BrexitLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:782
Počet zobrazení:40 709

Dnes vám přinášíme epizodu Johna Olivera o pár dní dříve. Důvodem je, že právě dnes se v Británii koná důležité referendum o setrvání v EU, které je známo jako Brexit. John Oliver, který se v Británii narodil, k tomu má také co říct. Jak si myslíte, že referendum dopadne?

Přepis titulků

Spojené království. Rodiště Beatles a jediného pravého Ringa. Ve čtvrtek UK čelí referendu "dovnitř/ven" o tom zda mají vystoupit z EU. A jako referendum "dovnitř/ven" nazývá mnoho Britů sex. Pravím, to bylo skvělé referendum "dovnitř/ven", Priscillo. Prvotřídní událost. Prostě prvotřídní. Pokud nesledujete finanční stanice, možná o tom ani nevíte.

Tam to nazývají chytlavým názvem. Na finančních trzích panuje obava z možného Brexitu. Lidé se bojí Brexitu. Dnešní anketa se soustředí na obavu z Brexitu. Největší obavy panují z Brexitu. Nejděsivější na Brexitu je název Brexit. Je to neznámo. Je to jako: "Páni, Brexit.

Bojte se." "Vyčaruji Brexit." Uklidni se. Brexit nezní děsivě. Zní to jako hnusná tyčinka, kterou si koupíte na letišti. Chutná to jako soví vývržek. Kur*va, jdu si dát skořicovou rolku. Nutíte mě k tomu. Pokud nepocházíte z UK a sledujete to, nejspíš si myslíte: "Proč by mě mělo zajímat, co Británie provádí v EU."

"Upřímně, dokud tihle křivozubí skřeti natáčí královské potomky a další díly Pána času, tak je mi u pr*ele, co se tam děje." To chápu, ale... Brexit, čili odchod Británie, může mít mnoho následků pro UK a světovou ekonomiku. Nejdřív musíte pochopit, co to skutečně je EU. Myšlenka EU vznikla po 2.

světové válce. Snažili se zabránit tomu, aby se kontinent někdy znovu začal rozpadat. Vyvinula se do ekonomické unie 28 států, jejíž obyvatelé mohou přes hranice volně cestovat a obchodovat, a mezinárodní dohody schvalují jako blok. Ačkoliv Británie je členem EU, měla k ní vždy dost odtažitý vztah. Například nepoužívají euro a někteří britští politici byli k představitelům EU přímo nepřátelští. Nechci být nezdvořilý, ale vy máte charisma pytle na odpadky a vypadáte jako uředníček z banky.

Chci se zeptat, všichni se chceme zeptat, kdo vlastně jste? Nikdy jsem o vás neslyšel. Nikdo v Evropě o vás neslyšel. Tohle tak nerad vidím. Nejen proto, že všechno tohle bylo prvně vyřčeno o mně. Podívejte, EU není dokonalá.

Je obří, zmatená a přehnaně byrokratická. Představte si ji jako Gérarda Depardieu. Je nešikovným Evropanem, který je zdrojem pobavení. Ale pokud Británie odejde, destabilizuje ji to. Mohli byste očekávat, že příznivci Brexitu budou mít silné argumenty. Bohužel velké množství argumentů jsou kraviny. Nejpopulárnějším argumentem je to, kolik peněz Británie do EU odvádí. Máte jedinečnou příležitost k tomu, aby tato země zase ovládala své finance.

Každý rok posíláme Bruselu peníze. 350 milionů liber týdně se dostává mimo naši kontrolu. Toto je bývalý londýnský starosta Boris Johnson. Muž se vzhledem a ekonomickým smýšlením jako Bambam z Flinstoneových. Poslední měsíc vysílal na cesty červený autobus, s nápisem "350 milionů liber týdně posíláme do EU." Ukázalo se, že toto číslo je nesprávné. Je to 190 milionů liber týdně, když zahrneme úlevy a peníze, které EU pošle zpět.

A pokud Británie opustí EU, podobné částky může utrácet za přístup ke světovému trhu. Autobus měl ve skutečnosti říkat: "EU posíláme 190 milionů liber týdně, což vzhledem k našemu HDP dává smysl. Když vezmu v úvahu výhody, kterým se nám dostává... Sakra, dochází nám autobus.

Sbohem." Další hlavním argumentem pro opuštění EU jsou její regulace. Je to dokonce středobodem filmu o Brexitu Brexit: Film. Zde je regulovaný občan EU, probouzející se z regulovaného spánku, aby začal svůj regulovaný den. Zřejmě si myslíte, že nepotřebujete zákon na povlaky polštářů, ale EU jich má pět. Ale to je nic.

Náplň polštářů je předmětem 109 různých zákonů EU. Opravdu? Zvětšili jsme si ten záběr a pak prošli každý z jimi zmiňovaných zákonů. Problémem je, že většina z nich nemá s polštářem nic společného. Tento se týká snídaňových cereálií, které se vyrábějí ve tvaru polštářků. Tento se týká fúze dvou výrobců autodílů a zahrnuje frázi "polštářkový klíč".

A tento používá slovo polštář k popisu téhle nožní pumpy. Má sloužit k nafukování matrací, ale je zřejmé, že je to sexuální pomůcka ptakopyska. Je naprosto očividné, o co skutečně jde. Zdá se, že možné výhody odchodu mohou být nadsazené. Mnoho slavných lidí varuje před možnými zápory. Proti odchodu UK je prezident Obama, stejně tak Čína, Japonsko, Indie a dokonce i EU.

Jeden rakouský politik se snažil přesvědčit Brity k setrvání básní. Brexit není, podle mých vzpomínek, jako obyčejný pupínek. Vezmete krém, namažete, o pár dní si na něj ani nevzpomenete. Je to komplikovaná společnost, a členství vyžaduje statečnost. Abyste příběh pochopili, musíte poslouchat. Řeknu vám, co se může stát, usaďte se a nechte mě rapovat. Hustý! No tak, Británie.

Když rakouský byrokrat ve středních letech recituje na rušné chodbě, tak kdo jiný vás v EU může víc chtít? Také panuje neobvyklá shoda o tom, jak si Británie odchodem může poškodit ekonomiku. Zprávy britského ministerstva financí, Bank of Englang, MMF, OECD, Národního institutu ekonomie a sociálního výzkumu, PricewaterhouseCoopers, Oxford Economics a Centra pro ekonomické plnění se shodly, že odchod by měl negativní efekt na britské HDP.

Odpověď příznivců Brexitu nebyla zrovna dobrá. Myslím že obyvatelé mají dost expertů z neznámých organizací, kteří říkají... Jsou to experti, co myslíte...? Organizace skryté za zkratkami neustále říkají, co je nejlepší, ale pletou se. Jasně! Do pr*ele s těmi tupouny se svými studiemi a tituly. Moje ekonomická předpověď pochází od Chytrého Otise, koně předpovídajícího HDP.

