Craig Ferguson u Davida LettermanaLate Show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 6
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:492
Počet zobrazení:7 257

Dnes tu pro vás mám jeden trochu neobvyklý rozhovor. Hostem v show Davida Lettermana totiž tentokrát je moderátor jiné talk show, kterou stanice CBS vysílá hned po té Lettermanově. Samozřejmě mluvím o The Late Late Show a jejím moderátorovi Craigovi Fergusonovi. Craig Ferguson je můj nejoblíbenější moderátor a jeho show pravidelně sleduju už několik měsíců. Přijde mi, že je ze všech moderátorů nejupřímnější, nejpřirozenější a jeho show nejspontánnější a nejzábavnější. Ostatní moderátoři se podle mě až moc drží scénářů a předpřipravených otázek. Jaký máte názor vy? Nicméně, Craig si přišel k Lettermanovi popovídat o své autobiografii, za jejíž audioverzi byl později nominován na cenu Grammy. Osobně jsem tento audiobook "četl" a vřele jej doporučuju. Craig vedl, ještě než se proslavil v Americe, velice zajímavý život a dokázal jej v knize velice poutavě vylíčit. Již od svého mládí měl problémy s drogami a dlouho se potýkal s alkoholismem. Má za sebou jen povinnou školní docházku a několikrát o vlásek unikl smrti. Právě o alkoholismu a několika dalších příhodách si v tomto rozhovoru promluvil s kolegou Lettermanem. Snad se bude líbit. Pokud vás zajímají další videa od Craiga Fergusona, klikněte zde.

Přepis titulků

Náš první host moderuje The Late Late Show a lidé se mě často ptají, kdy to dávají. Hned po téhle show. Pokud chcete opravdu zábavnou show, na tu naši zapomeňte. Nahrajte si to nebo televizi vypněte a vraťte se, až my skončíme, a podívejte se na The Late Late Show. Vydal teď novou knihu, která se jmenuje... Je to autobiografie.

American on Purpose: The Improbable Adventures of an Unlikely Patriot a můžete si ji teď koupit v obchodech. Dámy a pánové, přivítejte Craiga Fergusona. Překlad: scr00chy www.videacesky.cz Jak se máš? Rád tě vidím, Dave. Já tebe taky. Mám technickou otázku. Tvoje show, která bude následovat hned po tomhle, je to nový díl, nebo opakování staršího?

Ne, je to úplně nový díl. Bude to živě z Los Angeles. Protože Los Angeles je o dost blíž než Nový Zéland. Dostanete se tam... za pár hodin. Po téhle show bude velmi dlouhá reklamní přestávka. Nejspíš prodáme pár utěrek ShamWow. A pak tam dorazím. Byl jsi...

Musím říct, naprosto vážně. Zkusil jsi už ShamWow? - Ne. - Je skvělej. Nemůžu si stěžovat. Já ani nevím, co to je. Je to na leštění a čištění. Celý tvůj dům bude vypadat jak Nový Zéland, pokud budeš používat ShamWow. Bude se to blyštit jak blázen. Je to drahé?

Drahý produkt? Já nevím. Já to dostal zadarmo. - Byl jsi na Novém Zélandu? - Ne, nebyl. Ale chtěl bych. Jenže nemám... je to dlouhá štreka a já jsem moc starej na to, abych tam začínal. Moje představa o Novém Zélandu... Většinou slýcháš o Austrálii, o Novém Zélandu tolik ne. Z Austrálie mám pocit, že kdybych se tam vydal, tak si tam ublížím nebo mě zbijou. Oproti tomu na Novém Zélandu by mohla být jejich nátura bližší té mojí.

Myslím, že na Novém Zélandu bys taky dostal po tlamě. Potkal jsem premiéra Nového Zélandu v zákulisí. Má s sebou snad 100 lidí. Všechny ty velitele armády a námořnictva... A já mám obavy, že na Novém Zélandu nikdo nezůstal. Nechci, aby sis dělal legraci z Nového Zélandu. Nedělám. Mám o ně strach. Co když tam budou mít lupiče? Jo, protože...

Odkud jsi původem? - Ze Skotska. - No právě. Tam by tě určitě zbili, o tom není pochyb. Navlíkli by si sukně a šli po mně. Ty jejich sukně... Dík, že jsi k nám přišel a gratuluju... Jo mimochodem. Když už jsme u setkání s hodnostáři. Vím, že jsi byl párkrát ve Washingtonu, dokonce na slavnostní večeři v Bílém domě... A setkal ses s tehdejším prezidentem Bushem.

