Quentin Tarantino u Davida Lettermana

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:502
Počet zobrazení:9 101
Úspěšného režiséra a scenáristu Quentina Tarantina (nebo alespoň některý z jeho filmů) zná dnes asi prakticky každý. V tomto videu se ale vrátíme do doby, kdy jeho sláva teprve pomalu vzrůstala a jen hrstka lidí zatím viděla jeho opus magnum - Pulp Fiction. O něm, ale i o Tarantinově práci ve videopůjčovně a rozdílech mezi filmovým geekem a filmovým nerdem se dozvíte něco více v tomto klipu. P.S. Pokud jste Davida Lettermana neměli rádi, tak po zhlédnutí tohoto videa ho budete pravděpodobně nenávidět :). P.P.S. Omlouvám se za horší kvalitu videa a zvuku.

Přepis titulků

- Jak se vede? - Velmi dobře. Vy jste pracoval ve videopůjčovně, že? - Jo, v Kalifornii ve Video Archives. - A je pořád tam? Pořád. Dobře funguje. Takže lidi si od vás půjčovali a kupovali kazety? Ne kupovali, byla to půjčovna. A vy jste se staral o každou jejich kazetu? Jo, přesně tak.

Dával jsem jim pokuty za nepřetočené kazety... - Přímo jste se jich dotýkal? - Jasně. Bral jsem je... Proto bych si nemohl půjčit videokazetu. Protože někdo jako vy mi šahá na kazetu! Ale hlavně lidi chodili a ptali se mě: "Quentine, na co bych se měl dnes podívat?" Lidi říkali, že je to moje "filmová škola". Ne, spíš to byl můj žurnál, kde já byl hlavním kritikem. Bez urážky, ale vy jste teda byl filmový nerd?

Filmový geek. V tom je velký rozdíl. - Geek je víc nebo míň? - Víc. Nemám kapsu s propiskama. - Takže geeci šéfují nerdům? - Přesně. Nerda můžu zbít. Filmoví nerdi mají špatný vkus. Zatímco my geeci jsme lepší. A tohle se mohlo stát jen v Americe. Napsal jste pár filmů, pár scénářů jste prodal.

- A pak jste natočil svůj první film jménem? - Gauneři. Jsou tu lidi s vytříbeným vkusem. A nyní máte druhý film, o kterém už slýchávám a čtu celé měsíce. Jmenuje se to.... Pulp Fiction. Vysvětlete nám název. Naráží to na romány z 30. a 40. let? Je to starý termín, který kdysi znamenal něco konkrétního, ale teď se používá všelijak. Jako "noir" nebo "béčko"... Ale byl to ten nejlevnější druh papíru, co mohli použít, - aby se z toho dalo číst.

- A bylo to násilné a brutální... Policie, gangsterové, kriminálky, znásilněné ženy... Ženy ovládající muže. A koupil jste je za 10 centů. A mívaly výrazný obálky. Říkalo se jim "odpadní literatura". Tyhle jste si po zakoupení nedal do knihovny. Přečetl jste si je, založil do kapsy a celý den jste na nich seděl. A psali něco takového i uznávaní spisovatelé? Ano.

To se mi právě líbí na... umění v tomhle století. Že spousta takových věcí se tak nějak vrátí. Lidi jako Raymond Chandler, Dashiell Hammett, David Goodis... Ti všichni je psali. A tyhle romány nikdo nerecenzoval, byly jen tvořeny pro masy. Ale postupem času... Se chytly. Lidi říkají, "Jo, to je super román" a najdete je v knihovnách. Ale ne, když prvně vyšly. Zahrajem si scénu z vaší videopůjčovny.

Já budu zákazník. Zdravím, už je volný E.T.? Ne, ale máme tu Loni v Marienbadu. Ale doopravdy byste přišel a řekl: "Co máte... co je nový... a dobrý?" To taky připomíná mé líbánky, díky moc. Musím říct, že jsem viděl váš film a je tak fajn a tak zábavný a je zcela konzistentní. Žádné hluché místo.

A to má 3 hodiny...? A také máte skvělé rozmanité obsazení a všichni výborně hrají. Bruce Willis, John Travolta zase tančí... Přesně. Travoltu jsem měl vždy moc rád. Je jedním z nejskvělejších hollywoodských výtvorů. Ale při psaní scénáře jsem nevěděl, že ve filmu bude hrát. Ale scéna s tancováním v něm byla. Pak to točíme, on se na to těšil. Jenže John normálně tancuje jinak, než jsem chtěl.