Možná vás napadá, že pokud je odchod tak jednotně vidět jako špatný nápad, tak kdo ho, ku*va, podporuje? Představím vám hlavní skupinu podporující Brexit. Stranu za nezávislost UK. Také zvanou jako UKIP. Jejich vůdcem je Nigel Farage. Toho muže jste viděli, jak ve stylu grotesky kritizuje předsedu Evropské rady Hermana Van Rompuy.

UKIP je znám svou antiimigrační politikou. Někteří jejich členové byli přímo rasističtí. Podívejte se na Roberta Blaye, kandidáta za UKIP do Parlamentu, který se kandidatury vzdal, když ho Tabloid zachytil, jak říká tohle o rivalovi se srílanskými kořeny. Jeho rodina tu je jen od 70. let. Není dostatečným Britem, aby mohl být v Parlamentu. Páni.

Není dostatečným Britem, aby mohl být v Parlamentu. Mluví o britském občanovi, který se narodil v Londýně a vyrůstal v Hampshiru. Jak může být nedostatečným Britem? To musí být jezevcem, který se jmenuje Reginald, nosí monokl a žije v pastýřově koláči? Je to hranice vstupu do Parlamentu? Na místní úrovni má UKIP členy, jako je tato žena, která dělá poradce v Kentu.

Musím si hlídat pusu, protože mluvím upřímně. Jdu proti proudu. Jediní lidé, se kterými mám problém, jsou negři. Netuším proč. Dobře, shodněme se oficiálně na tom, že ne vše pronesené s britským přízvukem zní chytře. Je to oficiální.

Je to 100% oficiální. Vím, že to, co říká, zní otřesně, ale aspoň můžeme být v klidu, protože jak mluví, ta polička plná klaunů plánuje, jak ji v noci unese. Ale i když jsou kandidáti UKIP přistiženi při rasismu, Farage za nimi občas stojí. Vezměte si Kerryho Smitha. Číňany nazval rasistickým termínem, který tu nepoužiju, protože nejsem kandidátem za UKIP.

Ale Nigel Farage ho za to přímo neodsoudil. Když s kámošema jdete na čínu, kam říkáte, že jdete? Já bych opravdu nepoužil slovo "rákosník". - Mnoho lidí ano. - A vy? - Ne, ale mnoho lidí ano. Jo, mnoho lidí ano. Například rasisté. Fanatici, idioté, netolerantní, co mi ještě chybí?

Jo, ještě voliči UKIP. Mnoho lidí ano. UKIP argumentuje tím, že odchod z EU značně sníží imigraci. Zabrání to občanům EU brát Britům práci a občanům ze zemí mimo EU zabrání v páchání teroristických činů. V jejich kampani do toho jdou ostře. Například odpornými plakáty, jako je tento, který ukazuje řadu uprchlíků a nadpis Bod zlomu.

Jen těžko se mi popisuje, jak se tyto myšlenky v Anglii staly jedovaté. Tento týden byla poslankyně Jo Cox zabita na ulici a obviněný muž u soudu jako své jméno uvedl "Smrt zrádcům, svobodu Británii". A v této atmosféře lidé musejí dělat důležité politické rozhodnutí. Ale i když odhlédneme od imigrace a i když si myslíte, že Británie potřebuje přísnější ochranu hranic, měli byste vědět, že odchod z EU nutně neznamená, že to Británie udělá.

Znamená odchod z EU, že Británie bude mít pod kontrolou své hranice? Ano, pokud se budeme chtít úplně odtrhnout od zbytku Evropy. Můžeme se rozhodnout utnout migraci. Ale pokud chceme zůstat součástí jednoho trhu, musíme přes hranice pouštět pracovníky a to do UK, tak i z UK. Jistě! Pokud chce Británie dobré obchodní podmínky s EU, nejspíš se bude muset řídit většinou jejich pravidel.

A to samé platí pro ty hypotetické polštářové regulace, které nejsou o polštářích. Pokud bude chtít britská společnost obchodovat s EU, nejspíš se bude muset řídit jejich pravidly. Není to ani tak Brexit, jako spíš bratrquo nebo bráchostáze nebo záchvat bratrství. Abych to shrnul, imigrační politika se změnit nemusí, hysterie kolem regulací je přehnaná, cena za členství je rozumná a výhody členství převyšují náklady.

A i přes to průzkumy naznačují, že má rodná země je na hraně šíleného rozhodnutí. Z určitého hlediska to i docela chápu. Existuje zažitá touha Británie říkat Evropě, aby šla do pr*ele. Já ji taky cítím.

Pamatujete si ty věci, co říkám o státech, které se objeví vedle mě? Je to reflex. Ani nevím, že to dělám. Ukážu vám to. Německo, jehož motto je: "Můžeme se držet současnosti?" Fajn, další! Lucembursko. Tak to dopadá, když Lichtenštejnsko necháte na slunci. Další!

Belgie. Místo, které Francie občas ořezává ze svých fotek na Instragramu. Ještě jednu! Jedu, tak ještě jednu. Dánsko. Je to, jako by se sebevražda změnila ve stát. Ani netuším, že to dělám. Tohle můžu dělat celý den. Abych byl upřímný, EU si to moc nezjednodušuje. Oficiální hymnou je Beethovenova Óda na radost. Jednou vyhlásili soutěž o nejlepší video, ve kterém bude obsažena tato melodie.

Musíte vidět, co vyhrálo. Táhněte do pr*ele! Táhněte všichni do pr*ele! Běžte do p*či! Okamžite běžte do p*či! Jak vidíte, je pochopitelné, proč jsou Evropou znechuceni. Já teď jen sotva potlačuju svůj vztek. Tohle si o EU myslím já. Je to komplikovaná, byrokratická, ambiciózní, arogantní, inspirativní a nepředstavitelně otravná instituce.

Británie by na tom neměla nic měnit. Pokud tam zůstanou, mohou využívat veškeré výhody, a pořád si na všechno stěžovat. Tohle je naprosto britský způsob. Obyvatelům UK vzkazuji toto. Pokud chcete projevovat nenávist k EU, tak to chápu, ale prosím, nehlasujte pro Brexit.

Mám lepší řešení. Rád bych se zpětně zúčastnil té soutěže s hymnou EU. Mám skladbu, která vychází ze srdce každého Brita. Vytrvale uráží Evropu, ale tiše přiznává, jak ztracení by bez ní byli. Prosím, užijte si ji. Jdi do pr*ele, Evropská unie!

Do střehu, vy zas*raní čůráci! My jsme Spojené království a vy nám můžete vyhulit naše pihovatá péra! My vás však neopustíme, protože se ukázalo, že vás potřebujeme. Nicméně... Jdi do pr*ele, Evropská unie! Je příjemné, že vám to můžeme říct. Polsko je depresivní a v Rumunsku žijí upíři.

