně podřadnými kuřátky, není to odpovědný obchodní model, to je Vincentův svět.

Přesně to to je. Pokud zrušíš moje kapely, kámo, zařídím, aby se všechny holky v L.A. vyhýbaly tvýmu p*ru, jako by to byl za*ranej cukr. Nemůžu se dočkat filmu. Už se nemůžu dočkat. Bude to mazec. Kluci jsou zpět! Kluci jsou zpět! A pamatujte, pokud dostanete podřadná kuřátka, budete trpět v turnaji a potenciálně přijdete o svoji farmu.

Kuřecí společnosti tvrdí, že tak nečiní. Přesto musím říct, že při zkoumání tohoto problému jsme mluvili se spoustou farmářů, kteří věří, že je to pravda, a děsí se toho, že se to stane jim. Před pár lety se Obamova administrativa pokusila zaměřit na mnoho těchto problémů novými regulacemi. Pořádali setkání na radnicích a mělo to trochu společné téma.

Dovolte mi říct, že mnoho chovatelů se nezúčastní těchto setkání, protože se bojí odplaty od svého integrátora. V posledních 48 hodinách bylo některým chovatelům vyhrožováno, aby se neúčastnili a nepromlouvali. Zastupuju nebo pomáhám zastupovat 650 chovatelů kuřat ve státě Alabama. A ze všech šesti set padesáti jsou tu dva, kteří se nebáli sem jít. Neříkám, že jsem odvážnej.

Jsem hrdej Američan, jsem veterán a potřebuju mít právo k vám všem dnes mluvit. To... To je působivý člověk. Kdyby jste pracovali pro kuřecí průmysl, museli byste být idoti, abyste se postavili v té místnosti a snažili se obhájit své chování. Dámy a pánové, představuji vám idiota. Proč byste šli před pěti lety s tím, co jste věděli, nebo aspoň myslím, že jste museli vědět, do byznysu, o kterém máte pocit, alespoň dle vašich komentářů, že není moc dobrým byznysem?

Počkat. "Proč jste nás nechali vás oje*at?" není obhajoba pro oje*ání lidí. Prostě není. A naštěstí byl v té samé místnosti farmář, který mu věci rád vysvětlil. Můj komentář je namířen k pánovi, který řekl, že se diví, proč Valerie Ruttle vstoupila do byznysu.

Můžu vám říct, že důvod, proč do toho vstoupila, je, že společnost lhala. Když dáte čísla na papír, aby vám bankéři půjčili peníze, a pak to neodpovídá, jak zaplatíte bance? Slyšeli jsme dnes hodně informací a vážně jsem nechtěl jít mluvit, ale vážně potřebujeme pravidla a potřebujeme je rychle. Potřebujeme pravidla a potřebujeme je rychle. Je jasné, že to myslí vážně, protože mluví jako někdo, kdo zrovna přistihl spolubydlícího, jak masturbuje v obýváku.

Domovní schůze! Domovní schůze! Vím, že jsme tu jen my dva, ale, Gregu, tohle musí přestat! Domovní schůze, hned! Čtvrtý strike, Gregu! Dobrou zprávou je, že ochranná pravidla pro drůbeží farmáře byla skutečně napsána. Špatnou zprávou je, že momentálně nejsou prosazována, protože každý rok od jejich napsání byl vložen dodatek do zákona o prostředcích do zemědělství, který ministerstvu zemědělství výslovně zakazuje, aby je prosadilo.

A v minulých letech tomuto úsilí dominoval poslanec Steve Womack. Takže proč to dělá? Kdo ví? Možná protože jeho domácí okres je místem světového ústředí Tysonu. Nebo proto, že získal desítky tisíc dolarů na kampaň od kuřecích společností. Nebo možná ho jen sexuálně přitahují slepice. A žárlí, že farmáři s nimi tráví tolik času. Já to nevím, jen tu spekuluju. Jde o to, že bojoval proti snaze ochraňovat farmáře.

Právě v minulém roce se poslankyně Marcy Kaptur pokusila schválit novelu jednoduše dávající farmářům ochranu pro mluvení bez odplaty. To bylo celé. A podala to přesvědčivě. Ministerstvo zemědělství chce prosadit tyto regulace, aby farmáři měli pevné postavení a aby jim nebylo sebráno živobytí jen proto, že je jim dovoleno mluvit o svých podmínkách. Co je na tom špatného?

