Lady Gaga u Davida Lettermana

Thumbnail play icon
60 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 239
Počet zobrazení:11 508
V den vydání svého druhého alba navštívala Lady Gaga i Davida Lettermana, a jelikož to byla návštěva úplně první, hovořilo se o mnoha věcech. Dozvíte se tak něco o jejím dětství v New Yorku, brigádách, bude se mluvit i o módě a vyvrátí, nebo se potvrdí nějaké bulvární drby. Hlavně ale uvidíte Lady Gagu mimo koncertní pódium a to si ti největší fanoušci i zapřísáhlí odpůrci přece nemohou nechat ujít.

Přepis titulků

Překlad: Brousitch www.videacesky.cz Náš první host vyhrál 5 cen Grammy a prodal přes 15 milionů alb. Jo, 15 milionů. Jde snad největší hvězdou této planety. Její nové album má název "Born This Way" a je právě v obchodech. Dámy a pánové, přivítejte Lady Gagu. - Jak se máš? - Ahoj, New Yorku. - Jak se máš?

- Dobře, moc ráda jsem přišla. - Rád tě poznávám, protože... - To je hezká kravata. - Děkuji. Proč přestávat? Viděli a četli jsme toho o tobě už spousty. Jsem rád, že tu konečně jsi. Co nám povíš? Jaké jsou novinky? Dneska je ten nejlepší den, protože mi vychází nové album. Jsem tak šťastná a vděčná. Dělala jsem na tom albu hodně dlouho. - Viděli jste všechny ty fanoušky venku? - Ne, museli jsme tu totiž natáčet. Promiň, já jen...

Tady jsou. Koukněte. Jsou úžasní a tak milí. Ti o mně nikdy neslyšeli. Ta maska něco reprezentuje, nebo nám to může být jedno? - Jsem Batman. - Jsi Batman. Slyšeli jste to? Kapela začala hrát. Chybí nám trombónista. Promiň. Nemůžeme hrát Batmana bez trombónu. Dají se v dnešní době vydělat peníze prodejem alb, nebo jen koncertováním?

- Ano, dají. - Prodejem alb? - Ano. Kolik alb už jsi vydala? Zatím jsem vydala jen dvě. Tohle bude třetí, ale cítím se opravdu požehnaně, protože těch prvních dvou se prodalo 24 milionů. To je šílené, co? Díky vám, lidi. Co máš teď na sobě? Nebo spíš co nemáš. Je to skvělé, to mě zase neber zle.

Líbila se mi ta bunda, tak jsem se rozhodla, vzít si jenom ji. V tomhle směru jsme oba hodně odlišní. Nikdy jsem si neříkal, že bych si vzal jen spodní prádlo. Proč ne? Určitě by to vypadalo hezky. Jen ve spodním prádle? - Byl byste překvapený. - To bych určitě byl. A ty bys byla také překvapená. Můžeme použít nějaké kouzelnické triky.

Stejně jako místní policie. Ty jsi ale tak mladá. Je ti 25 let, prokristapána. Když bylo mně 25, tak jsem rozvážel noviny. Já taky dělám roznášku, akorát se to jmenuje "Born This Way". K dostání v obchodech. Když jsi byla malá, kde v New Yorku jsi bydlela? - Vyrůstala jsem na 70th Street. - Upper West Side? Ano, Upper West Side, blízko Lincolnova centra.

Takže jsem vyrůstala naproti opeře a baletu, kde jsem snila o tom být hvězda. A do centra města jsem se přestěhovala, když mi bylo 19. Pocházíš z hudebnické rodiny? - Zpívají ve sprše. - To je dobré. Svoji kariéru jsi začala hodně brzo. Vím, že tě tvoje máma brala do různých klubů. Asi věděla, že bych se tam stejně propašovala. Takže se rozhodla, že mi bude dělat garde. To je velice chytrý způsob rodičovství, když zjistí, že jste pro to nadšeni a oddáni a podporují vás v tom takhle brzo.

