Thumbnail play icon

Brazilské volbyLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 210
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:119
Počet zobrazení:9 007

Brazilskou politikou otřásl obrovský skandál a důvěra ve volené zástupce je na minimu. Mnoho Brazilců doufá, že nově zvolený prezident dá věci do pořádku, avšak největší favorit tak úplně kandidovat nemůže. Zraky lidí se tedy upírají k Jairovi Bolsonarovi, bývalému vojákovi, který proslul svými sexistickými a homofobními prohlášeními. A co hůř, veřejně přiznává, že by z Brazílie nejraději viděl opět vojenskou diktaturu.

Komentáře (40)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

Teď už má rasistický podtext i říct, že někde neviděli celý život bělocha? To mi zase něco ušlo...

46

Odpovědět

No musíš se podívat do historie. Např, že měli prezidenta Kubitschka s ceskoslovenskymi koreny, navic jsme je dlouhodobe drancovali a celkove si myslim, ze je to celkem ponizovani.

Ale tak nezapomenme reflekovat, jak verejne byla velka cast USA pro-rasismus do nejakych 60s-70s.

24

Odpovědět

+James WingOk. Chápu, co chceš říct, ale stejně si stojím za tím, že rasismus vypadá jinak. Mluvím o té konkrétní větě ve zpravodajství, ve které John Oliver vidí rasistický podtext. Rasová segregace v té době byl vážný problém, ale tohle prohlášení bych nebral jako rasismus ani s ohledem na tehdejší společnost (třeba tím reportér chtěl prostě jen zdůraznit, jak je ta Brazílie občanům USA vlastně vzdálená. Rozhodně mi to nevyznělo, že by chtěl občany Brazílie shazovat).

01

Odpovědět

+NovisSouhlas, Oliver je hodně antiTrumpm, a peče to s levičáckou holywoodskou klikou a musím říct, že ač je vynikající, někde mele strašný hovna...
Mimochodem, když mluví o tom hvízdání na lesbu....úplně to samé. Celá Amerika posraná z toho, když chlap vyjádří hvízdnutím radost, že vidí sexy babu :)

14

Odpovědět

+KoniášPrekvapuje me, ze z tohoto zaznamu resite zrovna nejaky rasismus, na ktery je zrovna uplne jiny pohled u nas a za velkou louzi. V Americe vidi rasismus i vtom, kdyz si muzes koupit vyrobek jen v bile barve. "Proc to nemate i v cerne, jste rasista?" Oliver ma velice otevrenou pusu a nelze brat vsechno vazne, ale problem vystihl velmi dobre.

00

Odpovědět

Má to rasistický kontext, protože se tím chlubí. V podstatě tím naznačují, že tam běloši nejsou vítaní. Nebo to tak v tom videu alespoň vyznělo.

00

Odpovědět

Povolení zbraní bude zajímavé. Mohl by vzniknout vzor pro ty co nevěří, že když každý bude mít zbraň bude méně obětí.

14

Odpovědět

No nevím jestli to platí i v případe občanské války.

00

Odpovědět

+123456No právě proto otcové zakladatelé mysleli přesně na tohle když psali ústavu. vs. Odzbrojit obyvatele aby se nemohli vzbouřit proti systému.
Navíc mi řekni kdo půjde do občanské války v dnešní době? Dříve se bouřili protože otrokářství pro ně byl hlavní zdroj blahobytu. Dnes na občanskou válku nemá nikdo náladu ani chuť utrácet za cokoli?

A když srovnám divoký západ a nejkrvavější město vs Washington D.C. tak současnost v hl. městě má stejně víc vražd na 100 obyvatel a myslím, že ty data byly pouze ohledně palných zbraní.

01

Odpovědět

Brazílie potřebuje Pinocheta...

33

Odpovědět

Ne všechny způsoby vlády jsou přenositelné do všech kultur. Je to stejné, jako kdybys chtěl přenést korejskou nebo japonskou pracovní morálku a pracovní zákony do Francie – za týden by jim klesla produktivita práce na nulu, za 14 dnů by se konala v celé zemi generální stávka a za půl roku by se konaly předčasné volby, které by vyhrál Jean-Luc Mélenchon následovaný Philippem Poutou.

21

Odpovědět

Doufám že až vyhraje tak Olivera v Brazíli zablokuje jako všechnu neomarxistickou propagandu.

621

Odpovědět

Blokování opozice a opačných názorů, stejně jako stavění zdí, někdy něco vyřešilo? Nikdy. Pouze to odložilo problém a potom z toho byl ještě větší průser.