Co je na tom špatného? Špatného na tom je, že společnosti v této situaci mají příliš velkou sílu. Ti, co pracují v těch halách, nemají dost síly. Musíme jim dát rovné postavení před soudy a v jejich schopnosti přijít za námi, aby uplatnili své právo svobody projevu. Prosím podpořte tuto novelu. To je... To je druh projevu, který má obvykle zesilující hudbu v pozadí a předchází vítězství na konci filmu.

Ale ve skutečném světě nastalo hned poté toto. Prosím podpořte tuto novelu. Hlasujeme o novele poslankyně Kapturové. Všichni pro, řekněte ano. Ano. - Všichni proti řeknou ne. - Ne. Zdá se, že převážilo ne. To je ten nejdepresivnější konec od konce Sexu ve městě. Pan Božský, Carrie?

Božský? Máš na víc, Carrie. Když už, tak jsi měla skončit s Aidanem. Ano, ano. Ano, Aidan byl nudný, Carrie. Ale víš co? Tos byla i ty, tos byla i ty, Carrie. A podívejte, vím, že tenhle příběh je deprimující, a možná uvažujete, co můžete udělat. Mohli byste přestat jíst kuře, ale to neuděláte, protože kuře je lahodné. Dostávám hlad jen, když o tom přemýšlím. Tady je mám.

Lahodné. Chutná jako pásovec. Mohli byste říci: "Dobrá, budu hlasovat proti kongresmanovi Stevu Womackovi." To ale nebudete, protože tam nežijete, a taky za poslední dvě volby neměl žádného výrazného soupeře. Jedinou satisfakcí, kterou vám mohu dát, je nechat Seana Conneryho vyjádřit vaše pocity o Womackovi. Womacku! Že mě to nepřekvapuje, ty oslizlej hade! Trochu to pomáhá.

Trošku to pomáhá. Dá vám to chvilkové vizuální uspokojení, ale nic to doopravdy nemění. Ale pravdou je, že tu je záblesk naděje. Ten samý výbor se má znovu sejít příští měsíc a Marcy Kaptur se možná znovu pokusí schválit opatření ochraňující farmáře před odplatami. A pokud ano, dovolte mi použít zbraň kuřecích společností proti nim. Mluvím samozřejmě o jemné kytarové hudbě, abych vás přesvědčil, že vše, co se chystám říct, je pravda.

Poslechněte si tohle. Výbor má 51 hlasujících členů. Tohle jsou jejich jména a státy. Pokud je tu váš poslanec a budou hlasovat proti novele Marcy Kaptur, je to proto, že, a nemůžu to dostatečně zdůraznit, jsou kuřom*di. M*dají kuřata, to dělají. Každý den, všemi možnými způsoby. Pokud nechtějí, aby je nálepka kuřom*rd pronásledovala po zbytek života, měli by přemýšlet zvlášť opatrně o tom, jak budou hlasovat, protože obvinění kuřom*d nemizí z Wikipedie snadno a pokud ano, mají sklon se tam hned vracet, protože kuřecí společnosti mohou být schopné oplácet farmářům za promlouvání, ale nemohou zabránit nám, jako jeden muž, křičet "kuřom*d" z plného hrdla, pokud někdo z těchto lidí bude hlasovat proti farmářům v této malé maličké novele.

Jsou tady všichni potenciální kuřom*di. Nebuďte jedním z nich! To je vše, co říkáme. Taková byla naše show.

Příští týden nevysíláme, ale budeme zpátky týden poté. Dobrou noc! Překlad: Frix www.videacesky.cz

Komentáře (65)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Žádnej Jarinin? Není nemocnej?

20

Odpovědět

You little piece of s**t - ty oslizlej hade

proč jste tak korektní a děláte takovou cenzuru v překladu? Neni to zbytečný?

00

Odpovědět

Tohle je novinka ? vážně ? no možná tohle J.O. natočil znovu, nic méně tohle téma jste tu již jednou od něj přeložené měli.

10

Odpovědět

Ne tohle je v sekci legendární videa nikoliv v sekci novinek.