Ve Španělsku je moc horko a kde, k*rva, je Litva? Abychom byli fér, Slovinsko je půvabné. (Jen žertujeme, taky stojí za pytel.) Ale musíme přiznat, že bez těchto států bychom byli v háji. Jdi do pr*ele, Evropská unie!

Ale musíme přiznat, že bychom byli naprosto šílení, kdybychom hlasovali pro odchod. Byli bychom naprosto šílení, kdybychom hlasovali pro odchod! Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (218)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak by mě zajímalo, co říkají zanícení brexitáři ted :D:D Pěkně se to sype co? :D Nakonec žádnej brexit nebude :D

66

Odpovědět

Akorát ze sebe udělali britové debily před celým světem a všechno zůstane při starým :D

14

Odpovědět

+AutoSpíš vidím jak ti, co rozhodují v EU jsou za debily...více integrace, euro všude, přenesení více pravomocí do Bruselu. Před lisabonskou smlouvou bylo EU fajnové...ale už to s ní jde z kopce.

43

Odpovědět

+NazrielMyšlenka jeden Bůh vládne všem tu už byla a byla fajn, tak proč se v Bibli řeší, že prase, krevety a humři jsou živočichové nevhodní pro lidské žaludky.

Přečti si Bibli (a tím myslím CELOU Bibli) a tolik omáčky, kterou tam najdeš nedokáže vytvořit ani Evropská komise.

05

Odpovědět

+orcinusorca2016Jsem ateista, číst to nehodlám...když už je čas na čtení, tak si přečtu něco jiného. Proč tu řešíš bibli to, že je něco horšího (Bible x EU) neznamená, že budu přecházet "menší omáčku".

04

Odpovědět

+NazrielA používáš "desítkový kalendář", nebo kalendář, který má sedm dní.
(Jasně v době, kdy se tato regulace stala kulturou je docela zajímavé se ptát. )

04

Odpovědět

+orcinusorca2016Moc se omlouvám, popletla jsem tlačítko a hlasovala palec dolů,kterýžto měl být nahoru :(

01

Odpovědět

Preložte Brexit update :)

111

Odpovědět

Občas mám pocit, že má Oliver Turetov syndróm

77

Odpovědět

Obcas mam pocit, ze je Oliver dement co kouri negrum curaky.

718

Odpovědět

rychle, přeložte ten další o brexitu!! :D

40

Odpovědět

Vtipné na tom je, že pro Brexit hlasovali lidé, kteří neví o EU a celkové problematice ani to co bylo řečeno v tomto videu, ale velmi dobře slyší na populistické řeči, že "vše je regulované", "pozor, míří sem uprchlíci", "pozor, přijdeš o svojí už teď blbě placenou práci" atd. všechno to jsou naprosté blbosti a bohužel jim podlehnou lidé, kteří jsou odtržení od reality (čtou britskou podobu českých -> AC24, ParlamentníchListů atd.) či jsou snadno ovlivnitelní. Že pro Brexit hlasovali především nevzdělaní lidé spíše z venkova, s nižším příjmem a ve vyšším věku překvapení není. Tato skupina je bohužel nejrizikovější a každým hlasem "proti" systému doufám v lepší zítřky, ale ty dost možná budou pro Británii daleko horší.

3410

Odpovědět

Sranda aký tu mal John obrovský fanklub keď kritizoval USA. Do neba ho všetci vychvaľovali. Akonálne sa ale pozrel na Európu - už je hlúpy, nevtipný, terorista a neviem čo všetko. Vyplýva mi z toho, že buď si zo seba čechoslováci nevedia robiť žarty, alebo nedokážu prijať žiadny iný názor, než ten, ktorý si osvojili vo svojich malých hlavičkách

427

Odpovědět

Jde o to, ze kdyz je video z USA, tak nikdo z nas moc nevi o tematech o kterych mluvi. Kdyz se jedna o tema z Evropy, tak uz vetsina z nas vidi do te situace lepe a najednou pozname ze John Oliver je jednostranny idiot s hloupymi argumenty.

108

Odpovědět

+BigKealUveď nějaký jeho hloupý argument nebo kdy byl jednostranný.

10

Odpovědět

Nejde o to, že se opírá do EU. Jde o to, že je to silně PRO uprchlický sluníčkář. Spoustu fanoušků si zde znepřátelil PRO uprchlickými názory a jeho videem o uprchlících. Včetně tohoto videa, kde hejtí UK za to, že se snaží něco udělat s uprchlíky. Jako Wat?

13

Odpovědět

Ten komentátor není ani vtipnej a ani chytrej... dal jsem mu po delší době šanci a do třetice mu ji už nedám

1023

Odpovědět

Mě na něm štve, že agituje svoje názory, který nemusí být vždycky správný. To že je celkem vtipnej mu neupírám.

1014

Odpovědět

+Lupič Ach jo...
Skeč není zpravodajský, ale publicistický útvar. Vyjadřuje názor autora. Měl by vyjadřovat názor autora. Je nesmysl mu to vyčítat.

266

Odpovědět

+komunardMáš pravdu, ale když s ním nesouhlasím tak mě to štvát může.

74

Odpovědět

+Lupič Já nesouhlasim s tolika věcma co říká, ale p***l to je. Jestli v tom hledáš ponaučení a rozum tak se běž dívat na války skladů na Discovery :D

40

Odpovědět

Hlavní problém Velké Británie je že už prohrála. Ta deformace politiky, médií prosáknutá socialistickou multikulturní sluníčkovskou břečkou je už dávno zatáhla do spirály demografického konce. Je to klasická ukázka stěhování národů o které bude jedna kapitola v historii evropy. Anglie je odsouzena vyměnit ploty zelené za ploty betonové ve stejném stylu jako je tomu v Izraeli.

1118

Odpovědět

Takže signál, že v Británii vyhrála masáž z per UKIPu (o jehož socialistické multikulturní sluníčkovské břečce lze docela pochybovat), nebo Borise Johnsona (že by Boris bylo typické anglické jméno?), vůbec nevnímáš?

Jinak už den po referendu i slavný Boris Johnson poukázal, že argument "o 350 milionech liber týdně pro britské nemocnice místo zlotřilého Bruselu" je tak nějak mylný. A za jeden den Británie přišla o dva BILIONY dolarů jen právě lusknutím prstů je také fakt.