Zbožňuje tě. Je velký fanda. Říkal: "Teda, Craigu, zařídil bys mi setkání s Davem?" A já říkám, že máš dost práce, ale pokusím se. - Strávil jsi s ním nějaký čas? - Jo, prohodili jsme pár slov. Byl moc milý. Chtěl jsem s ním probrat politiku, ale to on nedělá. Mluvil jsem s ním.

Byl vážně moc milý. Ale zajímavější bylo, když jsem potkal Dicka Cheneyho. Slyšel jsi o něm? Jo. Byl tam taky a on... A on se koukal... Myslím, že se koukal na... mojí ženy. Máme to na fotce. Je to v té knize. Na zápěstí tvé ženy? Na zápěstí, pak na ruce, až k jejím... Podívej se.

Jde to vidět. Vidíš? Kouká, viď? - Myslím, že na tom něco bude. - Podívejte se na to. - Tvoje žena je moc krásná. - Je velmi atraktivní, to nepopírám. A moc se mi nelíbí, co dělá s těma rukama. To je přece nevhodné. No viceprezident byl očividně okouzlen. Nemyslím si, že je někdy "okouzlen", Dave. V případě Dicka Cheneyho bych to slovo asi nepoužil.

Řekl jsem mojí ženě Megan: "Myslím, že ti koukal na prsa." A ona řekla: "To jsem si taky myslela, ale pak mi došlo, že koukal na moje diamanty." Dokáže ocenit drahokamy pouhým pohledem. Za chvíli jsme zpátky s Craigem Fergusonem. Dnes je tu s námi Craig Ferguson. Tohle není tvoje první publikace, že ne? Ne, už jsem jednu napsal. Ta minulá byl román, celý jsem si ho vymyslel.

U tohohle je část pravdivá. - Je to tvá autobiografie. - Jo. Mluvil jsem o tom s lidmi, co ji četli, a říkali, že o tobě řadu věcí nevěděli. Ze sledování tvé show něco vím. Třeba to, že jsi měl životní období, ve kterém sis vyvinul závislost na jistých věcech. Jo, myslím, že tak by se to dalo říct. Můžeme to klidně nazvat alkoholismem.

A jak dlouho jsi trpěl touto závislostí? Já nevím. Byl jsem velice opilý, Dave. Čas letí. "Musím si udělat poznámku." "Drahý deníčku, jsem pořád opilej." Nevím. Lidé se mě často ptají, kolik jsem toho vypil a já nemám tušení. Dal jsem si čtyři a pak už si toho moc nepamatuju. A kdy nastal ten okamžik, kdy sis řekl: "Musím s tím přestat?"

Nebyl jen jeden, bylo jich víc. Ale stalo se to zrovna v Austrálii. Popíjel jsem v jednom baru. Bylo devět ráno. V Austrálii mají bary, kde je otevřeno v devět ráno. - To je pro ně špička. - Je to úžasná země. Pil jsem jedno pivo za druhým, protože jsem byl nervózní. Pil jsem totiž i předešlou noc, je to na dlouho. A pak... Všiml jsem si, že ať piju kolik chci, další den mám stejně žízeň.

Nedávalo to smysl. Kopal jsem do sebe ty piva a ta australská barmanka povídá: "Čoveče, ty to s tím pitím trochu přeháníš, ne?" A já si říkám: "Páni, australská barmanka z baru, kde mají otevřeno v devět ráno, si myslí, že moc piju. Na tom něco bude." To už je alarmující. Takže jsem asi deset let potom přestal. Už jsem měl dost. A jak dlouho jsi bez toho?

Jak dlouho jsi střízlivý? Sedmnáct a půl roku. Skoro osmnáct let. - Gratuluju. - Díky. V dřívějších dobách neexistovala taková informovanost a mělo to opravdu velký dopad na lidské životy. Ne že by to teď dopad nemělo. Mohlo to pro tebe být devastující, kdybys nepřestal. Rozhodně. Byl jsme na tom špatně. Ale včas jsem přestal a za to jsem velice vděčný.