00

Odpovědět

Problém je v těch firmách,ovládají celý trh ve spojených státech. Mají lidí v politice a dokáží si zařídit co chtějí. Padá tam celá konkurence, jsou to ty čtyři firmy, jak je zmínil ve videu Oliver, ale řekl jen velmi málo, pokud vás to zajímá, velmi dobrý je tenhle dokument https://youtu.be/94PBFb6fx88

Všechny zvířata naučili cpát kukuřicí, je levná, stát její výrobu dotuje. Kontrolní úřady jsou pod kontrolou firem které vyrábí potraviny. Nakonec i samotné obyvatelstvo je vykrmováno, tahle velká výroba kdy pak je daleko lepší si nakoupit ve fastfoodu, bohužel zdravé to není, ale normální člověk si nemůže dovolit koupit zeleninu. A tak je lidí s cukrovkou čím dál tím více.

Horší to mají ještě farmáři, osivo je patentováno. Veřejné osivo už vlastně skoro není. Tam je jen jedna firma a ta ničí farmáře, kteří se nehodlají podřídit jejich ''diktatuře''.

To co jsem jsem zmínil a daleko více je v tom videu co jsem zmínil.

71

Odpovědět

Co díl to geniální perla!

212

Odpovědět

Takža banda rednecků postaví drůbežárnu a zcela dobrovolně podepíše zcela nevýhodnou smlouvu. Sice pak nevydělají žádné peníze, ale za to si přivodí hlad a 5 infarktů.
A kdyby je ty ošklivé společnosti, které se jim vnucují zřejmě násilně, nechaly vydělat, chudáčkům kuřátkám by postavili výběhy, masážní salónky a fontánky...

Ale opět za to nemůže spotřebitel, který kupuje nejlevnější kuře, i když kuře trpělo, i když jeho chovatel nemá co žrát, může za to společnost, která lidem zajistí, co lidi požadují. Nakupovala by většina dražší kuře jen proto, že ono i chovatel žili bohémským životem? Asi by mu tak ochotně netleskali, komediantovi komunistickýmu, kdyby to domyslel do konce...

651

Odpovědět

Hned první odstaveček je vysvětlen přímo ve videu, nauč se číst a používat mozek ;) .

Druhý odstavček: takže, když spotřebitel chce a nakupuje levná kuřata, tak tím ovlivňuje i to, že když farmář něco řekne, tak ho firma zkrouhne? Wow, ty seš ale dement ;)

90

Odpovědět

Jakožto správný ateista nesouhlasím s tvrzením, že pásovec chutná jako kuře. Spíš více chutná jako mimčo

197

Odpovědět

A s touhle zemí chce EU podepsat TTIP? Evropa, která má vůbec nejpřísnější normy na světě ať už v ochraně přírody, práv zvířat, hygieny, jakosti, označení původu, bezpečnosti práce a stovky dalších norem? Naši farmáři a výrobci potravin nebudou mít co žrát a my budeme žrát ty jejich sice asi levné zato odporné americké shity! A tohle se netýká jen potravinového průmyslu ale všech odvětví. Našim výrobcům přísné normy zůstanou a americkým konglomerátům se otevře náš trh. Už teď jsem jako Evropa nejméně konkurce schopným kontinentem. Ale po podpisu TTIP už budem oficiálně jen americkou kolonii.

502

Odpovědět

Naprostý souhlas! Suverénní Evropa, což předpokládám měla být jedna z priorit spojení malých států do velké EU, se změnila v poslušného vazala imperiálního USA, které ve jménu odvrácení vlastního bankrotu vyhlásilo druhou svatou válku imperiálnímu Rusku, které chce všemi možnými způsoby vyhnat z evropských trhů, aby odvrátilo ten masivní bankrot, který zahání tisknutím dolarů. Výsledkem bude to, že nadnárodní americké korporace díky TTIP ještě více zbohatnou, získají zde dříve nepředstavitelný vliv a Evropa jen ostrouhá, až na pár politických evropských špiček, kteří jistě dostanou nějaké ty drobky. Kdo ale ví o tom, že nějaká TTIP vůbec existuje? Demonstrace proti ní televize překvapivě nevysílají a žádný John Oliver tady není, a to je hlavní problém, neinformovanost lidí.