Jasně můžeš označit něco na Bruselu jako špatného (třeba regulace velikosti jablek, které se mohou dostat na trh EU28, no ale pak musíš férově říct, že se v té směrnici tvrdí: pokud je jablko takhle velké, pak je to jablko první třídy, pokud je jablko menší, pak se MŮŽE prodávat, ale pouze jako druhá třída, případně jako jablko na mošt; podobně je to s banány a dalším ovocem; )

102

Odpovědět

Johník zase ukazuje jaký je idiot. Jako myšlenka EU je dobrá, ale EU se vůbec nepovedla, když ji vede parta neomarxistických nevzdělaných idiotů jejich hlavním cílem je omezení kávovarů
a gender studia. Je dobře že Brexit vyšel a více proč? Proto že odpůrci brexitu nehovořili nic o tom co je dobré, aby UK zůstala ale jen strašili a brečeli. Zajímavé jak teď média mluví o tom že se
nemusí vystupovat, že referendum není závazné. Tak jaký smysl referendum mělo? Takže kdyby vyhráli příznivci, tak klidně vystoupí? To by se sluníčka posrala. Už takto sluníčka na kolech
včera blokovala bývalého Londýnského starostu na kolech, aby nemohl odjed, takto levičáci reagují na jiný názor stejně jako tento stupidní levičák. Co se naváží do Farageho?
Je to zatím nejlepší politik dnešní doby. A co se týče těch autobusů tak to číslo je správné. Všimněte si jak začne kecat o tom co dostanou atd. Jenže on na té kapani nemluvil
o poměru výdaje/přijmy = "zisk" ale pouze o výdajích, takže žádná klamavá kampaň. A vážně si ubrečení levičáci myslí, že jeden posraný autobus udělal Brexit? EU a levičáci si sami mohou za Brexit.
Jinak i Evropa vidí, že ČR je druhá nejvíce euroskeptická země, kde mi mohlo být referendum a nejlepší byla odpověď Bohouše Lízoprdelníka, prý už jsme si zvolili vstup do EU, takže není potřeba referendum :D :D
Tak proč jsou Bohouši pořád volby, když už jsme si strany zvolili. Od roku 2004 se EU drsticky změnila a není důvod tady být. Stejné obchodní podmínky si mohou státy udělal mezi sebou navzájem i bez EU.

2748

Odpovědět

Zahájit polemiku tím, že označíte někoho za idiota, je ten nejrychlejší způsob, jak svou argumentaci znehodnotit. A to v očích všech inteligentních lidí, včetně těch, co s vámi souhlasí.
A vidíte, já mám pocit, že to byli zastánci Brexitu, kdo strašil přijetím Turecka (hahaha http://i2.cdn.turner.com/cnnnext/dam/assets/160523191445-turkish-london-residents-vote-leave-nat-pkg-00000129-large-169.jpg), kńoural nad regulacemi trhu a tak podobně.
A mají snad média tvrdit, že je závazné, když není? Ale tady s vámi souhlasím. Suverén rozhodl. Reprezentace musí poslechnout. Naopak by to bylo ještě horší.
Jediné sluníčko jste s dovolením vy. V demokracii existuje něco jako svoboda shromažďovací, takže pokud si někdo uspořádá demonstraci proti tomu, aby byla Země kulatá, tak si ji udělá. Demonstrace proti odchodu z EU nemá nyní v Británii smysl, svůj názor lidé řekli svým hlasováním. Ale pokud si ji někdo chce udělat, je to jeho věc. Stejné právo by samozřejmě měla druhá strana v případě opačného výsledku.
Pan Farage je politik, jistě počítal s tím, že bude terčem politické satiry. Myslím, že tímto skečem je pobouřen méně než vy. Nebo by alespoň měl.
Co se týče toho autobusu, to číslo je chybné. Říkal to pan Farage. Po referendu...
Vážně si myslíte, že ten autobus byl jediné místo kampaně, kde s tím číslem pracovali? Potěš koště.
Prosím, napište, v čem se EU tak drasticky změnila. Důvodů v ní být máme spoustu, třeba to, že s tak bezvýznamným státem jako ČR se nebude na globální úrovni nikdo bavit, pokud nebude v houfu podobných.
A ne, bez EU se vrátíme tak na úroveň celní unie, ne li pásma volného obchodu. O společném trhu si budeme moci nechat zdát.

337

Odpovědět

+komunardInu, důvod proč zůstat v EU, jste řekl jen jeden a to ještě dost spornej.
Naopak pokud ČR pošle EU dopryč, tak v očích ostatních států spíše stoupne, protože naznačí, že EU je k ničemu a bude lepší, si to dělat po svém (tedy lépe), navíc minimálně z úcty k historickému vývoji země, se s námi větší a významnější státy baví a bavily.
A mezi námi, být v EU není nějaká výhra a mocnostem musí být EU tak možná pro smích.
Když si představim, tu vznešenou novodobbou myšlenku, společného hospodářství a měny, kdy každý bude pěstovat určité množství plodiny, v Evropě nebude její zbytečný nadbytek a Evropa jako taková bude plně samostatná, musim se smát - podívejme se jak to vypadá dnes, regulace všeho možného, všechny státy i přes nesouhlas dotují Řecko, které dluhy nikdy nesplatí (nikdy za předpokladu, že bude používat Euro jako měnu), (ne)násilné (ne)řešení uprchlické vlny, jednotná měna, která ale nepočítá s nejednotnou produkcí států, nesmyslné evropské dotace pokřivující ekonomiku států atd. - vždyť EU snad už nemůže nikdo brát vážně...

...no a teď bych Vás poprosil, o tu spoustu důvodů, proč v EU vlastně zůstávat.

Dík za odpověď

1117

Odpovědět

+LiborPředstava, že se velmoci seriozně zajímají o stanoviska malých, ale hrdých států, je naprosto absurdní, a je v rozporu s jakoukoli realitou. O.K. Švýcarům se to po pěti stoletích cílené práce podařilo, a i tak měli haluz.
Představa, že je největší ekonomika světa s půl miliardou obyvatel (údaje před Brexitem, ale víte kam směřuju) pro smích, je reálná víc než dost. Proč? Protože tenhle stát, který by mohl být velmocí č 1. se zasekl v nacionalismech minulého století a hýčká si své malé, hrdé a naprosto bezvýznamné státečky, nezávislosti a suverenity. No, kdo chce kam...
Já nevím jak vy, ale já nechci přijít o tu nezměrnou svobodu přejít půl světadílu, aniž bych řešil cla a víza, jel na dovolenou, nebo si tam naopak našel práci, vím, že spousta firem profituje z toho, že může přesouvat zboží, aniž by se bála, že bude o pár kilometrů vedle nesplňovat normy, že můžou přesouvat kapitál bez problémů kurzovních směn, ano, jsem rád, že i takové státy jako ČR musely začít řešit problémy s ochrnou životního prostředí, atd. Ano, chci potravinovou, a ideálně i energetickou soběstačnost. Jsem rád, že bohaté regiony přispívají na rozvoj těch chudších, protože z nerovností plynou potíže, a představu nějaké "nepokřivené" ekonomiky, která tak nějak sama generuje správné uspořádání neberu vážně zas já. Skutečně mi uniká, jakým způsobem by mohly malé státy řešit uprchlickou krizi. Pár milionů se ztratí v půl miliardě, v deseti milionech těžko. Leda by snad doufaly, že zrovna jim se ta vlna vyhne. Ale to je nadmíru krátkozraké.
Představa, že dluhy nadělané před dluhovou krizí budou řádně splaceny v jakémkoli systému je neuvěřitelně optimistická.
A ano, v dnešní podobě nemůže EU fungovat, to je zjevné. Její rozklad je ale tou špatnou cestou, protože tím oproti té druhé ztrácíme. Peníze, vliv, a buďme k sobě upřímní, jak dlouho nám kdy vydržela nějaká ta suverenita. Dvacet let? To maximálně. Ano, předjímám trochu nejen to, co EU je, ale i jaký má potenciál. Jenže co naplat, ČR takový potenciál nemá, a mít nemůže. Proč nezkusit ten potenciál využít?