Nic mě nemohlo zastavit a máma mě v tom hodně podporovala. Už tohle dělám hodně dlouho a častokrát mě odmítli. Takže jsem bojovala a bojovala, abych si vydobyla tuhle pozici - a jsem ráda, že tu mohu být... - Jen tak dál. - u Davida Lettermana. - Děkuji. Když mě vyhodili z NBC, máma mě přivedla sem na CBS. - Chytrý krok.

- Ano, bylo to od ní milé... Také jsi dělala nějakou dobu servírku. Vím, že každý v šoubyznysu dělal chvíli v New Yorku to samé. Jaká jsi byla? - Hodně špatná. - Opravdu? Vlastně docela dobrá. Snažila jsem se flirtovat... skoro s každým, abych dostala dýško. Moc to nefungovalo u lidí, kteří byli na rande. Ta holka mi vždycky říkala: "Proč tak koukáš na mýho kluka?" A já na to: "To nic...

Co víno?" A potom se ti omylem vylila polévka do klína. "Omlouvám se. Dáte mi bůra?" Potom jsi tedy chodila do centra města a za ty vydělané peníze sis kupovala vstupné do těch klubů. Jaký druh hudby jsi tenkrát vyhledávala? V téhle době jsem právě začala vystupovat a dělala jsem hlavně pop music na undergroundové newyorské scéně, kdy jsem si písničky psala sama.

Takže jsme dělaly s Lady Starlight, která byla v té době také v New Yorku, takové varieté. Měly jsme na sobě bikiny a já zpívala svoje popové písničky. To se prodává samo. Je naprosto úžasné, co se stane, když si svléknete oblečení. Neuvěřitelné. Dokončila jsi vlastně střední školu? Ano, dokončila.

Znamená to, že jste špatné dítě, když nedokončíte střední? - Ne, je to jen životopisná informace. - Neodsuzujte lidi. Já nikoho neodsuzuju, jen se ptám, jestli jsi dokončila střední. Střední jsem dokončila, vysokou už ne, ale všem fanouškům chci říct, že by měli rozhodně dokončit školu. Vrátila by ses zpátky na vysokou? Ne. Slyšel jsem někoho říkat, že pokud si můžete dovolit jít na vysokou, tak tam pak jít vůbec nepotřebujete.

S tím nesouhlasím... Jen nevím, jestli by mě naučili něco užitečného pro mé povolání. Jak jezdit na disco hůlkách. Chápu. To by asi nenaučili. Máš přítele? - Teď zrovna ne? Znamená to ne? - Proč se ptáte? Líbí se mi chlapi v oranžových kravatách. Uvidíme, co se s tím dá udělat. Takže se tedy můžu odvolávat na to, že s nikým v současnosti nechodíš.

Proč? Protože jsi to neodsouhlasila. Neřekla jsi vlastně nic. Co je? Co se děje? Jen jsem si všimla, že jste docela vymóděný. Sako s oranžovými proužky a k tomu oranžová kravata. - O náhodu rozhodně nejde. - Někdo vám dělá stylistu? - Dělá co? - Dělá stylistu. - Ano, já ani nevím, co mám na sobě. Tenhle outfit daly dohromady Sue a Natalie.

Dobrá práce, Sue a Natalie. Tvůj outfit ti dal také někdo dohromady? Vlastně jsem to našla v popelnici. Na cestě sem. Kolik odběratelů máš na Twitteru? 10 milionů odběratelů. To je šílené, ne? - Ano. - Co na Twitter píšeš? Cokoliv chci. Jak často jsi na Twitteru?

To je různé. Třeba minulý večer to bylo úžasné, protože album vycházelo o půlnoci, takže jsem seděla s lahví vína u počítače a mluvila celou noc s fanoušky. A bylo to skvělé, protože jsem mohla to vydání prožívat se všemi. A co zpětná vazba? Je vždy pozitivní, nebo se také objevuje nějaká kritika a návrhy? Obojí. Za počítačem přece jenom sedí 10 milionů lidí, kteří mohou říct cokoliv. - Je to hrůzostrašný. - To určitě musí být. Dobrý je, že se jim ta hudba líbí. Libí se mi, jak tady máte ty modré papíry.