Z jiného soudku. Už jen fakt, že německá tajná služba kolaboruje a donáší na vlastní občany americké tajné službě, bez vědomí tamní vlády, je neskutečné a hodně to vypovídá. Německo, které je ekonomický lídr Evropy (takže lídr Evropy) a nechává se tahle ojebávat. Nudí mě tahle verze Evropy, která je jen hlásnou troubou americké propagandy proti Rusku, obdobné americké prasárny v zahraniční politice (a mnohdy i horší) zcela ignoruje a obhajuje, a ještě na vlastní úkor přijímá dohody a smlouvy, které jsou jednostranně výhodně, překvapivě jen pro USA.

Místo aby se kladl důraz na suverénní a silnou Evropu, která bude pro USA rovnocenný partner, ne vazal, který vytáhne do každé války po světě, kterou USA rozpoutá, naopak sílí hlasy po jejím rozpadu, což by bylo v konečném důsledku ještě horší.

204

Odpovědět

Oliver je úžasný osvícenec, bez ohledu na to, že má velký tým lidí, kteří mu to připravují. Tohle je ten způsob jak s tím bojovat, ukázat veřejně ksichty všech těch zkorumpovaných z***?, kteří se budou muset rozhodnout, zda si zachovat mandáty i pro příští období, nebo dočasně plnit funkci ve prospěch soukromých peněz. Problém je v tom, že je to utopie, protože u příštího hlasování už to nikoho nebude zajímat, ksichty se neukážou a zkorumpovaní z***i si budou hrabat zase pro sebe, ale ta snaha je a cení se. Moderátor idealista, který chce něco aktivně změnit, jaká to změna o proti tuzemské trapné verzi v podobě Krause, který umí upozornit jen na absurdní novinové titulky a svého hosta ani nepustí ke slovu. Na 168 hodin čumí jen důchodci a ostatní pseudoinvestigativní cokoliv tady neexistuje, dokonce už ani tisk, který už jen kope za své modly, nebo majitele.

Problém USA je v tom, že úplně stejně ne-li hůř jsou na tom tamní zemědělci pod diktátem Monsanta, jehož manažerské špičky jsou zcela překvapivě spjaté se státní správou a naopak. Legrační je na tom i fakt, že Monsanto se rozlejzá i do Evropy a náš KeBabish má aktivní zájem prosadit něco podobného i u nás, a už jen fakt, že je ministrem je alarmující. Bohužel jsme stejné ovce jako Američani a místo absolutního nezájmu o okolní dění (což je jejich případ) nám stačí pár koblih zdarma.

391

Odpovědět

po tomto dílu proběhla na wikipedii chicken fucker akce :D wikipedia to ale smazala
http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Wikipedia_Signpost/2015-05-20/News_and_notes

140

Odpovědět

to má jako předseda zabudovaný zvukový detektor, který rozlišuje a počítá hlasy přítomných?

281

Odpovědět

ne, ale je to chicken fucker

990

Odpovědět

kravičky jsou nejlepší, takže aligátor je asi průměr, což mě mrzí

30

Odpovědět

Ze začátku jsem se bál, že bude mluvit o padesáti tématech najednou, ale nakonec se toho chytil brilantně. Jen nevím, proč to není jako u nás, pokud vím tak firmy u nás chovají a zároveň zpracovávají kuřata. To debilní vyjádření mluvčího kuřecích společností mě ani nepřekvapilo, pamatuji si když se u nás v minulém roce řešilo, proč u nás neklesají ceny pohonných hmot, když cena ropy je na historickém minimu a i zásoby staré levné ropy (což je jejich typický výmluva) jsou už dávno vyprodané. A pan mluvčí čerpacích stanic na to krásně odpověděl, že čerpací stanice mají výdaje například, že jejich zaměstnanci mají platy. WHAT THE FUCK? Když ta ropa byla dražší tak snad jejich zaměstnanci platy neměli? Toho je vážně výmluva kompetentní osoby? I retardovaná opice po třech infarktech by vymyslela lepší odpověď, aby se člověk nemusel stydět v jaké zemi se to narodil. Abych se dostal zpátky k těm kuřatům, co ten jejich mluvčí řekl, malinko hlavu a pato mělo, přece jen bych se nedivil, že tam ti chudí farmáři žijí nejhůře jako průměr v ČEZké republice. Ale ten začátek to oblbování týraní zvířátek je už trapné, slepice zase nemají tak velký mozek aby vnímali velký rozdíl v tom jak a kde žijí, stravu i střechu nad hlavou mají. Už takto jsou kuřata docela drahá a čím více se cena bude zvedat, tím se dostaneme zpátky do historie, že lidi zase budou mít pole a pěstovat vlastní stravu a budou se starat o vlastní zvířata a na nějaký čas aby někdo chodil do práce jako vědec atd už čas nebude.