233

Odpovědět

+komunardZmiňovaná "švýcarská" nezávislost je docela naivní argument. Protože i Švýcaři se naučili přežívat vedle mocného spojence a tím byl papežský stát.

Ty papežské švýcarské gardy měly zcela jasný účel-jedni poskytnou vojáky, druzí jim zajistí místo na Slunci. Až do sjednocení Itálie v druhé polovině to takhle fungovalo. Poté mělo Švýcarsko prostě kliku, že se Mussolini dohodl nejdříve s papežem o Vatikánu než s Hitlerem o zahraničních bojích. I poté se Švýcaři raději začali kamarádit s Brity, protože ti byli dominantní silou té doby.

20

Odpovědět

+komunardO tu nezměrnou svobodu přejít půl světadílu v případě vystoupení z EU nepřijdete, toto řeší Schengenský prostor, nikoliv EU. Svobodné obchodování přes hranice zase řeší Evropská zóna volného obchodu a tak bychom mohli pokračovat...

21

Odpovědět

+KamelieSchengenský prostor je od Amsterdamské smlouvy součástí práva EU. Zahrnuje sice i nečlenské státy, ale jádro je víte co? EU.
V EZVO jsou v tuto chvíli čtyři státy, takže řeší kulové. Možná si to pletete s EHP, který je ale taky spíše EU&friends, snad ještě více než Schengen.

30

Odpovědět

+komunardKomunard: píšete krásně to, co EU slibovala, ale již jste si nezjistil to, kam to dopracovala - viz vysněná potravinová soběstačnost v ČR. Vy jste si nevšiml, jak čeští farmáři a chovatelé pláčí? Že je drtí levnější dovoz z Německa a z jiných států Evropy? Že jsme kvůli tomu např. museli vybít stáda prasat? (Dnes máme cca 2 mil. prasat, v 80. letech jsme měli 5 milionů).

22

Odpovědět

+SlibychybyEhm, soběstačnost EU, soběstačnost ČR by se ve společném trhu udržovala dost blbě.
Chovatelé pláčí, ale máme (nebo jsme před pár lety měli) nadprodukci mléka a hovězího.
A porovnání dneška a 80. let s tím, že je to vliv EU, je bez dalších informací nicnedokazující. Ono se od té doby změnilo víc dost zásadních věcí. Například ekonomický systém.

40

Odpovědět

+SlibychybyA všimnul jste si, že polovinu československého mléčného vývozu tvořily vývozy do SSSR, a proto vznikly takové podvody (je to vlastně kokosový olej se smetanou) jako "Bystřická pomazánka", nebo "Tradiční pomazánka"-dříve pomazánkové máslo.

A že by se tedy u nás vyráběl právě kokosový olej, no nevím kde? Ale snad budete chytřejší vy a odpovíte.

Podobně je to s Polárkovým dortem a dalšími šmakuládami. Tedy ani v 80. letech jsme nebyli potravinově soběstační, ale směňovali jsme pražskou šunku na vývoz na gothaj, nebo párky bez masa na pulty našich obchodů..

00

Odpovědět

+LiborNo představím ti jeden hrdý národ, který si ale i stíhačky musí půjčovat od nás-Island.

00

Odpovědět

Opravdu zajímavé, jak zesměšňování Oliverem přestává fungovat, když jste do problému namočení sami - viz video o imigrantech - a jak nečernobílý je svět kolem nás.
Například ty výdaje posílané do EU - ano, část dostane Brtánie zpět ve formě dotací, ale je to skutečně to, co od nadnárodní organizace čekáte? V podstatě odevzdáte peníze, aby je někdo přerozdělil a pod určitými podmínkami vám je zase vrátil a vy jste je tak mohli nějak použít. Jestli skutečně účelně, to už je samozřejmě jedno.
Nebo video jednání z parlamentu,, a osočení "kdo jste, když o vás nikdo neslyšel" vypadá groesktně. Ale kolik z nás zná např. Alaina Alexise? Volil ho někdo z nás? A přitom tento člověk prosazuje zákaz držení zbraní i u nás.
A co se týče těch polštářových zákonů - Oliver nějak nepopřel, že by zákony a nařízení nebyly, jen se týkají nečeho jiného. Opravdu potřebujeme zákony, kde jsou zminěné nafukovací pumpičky nebo typy klíčů?

4620

Odpovědět

Je zajímavé, jak Oliverova satira platí i v Česku, a jak s ní mají potrefení Čechové problém.
Ano, to se dá od nadnárodní instituce očekávat, že bude přerozdělovat peníze, tak jako stát přerozděluje peníze mezi kraji, obcemi, a především mezi občany. Samozřejmě, požadavek, aby to bylo činěno efektivně, je naprosto legitimní. Ale o tom to nebylo.
Kolik znáte českých poslanců? Kolik ministrů? Kolik zastupitelů a radních své obce? Ale tak nějak očekávám, že oni se navzájem znát budou, rozhodně ve chvíli, kdy se budou navzájem kritizovat.
Víte, on je rozdíl, říct "Je 100 zákonů o polštáři" a "Je 100 zákonů o něčem."
Krátká odpověď na vaši otázku: Ano.
Delší odpověď: Je spoustu krásných maličkostí, které existují zčásti i díky těmto zákonům. Spousta výrobků není naprostý šunt, protože prodávat šunt je zakázané. Spousta věcí různých výrobců k sobě pasuje, protože to je nařízeno. Samozřejmě, spousta věcí tak je prostě protože spousta chytrých lidí nakupuje u výrobců, kteří to udělají sami od sebe. Ale je dost (nejen) blbců, co uživí pohodlně spoustu shitmakerů. A i ti chytří jim mohou občas naletět. Ty zákony chrání i vaše peníze, chrání zdraví blbců(nebo prostě jen lidí unavených, naštvaných, etc. a nemají náladu koukat se, jestli jim nějaký buržoust nenalíčil past), které by bylo třeba léčit s veřejných peněz, jejich majetek, který může být ukraden, a hledán policií etc.