161

Odpovědět

To byl Stephen Fry, že jo, když se snim mr. Sombrero nebo jak bavil ? :D
Wolwerine skvělej, tlustej spiderman boží. Haddad..no budiž.
Strana politického středu nebo lidského smýšlení skoro nikde.
Tak schválně kdopak by mi řekl jestli Mexiko,Kolumbie, Venezuela,Paraguay, Uruguay,Chile, Peru, Ekvádor, Bolívie mají/mohout mít lepší/ho vládu, prezidenta, premiéra?
Ve srovnání s námi, s evropou (Babiš, Berlusconi, May, Merkel, Orbán, Kurz atd, atd. ) :D

30

Odpovědět

Bol to on. To pri tom pravom tak zanietene nadával na homosexuálov. ^^ Zaujímal by ma celý rozhovor - ako sa asi Sir Fry argumentovo vysporiadal v rozhovore s tak dutou osobou.

52

Odpovědět

+RezolutTo rozhodně :D

10

Odpovědět

+RezolutRozhovor jsem si našel a přemýšlel jsem o překladu, ale nakonec jediná šokující část rozhovoru byl právě ten úsek, který se objevil tady ve videu. Fry mu na to odpověděl, že je to absurdní a že nikdy nechtěl nikoho předělat na gaye. Zbytek rozhovoru se točil víceméně ve stylu, na jaký jsme zvyklí i od nás. "Nejsem homofobní, máme i gay pride, ale..."

31

Odpovědět

+MithrilDiky. Niečo s Fryom by si mohol preložiť - myslím, že sú tu s ním dve staršie videá, a tie mali úspech. Napríklad dnes som odporučil jedno video s ním o politickej korektnosti.

20

Odpovědět

Může mi prosím někdo vysvětlit, jak a kde vzniklo automatické přirovnání „konzervativní vidlák = krajní/ultra pravice“?

To je asi jako když KSČ v při vítání okupantů v srpnu 1968 nazývalo bývalé sociální demokraty v Národní frontě za „ultrapravicové revanšisty“.

Citace z Wikipedie: https://cs.wikipedia.org/wiki/Krajn%C3%AD_pravice
„...především podle teorie ekonomů z rakouské ekonomické školy, je označení různých radikálních fašistických a populistických hnutí jako "krajní pravice" chybné, neboť prosazují levicovou politiku, nikoliv politiku pravicovou. Poukazují například na název Hitlerovy strany, která se jmenovala Národně socialistická německá dělnická strana s tím, že vedla krajní levicovou politiku. Během Hitlerovy vlády totiž došlo k prudkému zvýšení zdanění, rozšířily se také veřejné práce a stát kontroloval téměř všechny činnosti v ekonomice. V ekonomickém pojetí tedy ekonomové z rakouské školy řadí zastánce nacistických a neonacistických ideologií ke krajní levici.“

102

Odpovědět

Kamarádka mi jednou vysvětlovala, že je to tím, že se běžně používá "kruhový model", kde krajní pravice se nachází vedle krajní levice. Proč to takhle je a čím je to podložené skutečně nevím.. snad někdo chytřejší hodí nějaký odkaz..:-)

Já jen tvůj odkaz doplním o tohle video.. Republic vs Democracy What Is The Real Form of the U S Government :)

51

Odpovědět

Odpověděl sis vcelku sám. Všechna tato označení jsou zcela irelevantní a v reálu neznamenají de facto nic.

reakce na citovanou wikipedii:
Nacisté sice měli v názvu "dělnická strana", ale všechny ostatní příslušníky levicových stran tvrdě potlačovali a zavírali do vězení nebo koncentračních táborů, odbory zrušili a "malý" člověk je nikdy nezajímal jinak než jako nedůležitý nástroj pro dosažení důležitých cílů. Ideologicky tedy s levicovými stranami nesouzněli ani trochu, naopak pro ně představovali největšího ideologického nepřítele, i když s nimi měli pár bodů společných. Nacisté naopak štědře spolupracovali a následně odměňovali podnikatele, velkostatkáře, šlechtu a podobné příslušníky "vyšší třídy", pro kterou je příznačná spíše pravicová orientace. A na rozdíl od levicových stran měli obsaženou tu až fanaticky nenávidějící nacionalistickou složku, kdy nic jiného než národ prostě neexistovalo.