613

Odpovědět

Jsem se musel zaregistrovat abych zareagoval. Tahle problematika mě celkem hlodá už delší dobu.. za 1. říct že už tak je maso hodně drahé, je docela mimo mísu. Dneska jíme maso i třikrát denně i přesto že víme, že to pro nás v takové míře není zdravé. Maso bylo vždy drahá záležitost.. a říct že 70kč za kilo živé váhy je moc mi nepřijde moc objektivní. A kuřata možná mají malý mozek, ale rozhodně dokáží ocenit pohodlí a jim příjemné prostředí.. viz.: https://www.youtube.com/watch?v=3ch1dwJmQVI . . V Evropě je to s velkochovy ještě docela v pořádku, máme ty nejpřísnější regulace na světě, Amíci na to totálně serou.. Jak myslíte že dosáhnou vyšších výnosů? Cpou více podpůrných prostředků do žrádla.. Zmenšují chovnou plochu a preventivně cpou antibiotika.. Což je hlavní problém, v USA je 70% antibiotik spotřebováno ve velkochovech. Tak se dostávají do prostředí a jejich účinost klesá. do roku 2006 byly některé antibiotika uváděny jako růstové stimulátory a dávaly se s každým krmením! EU to v roce 2006 zakázala kvůli hrozbě superrezistentních bakt. kmenů.. Američani to jedou do ted! Minimální chovná velikost je v EU větší. V klecových velkochovech nosnic, když prostor klesne pod přijatelnou mez, se nosnice dostávají do stresu a dochází k soubojům.. Proto se jim už jako kuřatům "opalují" zobáky, aby je měly tupé a nemohly se navzájem vážně zranit. Tady už to je zakázáno, ale v Americe je to pořád běžná záležitost.. Po tomto videu už chápu proč tomu tak je.. Kapitál je hold kapitál.. a síla nadnárodní korporace je mocná .. Jsem zvědavý jak to dopadne s tou TTIP.. možná to tu za chvíli bude stejný ..

170

Odpovědět

+kurMaso se nejí 3x denně, ale 3x týdně = těstě vedle. Maso je drahé a je drahé jen díky prodejcům, sám znám malé lokální farmáře, co přestávali prodávat dobytek za maso, protože se jim to za tak malé ceny nevyplatilo a supermarket si to pak v klídku prodá s 500% přirážkou. Odborníci sami řekli, že zvětšení klecí nařízené EU kuřata nepocítí, pocítili to akorát naše peněženky. A jsem taky proti TTIP.

00

Odpovědět

+kurUkaž mi studii, která říká, že maso několikrát denně je pro lidi špatné... Samozřejmě se nesmí přehánět a vyvážit to i jinou složkou potravy. Naopak ti mohu dát historické dokumenty, kdy lidstvo po tom, co začalo provádět zemědělství, a tudíž "vegetariánskou stravu", tak začalo trpět na spoustu nemocí, zubní kazy (alergii na lepek má skoro každej na planetě) atd. ;)

17

Odpovědět

+LaFleurUkaž mi studii, že stát celý den ve studené vodě je pro lidi špatné... bez pořádný studie ti asi nikdo nedokáže ani to, na co se používají tkaničky do bot. Pochop, že na jakýkoli jev, který se nedá relativně přesně naměřit v laboratoři, nejsou nenapadnutelné výzkumy. Ty tvoje hysterický dokumenty, bych teda chtěl vidět, to zas budou kraviny. :D

00

Odpovědět

Sakra já ho žeru. tenhle člověk je král mezi moderátory, nikdo mu nesahá ani po paty. absolutně dokonalý borec.

1266

Odpovědět

We are eating chicken when it's being fingered. :D :D

Škoda, že se překladem nezachoval vtip. :)

952

Další