2812

Odpovědět

Dokonalá malá domů, Skotsko má nyní svrchované právo vyhlásit nové referendum o odtržení od Británie, jelikož ho angličtí a waleští důchodci a maloměšťáci dostali proti jeho vůli z EU a značná část Skotů hlasovala pro setrvání v Británii i proto, že byla součástí EU a samostatné Skotsko by na přijetí muselo roky čekat, což nechtěli. Nyní je myslím celkem jasné, jak by takové referendum dopadlo, zcela logicky úplně opačně než minule. Jen mám takový pocit, že jim to referendum teď už nikdo preventivně nepovolí, jinak by z toho torza nebyla už ani Británie, natož Velká. Je mi líto především mladé britské populace, přehlasovala jí ta stará, končící a méně vzdělaná, což nemyslím hanlivě a nesnažím se škatulkovat, jen konstatuju skutečnost.

Vtipné jsou ale především tuzemské typické argumenty z nejvíce selských diskuzí na českých serverech, především na nejstupidnějších možných, tedy idnes nebo novinky. Podle tamních myslitelů jsou Britové de fato frajeři, kteří zatočili s tou zlou a destruktivní EU a my bychom je měli následovat, už jim ale tak nějak uniká, že jedním z hlavních argumentů pro vystoupení byli polští a také čeští přistěhovalci v Británii, kteří Brity kupodivu děsí více, než Mohamed ze Sýrie. Jo, to jak mluví o nezřízené imigraci a doslova krádeži pracovních míst, to nemluví o muslimech, to mluví o nás, Čech imaginárně ve snech už tisíckrát znásilněný hordou muslimů na tohle ani nepomyslí a přitom je to paradoxně právě on, kdo Brita sere nejvíc.

Jisté je jedno, Churchill, který za "něco" jako EU vždy orodoval a požadoval její vznik pro zničení nacionalismu v Evropě, který stál za oběma světovými válkami, se nyní obrací v hrobě. On by nic jako současnou byrokratickou EU pochopitelně v životě nevydýchal, jenže by se jí pravděpodobně snažil změnit a reformovat, ne z ní utéct do vlastních iluzí a nalhávaného nacionalismu. Farage vyhrál v referendum a už ráno ho v ranním vysílání usvědčí, že jeden z hlavních argumentů pro vystoupení byl klam na voliče a on ho teď proto není schopen realizovat i kdyby chtěl. Myslím, že prohráli všichni, jak Britové, tak EU a "východoevropané" Češi především. Radovat se z toho může skutečně jen imbecil, který nevidí za roh, případně má nějaké scestné infantilní představy, že samostatná ČR bez EU by znamenala něco víc, než nevýznamné hovno ve středu Evropy, které nikoho nezajímá, dokud přes ní nebude potřeba naplánovat trasu invazní armády jako vždycky v historii. Ne, dělám si p***l, samozřejmě plně respektuju názory, že už dvanáct let příšerně trpíme tím, že do nás Brusel sere nenávratně miliardy, můžeme na občanku do většiny Evropy a nesmíme tady označovat tu sračku v plastu za pomazánkové máslo, jsou to skutečně galeje.

5922

Odpovědět

naštěstí Brity nemusí zajímat názor Skotů, tak jako Čechy nemusí zajímat názor Moravanů

841

Odpovědět

+t.j.Tohle může napsat jenom debil

1612

Odpovědět

+YettiJak vidíš, tak se pleteš ;)

33

Odpovědět

Souhlasím. Taky je mi líto mladých Britů. Co jsem viděl, tak voliči až do věku 50 let hlasovali převážně pro setrvání v EU a pro odchod pak převážně ti starší a důchodci (plus vzdělanější také volili spíše setrvání). Takže stará a s prominutím "končící" generace dost možná zku*vila budoucnost té mladé a nastupující.
Vzhledem k tomuhle faktu, velmi těsnému výsledku, opačnému výsledku v celém Skotsku a Sev. Irsku (a také na Gibraltaru) a hrozícímu dalšímu štěpení UK mi z toho plyne proště velmi neprůkazný výsledek, který může mít za následek další dosti neblahé důsledky pro celou UK a její konec tak jak ji známe.
Cameron před volbami slíbil referendum, aby si získal podporu i u britských euroskeptiků a zároveň jim ukázal, že v zemi nemají dostatečnou podporu. Byl si tak jistý výsledkem, že se zavázal, že jeho výsledek bude respektovat. I když de facto se jím prý britský parlament ani řídit nemusí, pokud by opravdu nechtěli - referendum prý nebylo právně závazné (na druhou stranu by ale ignorování výsledku mohlo vyvolat vlnu nevole a ztrátu důvery občanů). Já říkám ať premíér se svou vládou odstoupí, vypíší se nové volby a o odchodu z EU rozhodne nový premiér či parlament - a vzhledem k tomu, co jsem napsal mi vážně příjde dost nesmyslný a nelogický, aby skutečně odešli. Ale bohužel to holt vypadá tak, že se tak stane.
A k tvýmu poslednímu odstavci - tady mě napadají slova jako zrada a neúcta k tomu, co (nejenom) jejich předkové desítky let budovali. Britové prostě zbaběle zvolili to "nejjednodušší" řešení, místo toho, aby byla větší snaha o změnu, napravení a reformování toho, co v EU nefunguje dobře, místo toho, aby se více snažili o prosazení svého u Merkelové, Hollanda, Junckera nebo Tuska (a to i tak už těch výjimek mají hromadu).

1512

Odpovědět

+FrixAž na to, že:
Statistiky ohledně volby u mladé a starší generace nevycházejí z reálných odpovědí *tajného* hlasování, ale z exit polls nebo z průzkumů před volbou. (Shodou okolností ty nejsdílenější jsou od agentury, která předpovídala úspěch Remain a sekla se asi o pět procent...) PŘEDEVŠÍM ale ANI JEDEN z těch grafů nikdy nezohledňuje účast. Přitom účast by už zjistitelná byla, protože k volbě se museli voliči předem zaregistrovat. Ale pokud už někdo to účast zmiňuje, jako že poměrně zajímavou skutečností je, že se k tomu moc nikdo nemá, ukazuje se, že ta angažovaná mladá generace měla účast možná i jen třetinovou (v urč. věk. skupinách). Takže ne, stará generace mladé nic nepodělala, mladá si to v tomhle případě podělala sama, a ještě se pak nechala zblbnout bombastickými novinovými titulky, jak mladí chtějí zůstat... mladým zjevně ani nestálo jít za to hlasovat, no. (Ostatně tohle věkové škatulkování je mimořádně hloupé, když jsme tak u toho.)
A hlavně, co je to k***a za vrcholně nedemokratickej argument, že "stará generace už dožívá, takže..:"?!! To vám spadlo něco na hlavu? I tak jsou si všechny hlasy rovny a opravdu nelze některé považovat za důležitější kvůli předpokládané době dožití jedince. Kromě toho, chceme-li už směřovat k téhle logice, můžeme snadno dojít k tomu, že teda jestli mají staří lidé (podotýkám, že v těch statistikách to jsou ale lidi už nad 45 let, EHM) jen pár let dokonce života, tím spíš by měli mít právo rozhodnout, jak je chtějí strávit... pochopitelně je to taky blbost. Menší blbost už ale je úvaha "ti staří lidé ovšem zažili EU dříve, případně dobu bez EU, a navzdory tomu je EU nedokázala přesvědčit, že by v ní měli dál být" - jo, je tu vzpomínkový optimismus a tak dále, ale minimálně k zamyšlení by to být mělo...
Bez ohledu na chtěný výsledek referenda (jako že mně se tendence k rozsekání UK taky moc nelíbí), tahle argumentace snažící se o mezigenerační spor je příšerná. A upřímně by mě zajímalo, kdo s ní začal operovat první, ono by stálo i za úvahu, komu tohle prospěje... :/ trochu mi připadá, že se tím prounijní politici uklidňují, že mladá generace ale... aby nemuseli přijmout fakt, že dost pravděpodobně něco katastrofálně zvorali.

20

Odpovědět

Co ty jsi za kentaura? Dle tebe je 17 000 000 britů totálně dutých a 16 000 000 jsou super hlavičky? Krásně přijímáš jiné názory. Jinak volby byli anonymní, takže nějaké kecy i důchodcích si strč někam. Kdyby něco tak tu zem budovali ti důchodci a ne ti malý haranti jejich snem se studovat do 40 jednu školu za druhou a pak sedět v kanceláři v neziskovce.

1624

Odpovědět

+nevimjmeno2Jako někdo, kdo v skoro tři roky bydlí v Londýně, ti napíšu, že ty jsi kentaur a nic nevíš xx

10

Odpovědět

Osobně se musim N.Farage zastat a doporučuji si na Youtube prohlédnout více jeho projevů - z této ukázky si toho fakt moc neodvodíte.
Sám jsem Britům fandil, že se jim to povede, doufejme, že i nám v budoucnu - tedy za předpokladu, že EU bude fungovat na současné bázi "EU nařídí - TY uděláš!"

Mám za to, že většina (a když ne většina tak minimálně já) si od vstupu do EU slibovala volný obchod a pohyb osob (za prací), případnou spolupráci mezi státy (humanitární,vojenskou apod.) ale ne nesmyslnou diktaturu z Bruselu, proti které se v podstatě krom vystoupení z EU nedá bránit.

Dle mého názoru, se export do EU pro Británii výrazně nezmění - je tu "Dohoda o Evropském hospodářském prostoru" funkční ve třech státech. Pro zboží z UK, tak v EU budou platit podmínky z přiblblých směrnic, avšak EU již nebude kecat UK do politiky na jejich území.

2740

Odpovědět

Ekonomicky na tom nejsme tak, že by jsme se mohli odtrhnout a přežít.. Vždycky to bude buď Rusko nebo EU, a to mi je s prominutím milejší ta unie.

2811

Odpovědět

+FUCK THA BREXIT BRAH!JJ vždycky musíme někomu lozit do zadku, tak proč né EU, která se snaží o etnickou a kulturní genocidu evropských národů. :D

917

Odpovědět

+Tommaso"etnická a kulturní genocida" je nonsens. Čistě z významů těch slov.

113

Odpovědět

+komunardSnaží se zničit kultury jednotlivých zemí Evropy a islamizovat je a v mnohých městech jsou bílí již v menšině, pojmenuj si to jak chceš, ale tak to prostě je.

37

Odpovědět

+TommasoMohl byste to rozvinout?
Čím se kdo snaží něco ničit?
Islamizovat? Jak?
Kdo jsou to ti bílí?
V kterých městech?

52

Odpovědět

+komunardImportem milionů mladých muslimských mužů, asi jste posledních pár let žil ve sklepě :D

14

Odpovědět

+JAM44Nenarážíte doufám na uprchlicko-migrační vlnu, která vznikla k velké nelibosti EU, rozhodně se nejedná o import, ale o migraci, netýká se zdaleka jen mladých mužů (byť jich tam je nepoměrně víc, než by odpovídalo přirozené populaci) a u které je dost sporné mluvit o milionech. A navíc, při počtu obyvatel unie jsou je 5 milionů lidí asi procento populace. Skutečně drastická změna složení obyvatel jen co je pravda.
http://data.unhcr.org/mediterranean/regional.php

81

Odpovědět

+komunardPrý k velké nevůli... nevím o nevoli u šíření demokracie do Afriky a na blízkém východě a taky nevím o nevoli k migraci, kde bylo a je nejvíc slyšet jak je v Evropě moc Evropanů a že vymíráme, tak potřebujeme ilegáli, že budou úžasným multikulturním obohacením a jak budou pracovat a přispívat ekonomice. Nemluvě o tom, že se už dlouho ví, že přes Turecko se pašuje kradená ropa do Evropy a zbraně a teroristi míří přes Turecko do Sýrie a nikoho to taky netrápilo a Islamizace pokračuje už desítky let a to když jeden Syřan řekl, že čekal že bude žít v Anglii s angličany a byl překvapen, že to tam vypadá jak v Pákistánu, všude mešity a zahalené ženy, to taky mluví za vše. Nejlíp uděláš, když si přečteš nějaké knížky, třeba "Německo páchá sebevraždu" od Sarrazina nebo "Policistka volá o pomoc" od Khambouri. A ano, 5M je nic, ovšem jen případě, že víš o koho jde, máš je pod dohledem a ty lidi se postupně integrují a jestli si myslíš že se tohle všechno splňuje, tak jsi blázen. :D

https://www.youtube.com/watch?v=HqrvOXZyCs4
https://www.youtube.com/watch?v=FeXXW8ayBSY

01

Odpovědět

+TommasoTo je hezké, že máte informace, ale neměl byste je vytrhávat z kontextu.
To, že je migrační vlna důsledek debilní politiky intervencí na blízkém východě (no, a taky spousty dalších věcí, ale o ty teď nejde) neznamená, že o ni Evropa stála.
To, že Evropa není proti migraci et general (a to opravdu není v jejím zájmu, ono má vždycky všechno svá pro a proti), rozhodně neznamená, že stojí o tuto formu.
O podpoře lidí, u kterých by bylo lépe, kdyby neexistovali, a obchodu s nimi, platí totéž, co o debilních intervencích.
Tak čistě statisticky, pokud by se britští muslimové rozprostřeli po populaci rovnoměrně, musel by každý z nich potkat dvacet jiných, než by potkal druhého. Něco takového těžko vyvolá dojem Pákistánu (zcela nepodloženě hádám, že Pákistán navštívili víc Britů, než Syřanů). Vysvětlení je nasnadě, nejsou rozděleni rovnoměrně. Někde jich je hromada, takže to tam klidně může vypadat jako v Pákistánu. A jinde (ve dvacetkrát větší části společnosti) nejsou skoro žádní. A nabízí se otázka, proč nešel ten Syřan do té části, když chtěl žít mezi Angličany. Vlastně vidím jen tři možnosti. a) nechtěl, ale to by si na to nestěžoval, b) nechtěli ho tam ti Britové, to je možné, ale doufám, že to tak nebylo, c) zabránil mu v tom nějaký nechtěný společenský tlak. A pak tu máme něco, o co nestojíme, a přidělává nám to problémy. Možná by se to "něco" mělo odstranit, místo žehrání nakvantitu migrantů.
1% populace může být zdrojem velkých a nebezpečných problémů. Ale nemůže zásadně proměnit tvář společnosti, pokud není (na poměry celku) velmi bohatá a mocná. Takže můžete mluvit o takových nebo makových rizicích stran třeba kriminality, bezpečnosti, nebo nevím čeho, ale těžko můžete mluvit o islamizaci.