Stačí se naklonit a podívat se, jaké tam máte otázky. Tady máš kopii. - Nějaké se ti nelíbí? - Tahle. Aha, výpis drbů. - To jsem si teda naběhla. - Podíváme se tedy na drby. Máme tady... Pověz mi nejdříve o tom vejci. - O schránce?

- Ano, o schránce. - Co byste chtěl vědět? - Kolik času tam strávíš? Dá se to pojistit? Ne, protože pro mě je to místo, kde můžu meditovat a prožít znovuzrození. Takže si vlezu dovnitř, zavřu se, a když cítím, že jsem se duchovně znovuzrodila, vyskočím ven. Jak dlouho trvá ten proces znovuzrození? To je různé. A mluvíme tu tedy o duchovním znovuzrození?

Já věřím v to, že můžete být dokola a dokola znovuzrozeni, až do té doby, než najdete tu nejlepší část svého já. Všem to doporučuji. Zajímá mě, co by se stalo, kdybych dala do vejce vás. Nevím, jestli bych se tam vešel. - Mohli bychom tam být spolu. - Spolu? Můžete být žloutek. Tvoje šaty z masa byly usušeny, aby tak vydržely navždy.

Je to pravda? - Ano. - To nemůže být pravda. - Ale je. - To není pravda. - Tak proč byste se na to ptal? - Vždyť je to drb. - Je to pravdivý drb. - To není pravda. Ty umíš sušit maso? - Já jsem to nedělala. - A kdo tedy? Kamarád. Jednou z věcí, které byste neměli nechávat na kamarádovi, je sušení masa. Myslím, že se to jen osolilo...

Minulý rok sis koupila v jednom obchodě spodní prádlo za 11 000 dolarů. To je velice nevhodná otázka. Takže to je pravda. Během turné ses snažila skrz seanci zbavit ducha, který tě straší. To není pravda. Jak myslíte. To není pravda. Relaxuješ při muškaření.

Ne. Ne. Jednou jsi při koncertě snědla hlavu panenky Barbie. Ano, to dělám pořád. - To není pravda. - Je to pravda. - Tak proč se mě na to ptáte? - Vždyť tě to může otrávit. V jedné talkshow... jsi moderátorovi roztrhala poznámky.

Tohle mě fakt štve. A co tenhle... Co jsi to... - To není to, co si myslíš. - Je to vynikající. Je to chemicky ošetřené. Bude ti zle. Ve vejci budeš muset být tak měsíc. Ráda bereš stopaře. Ráda beru fanoušky. - Takže klidně zastavíš a nabereš stopaře?

- Fanouška. I kdyby jel do Kanady? To nevím, ale hrozně ráda zastavím kvůli fanouškům autobus. A oni nastoupí? Zastavíme autobus, aby mohli nastoupit... Možná, že to opravdu bylo chemicky ošetřené. Je mi zle. - Dělám si legraci. - Já vím. Klidně to tu vyhoď. - Poslechni, byla to velká zábava a doufám, že zase přijdeš.

- Děkuji. Myslím, že bys měla chodit častěji, protože jsi odsud a show tu natáčíme denně. Jsem moc ráda, že jsem mohla být ve městě právě v den vydání alba. - Je to fakt skvělý. - Usuzuji, že se chystá velké turné. - A na vás se dívám pořád. - To je od tebe hezké. Lady Gaga, dámy a pánové. Ležím v posteli a koukám se na vás. Born This Way je právě teď v obchodech. Za chvíli jsme zpět s Ericem Stonestreetem.

Překlad: Brousitch www.videacesky.cz

Komentáře (196)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nešlo by to opravit, ona tam "Dejvidovi" s ní otázky. ´:D

181

Odpovědět

Video opraveno.

00

Odpovědět

Video je nefunkční.

210

Odpovědět

ten je z ní pěkně nesvůj :D

180

Odpovědět

Teď mě zase dostali ty hodava z Čechova.Měli by je vyloučit z ligy a ze1kaz hraned,takove1 demence se jen tak nevided.Je1 osobně bych je pochcal a zape1lil

182

Odpovědět

ty vole ty jeji pohyby... neujizdi si na nakym koksiku? :D

181

Odpovědět

lidi už mě upřímně štvete,kdybyste o ní aspon věděli něco,co jste se nedočetli vblesku,vždycky si šla za svym,neni to nějaká"instantní hvězda" prožila si šikanu,vydělávala si tim,že tančila polonahá v nějakym klubu,má za sebou i drogový období a myslim si že osobu,která má IQ 138 nelze označovat za negramotnou má neuvěřitelně silnej hlas a když si myslíte že má pitomý písničky s pitomou melodií dejte šanci instrumentálu nebo accapelle(sorry,nejsem si jistá jak se to píše. PAWS UP!

208

Odpovědět

Boha jeho to je fakt nekdo takovy idiot nebo to ze sebe jenom dela? Me se zda ze to je tak maximalne debilni krava...zpivat mozna umi, ale nezalezi ji na nicem jinem nez na slave...

1818

Odpovědět

Neumí zpívat? Tak prosim vy umělci.. :D Rádi jí mít nemusíte, ale trošku toho uznání by tu být mohlo.. Tohle zazpívala v 8 ráno po večernim koncertu.. Možná je ted půl pátý a já jsem po kalbě a vidim písmenka pětkrát... Ale to že zpívá ku*va dobře ještě poznám :D děkuju nashledanou http://youtu.be/F_GMgkcc2KM

201

Odpovědět

Lady Gaga je best, jo a´hele jako nedávejte sem přitroublý komentáře jako, že jste byli na jejím koncertě taková pravděpodobnost je minimální a k tomu ještě, že se na vás dívala a kam by se měla dívat na strop?Tak si lidičky nevymýšlejte...

189

Odpovědět

Gaga je skvělá zpěvačka :) Měli jste být na jejím koncertě na to nezapomenu...pak tam hrála na piáno a k tomu její zpěv to bylo krásný :) a pk 15 vteřin kdy se na mě upřeně dívala a já stuhnul :D na HBO ten koncert dávaj tak si udělejte čas :)

2012

Odpovědět

Vklidu, více věcí s ní

203

Odpovědět

Já nechci soudit její hudbu, ale připadá mi jak pubertačka a její obleky se mi doopravdy nelíbí a přijdou mi nevkusné, chápu že ji prostě byznis snesl... To se stalo už mnoha lidem možná někde uvnitř chce být normální a jít normální život..

1815

Odpovědět

Vyhrala 5 cien Grammy? Hudba je fakt v p****i...

1828

Odpovědět

orromis: Jak něco můžeš takového napsat a ani si to neověřit??? Většina nemá ani tušení jak tvrdou práci odvádí. Hlavně ti z vás, co ji tady nevybíravě urážíte. Gagu upřímně obdivuju, četla jsem i knihu s jejím životopisem a opravdu s klidným svědomím můžu říct, že je fakticky talentovaná. Ještě dřív než se proslavila tak už psala jiným zpěvačkám texty. A dokonce myslím,že nikdy nezpívala ani nic jiného než vlastní tvorbu. I základní melodii songu si vždy u piana skládá sama, o zbytek se postará DJ. Nehledě na to, že se podílí i na svých videoklipech, performacích, kostýmech... Fajn, nemusí se vám líbit, chápu to, musíte mít na její osobnost buňky, mně se plno věcí taky nelíbí. Nebýt ale pár komentářů, které mě fakt nadzvedly ze židle, ani bych tento příspěvek nepsala, páč stejně tím nic nedokážu- haters ji budou furt nenávidět, little monsters stále milovat,možná pár lidí vyvedu z omylu, nebo si někteří budou myslet, že tady jakási zfanatizovaná příšerka ( kterou teda opravdu jsem :D) vymyšlí blbosti, aby ji obhajovala. Klidně mě považujte za nedůvěryhodný zdroj,já vím svý...

214

Odpovědět

bezva, takže otázka o spodním prádle je nevhodná, ale to že tam sama sedí v koženym spodním prádle s roztaženejma nohama, ničí moderátorovi věci a pak je jí, tak to je vhodný? zvlášť když to ani nepolkla.. ;-)

1818

Další