Pod pojmem "Veřejné práce" si všichni představí především stavbu dálnic (plány na stavbu dálnic mimochodem nebyly produktem nacistů a Hitlera, jak si mnozí myslí, ti pouze čerpali z již navržených plánů starší vlády z předválečného Německa), která ale byla na rozdíl od všeobecného mýtu dost neúčinná. Hitler slíbil zaměstnanost v zemi, která trpěla obřími následky světové krize + prohrané války a tu přinesl v podobě otročení třeba na zmíněných dálnicích, kdy mnohem efektivnější by bylo využívat techniku a stroje, ale místo toho se povinně nahnalo pět tisíc chlapů na jedno místo s lopatami a krumpáči vysekávat skálu a rovnat zeminu. Rázem na papíře zmizela nezaměstnanost a "bylo líp". Natočilo se to hezky do propagandistického filmového týdeníku, ale že se stavba protahuje, postavila se jen špetka naplánovaného úseku, to už nikoho moc nezajímalo. Veřejné práce tedy byly ryze propagandistickou záležitostí státu, nikoliv nějaký sociální program pro podporu obyvatelstva (nic levicového ani pravicového v tom tedy nebylo).

Kontrolování téměř všech činností v ekonomice není nic příznačného pro levicovost nebo pravicovost, to je jeden z pilířů každé diktatury na světě.

Tvrdit tedy, že nacistická strana byla levicová je spíše přání otce myšlenky. Přesto měla v určitých bodech něco s extrémní levicí společného a proto mají obě extrémní křídla politického spektra mnohem blíže k sobě než každá z nich do středu. To ale neznamená, že jsou stejné. Třeba retard Okamura a fanatický muslim mají také některé společné rysy a názory, ale blízko k sobě také moc nemají. Proto je politický extrém tak škodlivý, ať je jakýkoliv, vždy je špatný.

No a o tématu daní v předválečném Německu nevím nic, takže tady nebudu vařit z vody a spekulovat, že to mělo něco společného s probíhající nebo připravovanou válkou, protože to zkrátka nevím. Pamatuji si ale, že jsem před několika lety jezdil denně autobusem kolem jednoho billboardu, kde se na mě dementně culil Nečas z ODS a pod ním stálo něco ve smyslu: "Stop zvyšování daní". Ten billboard tam stál od předvolební kampaně a já se při každé projížďce kolem jen pousmál, protože tou dobou byl Nečas premiérem a ty daně zvýšil. Byl tedy jak Nečas tak jeho vláda ODS levičácká? Strana, která se bije v prsa jak je konzervativní a nejpravicovější v ČR?
Proto všechny tyto nálepky a zařazení úplně ignoruji, protože jsou to jen žvásty pro voliče, kteří se ideologicky identifikuji s jednou značkou a tu volí donekonečna ("jsem levicový/pravicový volič, přeci to nehodím těm pravičákům/levičákům), i kdyby jiná byla jednak lepší, ale především pro ně výhodnější.

21

Odpovědět

+ZeckJenomže znakem levice je identická masa – všichni lidé jsou stejní, individualita je absolutně potlačená. Gró nacistů spočívalo v tom, že se snažili vyhladit všechny, kteří do jejich zvrhlé ideologie nezapadali. Zatímco komunisté v SSSR se nejprve snažili vymývat mozky a až teprve potom vyhlazovat. Viz současná politika Číny proti Ujgurům. Jak SSSR, tak Třetí říše měli ve 30. letech 20. století fašistické režimy. Jak režim Třetí říše, tak Sovětského svazu měly „elitu“, která si byla nad ostatními rovnější. Jak sovětští, tak nacističtí pohlaváři si žili jako prasata v žitě. Veřejnost o tom nevěděla, ani ve chvíli, kdy režim mlel z posledního. Problém je v tom, že nacisté válku prohráli, komunisté vyhráli. O tom, jak opulentním způsobem žil Ceaușescu, se lidé dozvěděli až po pádu jeho diktatury. A toto se dělo, i když to bylo v rozporu s vládní politikou, odlehčený článek třeba zde: https://xman.idnes.cz/nacismus-korupce-goring-penize-finance-majetek-goring-koch-hitler-ss-1jm-/xman-styl.aspx?c=A180219_102445_xman-styl_fro

Nacisté byly v tomto tak trochu pragmatici: „necháme ti fabriku, ale budeš v ní dělat přesně to, co ti řeknu.“ Nazval bych to „poučením z krizového vývoje“, protože už v polovině 30. let bylo zváno spoustu německých odborníků do SSSR, aby pomohli rozjet továrny – ruská vzdělaná elita národa a velkotovárníci byli prakticky vyvraždění nebo v emigraci. V Třetí říši opravdu nebylo možné, aby byl každý velkotovárník – nevyhovoval režimu, byl zlikvidován.