A měl jsem... ve filmu soutěží v tancování s Umou Thurman... Chtěl jsem, aby tancovali twist specificky. Uma měla... Viděl jste film Aristokočky? S Zsa Zsa Gabor... Aristokočka tancuje nějak takhle... Čenich nahoře, přesně takhle... A John Travolta... Ten zase měl... Máte ještě nějakej Jurskej park?

Myslím, že z filmu bude velký hit. Je fakt zábavný. - Rád jsem vás poznal. - Já vás taky. Překlad: Ninjer www.videacesky.cz

Komentáře (51)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Letterman je evidentně pěknej dement...

20

Odpovědět

Byl i u jimmyho kimmela...mohl by to nekdo prelozit prosim ?

250

Odpovědět

Proč ho Letterman donutil si sednout? nechápu jak se na ten pořad může někdo dívat..

341

Odpovědět

štve mě že jedinej rozhovor s tarrantinem tady je zrovna u lettermana... byl i u fergusona, bylo by bezvadný kdyby se to tu objevilo

260

Odpovědět

Vadí mi, jak na sebe Letterman pořád snažil strhávat pozornost. Skoro mi přijde, že je v tom taková jeho potřeba bejt alfa samec za každých okolností a vzhledem k tomu, že Tarantino byl jeho host to vypadalo dost trapně..
Ale to jenom konkrétně v tomhle rozhovoru, jinak jsem s Lettermenem problém nikdy neměla. Když jsem začala sledovat americký talkshow, začínala jsem právě na něm.
A Quentin..
Něco je na něm tak neuvěřitelně roztomilým způsobem klukovskýho.. Vzala bych si ho domů! :D

220

Odpovědět

sorry, ze to takto pisem, ale ten letterman je strasny k*k*t... dopozeral som to len vdaka tarantinovi...

271

Odpovědět

Já jsem Lettermana neměl rád a po tomhle videu ho mám, ale radši. Neměl jsem ho rád, protože jeho druhé jméno by mohlo být product placement. Ten chlap strašně propaguje. A taky mi přišlo, že teď už ani není moc vtipný, ale tehdy byl. Je možná něco jak Kraus. Taky býval vtipný a není. A taky je stará škola. Nevím.

183

Odpovědět

Taky jsem nikdy nepochopil, jak se někdo jako Letterman mohl dostat na vrchol.

190

Odpovědět

Letterman se prostě chová a je na něm vidět, že ju me uplně jedno co ty lidi odpovidaj(položí otázku a vypne,zkrátka jednim uchem tam a druhym ven), zajímaj ho jen jeho otázky, který má někde připravený. U jiných talkshow se můžete dočkat konstruktivního rozhovoru, zde je to nemožné...

240

Odpovědět

svázat Tarantinovi ruce za záda tak je v koncích :D

220

Odpovědět

hajens: Hups, máš pravdu. To jsem dlouho luštil a vůbec si nebyl jistý... Myslel jsem, že mluví o postavě starýho trhlýho právníka... ale taky mi to moc nesedělo, proč tam tak odbočil na "duchess".
Díky. Opravím.

190

Odpovědět

hajens: on to řekl špatně asi.. já to ted hledal asi pul hodiny a ten George Hautecourt je asi postava.. protože tohle jméno s tím filmem aristokočky je spojený.. a ten tanec.. žádná podobnost s umou tam není :D

180

Odpovědět

Ad film http://www.imdb.com/title/tt0065421/ a tam zadny George "buhvi jak nehral". QT rekl, Zsa Zsa Gabor, ale v tom filmu namluvila postavu jeji sestra Eva.

190

Odpovědět

Ninjer: OK.. tak teda VÍCE TARANTINA ! :D

180

Odpovědět

Ad překlad - Krácení bylo nevyhnutelný, protože Tarantino žvaní hrozně rychle, tak aby se to vůbec dalo stíhat číst... V tomhle případě ale nemám pocit, že by se krácením něco závažnějšího ubralo. Ono už tak jsem si mohl dovolit luxus delších titulků - např. na oficiálním dvd nebo v kině by titulky musely být ještě mnohem zkrácenější.

Ad filmoví tvůrci - Ok, díky za návrhy. Jakožto velký filmový fanoušek určitě ještě něco rád filmového přeložím... Klidně můžete radit i konkrétněji.

181

Další