Řekni nám tu historku o tom, jak jsi spolupracoval s Mickem Jaggerem. - To je něco. - To už jsem byl střízlivý. Mick Jagger viděl film, který jsem napsal. - Co to bylo za film? - Bílá vdova. Bylo to o trávě. O které jsem slyšel. A... jako by muzikanti neznali trávu. Ten film se mu líbil, tak mě požádal... Chtěl se se mnou sejít. Byl na turné s Rolling Stones.

Já byl nadšen, že se setkám s Mickem Jaggerem. A on říká: "Chtěl bych, abys pro mě napsal film." On tohle dělá. Vypadá trochu jako sexy dinosaur, když mluví. Sexy dinosaur. Podivná kombinace. Takhle. Ukážu to líp. Trošku tohle dělá.

- Pěkné. - Díky. Požádal mě, abych pro něj napsal film, já ho napsal, jemu se nelíbil, takže nevzniknul, ale aspoň jsem ho poznal. Proč nakonec nevzniknul? Když jsem to psal, pořád se mě ptal: "Mohlo by to být kontroverznější?" "Mohlo by to být kontroverznější?" A já říkám: "Micku, já nevím, co tím myslíš. Co znamená kontroverznější?" A on: "Znáš ten film Lepší už to nebude s Jackem Nicholsonem?"

A já: "Ano." A on: "Mohlo by to být podobné?" A já říkám: "Ne, to už udělali. Oni už to natočili." Tak mě vyhodil. Slyšel jsem tam trošku Seana Conneryho. Jo, občas se mi to tam připlete. "A najednou je ze mě Sean Connery." Máš pravdu. Dobrý sluch. Tuhle a mnoho dalších zajímavých historek o Craigu Fergusonovi najdete v knize American on Purpose: The Improbable Adventures of an Unlikely Patriot.

- Craigu, rád jsem tě zas viděl. - Já tebe taky. Díky za pozvání. Kniha je teď v obchodech. Craig Ferguson, dámy a pánové. Překlad: scr00chy www.videacesky.cz

Komentáře (34)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Blanciiizzz: Přeložená bohužel není, pokud vím. V angličtině se pak dá koupit kdekoli v zahraničí. U nás pak třeba tady: http://www.bookfayre.cz/exec/books/item/9780061998492.html (kniha) nebo http://www.bookfayre.cz/exec/books/item/9781433294983.html (audiobook). Případně pak někde stáhnout zadarmo, ale s tím radit nebudu :D Nicméně doporučuju audiobook.

180

Odpovědět

Pro ty, co četli, či čtou tu autobiografiii, chtěla bych vědět jestli je i přeložená do češtiny, nebo je k dostání pouze v angličtině a kde bych ji mohla koupit?

181

Odpovědět


Odpovědět

:D

180

Odpovědět

s mr. Bushem me zabil :D

180

Odpovědět

Dobře přeložené, Craig je super, tak v tom pokračuj :-)

180

Odpovědět

Víc Craiga, víc Craiga! :-D naprosto skvělé...

180

Odpovědět

Víc Craiga,víc Craiga!
Prosím o nějakej rozhovor s Kristen Bell ;)

180

Odpovědět

tak nevím jestli tam byl Craig Ferguson nebo Mick Jagger :D

180

Odpovědět

Ponejvíce oceňuji sekci Rozhovory. Opravdu se bavím při show pánů Lettermana, Kimmela, Lena, ba i Elen odvádí skvělou práci(i když to někdy přehání, ale to k ní patří). Ovšem Craig Ferguson! Tenhle pán mi sedí.... Výborně scr00chy, pánové díky! Jen tak dále...

181

Odpovědět

"Balls..."

190

Odpovědět

Rain: Tak talkshow fungují hlavně na tom, že lidé chodí propagovat svoje filmy, seriály, vystoupení, knihy, cd... :) (I když zrovna Craig na tohle moc nedá a opravdu si spíš s lidmi povídá, občas se vůbec host k propagaci nedostane :D). Navíc to tady zas tolik nepropagují. Obecně filozofie televize je "jak vyplnit volný čas mezi reklamami", jelikož bez reklam by televize nemohly fungovat...

BigDeal: A taky tancuješ vždycky, když zaslechneš "Who's that at the door?" :D?

180

Odpovědět

:D :D povedené
Taky se přimlouvám za více talkshow

180

Odpovědět

Souhlas, více Craiga Fergusona!

180

Odpovědět

ja chcem adelu banašu - adela show :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D hehe ale nie viac Craiga :D Micka jaggera napodobnil brutalne :D

180

Další