Tomio Okamura je poměrně inteligentní a člověk. On tomu, co říká, sám nevěří. Na rozdíl od většiny jeho spolustraníků a voličů. Provádí něco, čemu se říká politické podnikání. Svým jednáním ukazuje, že demokracie nemůže fungovat, protože ve volbách nezvítězí nejlepší program, ale ten, kdo nejvíce umí řvát a děsit lidi. To, co Okamura propaguje, je na hraně konzervativního marxismu a všechny okolo nálepkuje jako neomarxisty. :-)

Pokud jde o daně ve Výmarské republice, tak i kdyby byly 10 %, 50 % nebo 80 %, tak to nemění nic na tom, že nejvíce lidem škodila hyperinflace. Nacisté ji zabrzdili právě veřejnými pracemi a například také subvencemi ke koupi WV Brouka. Lidé se zapsali v plánovaném hospodářství do pořadníku, zaplatili auto... a režim tyto peníze použil na vybudování armády. Tehdejším jazykem defraudace, dnešním tunelování.

Pokud jde o českou ODS, pro ni mám výraz „orální pravice“. Přestože pro ni mám spoustu pohrdavých výrazů, považuji ji za jedinou volitelnou. Pravidelně nedělám nic jiného, než kroužkuji v její kandidátce, protože spoustu lidí ve straně jsou opravdu všehoschopné svině. Největší chyba ODS byla po revoluci její otevřenost bývalým komunistům jako třeba Tříska a neochota napravit komunistické křivdy (navrácení znárodněného majetku původním vlastníkům). Pokud se řekne o ODS A, mělo by se říci i B. Koncept připravované penzijní reformy nebyl sice koncepčně bezchybný a stále byl příliš socialistický, ale následující Sobotkova vláda jej zrušila a peníze z něj přesunula do rozpočtu (de facto jej znárodnila a jeho střadatele okradla). Nedávno jsem slyšel rozhovor s bývalým ministrem Kubou, doporučuji poslechnout a říct mi, zda jej lze vůbec považovat za pravicového politika (projev bych považoval za hodný Miloše Zemana v době, kde vedl ČSSD): https://byznys.ihned.cz/c1-66260390-zive-vysoka-hra-o-jadro-ma-cesko-rozsirit-dukovany-a-temelin-sledujte-special-dvtv
Tudíž doufám chápeš, proč jí říkám „orální pravice“.

21

Odpovědět

A čí je tohle vlastně vina? Opozice nepřijde na nic lepšího než "not him"? Co takhle prostě nesrat lidi a nabídnout někoho, kdo stojí za zvolení? Vyšla vůbec někde negativní kampaň? A je to stejný jako u Trumpa nebo Zemana tady. Zase levičáky nenapadne nic jinýho, než zesměšňovat protistranu bez normálních argumentů. Už teď bych si vsadil na Bolsonara, protože to je jak přes kopírák. Prostě nemůžete někomu říct, že je idiot a pak ho přetahovat na svojí stranu, i kdyby to byl nejvíc idiot. Ani se pak nedivim, že taková strana nemůže sehnat důstojnýho kandidáta na prezidenta, páč takovej se na ně vyprdne, hned jak je pozná.

54

Odpovědět

To zabíjení těch 30 000 lidí je jen předvolební slib. Takže ho nesplní... :)

110

Odpovědět

Tak Bolsonaro v prvním kole jen 46 %.
https://www.bbc.com/news/world-latin-america-45780176

20

Odpovědět

Bolsonaro btw. ziskal 47 % hlasů a jde se do druhého kola, právě s Haddadem.

00

Odpovědět

Je to az k nevire, kdyz si po takovych videich a zpravach clovek uvedomi, ze problemy s nasima politikama, ve srovnani napr. prave s tady zminovanou Brazilii, vlastne nejsou zadne problemy. Nase nejvetsi starost je, jestli nam president udela ostudu v soboru rano, nebo v nedeli dopoledne. Zatim co jejich starost nejspis bude, jestli zvoleni presidenta fakt nevyvola obcansky nepokoje, vojensky rezim apod.

153

Odpovědět

Udělání ze Země Tatoine. :-P

10

Odpovědět

Dnešní svět je pokřivený a mnoho lidí bůh ví proč slyší na populisty a lidi s diktátorskými sklony. Demokracie je opět sprosté slovo. Je zajímavá jaká je paralela z rokem 1918, kdy se po válce objevovaly podobné tendence, které nakonec vyústily ve válku novou. Pokud se nepoučíte ze své minulosti jste odsouzeni ji stále opakovat.

192

Odpovědět

Když se člověk podívá na současný svět, tak je bohužel vidět že se to pomalu, ale nevyhnutelně blíží.

31

Odpovědět

bolsonaro je pan, dufam ze, ze zatoci s komunistickymi, socialistickymi a barsajakymi lavicovimy smejdmi

524

Odpovědět

diktatura následuje po komunismu

21

Odpovědět

Taky mě dostává název strany, za kterou kandiduje: Social Liberal Party. Jde snad o kamufláž? :D Co z jeho programu a postojů má být přesně sociální a liberální?

43

Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK