Dohoda s ÍránemLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:184
Počet zobrazení:15 246

Poté, co vyšlo najevo, že Írán potají vyrábí jadernou bombu, na něj byly uvaleny přísné sankce. Před třemi lety svět s Íráném dospěl k dohodě, že určitou část sankcí zmírní, výměnou za dohled nad veškerou aktivitou kolem jaderného materiálu. Ovšem Donald Trump tuhle dohodu považuje za naprostý debakl USA. Proč si to myslí? A co se stane, když dohodu zruší?

Přepis titulků

Diplomacie – brání nám okamžitě vyhlásit válku nepřátelům a říct Lichtenštejnsku, co si opravdu myslíme. Jsi jen snobský nádor na Švýcarsku a měli by tě hned odstranit. Trumpův Bílý dům má s diplomacií plno práce. Plánují summit se Severní Koreou, přou se, co se Sýrií, a příští týden je čeká státní návštěva Macrona. Ale nic z toho nevysvětluje to, že jsme už měsíce neviděli Jareda.

Kde je Jared? Jak můžeme řídit zahraniční politiku bez nejhodnějšího chlapečka Bílého domu? Navíc zanedlouho musí Trump udělal další důležité rozhodnutí. Blíží se rozhodnutí o dohodě s Íránem. Po měsících nejasných vyjádření se opět na jeho stůl dostal jejich jaderný program. Do 12.

května musí určit, zda dohodu prodlouží. A zdá se, že tentokrát by mohla nadobro skončit. To íránské dohodě nedává moc šancí. Pokud dojde na jeho nejasné náznaky, můžete si být jistí, že si vybere nejhorší možnost. Odstoupí od Pařížské smlouvy? Odstoupil. Zakáže muslimům vstup do země? Zakázal. Podívá se při zatmění slunce přímo do něj? Ukázal na něj, jako by na něj chtěl upozornit, a samozřejmě se do něj podíval.

Samozřejmě, že ano. Trump se jasně vyjádřil, co si o íránské dohodě myslí. Nazval ji hroznou, katastrofou, hloupou, šílenou, neoprávněnou, velmi smutnou, hroznou, příšernou, hroznou, hroznou, otřesnou, neoprávněnou, a nejhloupějším výsledkem pomatení mysli.

Náhodou to samé píše na narozeninová přání Donalda Jr. Jen jak je to vhodné. Tato kritika je jen špičkou obřího ledovce. Je to asi nejhorší dohoda ze všech. Nejhorší vyjednaná dohoda. Mou hlavním prioritou je zrušit otřesnou dohodu s Íránem. Je to nejhorší dohoda, ze které nic nemáme. Na naše lidi vyzráli, protože naši lidé jsou jak děcka.

Netuší, co dělají. Až vyhraju, zajistím, že nebudeme děti. Už tu žádné děti nebudou. Přesně tak, Íráne! Už nebudeme dětmi. Už nenosíme plínky a nemáme oblečení z OshKosh. Už si sami dokážeme nalít pití, děkuji pěkně. Jsme velcí kluci a máme boty s tkaničkami.

Také kolo se Spider-manem, které nám dal strýček k Vánocům. Jsme velcí kluci, už nejsme dětmi. Už ne. Nenechte se zmást. Zrušení této dohody bude mít obří dopady. Je trochu divné, že nikdo moc nevěnuje pozornost faktu, že pokud 12. května nebude mít Trump pocit, že se mu dohoda líbí, může zrušit omezení sankcí, které to celé drží pohromadě.

Dnes se podíváme na dohodu s Íránem. Co to je, proč ji Trump nesnáší a co se stane, pokud ji zruší? Začněme tím, jaké jsou společné dějiny USA a Íránu. Byl to obří podvod, pokud to podám mírně. Zde je velmi stručný výcuc. V roce 1953 CIA pomohla uskutečnit převrat, který odstranil předsedu vlády Íránu.

Nahradila ho šáhem, který choval přátelství k USA. A toho jsme, sranda, zásobovali zbraněmi a jadernými reaktory. Šáh byl svržen během revoluce v roce 1971 a desítky amerických diplomatů byly zajaty. Nakonec se moci ujal ajatolláh Chomejní, který z Íránu vytvořil teokracii. To je velice rychlá rekapitulace 60letých vztahů. Vynechal jsem toho hodně. Pokud chcete vědět víc, odebírejte můj nový podcast Hovory z Teheránu s Johnem Oliverem a Jamesem van der Beekem.

Tady je malá ochutnávka. Tady jsme minule skončili. Privatizace státního sektoru v Íránu... - Mluvíš o práci Rafsandžáního. - Ne. Ne, o tom nemluvím. Tohle děláš pokaždý. Mluvím o podceňovaných zásluhách Mehdiho Bazarghana. Prosím tě, van der Beeku, pořád meleš o zásluhách Mehdiho Bazargana.

- Změň téma. - Sklapni! - Ty sklapni! Neuznají to. Rafsandžání to jen prosazoval. Rafsandžání to celé držel v pochodu. Jak se opovažuješ! Bez umírněnců by byl ničím. - Sklapni! - Nebudeme se tu teď dohadovat, dobře? Dobře. Johne, přeposíláš hromadné emaily? Je to solidní podcast.

Pokud jste nevěděli, že James van der Beek je expert na íránské dějiny, tak si rozšiřte obzory. Ale v myslích Američanů se z Íránu stalo pouze místo, kde zapalují americkou vlajku a skandují: "Smrt Americe." Pravdou je, že je to součástí íránské politické kultury. Většinu moci drží v rukou konzervativní klerici, kteří dohlíží na dodržování náboženství a prosazují agresivní zahraniční politiku.

Věří se, že podporují hútiské rebely v Jemenu, Bašáda Assada v Sýrii a hlavní zakladatele teroristické skupiny Hizballáh. Současný ajatolláh stále říká věci jako toto. Za podpory Boha nic jako sionský režim nebude v oblasti za 25 let existovat. Vím, že to není tak důležité, ale ten stát se jmenuje Izrael, ne sionský režim.

Pokud chcete vyhrožovat národu, ujasněte si, jak se jmenuje. Asi by se vám nelíbilo, kdybych Írán nazval perským palácem tatíčka Chomejního. Nelíbilo by se vám to. Ani trochu. Ale pravdou je, že je to jen část obrazu Íránu. Existuje početná vzdělaná a liberální střední třída. A v jejích očích jsou USA hodnoceny mnohem kladněji. Je to znát, protože tam mají imitace amerických restaurací.

Je to Mash Donald's, ZFC a Pizza Hat. Ano, jsou to napodobeniny Marsh Donald's, ZFG a Pizza Hal. Současný prezident Íránu Hasan Rúhání je na íránské poměry umírněný. Před pár lety napsal tweet: "Přeji všem Židům, především íránským Židům, požehnanou Roš ha-šanu." Když íránský vůdce začne zprávu spojením "přeji všem Židům" a opravdu jim něco popřeje, musíte před tím trochu smeknout.

Prozápadní názory jsou znát mezi mladými lidmi narozenými po revoluci. Před pár lety časopis Trasher, můj nejoblíbenější skejťácký časopis, přišel s článkem o íránské skateboardové kultuře. Daří se jí i přes jednu velkou překážku. Na Írán jsou uvaleny sankce, takže je těžké dovézt cokoliv ze Západu. Skejťáci jsou uvrženi do situace, kdy si musí skateboardy vyrábět.

Jeden kluk měl skateboard z oceli, což je šílené. Je to íránský skateboard z kovu. Je odolný. Vydrží navěky. Hustý prkno, brácho. Ale kdyby bylo na mě, dal bych si dvojitou vrstvu gripu, abych nesklouzával při nosegrindu.

Doufám, že jste si ten vtip užili, protože kvůli tomu scenáristé strávili 50 minut na Wikipedii. Ale je to pravda. Tyto sankce jsou jedním z důvodů, proč vznikla íránská dohoda. Když svět zjistil, že Írán potají vyvíjí jaderný program, byl pochopitelně znepokojen. Zavedl zničující sankce, které ovlivnily každou část íránské ekonomiky.

Od ropy přes součástky letadel až po banky a investice. Hlavní motivací, aby Írán začal vyjednávat, bylo zmírnění některých sankcí. A podařilo se. Všechny strany dohody, USA, Velká Británie, Francie, Německo, EU, Rusko a Čína, se dohodly, že zmírní určité sankce vůči Íránu. To z dohody vytěžil Írán.

Otázkou je, co jsme získali my. Odpovědí je, že docela hodně. Po Íránu se vyžadovalo, aby po 15 let neobohacoval uran na zbraňovou čistotu. Počet jaderných centrifug měli snížit z 19 000 jen na něco kolem 5 000. Museli zvýšit čas možného sestavení bomby z pár měsíců na rok. Přesně tak. To byly obří íránské ústupky. Vyžadovali po nich, aby zásoby uranu snížili o 98 %.

Taky požadovali, aby uran neobohacovali nad 3,67 %. To je mnohem méně než 90 %, které vyžadují jaderné zbraně. Snažit se vytvořit bombu ze 4% obohacení je jako snažit se opít plechovkou Blue Ribbon. Nejde to. Nemůže se to stát. Neexistuje možnost, jak to udělat. Možná jen pokud jste pískomil a i potom jen tehdy, pokud pijete na prázdný žaludek. To není vše.

Také vznikly přísné podmínky pro monitorování a schvalování, aby bylo jisté, že se vše dodržuje. Pokud by se tak nedělo, můžeme sankce opět zavést. Byla to dobrá dohoda. Přesto si mnoho lidí myslelo, že je vůči Íránu příliš velkorysá. Benjamin Netanjahu to označil za chybu obřích rozměrů. A zde v USA odpůrci vysílali takovéto reklamy. Ahoj, jak ses měl?

- Jak ses dnes měl? - Dobře. - Ahoj, zlato. - Já mám hlad. Voní to skvěle. Díky, vypadá to skvěle. Jak ses měla? Stačí jen jeden. Írán je hrozbou národní bezpečnosti. Páni.

To je násilný způsob, jak vyjádřit svou myšlenku. Jen jednu reklamu můžete zcela oprávněně přerušit jaderným výbuchem. Tuto. 1-887-Kars4Kids. K-A-R... DOST. Super.

Jsem rád, že tyto děti zemřely. Ale i přes veškeré názory, že Írán získal vše, co chtěl, tak byste měli vědět, že íránští vlastenci byli rozzuřeni. Tvrdí, že ustoupili až příliš. Hlavním vyjednavačem byl Javad Zarif. Objevil se děsivý záznam z mobilu, kde byl konfrontován členem íránského parlamentu. Poslechněte si, co mu řekli.

Může se to zvrhnout. Měl bys vědět, že pokud se národní jednota kvůli tobě rozpadne, budeš první obětí. Pokud sem přijde ISIS, zastřelí tě jako prvního. Au. Pokud sem přijde ISIS, zastřelí tě jako prvního. To je děsivé, ale ISIS takhle úplně nefunguje.

Nenakráčí tam a neřeknou: "Fajn, nikdo nezemře, dokud nenajdeme jeho." "Nikdo nikoho nezabije, dokud ho nezastřelíme jako prvního." "Uděláme to popořadě, nebo vůbec." "Jsme ISIS, nechovejme se jako šílenci." Ale i přes odpor na obou stranách byla dohoda podepsána, což je obří úspěch. Nebo jak to podal Donald Trump, obří katastrofa.

Studoval jsem tento problém do detailů. Musím říct, že více než všichni ostatní. Věřte mi. Opravdu mi věřte. Je to nevýhodná dohoda. Ujasníme si to. Donald Trump nikdy nic nestudoval do detailu. Pokud se ho zeptáte, jakou barvu mají oči jeho ženy, řekne: "34D, ale pevnější."

Co tedy Trump na této dohodě považuje za tak nevýhodného? Měl mnoho poznámek a první se týkala monitorování jaderných zařízení. Pokud jde o ten dohled, tak mají právo vlastní kontroly. Co vy na to? Největším nebezpečím je, když se kontrolují sami. To není pravda. Nemůžou se kontrolovat sami.

Dohoda požaduje pravidelný monitoring všech jaderných zařízení, z nichž jedno z nich má 24hodinový kamerový dohled. Dohlíží na to Mezinárodní agentura pro atomovou energii, která spadá pod OSN. Už desetkrát po sobě potvrdila, že Írán dohodu dodržuje. A pokud to potvrdí ještě jednou, získají jídlo zdarma u Pizza Hat. To je další důvod, aby vše dodržovali. A není to jedná věc ohledně inspekce, o které se Trump plete.

A co tohle? Když nám něco nebude sedět, tak musíme čekat 24 dní, než můžeme dovnitř. Ale než začne tahle 24denní procedura, může to trvat třeba 6 měsíců. Mluví tu o tom, že zatímco inspektoři mají neustálý přístup do jejich laboratoří, také mají přístup do jakéhokoliv vojenského nebo civilního zařízení, kde podle nich může probíhat neohlášený jaderný výzkum.

Írán může tato podezření vyvracet, ale když si MAAE vyžádá přístup, Írán má maximálně 24 dní, aby je vpustil. Je to docela šibeniční termín, když chcete vyčistit každý radioaktivní izotop s poločasem rozpadu 710 milionů let za 24 dní. Ta doba vám ani nestačí k vyčištění vašeho bytu poté, co ho pronajmete přes AirBnB. Co dělá sperma v mém piánu? Co za zrůdu to udělalo?

To není náhoda, určitě proto požadovali piáno. Ale další z Trumpových připomínek je, že část dohody vyprší za 10 nebo 15 let. Podle něj to vede k jasnému problému. Větším problémem je, že můžou dohodu dodržovat, a přesto získat bombu tak, že prostě uplyne určitá doba. Tohle opět není pravda. Nemůžou dodržovat podmínky, a přesto získat bombu.

Podmínky jim to vysloveně zakazují. Írán by teoreticky mohl počkat, až za 10 let vyprší část dohody a pak posílit jaderný program, který ho posune blíž k bombě. Ale pokud bude dohoda zrušena, Írán se do toho může pustit za nula let. A nula je méně než deset. Věřte nám, ověřovali jsme si to. Celý týden jsem to na Cambridge probíral s předsedou katedry matematiky Michaelem Catesem.

Jsem si opravdu jistý, že nula je méně než deset. Před prosazením dohody měl Írán tolik uranu, že by mohl vytvořit osm až deset bomb. Vzdali se ho a nyní mají materiál pro nula bomb. A to je zase méně než deset. Prostě nula je méně než deset! Musíme se na tom shodnout, nebo jsme všichni v prdeli. Je nutné si pamatovat, že tato dohoda není jen mezi USA a Íránem.

Je to ní zapojeno několik států. Nikdo z nich podmínky nechce měnit. I britský Boris Johnson, muž, který vypadá jako Draco Malfoy, s MBA titulem a problémem s pitím, i on si myslí, že se musí dál vyjednávat. Nikdo nepřišel s lepším nápadem. Podle mě je na těch, kteří jsou proti dohodě, aby přišli s lepším řešením.

Přesně! Nemůžete být proti něčemu, aniž byste měli lepší plány. Trump je jako kočka v letadle, která chce uprchnout z přepravky. Dobře, když se dostaneš ven, tak co? Máš s sebou padák pro kočky? Jaké máš další plány? A samozřejmě nezmíním padák pro kočky bez toho, abych vám ukázal kočku s padákem.

To prostě musím. To bych vám neudělal. Trump obsáhle mluví o tom, co chce, ale některé požadavky jsou přehnané. Chce zákaz testování balistických raket, neomezený přístup do všech vojenských zařízení, a žádné termíny, po kterých části dohody vyprší. A pokud přes tohle nejede vlak, tak je dohoda v háji.

Můžete doufat, že mu to někdo vysvětlí, ale Trump se obklopil íránskými jestřáby. Kandidátem na státního tajemníka je Mike Pompeo. Na adresu Íránu řekl, že podvádí, jen my to nevidíme. To je odvážné tvrzení od člověka, který líže zadky gorilám. Jistě, nikdo nikdy neviděl Mika Pompea jak líže zadek gorile, ale proto víme, že to dělá.

Přemýšlejte o tom. Ještě horší je jeho nový poradce o národní bezpečnosti John Bolton. Bolton je krajně pravicový konzervativec, kterého chtěl Donald Trump nominovat už v roce 2016, ale údajně s tím otálel, protože má knír jako mrož. A na tom se s Trumpem shodnu. Ten knír je obřím problémem. Vypadá, jako by ho posedl duch Borata.

Ale jde tu o to, že Bolton dlouhodobě kritizuje dohodu s Íránem. Podle mě je dohoda plná chyb a je to strategický debakl USA. Můžete trochu obrousit hrany, ale otázkou je, zda nanesení rtěnky na prase něco změní. No tak! Dohoda brání Íránu získat jaderné zbraně. Není to prase s rtěnkou. Kromě toho prasata nepotřebují rtěnku, aby vypadala krásně, ty povrchní kreténe!

Prasata jsou krásná sama o sobě a nemusí splňovat tvé nereálné standardy zvířecí krásy! #PrasataJsouSexy #Feminismus Bolton zašel mnohem dále. Pamatujete tu reklamu s vybuchující rodinou? Vytvořila ji jeho skupina. Možná přemýšlíte, jaká je jeho alternativa dohody, přece to nemůže být válka s Íránem.

Sledujte projev, který dal loni v Paříži skupině íránských disidentů. Politikou Spojených států amerických by mělo být svržení režimu v Teheránu. Chování a cíle režimu se nezmění. Jediným řešením tedy je změna režimu. A proto do roku 2019 budeme slavit v Teheránu! Děkuji vám!

No ty krávo! Já to chápu tak, že národní bezpečnostní poradce volá po invazi do Íránu do konce tohoto roku. To je tak hrozné, že to váš mozek ani nechápe. Jako by Barefoot Contessa oznámila, že zabije a uvaří svého manžela Jeffreyho ještě před začátkem roku 2019. Nyní je to už tak jasné, že pokud ji nezastavíme, je to i naše vina.

Pokud Kongres nebo evropští spojenci nenabídnou Trumpovi nějakou "nápravu", tak ten 12. května znovu obnoví sankce. Pokud to udělá, dohoda se může zhroutit. Následky mohou být dlouhodobé a nezvratné. Pomiňme to, že to zklame mladší generaci Íránců, kteří dohodu podporují, ale zamyslete se, co to udělá s důvěryhodností USA. Proč by Severní Korea s námi měla podepsat jadernou dohodu, když bychom právě porušili tři roky starou dohodu s Íránem?

A pokud dohoda skončí a Írán obnoví program na výrobu jaderných zbraní, můžete to zahájit jaderné zbrojení na Středním východě. Problémem je, že vám nemůžu nabídnout žádnou naději. Není tu žádné řešení ve stylu "napište svému kongresmanovi". Můžeme být opravdu v háji. Dva hlavní poradci, stejně jako on, chtějí dohodu ukončit. Podporuje je Sean Hannity.

Jeho pořad prezident sleduje tak zapáleně, že ho poradci nazývají stínovým náčelníkem štábu. Hannity tu dohodu také nesnáší. Není možné vnést do konverzace umírněný hlas. Až na nákup vysílacího času v Hannityho pořadu a odvysílání takovéto reklamy. - Táto. - Ahoj, jak se vede? - Jak ses měl?

- Dobře. Ahoj. - Ahoj, tati. - Večeře je hotová. Už mám hlad. Zdravíčko, Donalde. Omlouvám se, že vás ruším při jídle. Jsem kovboj, co nemá rád bolest při cévkování. Chci ti říct, že dohoda s Íránem není dokonalá, ale pomáhá nám odsunout schopnost Íránu vytvořit jadernou bombu aspoň o 10 let.

Zrušíš dohodu a sníží se to na nula let. Pokud jsem se za roky života kovboje s cévkou něco naučil, tak to, že nula je mnohem méně než deset. Má pravdu. To chceš poslouchat chlapa s takovýmto knírem? Nedělej to, Donalde. Nedělej to. Hele, necítíte tu plyn? Proboha, trouba!

NERUŠ DOHODU S ÍRÁNEM Tato reklama poběží během Hannityho pořadu na Fox News v oblasti D.C. Zřejmě zmateme spoustu lidí. Netvrdím, že to něčemu pomůže, ale aspoň jsme to zkusili. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (46)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

11:00
Jak může někdo veřejně říct takovou sr*čku ??!? Trump mě neustále překvapuje.

30

Odpovědět

Videaprokomunisty.cz zase bodují, jděte s tou levicovou propagandou někam.

124

Odpovědět

zpravy.idnes.cz/izrael-jaderne-zbrane-iran-dcx-/zahranicni.aspx?c=A180430_193700_zahranicni_dtt#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main

Bude příští díl o tomhle?

21

Odpovědět

Chápu, co tim chceš říct. I když nemůžu Drumpfa vystát, chápu. Otázkou je, kolik informací o tom Donald měl. Troufám si říci, že žádný, protože svojí nesnášenlivost vůči týhle smlouvě projevoval už x-měsíců zpátky jako kandidát. A ani jako kandidát o tom nemohl mít žádný zpravodajský informace. Tohle je pro něj skoro zázračný dar z nebes.

82

Odpovědět

Já bych byl zase opatrný ohledně tvrzení Izraele. Mohou to být klidně podvržené zprávy, jelikož je Izrael proti dohodě od samého začátku a nyní je ideální čas, kdy s takovou informací, klidně lživou, vyjít na povrch a pokusit se tak tu dohodu zrušit.

72

Odpovědět

3:18 - 1979

20

Odpovědět

Pokud jste sledovali ve zprávách dnešní týden, odjeli do USA představitelé jak Německá tak Francie. Anglie se vyjádřila také přímo. Žádný z hlavních států Evropské unie nestojí o zrušení jaderné dohody z Íránem. Jsou však ochotni jednat o něčem čim by ji nahradily. To však Trump opravdu nenabízí. Chtějí ji zrušit a uvalit nové sankce, ale proč? Protože Trump je naprostý neschopný politik, který si nechává radit od idiotů. Obama naopak chtěl uvolnění vztahů z Íráném, protože věděl, že situace v Sýrii je ze strany Evropy neřešitelná. V Íránů opravdu bují pro západní myšlení a mají zde umírněného presidenta. Stejná situace nastala i v Rusku. Jediné co teď západní spojenci dělají je to, že uměle vytvářejí konflikt místo toho aby se všichni soustředili na zlikvidování zbytků Islámského státu a islamistů. Aktuálně je ale největším nepřítelem míru ve světě Donald Trump. Už si to konečně uvědomte. Pokud spolu lidé mluví, můžou vyhrát všichni, pokud spolu válčí, prohrají nakonec všichni. Celý svět se bojí toho, že by mohla vypuknout 3 světová válka. Jsou však slepí, ta už od 11.9/11 probíhá. Na které jste straně?

474

Odpovědět

co se přihodilo 11.9/11 a nebo alespon co je toto za datum ?

19

Odpovědět

+Pavel pgmMoje chyba , mělo to být 11.9. 2001

80

Odpovědět

Největším nepřítelem míru je Donald Trump protože nedovolí každý shithole zemi mít bomby aby mohlo terorizovat ostatní? To už je lepší aby nukleární zbraně měl Kim páč u něho je sice země hluboko v totalitě ale nemůže se stát že pár náboženskejch fanatiků něco odpalí jako v případě Iránu. Nechápu tuhle liberální politiku jako v 30. letech 20. století kdy všichni ustoupí každému agresorovi kterej něco chce. Nebo k čemu myslíte že Irán ty bomby vyvyjí? Pro školní vědeckou soutěž?

619

Odpovědět

+MorceKdy naposled Írán někoho terorizoval nebo jeho fanatici něco odpálili?

15

Odpovědět

Zlikvidovani zbytku islamistu, to ti prijde ok tohle napsat?

33

Odpovědět

+Mira P.Xenofob asi

07

Odpovědět

Náhodou Koreu Trump dostal ke stolu a možná podepíšou po 60 letech mír :) Oliver se mu směje ale co si budeme povídat válčí se míň a dělá i plno pozitivních kroků které nikdo nechce vidět ! :) USA opravdu narostly koule Korea je u stolu, Čína bude mít clo :) Daně se stabilizovali a dokonce i tamní nepřizpůsobiví začínají chápat že už to nebude sranda jak za Obamy !

547

Odpovědět

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

195

Odpovědět

Koreu dostala ke stolu hlavně jihokorejská diplomacie a to, že se jí propadla jaderná střelnice. Což znamená přinejmenším několik let bez výzkumu a testování. Nerozumim tomu, jak by Kima mohla ke stolu dostat Trumpova slova o Rocketmanovi. Válčí se míň - s tímto závěrem bych si počkal na nukleární Írán, což bude důsledek vypovězení smlouvy s ním. USA nenarostly koule, USA narostl pupek a vypadly jim všechny vlasy. Čína bude mít clo? Tak si jen upevní svoje vztahy se zbytkem světa. Daně se stabilizovaly - ve prospěch koho? Nebude to sranda jak za Obamy - nebude. Nikdo se o ně nebude zajímat, jen poroste jejich nespokojenost, ztratí veškerý jistoty a přispějou k už tak hrozivý zločinnosti a kriminalitě. Bravo.

564

Odpovědět

+Kočičkakomunista

527

Odpovědět

+Kočičkaistoty budujú komouši... prosperitu buduje konkurencia a dravý trh :) A komu sa nepáči a pácha kriminalitu, tak nech si kľudne odsedí doživotie :) Nikto nepotrebuje neschopných primitívnych sráčov, čo niesú bez zamestnávateľa schopný ani vyliesť ráno z postele :) Vy z******? komouši ste schopný platiť aj hrdlorezovi, za to že vás každý deň nepodreže... ved predsa, chudáčik, je to jeho jediná možnosť a ty musíš byť humánny voči svojmu hrdlorezovi... vypatlané gumy :D

318

Odpovědět

+ehm:-D Hoši, vy jste skvělí. Ale kdybyste si přečetli definici jednoho takového komunisty, bylo by to ještě skvělejší, ťuťu :-*

172

Odpovědět

+KočičkaAd a Korea a vyjednávání, ona Čína hlavně konečně začala dodržovat sankce uvalené na SK. A popravdě věřit cokoliv Severní Koreii vzhledem k dlouhé historii odzbrojujících dohod a jejich a porušování, no nevím. V zásadě jde dle mého jen o to co Kim chce a co dostane.

51

Odpovědět

+BrumlaCZJen více sankcí na SK, ať si bačové pod Tatrama taky užijou :D

33

Odpovědět

+(Pepek)Jo já si říkal jestli se někdo ozve 😀

31

Odpovědět

Bolton je rovnako jediný Američan, ktorý si myslí, že vpád do Iraku bola dobrá vec a že Severnú Kóreu, by sa namiesto vyjednávania, malo vybombardovať. Tento človek je jedným z Trumpových najvyšších poradcov + ten knír.

143

Odpovědět

Není jediný. Nový ministr zahraničí Mark Pompeo si myslí totéž.

120

Odpovědět

Tak. Takhle mají vypadat Oliverovy videa. Informační, bez tupé karikatury a posměšků, bez politického zabarvení, objektivní.

520

Odpovědět

Objektivní? Asi jako Česká televize

1141

Odpovědět

+Hrdý občan ČeskaOddaný fanoušek Jaromíra Soukupa, předpokládám.

3010

Odpovědět

+Kočičkakalouska

112

Odpovědět

+Hrdý občan ČeskaPředlož důkaz kdy České televize nebyla objektivní.

93

Odpovědět

+Alberto123On je problém v tom, že spousta lidí považuje za objektivní informace pouze ty, které se jim líbí. Jakmile s nějakou informací nesouhlasíš, nemůže být přeci objektivní! :D

76

Odpovědět

+Hrdý občan Česka"hrdy obcan Ceska" ty vypatlany hovado, nejdriv si zjisti kdo prvni pouzil vyraz "Cesko" nez si das nick, ze jsi hrdy obcan naseho statu.

11

Odpovědět

Iba John Oliver mi vie navodiť príjemný pocit depresie

144

Odpovědět

To áno, ale ten tvoj nick nedáva zmysel - hrdý lebo Slovák? Nepredstaviteľné..

74

Odpovědět

+DranaeVíc nepředstavitelné je: objektivní John Oliver

321

Odpovědět

+Morcenezájem

44

Odpovědět

+Morceobjektivny komous? neexistuje

210