40

Odpovědět

+JAM44Pardon, ale wot'fak? S3R1USLY? Smajlík na konci?
Řekněte, že to nemyslíte vážně a že jste jenom troll. Protože i tak respekt, prímový argument a bavil jsem se.

00

Odpovědět

+FUCK THA BREXIT BRAH!To je právě ten strach, kterej tu všichni, co jsou proti vystoupení z EU, rozsévají ale před vstupem do EU jsme se také nepoložili, otázkou je, proč bychom teď měli?

713

Odpovědět

+LiborEhm... Jen tak mezi náma... Já jsem byl v té době batole, ale nebylo o vstupu do EU referendum? Kromě toho jak jsem řekl níž. Ruské tanky tu už jednou byly. A krom toho před nedávnem byly a možná ještě jsou nějaké takové na Ukrajině. a možná ze zemáku propadám, ale Ukrajina tak trošku hraničí se Slovenskem a Slovensko s námi... Navíc naš prezident má s nimi velmi dobré styky, stejně jako ten ukrajinský... Takže i když nechci strašit... kolik si myslíš, že máme let, než se tu ruský tank řízený ruským mužem objeví.
Vtip je v tom, že já tě nebudu strašit, že se to stane, když z EU odejdeme. Já ti jen řeknu, že ta šance je o něco menší a že když už, tak to pravděpodobně nastane později. EU je potápějící se loď na rozbouřeném moři. Ale místo toho, abys bral sekerku a sekal se ven, tak vezmi kladívko, hřebíky a trámy a zacpi tu podělanou díru.

00

Odpovědět

+FUCK THA BREXIT BRAH!Vždycky to bude buď Rusko nebo EU? To my vysvětli to nechápu. Takže teď přijedou tanky do UK? Oh wait, ty mluvíš o nás, takže když vystoupíme tak k nám přijedou Ruské tanky? Toho bych se nebál, my jsme obklopení jen EU státy a Ruské tanky nesplňují EURO5, takže k nám jet nemohou.

513

Odpovědět

Všechno je to jedna velká trapárna a nějakej Brexit tam vůbec nic nevyřeší, zvlášť když většina toho na co příznivci Brexitu lákali byla jedna velký lež.

Hlavně to s těma imigrantama je totální blbost. Totálně imigraci stejně nikdy nezastaví a těch miliónů lidí co tam už jsou ze všech částí světa snad hodlají vyhodit? Samozřejmě že ne. A vzhledem k tomu jak to tam vypadá a jak vypadá dnešní tipickej Brit, kterej je černej, nebo Ind a za ženu si veme pochopitelně blondýnku tak Britové stejně za pár set let vymřou , něco jako Němci, či Češi.

1610

Odpovědět

Co se týče toho, kolik zaplatí a kolik z EU dostanou, tak je krásně vidět, jak je v tomhle Oliver povrchní... Protože kdo ty peníze dostane a kdo je zaplatí? Nejsme přece naivní, vidíme, co se s dotacemi ve velké míře dělá, kdo si jimi plní kapsy, přičemž do EU plynou peníze daňových poplatníků. Pokud někdo dostává od EU víc, než dává, tak potom někdo jinej přece musí dostává míň, než dává, nebo se snad v tom byrokratickým šimlu zhodnocujou? Logika je v tomhle neúprosná a ještě okořeněná tím, že při tom celým přerozdělovacím procesu se nemalá část peněz ztrácí někam do neznáma, čili to nejspíš bude tak, že všichni dostáváme míň, než dáváme a to o hodně.

2926

Odpovědět

A k tomu, že si přece Oliver může říkat, co chce, čili může klidně i lhát a my mu to nemáme mít za zlé, tak je to docela mimo. Moralizuje, jedná povýšeně, překrucuje pravdu a to není nikdy dobrý, ani jako skeč.

1128

Odpovědět

+DomekPusťte si tu inkriminovanou pasáž znovu, jasně z ní vyplývá, že Británie je celkový donátor. Akorát, že to číslo je jaksi výrazně nižší, než to, co tvrdí (nebo spíše tvrdili, teď, když už nepotřebují hlasy, přiznávají jejích "chybnost") zastánci Brexitu. A navíc, přínos EU není jen to, co dostanou zpátky ve formě dotací, ale také přístup na jednotný trh. Ten znamená větší obchod, větší HDP a tyhle srandy, a vůbec větší prospěch pro zemi. Směna není věc nulových součtů, víme? Jinak by se na ni všichni vybodli.
A klišé o tom, jak se všude všechno rozkrádá už je trapné. Ano, krade se, všude a ve velkém, nikdo opravdu není naivní. Ale to není důvod rušit veřejné služby. Koneckonců, udělat se to buď musí, nebo to velmi prospěje.
A říct "někdo dělá to, to a to" a jaksi se neobtěžovat uvést příklady, to je extrémně laciné.

3614

Odpovědět

To referendum bylo holt velmi neštastně načasovaný. Nebál bych se říct, že se velká část Britů rozhodla pro odchod jen na základě toho, že ve své zemi nechtějí migranty. Kdyby referendum nebylo uprostřed migrační krize, mohlo to dopadnout jinak. Otázku migrace do Británie to ale nejspíš stejně, minimálně v krátkém období, nijak nevyřeší.

324

Odpovědět

Pozor, oni tam nechtějí migranty z EU, hlavně Poláky.

319

Odpovědět

+komunardjj Poláky a taky Čechy a Slováky tam nechtějí, protože jsou hrozná verbež co sosá sociální dávky, zakládají ghetta v nichž platí slovanské právo Shlavia a shlavia tribunály a prosadit to chtějí všude. Taky pořádají četné demonstrace z hesly jako "K čertu s policií, k čertu s UK" a napadají tamní křesťany a kvůli nim se ruší různé svátky, protože by je to mohlo urazit. Taktéž gangy slovanů znásilňují ženy, většinou však dívky a policie to tutlá a školy jsou trestány za to, že jsou moc anglické, měli by být více slovanské......

3914

Odpovědět

+TommasoA jak to vis jestli nas tady chcou nebo ne? :-D Jo vlastne tys videl na youtube videa extremistu z obou stran :-D

06

Odpovědět

+TommasoNebuď debil ;) Laskavě si zjisti, o co tam šlo, je nějakej muhamad opravdu nezajímá.

41
Další